Prostatit olabilirmiyim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Kainatos
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostatit olabilirmiyim

Mesaj gönderen Kainatos »

Merhabalar herkese gecmis olsun zaman ayırıp okursaniz sevinirim 20 yasindayim 4-5 gündür pelvis kismimda tam olarak agri degil ama boyle bir rahatsızlık hissediyorum zaman zaman zamanda sag testisimde ağrı oluyor ve sag kaburgamin alt kisminda da ufak agrilar olabiliyor.Yaklasik 15 gun once sari akinti geliyordu bunla alakali belsoğukluğu suphesiyle doktora gitmiştim.Ve test sonucu antibiyotik verdi kullandim herhangi bir sikayet kalmadi.Degerli abilerim birazcik da su internetin kotu tarafimidir bilmem ama malum bu karantina ev gunlerinde kendimi fazla da dinlemeye baslamis olabilirim.Yukarda soyledigim pelvis kasinti ufak testis agrisi ve kaburga altimdaki agri sonucu arastirma yaptim ve acikcasi her kapi prostite cikti.Bunu yapmak ne kadar dogrudur bilemedim ama sonra karsima bu forum cikti,okudum ,okudum hepinize cokcok gecmis olsun biraz moralim bozuldu.Ayrica bu 4 5 gundur hazimsizluk ve gaz sancim 1 2 gun kabizlilta yasadim yani makattaki ufak dolgunluk bundan kaynakli sanirim.Neyse ardindan tekrar doktora gittim anlattim tum semptomlari tahlil yapti ve bisey cikmadi.Burda okudugum gibi de bisey cikmiyormus zaten.Son olarak ben tahlil sonuclarini gostermeye gittigimde birazcikda kizdi bana internetten kendini tribe sokma dedi :D Ve ayrica komik birsey varki internette bu hastaligi kesfetmeden once sertlesmeyle ilgili herhangi bir problem yoktu ama sanirim biraz moralim bozuldugu icin psikolojik oraya da etki etti :D.Son olarak degerli abilerim biraz uzun oldu ama doktor kabiz olma aci baharatli yeme alkol bu ara alma vsvs dedi.Sizce prostit olabilirmiyim?Veya oyle olsam bile suana kadar beni rahatsiz eden bir durum yoktu zaman zaman testis agrilari vardi sadece acil bisey yapmali miyim?Okudugunuz icin tesekkur ederim?Ne dusunuyorsunuz sizce kendimi gereksiz bu moda sokmus olabilirmiyim?
Teşekkür ederim
Herkese çok gecmis olsun...
:)
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Prostatit olabilirmiyim

Mesaj gönderen Furkanal »

Kardeşim merhaba, hastalığın başlarında benimde aynı senin tarif ettiğin gibi ağrı denmeyecek kadar şiddetsiz ama rahatsızlık vardı. Ama benim idrar ile şikayetlerim ağır basıyordu ve hala onlar var. Pelvik ağrısı bu kadar hafifken, idrarında da problem yokken şu an ciddi bişeyin olmadığı görülüyor. Forumda çok daha tecrübeli arkadaşlar var özellikle ben ağrı tarafının belirtilerini çok iyi bilemem muhtemelen ama bir şey varsa da belkide en başındasın. İstanbul'da gözüküyorsun, İstanbul'da prostatitle ilgilenen forumda ismi geçen çok iyi doktorlar var. Baktın huzursuzluğun devam ediyo, kafandan soru işaretlerini at derim. Ben İstanbul'da olmadığım için maalesef tedavime devam edemiyorum. Geçmiş olsun, tabii dileyelim ki geçicek bir sorunun olmasın :)
Lucifer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Lucifer »

Hangi doktora gittiniz?
Kainatos

Canakkale deyim suan corona nedeniyle Medical Park Bashekimi op.dr.Kenan Soyal'a gittim.Istanbul a dondugumde gidecegim evet.Ve dedigim gibi bu ara bagirsaklarim ve midem biraz kotu bundan dolayi da biraz hissedilir olmus olabilir mi acaba?
Kainatos

Birde bunla baglantili olarak son 2 aydir iliskim var ve cinsel hayatimla ayni sekilde var.Ama allah bu koronayi kahretsin ayri dustuk :D :D Yani sorum şu ki masturbasyonla alakali fikriniz nedir?Cinsel iliskinin bir bakima faydali olduğunu okudum.Ama masturbasyonla ilgili ne dusunuyorsunuz?
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Kainatos yazdı:Birde bunla baglantili olarak son 2 aydir iliskim var ve cinsel hayatimla ayni sekilde var.Ama allah bu koronayi kahretsin ayri dustuk :D :D Yani sorum şu ki masturbasyonla alakali fikriniz nedir?Cinsel iliskinin bir bakima faydali olduğunu okudum.Ama masturbasyonla ilgili ne dusunuyorsunuz?
Yaramıyor. Ben tiksinmeseydim ve bir sevgilim olsaydı, hayatta ayrı düşmezdim bu dönemde.
Targocid

Şöyle söyleyeyim, masajı bile öğretip yaptırırdım.
Kainatos

Hocam tam anlayamadim yazdiginizi ne oneriyorsunuz yani?Masturbasyon yapmayi mi?
Targocid

Kainatos yazdı:Hocam tam anlayamadim yazdiginizi ne oneriyorsunuz yani?Masturbasyon yapmayi mi?
Masturbasyon yaramaz, dostum. Ama yapabilirsin de abartmadan, ben yapıyorum. Demek istediğim, partnerinizle bir araya gelin, sevin, sevilin, birbirinizin kıymetini bilin. Özellikle de siz. Prostat masajını da deneyimleyebilirsiniz. Deneye deneye öğreneceklerdir.
Kainatos

Tesekkurler yukarida yazdigim ilk yaziyi okuyabildiniz mi acaba ? Ne dusunuyorsunuz?
Targocid

Biraz okudum. Doktorlara pek takma kardeşim. Kadir Abi’yi oku, Modjo Abi’yi oku, Cucu36’yı oku. Laboratuvarlar hakkında yazılanları oku. Üreme olursa, bakterileri forumda arattır, yazılanları ve tedavi yöntemlerini oku. İyi bir enfeksiyon uzmanı bulana kadar ara, ara, ara, ara. Aynı bakterilerden çekenlerle konuş. Doktorlar, klasik, takma der. İşin ehlini bulacaksın ki bu hastalıkta işin en ehli bile sallıyor. Diğer hastalıklarda var çözen doktorlar da bu hastalık çok spesifik. Geçmiş olsun. Tünelin bombok komşuna hoş geldin. Umarım psikolojin bozulup, daha başka hastalıklara yol açmaz.
Targocid

Şu an akut prostatitsin, benimki de aynı böyle başlamıştı.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

doktorun söylediklerine uyun, soğukta kalmayın, ayakları üşütmeyin.
Kainatos

Red abim tesekkurler
Bir sorum var vu dediginiz sekilde yani cok surunmeden demek ne kadar dogru bilmiyorum ama bu denilenlere dikkat ederek bir hayat yasamak mumkun mudur?Ve cinsel iliski kismi beni dusunduruyor 1 aydir cinsel iliskiye girmedim corona dan dolayi sevgilimle uzagiz suan.Acikcasi biraz bu kafami kurcaliyor gecmiste en ufak bir sorunda olmamisti.Ne dusunursunuz acaba bisey dermisiniz abilerim?
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

Kainatos yazdı:Red abim tesekkurler
Bir sorum var vu dediginiz sekilde yani cok surunmeden demek ne kadar dogru bilmiyorum ama bu denilenlere dikkat ederek bir hayat yasamak mumkun mudur?Ve cinsel iliski kismi beni dusunduruyor 1 aydir cinsel iliskiye girmedim corona dan dolayi sevgilimle uzagiz suan.Acikcasi biraz bu kafami kurcaliyor gecmiste en ufak bir sorunda olmamisti.Ne dusunursunuz acaba bisey dermisiniz abilerim?
prostatit kişiden kişiye değişen tepkiler veren bir hastalık, hayatının sonuna kadar aklına bile gelmeyebilir.
şu aşamada semptom yaratır, tadını kaçırır gibi bir şey söylemek için çok erken.
bu nedenle herhangi bir ilaç vs. kullanmamanı öneririm. prostatit yasaklarına bir süre uymanı, hayatında gereksiz değişiklikler yapmamanı tavsiye ederim.
boşalma düzenin neyse aynı düzeni korumanı, stresten uzak durmanı bir de korunmasız ilişkiye girmesen iyi olacağı kanaatindeyim..
Kainatos

red yazdı:
Kainatos yazdı:Red abim tesekkurler
prostatit kişiden kişiye değişen tepkiler veren bir hastalık, hayatının sonuna kadar aklına bile gelmeyebilir.
şu aşamada semptom yaratır, tadını kaçırır gibi bir şey söylemek için çok erken.
bu nedenle herhangi bir ilaç vs. kullanmamanı öneririm. prostatit yasaklarına bir süre uymanı, hayatında gereksiz değişiklikler yapmamanı tavsiye ederim.
boşalma düzenin neyse aynı düzeni korumanı, stresten uzak durmanı bir de korunmasız ilişkiye girmesen iyi olacağı kanaatindeyim..
Verdiginiz iyi enerji icin tesekkurler.:)Saglikli gunler.
Kainatos

Targocid yazdı:Şu an akut prostatitsin, benimki de aynı böyle başlamıştı.
Selam abim dediginiz gibi suan akutsan ne yapmam gerekir yasaktan dolayi bi 15 gun daha istanbula gidemeyeceğim gibi burdaki Canakkale deki doktor da idrar kan ultrason yapti bisey cikmadi ne onerirsiniz suan ?(Suan pelvis kisimda siddetli olmayan huzursuzluk ve sik idrar var cok ciddi degil ama iste dusunduruyor)
Arkab

Arkadaşlar prostat sivisinda "bazı sahalarda pmnl lokosit ve gr + koklar görüldü "

Mesaj gönderen Arkab »

Arkadaşlar bugün prostat sıvısı verdim raporda bazı sahalarda pmnl lokosit ve gr + koklar görüldü diye sonuç cikti ne demek anlayan varmi yardim edebilir mısınız
Arkab

Mesaj gönderen Arkab »

Sikayetlerim organ da yanma ve penis başında batma var 20 gündür. Sık idrara çıkma. Gr + koklar nedir
Targocid

Kainatos yazdı:
Targocid yazdı:Şu an akut prostatitsin, benimki de aynı böyle başlamıştı.
Selam abim dediginiz gibi suan akutsan ne yapmam gerekir yasaktan dolayi bi 15 gun daha istanbula gidemeyeceğim gibi burdaki Canakkale deki doktor da idrar kan ultrason yapti bisey cikmadi ne onerirsiniz suan ?(Suan pelvis kisimda siddetli olmayan huzursuzluk ve sik idrar var cok ciddi degil ama iste dusunduruyor)
Değerli kardeşim, bütün açıklamalara diğer konuda değinildi. Bu hastalıkta birçok kişiye göre yeni olmama rağmen psikolojik tarafını en derinden yaşamış birisi olarak şunu söyleyebilirim; her iki yöntemi de dene, ama ilk önce kültür. Kadir Abi de onu savunuyor. Ampirik tedaviyle yol katetmek, inan şans işi. 2 ay bile geç kalsan telafisi çok zor, çok uğraşırsın. Tedavi harici kısımlarda da kimseyi pek dinleme. Burada, şöyleyim, böyleyim yazıp da dışarıda hala çok aktif cinsel hayatı olan, hala alkol bile alan insanları tanıyorum ben, tanıdım. Özellikle, Cucu’yu oku. Bu hastalık çok derin ve bütünsel yaklaşılması gereken bir hastalık. Bekle, geçecek diyenlere kulak asma. Akut dönemdeysen her şeyi bir kenara bırakıp her şeyi dene. Gerekirse doktor doktor gez maddi imkanın varsa, bekleme, riske girme.
Targocid

Ancak, sizin hastalık zaten kronikleşmiş, yine de bütün yöntemleri denemenizi tavsiye ederim. Hastalık başlangıç yılınızı yeni gördüm.
Kainatos

Selamlar bir ufak güncelleme paylasmak istedim.Az once muhsin hocadan ciktim.Lokosit 8-10 cikti pazartesi tekrar kultur icin gidecegim.Prostat masajinda herhangi buyuk bir agri sizi hissetmedim kolay sivi geldi.Kendisi prostatin yumusak oldugunu fiziken bir prob olmadigini soyledi.Semptomlarim daha 1.5 aydir oldugu icin kp sin demedi hatta ve kisa surede cozeriz dedi kendisi.Haftaya kultur sonucuna gore antb tedavisine başlayacağım.Masaj onerdi 1 2 hafta da masaja gidebilirim.Simdilik durum bu yorumlarinizi beklerim.
Kainatos

Birde quercetin verdi kendisi? Forumda quercetin olarak arama yapamıyorum, izin vermiyor.Bir yan etkisi varmidir acaba?Saw palmetto gibi yan etkisi olabilir mi ?
Kainatos

Yarın muhsin hocadan ornek aldirip gelisim labda kultur ve pcr yaptiracagim.Bir sonraki gunde halil hocadan num aldirip duzen laba vermeyi dusundum.Bu mantiklimidir sizce?Iki tarafta pcr yaptirmama gerek varmidir?Birde 2 gün ust uste yeterli sivi cikar mi acaba ? Fikri olan cevaplarsa sevinirim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kainatos yazdı:Yarın muhsin hocadan ornek aldirip gelisim labda kultur ve pcr yaptiracagim.Bir sonraki gunde halil hocadan num aldirip duzen laba vermeyi dusundum.Bu mantiklimidir sizce?Iki tarafta pcr yaptirmama gerek varmidir?Birde 2 gün ust uste yeterli sivi cikar mi acaba ? Fikri olan cevaplarsa sevinirim.
Yerinde bir davranis. Maddi durumunuz iyi ise her iki labtada her iki tahlili yaptirin. Cybh patojenlerinede baksinlar kültur ve pcrde. Bunu ozellikle soyleyin. Yeterli sivi cikar isinin ehli bir urolog tarafindan yapilirsa.