Sık boşalmak mı az boşalmak mı?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Yedek
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Sık boşalmak mı az boşalmak mı?

Mesaj gönderen Yedek »

Arkadaşlar bu konuda bir ikilem olduğunu gözlemledim. Hastalığın evresinden evresine de değişiyor olabilir bilmiyorum ama sizlerin görüşlerinizi bir başlık altında toplayabilir miyiz ? Enfeksiyon ve iltihabı atmak için, kanalların tıkanmasını önlemek için sık boşalmak mı ? Mekanizmayı dinlendirmek için az boşalmak mı ? Varsa sebepleriniz nelerdir ? Ne kadar boşalmak o kadar iyi diyen de var, cinsel perhiz diyen de var. Sizlerin kişisel görüşlerinizi merak ediyorum. Teşekkürler
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Sık boşalmak mı az boşalmak mı?

Mesaj gönderen red »

çok başlık açıp az okumak mı, yoksa az başlık açıp çok okumak mı daha faydalıdır? ben de kişisel görüşünü merak ediyorum, teşekkürler.
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Cenesuyu »

Az bosalin verdiginiz emek gidiyor... asiri yanma varsa faydasinolabilir mikrobu atarsiniz onun disinda iyi degil
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

red yazdı:çok başlık açıp az okumak mı, yoksa az başlık açıp çok okumak mı daha faydalıdır? ben de kişisel görüşünü merak ediyorum, teşekkürler.
Red kardeşim cok güzel ve akılci bir yorum yapmişsin gerçekten seni tebrik ederim kardeşim.
eylber
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eylber »

Az boşalmak net.
Eyupsab

Mesaj gönderen Eyupsab »

kadir yazdı:
red yazdı:çok başlık açıp az okumak mı, yoksa az başlık açıp çok okumak mı daha faydalıdır? ben de kişisel görüşünü merak ediyorum, teşekkürler.
Red kardeşim cok güzel ve akılci bir yorum yapmişsin gerçekten seni tebrik ederim kardeşim.
Eyupsab

Mesaj gönderen Eyupsab »

Eyupsab yazdı:
kadir yazdı:
Bende yeniyim forumda yeni olan arkadaşlarda var
Forum kurallarını bilmiyor veya henüz alışmamış olanlarda olabilir
Red arkadaşımız eski üye sanırım Kadir bey yönetici
Farkında olmadan yanlış yazmış veya kurallara uymamış arkadaşlarımızı bu şekilde değilde özelden veya genelden uygunca uyarsa daha iyi olur düşüncesindeyim
Hem prostatit hem corona virüsü dolayısıyla psikolojilerimiz hepimizin bozuk durumda yanlış hareketler davranışlar yapmaya çok elverişliyiz
En azından bu şekilde gruplaşmanında önüne geçmiş oluruz diye düşünüyorum
Tamamen benim fikrim kimseyi eleştirmiyorum yanlış anlaşılmak istemem
İyi akşamlar dilerim
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

Özür dilerim. Arkadaşın da dediği gibi yeni üyeyim. Psikolojim bozuk ve en azından cevap geldikçe konuştukça zaman geçiyordu. Biraz da o yüzden konu açmak konuşmak istiyordum. Kusura bakmayın tekrardan, birdaha olmaz. Hakkınızı helal edin.
red

Mesaj gönderen red »

kadir yazdı:
estf. kadir abi, eksik olmayın..
arkadaşlar forumdaki geçmiş yazıları okusalar, sağ üst köşedeki arama kutucuğunu biraz kullansalar, aradıkları ve hatta aramadıkları pek çok sorunun cevabını bulacaklar aslında..
Sky77
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Sky77 »

Bence de yeni başlık açılmasın o zaman. Cunku her şey eski konularda mevcut. Yeni bir tedavi yöntemi bulunmadığı zaman kimse yorum da yazmasın. Herkes eski konulardan forumda araştırma yapıp dursun. Forum da sabit dursun.
Bence arkadaşın açtığı başlık onemli ve herkesin kendi tecrübelerini aktarma fırsatı var. Forumdaki eski üyeler sık boşalmamak gerek diyor. Ama doktorlar tam tersini. Ben de 10 gün bosalmadim, inanılmaz ağrılarım oldu. Doktora gittiğimde ağrıların bosalmamaktan kaynaklandigini soyledi ve boşalınca ağrılarında azalma oldu. Ama abartıp çok bosaldigim zamanlarda da yanmalarim çok arttı. Yani anladığım prostatit da farklı kişilerde farklı tepkiler oluşturabiliyor.
Yönetici arkadaşlardan ricam, zaten gergin bir donemden geçiyoruz. Biliyorum aynı şeylere tekrar tekrar cevap vermekten bıktınız. Ama büyüklük , zor durumda olan arkadaşlara biraz daha anlayışlı ve sabırlı yaklasmaktan geçer .. Ben Kronik Prostatit ailesinin bu büyüklükte ve anlayışta olduguna eminim....
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sky77 yazdı:Bence de yeni başlık açılmasın o zaman. Cunku her şey eski konularda mevcut. Yeni bir tedavi yöntemi bulunmadığı zaman kimse yorum da yazmasın. Herkes eski konulardan forumda araştırma yapıp dursun. Forum da sabit dursun.
Bence arkadaşın açtığı başlık onemli ve herkesin kendi tecrübelerini aktarma fırsatı var. Forumdaki eski üyeler sık boşalmamak gerek diyor. Ama doktorlar tam tersini. Ben de 10 gün bosalmadim, inanılmaz ağrılarım oldu. Doktora gittiğimde ağrıların bosalmamaktan kaynaklandigini soyledi ve boşalınca ağrılarında azalma oldu. Ama abartıp çok bosaldigim zamanlarda da yanmalarim çok arttı. Yani anladığım prostatit da farklı kişilerde farklı tepkiler oluşturabiliyor.
Yönetici arkadaşlardan ricam, zaten gergin bir donemden geçiyoruz. Biliyorum aynı şeylere tekrar tekrar cevap vermekten bıktınız. Ama büyüklük , zor durumda olan arkadaşlara biraz daha anlayışlı ve sabırlı yaklasmaktan geçer .. Ben Kronik Prostatit ailesinin bu büyüklükte ve anlayışta olduguna eminim....
Bakın uzun süre bosalmayinca birikim sebebiyle biraz agrı artabiliyor bu yanlis anlasilmasin. Yani diyelimki 20 gun bosalmadiniz, bu bazi kisilerde agri yapabilir bu dolgunluk sebebiyle olan agridir. Kisiye gorede bu dolgunluk zamani degisiyor.Iyi beslenen bir kişinin meni birikimi ile yetersiz beslenen bir kisinin meni birikimi ayni zamanda olmuyor. Bunun yanisira asiri ejekulasyon yapilmasida dokuya zarar veriyor bu farkli bir olgudur. Ayrica hergün mastr yapanlar var bu cok tehlikeli.Bende ayni durumlari yasadim kardesim. Aşiri bosalma kesinlikle inflamasyonu arttiriyor. Tecrubeyle sabittir. Deneyebilirsiniz.
prosta50

Mesaj gönderen prosta50 »

Boşalma olayı bünyeye göre değişir. Çok fazla masturbasyon prostatit sorununda tahriş edici etkiye sahip. Prostatı dinlendirmek en iyisi. Hiç boşalmamakta uygun değil bence haftada bir kere çok zorlamadan yapılabilir. Kişi ben yaptıktan sonra şikayetlerim artıyor diyorsa belli bir süre yapmasın. Ama yaptıktan sonra daha rahat idrara çıkıyorum. Şikayetim azalıyor diyorsa yapabilir. Bünyeye kişiye göre değişir bence. Ama bende bir süre ara verilmesi dinlendirme taraftarıyım
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

modjo yazdı:Akut dönemde çok sık boşalmak. Organı yıpratır ama 10 günden fazla beklemekte enfeksiyonun daha çok birikmesine neden olabilir. Akut dönemde haftada 3 bence fazla gelir Bunu deneyerek öğrenebilirsiniz. Ama ant. Tedavisi ile belli bir aşama kaydedip sonra daha sık boşalmayı deneyebilirsiniz. Max 4 günde bir gibi. Zaten hastalık spermin renginden miktarından çıkış hızından ve yoğunluğundan size bilgi verir eğer bunda olumlu bir gelişme varsa boşalma sıklığını kontrollü bir şekilde artırabilirsiniz. Unutmadan p. Masajı olmadan kullandığınız ant. Yada takviyeler çok az ise yarar masaj sart.
Peki abi, sıvı gelmesi şart mı ve sıcak su da bir nebze aynı işlevi görür mü? Teşekkür ederim.
Targocid

modjo yazdı:
Targocid yazdı:
modjo yazdı:Akut dönemde çok sık boşalmak. Organı yıpratır ama 10 günden fazla beklemekte enfeksiyonun daha çok birikmesine neden olabilir. Akut dönemde haftada 3 bence fazla gelir Bunu deneyerek öğrenebilirsiniz. Ama ant. Tedavisi ile belli bir aşama kaydedip sonra daha sık boşalmayı deneyebilirsiniz. Max 4 günde bir gibi. Zaten hastalık spermin renginden miktarından çıkış hızından ve yoğunluğundan size bilgi verir eğer bunda olumlu bir gelişme varsa boşalma sıklığını kontrollü bir şekilde artırabilirsiniz. Unutmadan p. Masajı olmadan kullandığınız ant. Yada takviyeler çok az ise yarar masaj sart.
Peki abi, sıvı gelmesi şart mı ve sıcak su da bir nebze aynı işlevi görür mü? Teşekkür ederim.
Evet sıvı gelmesi gerekiyor. Sıcak su da faydalı ama genelde akut dönemde hergun sicak suya oturun diyolar. Duş sırasında rectuma 15 dk su tutmak yeterli. Yarim saat falan oturmaya gerek yok. Sorunun cevabını vereyim hayır sıcak su masaj ile aynı görevi görmez.
Anladığım kadarıyla, buradaki mantık sıvıyla birlikte içeride kalan patojeni dışarıya atmak. O zaman benim tedavim başından beri bir işe yaramıyor abi. Benim doktorum ancak 3, 4 damla sıvı getirebiliyor.
Fenerlim124
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Fenerlim124 »

Uzun sure yapmadıgın zamn agrı olması normal cunki vücut bosalmaya programlanmş idrardada zorluk oluyo oda dogru alıstrmanz lazm ilk bastaaa bnm 3 aydn fazla oldu yapmayalı hicbi sorunum yok haftada 1 yada 2 haftada bir anca cok iyi geliyo agrı sızı hicbisey yokk . Bu hastalık anszın geliyo bnim hic sorunum yokken askerde hergun 3 5 defa mas yapyodum cnm istemese bile alskanlk haline getirmistim sonra bu rahatszlk ortaya cktı sertlesme sorunu bosalrken agrı hic zevk alamam idrarda zorluk makat agrısı ne ararsan vardı perhizden sonra hicbi problemim yok simdi tahrik oldugum penis inmek bilmiyo hatta rahatsz bile ediyo benii iradenize hakim olun deneyinn ve sonucları gorunnn
Targocid

modjo yazdı:
Targocid yazdı:
modjo yazdı:
Evet sıvı gelmesi gerekiyor. Sıcak su da faydalı ama genelde akut dönemde hergun sicak suya oturun diyolar. Duş sırasında rectuma 15 dk su tutmak yeterli. Yarim saat falan oturmaya gerek yok. Sorunun cevabını vereyim hayır sıcak su masaj ile aynı görevi görmez.
Anladığım kadarıyla, buradaki mantık sıvıyla birlikte içeride kalan patojeni dışarıya atmak. O zaman benim tedavim başından beri bir işe yaramıyor abi. Benim doktorum ancak 3, 4 damla sıvı getirebiliyor.
Biraz öyle ama ,masajın amacı orayı kanlandirmak drene, etmek tıkalı noktalari boşaltmak, ayrıca ödemi de düşürür, 3 damla 4 damlada olsa yaptır bu zamanla artar. Tedavin ise yaramıyor diyemezsin. Plânlı bir şekilde takip et semptomlar azaliyormu. Acele etme öyle hemen bir anda olmaz herşey. Mesela lokosit takipli tedavide bile bazi hastslar 3 aya kadar ant. Alıyorlar ancak düşüyor lokosit. Yavaş yavaş ve sakince tedavinize devam edin
Semptomlar azaldı da abi, sonuçta bu uzun bir süreç. İbrahim Hoca gibi yapabilen bir doktor yok Bursa’da, çok aradım. Şimdi, bir de Corona nedeniyle yaptıramıyorum şu anda. Kendi kendime yaptığımdan da sıvı gelmiyor. Ne önerirsin?
Targocid

modjo yazdı:Malesef corona var evet su an hastanelere gitmeni pek önermem. Ama günde 1 kez bile olsa denemeni önerrim zamanla öğrenirsin.
Deniyorum abi, yeni bir alet daha alacağım. 10 dakika yapıyorum kendi kendime. 5 dakika sağa, 5 dakika sola. Ama sıvının s’si yok. Hatta, o olan yanma bile yok.
ahmetbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmetbey »

13.yılına giren birisi olarak söylüyorum haftada 1 2 3kez boşalmak fayda sağlayabilir hic boşalmamak bence semptomları arttırıyor iyileşmeyi geciktiriyor bence. Aralıklı boşalsanız bile iyileşmeyi anında farkrdemediginiz icin tartışma yaratıyor zaten.Yasi genc olanlar 3 ileri olanlar 1 öyle anlayın ben 2 yıl sonra iyileştim 5 yıl sonra 1.nüks 4 ay sürdü 3 yıl sonra 2.nüks 5 aydır devam ediyor sonlara geliyorum ama hissediyorum.Nuks niye oluyor çözmüş degilim
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

ahmetbey yazdı:13.yılına giren birisi olarak söylüyorum haftada 1 2 3kez boşalmak fayda sağlayabilir hic boşalmamak bence semptomları arttırıyor iyileşmeyi geciktiriyor bence. Aralıklı boşalsanız bile iyileşmeyi anında farkrdemediginiz icin tartışma yaratıyor zaten.Yasi genc olanlar 3 ileri olanlar 1 öyle anlayın ben 2 yıl sonra iyileştim 5 yıl sonra 1.nüks 4 ay sürdü 3 yıl sonra 2.nüks 5 aydır devam ediyor sonlara geliyorum ama hissediyorum.Nuks niye oluyor çözmüş degilim
Bakteri ürüyor mı sizde spermde anormalıkler var mı
ahmetbey

Yok üreme bu hastalığa yakalandıktan sonra 2 çocuğum oldu
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

ahmetbey yazdı:Yok üreme bu hastalığa yakalandıktan sonra 2 çocuğum oldu
Çocuğum olursa hayata yeniden tutunabilir miyim ? Baba olma duygusu bizim bu cinsel sorunlarımızdan kaynaklı hüzünleri teselli eder mi, bastırabilir mi ? Ben sağlıksız olabilirim ama çocuğum sağlıklı olsun diye yaşama tutunmak mümkün mü? Tek umudum o yönde.
red

Mesaj gönderen red »

Fenerlim124 yazdı:Uzun sure yapmadıgın zamn agrı olması normal cunki vücut bosalmaya programlanmş idrardada zorluk oluyo oda dogru alıstrmanz lazm ilk bastaaa bnm 3 aydn fazla oldu yapmayalı hicbi sorunum yok haftada 1 yada 2 haftada bir anca cok iyi geliyo agrı sızı hicbisey yokk . Bu hastalık anszın geliyo bnim hic sorunum yokken askerde hergun 3 5 defa mas yapyodum cnm istemese bile alskanlk haline getirmistim sonra bu rahatszlk ortaya cktı sertlesme sorunu bosalrken agrı hic zevk alamam idrarda zorluk makat agrısı ne ararsan vardı perhizden sonra hicbi problemim yok simdi tahrik oldugum penis inmek bilmiyo hatta rahatsz bile ediyo benii iradenize hakim olun deneyinn ve sonucları gorunnn
sağlığınız daim olsun..
Cenesuyu

Mesaj gönderen Cenesuyu »

Yedek yazdı:
Çocuğum olursa hayata yeniden tutunabilir miyim ? Baba olma duygusu bizim bu cinsel sorunlarımızdan kaynaklı hüzünleri teselli eder mi, bastırabilir mi ? Ben sağlıksız olabilirim ama çocuğum sağlıklı olsun diye yaşama tutunmak mümkün mü? Tek umudum o yönde.
Ya yedek abi sakin ol valla iyileseceksin sabret bak sorun su vucuduna iyi bakmamissin uyari veriyo bagisikligini duzelt bosver prostati
eserben

Mesaj gönderen eserben »

Cevap burda saklı kardeşim :)
ahmetbey

Yedek yazdı:
Çocukla ilgili hiçbir problem yok hastalık geçiyor da ancak nüks yaşayabiliyorsunuz