Prostatit olabilirmiyim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
dragonx
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Prostatit olabilirmiyim

Mesaj gönderen dragonx »

Kadir abi bir kere yapmak yetmez mi sovıdan pcr be kültür
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

dragonx yazdı:Kadir abi bir kere yapmak yetmez mi sovıdan pcr be kültür
Dogru tahlil yaparlarsa yeter tabiki kardesim.
dragonx
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dragonx »

Kadir abi düzen lab ile aynı güven lap ile aynı biliyorsundır abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

dragonx yazdı:Kadir abi düzen lab ile aynı güven lap ile aynı biliyorsundır abi
Lablarla alakali bir yorum yapamayacagim kardesim. Lablar hakkindaki dusuncelerim belli. Daha onceki yazilarimdada mevcuttur.
Kainatos
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Kainatos »

Selam bir kucuk guncelleme daha yapilan kultur sonucunda genel kulturde bisey cikmadi ureplasma kulturunde ureme oldu.2 ay once uretrit gecirmistim ondan oldu gibi gozukuyor.Pcr sonuclari henuz cikmadi.Monodoks antb basladim.Ara ara gidip masaj yaptiracagim sanirim kronige donmeden yakalamis oldum.Muhsin bey ilk kontrole gore masaj ile kuculttuk prostati durum iyi dedi.1 aya yakin monodoks kullanacagim bir yandan da quercetin aliyorum.1 ay sonra tekrar kultur yaptiracagim.Herkese gecmis olsun.
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Kainatos yazdı:Selam bir kucuk guncelleme daha yapilan kultur sonucunda genel kulturde bisey cikmadi ureplasma kulturunde ureme oldu.2 ay once uretrit gecirmistim ondan oldu gibi gozukuyor.Pcr sonuclari henuz cikmadi.Monodoks antb basladim.Ara ara gidip masaj yaptiracagim sanirim kronige donmeden yakalamis oldum.Muhsin bey ilk kontrole gore masaj ile kuculttuk prostati durum iyi dedi.1 aya yakin monodoks kullanacagim bir yandan da quercetin aliyorum.1 ay sonra tekrar kultur yaptiracagim.Herkese gecmis olsun.
Kultur nerde yapildi ? Prostat sivisimi ? Baska antibiyotik nelere duyarli direncli cikti detay verebilirmisin ?
Kainatos

Se38 yazdı:
Kainatos yazdı:Selam bir kucuk guncelleme daha yapilan kultur sonucunda genel kulturde bisey cikmadi ureplasma kulturunde ureme oldu.2 ay once uretrit gecirmistim ondan oldu gibi gozukuyor.Pcr sonuclari henuz cikmadi.Monodoks antb basladim.Ara ara gidip masaj yaptiracagim sanirim kronige donmeden yakalamis oldum.Muhsin bey ilk kontrole gore masaj ile kuculttuk prostati durum iyi dedi.1 aya yakin monodoks kullanacagim bir yandan da quercetin aliyorum.1 ay sonra tekrar kultur yaptiracagim.Herkese gecmis olsun.
Kultur nerde yapildi ? Prostat sivisimi ? Baska antibiyotik nelere duyarli direncli cikti detay verebilirmisin ?
Selam kultur gelisimde yapildi evet prostat sivisindan henuz antibiyogram pcr sonucu gelmedi.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

:evil:
Kainatos yazdı:
Se38 yazdı:
Selam kultur gelisimde yapildi evet prostat sivisindan henuz antibiyogram pcr sonucu gelmedi.
Antibiyogram sonucu gelmeden neden antibiyotik basladinki ? Bir iki gune cikardi , dusuk ihtimalde versem monodoxa direncli olabilir . Bende 1.5 senedir ayni bakteri ile uğraşıyorum. Sana tavsiyem yanina bir tane daha antibiyotik ekleyip en az 6-8 hafta kombin kullanman ( tarivid duyarliysa) . Tavanic avelox cipro gibi yan etkisi cok yoktur kolay tolere edilir. Sadece monodoxla ölmez . Belki 2-3 aylik kullanim ile.
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Muhsin hocaya nerede muayne oluyorsunuz
Kainatos

Selam tam mikropu bulduk en azindan diye sevinirken.Bu ureplasma nin baya sikintili oldugu gibi seyler okudum psikoloji yine coktu.Cidden oylemidir yani tamam igne etki etmiyor ama bundan kurtulmak cok mu zordur.Forumda bakiyorumda sanki hic ureplasma olup kurtulan yok gibi.Yorumlarinizi beklerim.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Kainatos yazdı:Selam tam mikropu bulduk en azindan diye sevinirken.Bu ureplasma nin baya sikintili oldugu gibi seyler okudum psikoloji yine coktu.Cidden oylemidir yani tamam igne etki etmiyor ama bundan kurtulmak cok mu zordur.Forumda bakiyorumda sanki hic ureplasma olup kurtulan yok gibi.Yorumlarinizi beklerim.
Hocam cinsel ilişki öyküsü var mı
Kainatos

Var evet iliski sonrasi uretrit oldum.10 gun tetradox azomax kullandim.Sari akinti ve yanma gecti ama pelvik agri ve az miktarda seffaf akinti basladi.Lokosit 8-10 ureplasma uredi.2 gun once monodox basladim.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Dostum sana daha once de demistim henuz yeniyken bakteriye top tufek gir . Sadece monodoxla olmaz o is. Duyarliysa yanina tarivid ekle yada azitro . En az 6-8 hafta kullan .
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Bizi uyaran olmadi sacma salak tedavi yarim yamalak kaldi hayatimiz s.kildi seninki de ayni olmasin.
Kainatos

Tesekkurler yukarda dediginiz gibi evet pcr pazartesi cikicak.Ama antibiogrami anlamadim antibiogramsiz kultur pcr olma iht varmidir?Monodoks basladim zaten antibiogram sonucuna gore kombin yaparim.Dedigim gibi genel kultur ve ureplasma kulturu cikti.1 kultur ve 1 pcr pzt cikicak antibiogrami da onlarla gonderirler heralde.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Kultur ciktiysa antibiyogramida cikmistir yani hangi antibiyotiklere duyarli uada direncli oldugu . Bunu gelisimden talep et gondermeleri lazim .

Pcr da antibiyotiklere bakilmaz pozitif yada negatif olarak bakilir daha hassas bir testtir .

Kulturlerde her zaman ureme olmayabilir ki uroplazma kulturde uremesi cok cok zordur sen sanslisinki uremis insallah antibiyogram yapmislardir.
Kainatos

Se38 yazdı:Kultur ciktiysa antibiyogramida cikmistir yani hangi antibiyotiklere duyarli uada direncli oldugu . Bunu gelisimden talep et gondermeleri lazim .

Pcr da antibiyotiklere bakilmaz pozitif yada negatif olarak bakilir daha hassas bir testtir .

Kulturlerde her zaman ureme olmayabilir ki uroplazma kulturde uremesi cok cok zordur sen sanslisinki uremis insallah antibiyogram yapmislardir.
Cevabiniz icin tesekkurler pzt arayacagim lab i antibiyogram yapmama gibi bisey olcagini sanmiyorum cidden sacma bisey olur boyle bir durum.Muhsin Hoca ornek alip kendisi yolladi boyle biseyin ihmal edilcegini sanmam.
Kainatos

Bir guncelleme daha :)Semptomlarin baslangicinin 2. ayı civari pelvic agri ve az miktarda akinti disinda problem yok.Bugun antibiogram sonuçlari cikti.Şansa ureplasma da en yaygin kullanilan ve benim bir haftadir kullandigim doksisiklin(monodoks) grubuna direcli cikti.Ama omun harici butun gruplara duyarli cikti.Bugunden itibaren 3 gun zitromax ardindan da 4 5 hafta tavanic kullanacgim.Suan gidisat kitabi olarak doğru gidiyor.Bunlarin yaninda quercetin kullanıyorum yediklerime ictiklerime cok dikkat ediyorum.Haftada 1 doktorla 2 kere kendim masaj yapiyorum.Suanlik durum bu yorumlarınızı beklerim.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Hocam cinsel öykün varmıydı , kültür kaç gün bekletildi
Kainatos

Evet supheli iliski sonrasi semptomlar basladi ureplasma kulturunde ureme oldu.Antibiogram 2 3 gun sonra cikti
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Kainatos yazdı:Bir guncelleme daha :)Semptomlarin baslangicinin 2. ayı civari pelvic agri ve az miktarda akinti disinda problem yok.Bugun antibiogram sonuçlari cikti.Şansa ureplasma da en yaygin kullanilan ve benim bir haftadir kullandigim doksisiklin(monodoks) grubuna direcli cikti.Ama omun harici butun gruplara duyarli cikti.Bugunden itibaren 3 gun zitromax ardindan da 4 5 hafta tavanic kullanacgim.Suan gidisat kitabi olarak doğru gidiyor.Bunlarin yaninda quercetin kullanıyorum yediklerime ictiklerime cok dikkat ediyorum.Haftada 1 doktorla 2 kere kendim masaj yapiyorum.Suanlik durum bu yorumlarınızı beklerim.
Ben olsam azitroyu 3 gun kullanip birakmam. İkisini kombine kullanirim. İlk teshiste doktor bana 3 gunluk azitro yazmisti sadece daha uroplazma fln bilmiyoruz tabi . İlac ise yaramisti tum sikayetler bir anda kaybolmustu . Bir hafta sonrada tekrar basladi ve su anda azitroya direncli yani artik istesemde kullanamiyorum. Azitro basit bogaz agrisinda kullanilan bir antibiyotiktir yan etkisi pek olmaz ama tavanic agir antibiyotiktir ben kullanamadim tendon ve diz agrisindan mesela. Eger vucudun kaldiriosa ikisini bir en az 6 hafta kullan yuzde 80 iyileşirsin. Ben azitroyu tek kutu kullandim sen yapma . Sanslisinki monodox harici digerlerine duyarli.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

1 senedir cinsel öykü Yok ise yinede pcr ve üro plazma mikroplazma testi yaptırılmalı mı fikir belirtirmisiniz? (Belirtilerde akıntıda yok)
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Kainatos yazdı:Evet supheli iliski sonrasi semptomlar basladi ureplasma kulturunde ureme oldu.Antibiogram 2 3 gun sonra cikti
Bende bugun 2. Kez prostat sivisi ve semen biraktim gelisime uroplazma kulturu icin bakalim uretebileceklermi
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Se38 yazdı:
Kainatos yazdı:Evet supheli iliski sonrasi semptomlar basladi ureplasma kulturunde ureme oldu.Antibiogram 2 3 gun sonra cikti
Bende bugun 2. Kez prostat sivisi ve semen biraktim gelisime uroplazma kulturu icin bakalim uretebileceklermi
Hocam prostat masajını nerde yaptırdınız ? Ve üstteki sorum hakkında ne düşünüyorsunuz?
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Kardes forumda surekli soru soruyorsun , surekli cevap istiyorsun biraz sakinleş. Forumu arastir oku burda kimse senin sorularini hemen ve acil cevaplndirmak durumunda degil. Anladik paniksin vs ama burdaki tek hasta ve aci ceken sen degilsin .

Sorunun cevabina gelince ; cinsellik oykun varsa gecmiste (eski yeni farketmez) pcr yaptirmalisin prostat sivisindan .