Yeni ve eskilerine göre daha başarılı olan bir antibiyotik varmı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Odyseus00
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Yeni ve eskilerine göre daha başarılı olan bir antibiyotik varmı

Mesaj gönderen Odyseus00 »

Arkadaşlar durum klasik bakteriye göre uygun antibiyotik tedavisi,kişiye göre değişebilir ama eski duyduklarımızdan daha başarılı bir antibiyotik kullanan varmı
efsane2036

Re: Yeni ve eskilerine göre daha başarılı olan bir antibiyotik varmı

Mesaj gönderen efsane2036 »

Odyseus00 yazdı:Arkadaşlar durum klasik bakteriye göre uygun antibiyotik tedavisi,kişiye göre değişebilir ama eski duyduklarımızdan daha başarılı bir antibiyotik kullanan varmı
Tavaniç bence en etkılı antılerden prostata işlemesıde gayet güzel
Odyseus00

efsane2036 yazdı:
Odyseus00 yazdı:Arkadaşlar durum klasik bakteriye göre uygun antibiyotik tedavisi,kişiye göre değişebilir ama eski duyduklarımızdan daha başarılı bir antibiyotik kullanan varmı
Kaç kutu kullandınız eğer kullandıysanız yada ne kadar kullanmak gerekir,bir kutuda 7 tane var çünkü
efsane2036

Odyseus00 yazdı:
efsane2036 yazdı:
Kaç kutu kullandınız eğer kullandıysanız yada ne kadar kullanmak gerekir,bir kutuda 7 tane var çünkü
4 kutu gunde 1 tane en az kullanılması gereken prostatit tedavısı ıcın hatta uzatılabılırde
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Tavanic prostatit için etkili ama yan etkileri de ölümcül.dünyada bir çok kişi bu grup antibiyotikler yüzünden sakat kaldı.facebook da bu grup antibiyotikler yüzünden zarar görmüş insanların kurduğu gruplar var. Bu forumda da bu antibiyotiklerin kullanımı sonucu prostatiten daha beter rahatsızlıkları oluşan arkadaşlar var.prostatit için son çare olarak kullanılması tavsiye ediliyor.
efsane2036

ABittersweetLi yazdı:Tavanic prostatit için etkili ama yan etkileri de ölümcül.dünyada bir çok kişi bu grup antibiyotikler yüzünden sakat kaldı.facebook da bu grup antibiyotikler yüzünden zarar görmüş insanların kurduğu gruplar var. Bu forumda da bu antibiyotiklerin kullanımı sonucu prostatiten daha beter rahatsızlıkları oluşan arkadaşlar var.prostatit için son çare olarak kullanılması tavsiye ediliyor.
Dedıgıjız gıbı yan etkılerı fazla ben herhangı bir yan etkıyle karşılaşmadan bunyeden bunyeye degısen bir sey şöyle bir gercek var prostata en ıyı nüfüs eden antıbıyotık
ABittersweetLi

modjo yazdı:
efsane2036 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Tavanic prostatit için etkili ama yan etkileri de ölümcül.dünyada bir çok kişi bu grup antibiyotikler yüzünden sakat kaldı.facebook da bu grup antibiyotikler yüzünden zarar görmüş insanların kurduğu gruplar var. Bu forumda da bu antibiyotiklerin kullanımı sonucu prostatiten daha beter rahatsızlıkları oluşan arkadaşlar var.prostatit için son çare olarak kullanılması tavsiye ediliyor.
Dedıgıjız gıbı yan etkılerı fazla ben herhangı bir yan etkıyle karşılaşmadan bunyeden bunyeye degısen bir sey şöyle bir gercek var prostata en ıyı nüfüs eden antıbıyotık

Anti. Kullanım sonucu prostatitten daha beter hastaliga yakalanan kaç kişi Var bu forumda merakimdan sordum yanlış anlaşılmasın.
Benim bildiğim 5-6 kişi civarı var. Prostata nüfus eden en etkili antibiyotik olabilir ama vücuda çok büyük zararlarda verebiliyor. Bu zararlarda kalıcı. Gelip geçici olan zararlarına zarar demiyorum.
ABittersweetLi

forumun yarısından çoğu aktif değil zaten.onların içinden de zarar görenler olduğuna eminim.ama forum dışında çeşitli yerlerden tanıdığım kinolon grubu antibiyotiklerden zarar görmüş 20 kişi civarı insan daha tanıyorum.başka rahatsızlıklarım olduğu için başka forumlara da ya da gruplara da üyeyim.tek antibiyotik kullanılan hastalık prostatit değil sonuçta.
efsane2036

ABittersweetLi yazdı:forumun yarısından çoğu aktif değil zaten.onların içinden de zarar görenler olduğuna eminim.ama forum dışında çeşitli yerlerden tanıdığım kinolon grubu antibiyotiklerden zarar görmüş 20 kişi civarı insan daha tanıyorum.başka rahatsızlıklarım olduğu için başka forumlara da ya da gruplara da üyeyim.tek antibiyotik kullanılan hastalık prostatit değil sonuçta.
Bu hastalık antıbıyotık kullanılmadan nasıl gececek kinolondan baska antı mi var işe yarayan
efsane2036

Antiiflamator ilaç aldım eczaneden tecetesıne baktım antılerden daha cok yan Etkılerı var antılerın dezavantajı kendı flora bakterılerimizide yok edıyor zaten ne cekercek flora bakterılerınden cekıyoruz cok şansısız çokkkk
Eyupsab
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Eyupsab »

efsane2036 yazdı:Antiiflamator ilaç aldım eczaneden tecetesıne baktım antılerden daha cok yan Etkılerı var antılerın dezavantajı kendı flora bakterılerimizide yok edıyor zaten ne cekercek flora bakterılerınden cekıyoruz cok şansısız çokkkk
Tavanic cipro alerjim var bunun dışında önerebileceğiniz
efsane2036

Eyupsab yazdı:
efsane2036 yazdı:Antiiflamator ilaç aldım eczaneden tecetesıne baktım antılerden daha cok yan Etkılerı var antılerın dezavantajı kendı flora bakterılerimizide yok edıyor zaten ne cekercek flora bakterılerınden cekıyoruz cok şansısız çokkkk
Cok fazla secenek yok ne yazıkkı alabılıyorsan teıkoplan al
Eyupsab

Mesaj gönderen Eyupsab »

efsane2036 yazdı:
Eyupsab yazdı:
İsmini bulamadım Google da sana zahmet tekrar yazarmısın
Prostaq
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Prostaq »

Ornisid Ford ve biteral ikilisi bana çok yaramıştı hatta tek etki eden ilaç özellikle ornisid ford du diyebilirim 3 yıldır bu rahatsızlıkla uğraşırım %95 iyiyim çok şükür ufak tefek şeyler kaldı idrarda bekleme gibi bunuda takmıyorum herkese oluyordur :))
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

efsane2036 yazdı:
Eyupsab yazdı:
Bakterisi belli değil ki. Kaldı ki, Targocid, Ahmet Abi’nin dediğine göre Staph’larda etkiliymiş mesela. Enterekok’larda o denli etkili değilmiş. Öyle kafaya göre kullanılacak antibiyotikler de değil bunlar açıkçası. Önce bakteri saptanmalı.
superbeetle

Mesaj gönderen superbeetle »

Geçmiş olsun, bende ilk tavanicle başlamıştım. 24 saatte 1.defa alınıyor. Etkili bir antibiyotik ancak tekrarlandığında bende daha sonra etki göstermemişti. Ayrıca üroloji bölümünden çıkmış bir antibiyotik. Her doktor, prostatit olan hastaya pnömoni yazıp bu ilacı reçete etmeye biliyor. Ben birçok antibiyotikten fayda gördüm. En çok iğne ile beraber %90 iyi durumdayım. Bana göre en şaşırtıcı ve şikayetlerimi azaltan antibiyotiklerden biri bactrim forte olmuştur ... son olarak iğne+antibiyotik olayının daha etkili ve tedavi edici olduğuna inanıyorum. Şaşırtmak lazım vücudu.Sertleşme sorunumdan bu şekilde kurtulmuştum. 2013 yılında yakalandım. 2020 yılındayız %90 veriyorum kendime iyileşme olarak. Geçmiş olsun yeniden
ABittersweetLi

efsane2036 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:forumun yarısından çoğu aktif değil zaten.onların içinden de zarar görenler olduğuna eminim.ama forum dışında çeşitli yerlerden tanıdığım kinolon grubu antibiyotiklerden zarar görmüş 20 kişi civarı insan daha tanıyorum.başka rahatsızlıklarım olduğu için başka forumlara da ya da gruplara da üyeyim.tek antibiyotik kullanılan hastalık prostatit değil sonuçta.
Bu hastalık antıbıyotık kullanılmadan nasıl gececek kinolondan baska antı mi var işe yarayan
bir çok antibiyotik var.eskiden kinolun mu vardı sanki.en son gittiğim üroloji doktoru artık prostatit için antibiyotik vermediklerini söyledi.bir ağrı kesici ve xatral tarzı ilaç veriyorlarmış.neden diye sorunca bir işe yaramadığını söyledi.tabi bu bahsedilenler kronik vakalar için.akutta doktor verdi mi kullanacağız sonuçta.ama 6 ay 1 sene geçmiş vakalar kroniktir artık.tamamen iyileştim diye gidenlerin bir kısmı yanlış bir şey yaptıklarında yine geri dönüyor.forumda kaç kez örneğini gördük.
ABittersweetLi

modjo yazdı:
Haklısın doğrudur hocam ama sana kesin tanı olarak bunu kinolon yaptı buyuzden böyle oldu diyecek yada bunu test etcek dr yok. Eğer yan etkiye bakarsan kinolon ile aynı yan etkiyi göstercek bir çok ilac var. Yine tercih insanlara kalmış kimseye al yada alma diyemeyiz. Bana kalırsa keşke hiç kimse ağrı kesici dahil hiç bir ilacı kullanmak zorunda olmasa çok daha iyi. Malesef hayat böyle değil.
bu ilaçtan başka bir şey kullanmadığınız halde bir takım sorunlar ortaya çıkıyorsa bu ilaca bağlanabilir.bu sorunlarda genelde tendinit, kas ağrıları, depresyon, kalp ve damar hastalıkları oluyor.
ABittersweetLi

cucu3636 yazdı:
Gerçekten son çare tavanic mi? Ondan önce ki çareleri sıralayabilir misiniz yada antibiyotik kullanmadan iyileşen var mı? Bağışıklık sisteminin elbette önemi var antibiyotik kullanımlarda bazı insanlarda yan etkileri görülmekte, ancak sadece tavanic için insanları bu kadar korkutmanın doğru oldu düşünmüyorum.
tavanic'n bağlı olduğu kinolon grubu antibiyotiklerden bahsediyoruz.tavanic, cravid, cipro, avelox. durum akutsa doktor ne verdi ise kullanılır.onda yapacak bir şey yok.zaten öyle bir durumda ben bu ilacı istemem diyemezsiniz.ama durum kronikse doktorlar bile gelmeyin diyor.ağrı kesici recete edip yolluyor.çoğu antibiyotik bile yazmıyor.çünkü gereksiz.hele kinolonlar kronik durumlarda intihar ile eş değer.
ABittersweetLi

Kronik işte adı üstünde.sadece baskılarsın. Tamamen iyileşme gibi bir durum yok. Bazen sıfıra kadar indirirsin. Yıllar geçer dikkat edersin sorun olmaz ama bir gün Dikkat etmezsin başa dönersin.boşuna doku hasarı var denilmiyor.
red

Mesaj gönderen red »

kronik prostatitin bakteriyel, nonbakteriyel çeşitleri var.
bakteriyel kronik prostatit için duyarlı antibiyotik tedavisi gerekiyor. tıpkı akut bakteriyel prostatitte olduğu gibi...
Odyseus00

Prostaq yazdı:
Ornisid Ford ve biteral ikilisi bana çok yaramıştı hatta tek etki eden ilaç özellikle ornisid ford du diyebilirim 3 yıldır bu rahatsızlıkla uğraşırım %95 iyiyim çok şükür ufak tefek şeyler kaldı idrarda bekleme gibi bunuda takmıyorum herkese oluyordur :))
Kaç kutu ve ne kadar süre kullandınız
ABittersweetLi

cucu3636 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Kronik işte adı üstünde.sadece baskılarsın. Tamamen iyileşme gibi bir durum yok. Bazen sıfıra kadar indirirsin. Yıllar geçer dikkat edersin sorun olmaz ama bir gün Dikkat etmezsin başa dönersin.boşuna doku hasarı var denilmiyor.
Peki arkadaşım, ben kronik prostatit hastasıyım. Bakteri üredi antibiyogramda tavanic duyarlı çıktı? Ben şimdi bunu kullanmayacak mıyım?
Kronik durumlarda kültür yapılmaz.akut durumda yapılır.aynı testi 1 ay sonra yaptırsan ya bakteri yakalanamaz ya da başka antibiyotiğe duyarlı başka bir bakteri tespit edilir.yani kronik durumlarda işin sonu yok.duyarlı antibiyotiği kullanırsan fayda görür müsün belli değil.bir Bakteri bulup ona göre antibiyotik kullanıp fayda gören kişi sayısı forumda 5'i geçmez.yani ayda bir pcr testi yaptırıp laboratuvarları zengin etmeyin.yaptıracaksanız bir kere yaptırın.onda da bir şey çıkmazsa bakteriyel olmayan prostatittir.
Targocid

cucu3636 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:
cucu3636 yazdı:
Peki arkadaşım, ben kronik prostatit hastasıyım. Bakteri üredi antibiyogramda tavanic duyarlı çıktı? Ben şimdi bunu kullanmayacak mıyım?
Kronik durumlarda kültür yapılmaz.akut durumda yapılır.aynı testi 1 ay sonra yaptırsan ya bakteri yakalanamaz ya da başka antibiyotiğe duyarlı başka bir bakteri tespit edilir.yani kronik durumlarda işin sonu yok.duyarlı antibiyotiği kullanırsan fayda görür müsün belli değil.bir Bakteri bulup ona göre antibiyotik kullanıp fayda gören kişi sayısı forumda 5'i geçmez.yani ayda bir pcr testi yaptırıp laboratuvarları zengin etmeyin.yaptıracaksanız bir kere yaptırın.onda da bir şey çıkmazsa bakteriyel olmayan prostatittir.
Ya kardeşim ne kadar emin konuşuyorsunuz gerçekten... böyle konuşup insanları olumsuz yönlendirmeyin, ben 4 senelik hastayım kronik durumda kültür yapılmaz diyen tamamen saçmalayan ürologlardan farkı yoktur bu kadar net!!! Senin gibi insanlar olduğu sürece bu insanlar bu hastalığı ömür boyu çekecek, insanlara çözüm denen bir şey sunmuyorsunuz. Yaptığınız tek şey, ömür boyu çekeceksin... Bu her şeyi bildiğini sanan cahillerin açıklamasıdır
2 ayı geçti, bu artık kronik. İlaç almana gerek yok, birçok erkek bununla yaşıyor zaten diyen enfeksiyon uzmanından da farkı yok. İyi o zaman, biz her şeyden umudumuzu keselim. Yok öyle bir şey! Sonunda ölüm de olsa, sonuna kadar mücadele etmemiz lazım.
Targocid

Cucu, aynı bakteriyi iki defa yakalamış örneğin. Hem de çok farklı yerlerde. Başka bakteri de ürememiş.