kronik prostat mıyım?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
theimam
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

kronik prostat mıyım?

Mesaj gönderen theimam »

merhaba beyler 28 yaşındayım sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyorum 2 ayda 1 civarında antibiyotik kullanıyorum geçiyor az üşütünce yine aynı doktora gittim üroloğa idrar yolu enfeksiyonun var dedi 1 ay antibiyotik kullandım sonra 4 ay rahat ettim 5 gün önce tekrar
idrar yaparken yanma ve ateş vardı şuan geçti ancak,
sürekli çişim varmış gibi hissetme(tuvaletten sonra bile)
çatallı işeme
idrarı tam boşaltamama
ve en önemlisi
sertleşme bozukluğu ve erken gelme sorunu yaşıyorum
şuan antibiyotik kullanıyorum ve ayrıca sabahları maydanoz yiyorum,solgar cranberry aldım ve saw palmetto takviyesi aldım.kronik prostat olmam için agrı olması şart mı bende ağrı yok tavsiyelerinize ihtiyacım var malum şuan virüsten dolayı hastaneye gidemiyorum teşekkürler.
Yedek

Re: kronik prostat mıyım?

Mesaj gönderen Yedek »

saw palmetto sakın kullanmayın
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Saw palmetta libidonuzu düşürü kullanmanız gerekmez cok gereklı degıl
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

doktorun verdiği ilaçları kullanın öncelikle.fazla stres yapmayın.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Saw palmetto iyi huylu prostat büyümesi için kullanılıyor. Prostatı küçültme ve işemeyi rahatlatma özelliği var daha ileri yaşlar için kullanılabilir. Size pek gerek yok cranberyy zaten idrar için iyidir
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

theimam yazdı:merhaba beyler 28 yaşındayım sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyorum 2 ayda 1 civarında antibiyotik kullanıyorum geçiyor az üşütünce yine aynı doktora gittim üroloğa idrar yolu enfeksiyonun var dedi 1 ay antibiyotik kullandım sonra 4 ay rahat ettim 5 gün önce tekrar
çatallı işeme
idrarı tam boşaltamama
ve en önemlisi
şuan antibiyotik kullanıyorum ve ayrıca sabahları maydanoz yiyorum,solgar cranberry aldım ve saw palmetto takviyesi aldım.kronik prostat olmam için agrı olması şart mı bende ağrı yok tavsiyelerinize ihtiyacım var malum şuan virüsten dolayı hastaneye gidemiyorum teşekkürler.
hangi antibiyotik kullanıyorsunuz
Furkanal

Mesaj gönderen Furkanal »

Kardeşim merhaba, ben birçok semptom yaşayan bir prostatit hastasıyım ama o bölgelerde ağrı olarak çok ciddi sorunlarım da yok. Özellikle idrardan sonra bile idrar hissi, devamlı çatallı işeme ve tam boşaltamama hissi benim de temel sorunlarım. En önemlisi geçmek bilmeyen idrar hissi ama. Şunu söyleyeyim erken boşalma ve sertleşme sorununa bu hastalıkta sebep olabileceği gibi psikoloji de çok etkili. Forumdaki çoğu insan da ereksiyon ve boşalmanın elbet geçeceğini biliyor ve çok kafaya takmıyorlar ben de öyle. Erken boşalma ve arada sertleşme yaşıyorum ama bu sorunları çok dert etmemeye çalışıyorum.

Ama aydınlatmak için söylüyorum ben de hep merak etmiştim eskiden ağrım felan yok full idrar şikayetleri acaba prostatit olabilir miyim diye sonra prostat sıvısından lökosit baktırdım ve 15-20 çıktı. Mutlaka kalıcı üretra darlıkları da orda kalacaktır ne kadar iyileşsek de ancak bizim ana sorunumuzun prostatit olduğuna ben inanıyorum artık. Ben de tedaviye yeni başlayan, Zafer Hoca ile bir kür bitiren ve sonra korona dolayısıyla tedavisine devam edemeyen biriyim. Herkesin de dediği gibi prostat sıvısından lökosit kontrolü ile teşhisi koydurabilirsin. Geçmiş olsun..
Furkanal

Mesaj gönderen Furkanal »

Furkanal yazdı:Kardeşim merhaba, ben birçok semptom yaşayan bir prostatit hastasıyım ama o bölgelerde ağrı olarak çok ciddi sorunlarım da yok. Özellikle idrardan sonra bile idrar hissi, devamlı çatallı işeme ve tam boşaltamama hissi benim de temel sorunlarım. En önemlisi geçmek bilmeyen idrar hissi ama. Şunu söyleyeyim erken boşalma ve sertleşme sorununa bu hastalıkta sebep olabileceği gibi psikoloji de çok etkili. Forumdaki çoğu insan da ereksiyon ve boşalmanın elbet geçeceğini biliyor ve çok kafaya takmıyorlar ben de öyle. Erken boşalma ve arada sertleşme yaşıyorum ama bu sorunları çok dert etmemeye çalışıyorum.

Ama aydınlatmak için söylüyorum ben de hep merak etmiştim eskiden ağrım felan yok full idrar şikayetleri acaba prostatit olabilir miyim diye sonra prostat sıvısından lökosit baktırdım ve 15-20 çıktı. Mutlaka kalıcı üretra darlıkları da orda kalacaktır ne kadar iyileşsek de ancak bizim ana sorunumuzun prostatit olduğuna ben inanıyorum artık. Ben de tedaviye yeni başlayan, Zafer Hoca ile bir kür bitiren ve sonra korona dolayısıyla tedavisine devam edemeyen biriyim. Herkesin de dediği gibi prostat sıvısından lökosit kontrolü ile teşhisi koydurabilirsin. Geçmiş olsun..

Yani eğer prostatitsen sende %80'lerin üstünde bir iyileşme tedaviyle mümkün olabiliyor forumdaki arkadaşlardan okuduğum kadarıyla da. Zaten tedavilerle iyileşme olduğunu görüyorsun. Ama ufak bir kısım maalesef kalıyor. Ben mesela daha ilk kürde çok ciddi ilerleme katetmiştim ancak boşalmak çok kötü etkiledi beni, şu an kür bittikten sonra tedaviye devam da edemediğim için yine başa sardım. Yaşadığın yer İstanbul'sa ve tedaviyi bu şartlar artında alabilirim diyorsan çok gecikmeden bir muayene olmanı öneririm. Tekrar geçmiş olsun.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

theimam yazdı:merhaba beyler 28 yaşındayım sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyorum 2 ayda 1 civarında antibiyotik kullanıyorum geçiyor az üşütünce yine aynı doktora gittim üroloğa idrar yolu enfeksiyonun var dedi 1 ay antibiyotik kullandım sonra 4 ay rahat ettim 5 gün önce tekrar
çatallı işeme
idrarı tam boşaltamama
ve en önemlisi
Geçmiş olsun kardeşim teşhis koyan doktor prostatit sin dedi mı? Doktorun adı ne?
theimam

Mesaj gönderen theimam »

prosta50 yazdı:
çatallı işeme
idrarı tam boşaltamama
ve en önemlisi
hangi antibiyotik kullanıyorsunuz
merhaba azosilin 500 mg kullanıyorum.