Testis sarkması

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Yedek
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Testis sarkması

Mesaj gönderen Yedek »

Eskiden daha derli toplu olan testisler prostatitle beraber çoğunlukla sarkık vaziyetteler. Bu durumu yaşıyor musunuz arkadaşlar ? Özellikle ilişki sırasında sarkık olması rahatsız ediyor.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Testis sarkması

Mesaj gönderen red »

yerçekiminden dolayı biraz sarkması normaldir.
eray36

Mesaj gönderen eray36 »

Aynı olay bende var bende varikosel oldu bu hastalık adamı süeüründüyor dosttum doktorlar bilmiyor bu hastalığın ne oldugunu şansa keder bu hastalık
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

eray36 yazdı:Aynı olay bende var bende varikosel oldu bu hastalık adamı süeüründüyor dosttum doktorlar bilmiyor bu hastalığın ne oldugunu şansa keder bu hastalık
ereksiyon halinde bile sarkma devam ediyor di mi
eray36

Mesaj gönderen eray36 »

Aynen kardeş ereksiyon problemi zaten bende önce sarktı sonra varikosel oldu umarım sende olmaz
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

eray36 yazdı:Aynen kardeş ereksiyon problemi zaten bende önce sarktı sonra varikosel oldu umarım sende olmaz
prostatit varikosele mi sebep oldu
dragonx
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dragonx »

Sıxak bir döneme girdik sarkması normal bide sarkmadan kasıntın ne normalde testis Zaten orta sarkmada olmalı sizinki çok aşağıda ise bir doktora danışın
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

dragonx yazdı:Sıxak bir döneme girdik sarkması normal bide sarkmadan kasıntın ne normalde testis Zaten orta sarkmada olmalı sizinki çok aşağıda ise bir doktora danışın
ereksiyonda da sarkık kalması normal midir
dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

Yani benim normalde sarkık sıcakta ve kendiliğinden oluyor tabii sarkıklık dediğiniz nasıl sarkıklık aşırı derece ise bi doktor görmek gerek ypksa normalde biraz sarkık olmalı bence varikosel olsa elle bakılır Ağrı durumu fazla ise doktora görünürsün normal ypksa sarkık olması aşırı ya kaçmadığı sürece
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

dragonx yazdı:Yani benim normalde sarkık sıcakta ve kendiliğinden oluyor tabii sarkıklık dediğiniz nasıl sarkıklık aşırı derece ise bi doktor görmek gerek ypksa normalde biraz sarkık olmalı bence varikosel olsa elle bakılır Ağrı durumu fazla ise doktora görünürsün normal ypksa sarkık olması aşırı ya kaçmadığı sürece
Zafer hoca varikosel yok dedi, ondan önce gittiğim sol varikosel demişti. Varikosel her iki testiste de sarkma yapıyor mu
dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

Varikosel den emin olmak için dopler galiba yapılıyor
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

dragonx yazdı:Varikosel den emin olmak için dopler galiba yapılıyor
zaten ultrasonda varikosel çıkmıştı. bu durum sarkmayı açıklar mı
dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

Mesale bu benim tomografi burda testiste veya varikosel olduğum konusunda Bilgi veriyor mu ki
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

dragonx yazdı:Mesale bu benim tomografi burda testiste veya varikosel olduğum konusunda Bilgi veriyor mu ki
Vermiyor
Onun için dopler ultrason çekilmeli ama en garantisi elle muayene testisi
dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

Testisi eline al anlarsın
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Varikoselin derecesi önemli , 3 seviye ise sarkar tabi usg raporunda yazar
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

Pablos yazdı:Varikoselin derecesi önemli , 3 seviye ise sarkar tabi usg raporunda yazar
Derecesi 2 hocam, ultrason sonucunu buraya koyuyorum. Bu ultrasonu yapan hastane aynı ultrasonda 30 lökositlik prostatıma her şey normal sonucu çıkardı. Oysaki Devlet hastanesinde bir doktor 2 saniyelik bir ultrason bakışıyla prostatında ödem var demişti. Resmini bıraktığım ultrason çekilirken testis damarları incelenirken ıkınmam söylenmişti acaba biraz fazla mı ıkındım. Zafer hoca elle muayenesinde varikosel yok dedi. Zafer hoca bunların ultrasonundan bile daha güvenilir geliyor bana, yanılıyor muyum ?
Resim
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

Kabızken testis sarkması artıyor. Lavabo sonrası sarkma sorunu normale dönüyor bir süreliğine. Kabızlıkla testis sarkması arasında nasıl bir bağlantı olabilir
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Yedek yazdı:Kabızken testis sarkması artıyor. Lavabo sonrası sarkma sorunu normale dönüyor bir süreliğine. Kabızlıkla testis sarkması arasında nasıl bir bağlantı olabilir
Varikosel testis sarkması yapar , testisteki damarların genişlemesidir usg raporları yanıltıcı olabilir ama solda varikosel gözüküyor yani sol testisin biraz daha fazla aşşağıda olabilir varikosel sebebi ile ,
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Yedek yazdı:
Pablos yazdı:Varikoselin derecesi önemli , 3 seviye ise sarkar tabi usg raporunda yazar
Derecesi 2 hocam, ultrason sonucunu buraya koyuyorum. Bu ultrasonu yapan hastane aynı ultrasonda 30 lökositlik prostatıma her şey normal sonucu çıkardı. Oysaki Devlet hastanesinde bir doktor 2 saniyelik bir ultrason bakışıyla prostatında ödem var demişti. Resmini bıraktığım ultrason çekilirken testis damarları incelenirken ıkınmam söylenmişti acaba biraz fazla mı ıkındım. Zafer hoca elle muayenesinde varikosel yok dedi. Zafer hoca bunların ultrasonundan bile daha güvenilir geliyor bana, yanılıyor muyum ?
Resim

Varikosel teşhisi el eli konur dopler ultrason yanıltıcı olabilir başka bir doktora tekrar elle muayene yaptır
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

Pablos yazdı:
Yedek yazdı:Kabızken testis sarkması artıyor. Lavabo sonrası sarkma sorunu normale dönüyor bir süreliğine. Kabızlıkla testis sarkması arasında nasıl bir bağlantı olabilir
Varikosel testis sarkması yapar , testisteki damarların genişlemesidir usg raporları yanıltıcı olabilir ama solda varikosel gözüküyor yani sol testisin biraz daha fazla aşşağıda olabilir varikosel sebebi ile ,
sağ daha aşağıda
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

murat222 yazdı:
Yedek yazdı:
Resim

Varikosel teşhisi el eli konur dopler ultrason yanıltıcı olabilir başka bir doktora tekrar elle muayene yaptır
teşekkür ederim ağzınızdan bal damlıyor :D
eray36

Mesaj gönderen eray36 »

Amaliyat gerektirmex evlenin bir sene içinde çoçuk olmazsa amaliyat olursun geçmiş olsun
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

Özellikle kabızken testisler sarkıyor. Testislerin bağırsaklar ile bağlantısı nedir ? Kabızken bunu yaşayan var mı