1 yıl aradan sonra yine enteroccus çıktı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: 1 yıl aradan sonra yine enteroccus çıktı

Mesaj gönderen kadir »

Enterekok inatci bir patojen, ozellikle vankomisin v.s ilaclara direncli olanlari var. Hastane ve lab ekiplarindan bulasanlari bir cok antibiyotige direncli. Moksifloksasinle basarili sonuclar alinmis bir degerlendir kardesim.
Destinyisunfortunate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Destinyisunfortunate »

murat222 yazdı:
Destinyisunfortunate yazdı:Aa, hani temizleniyordu ya bu bakteriler. :) Birçok kişi vardı, girmiyorlardı foruma falan. Gerçi doğru, ortamlarda sorarlarsa sabunla bulaştı bu mikroorganizmalar dersin, yeni hastalar nereden bilecek.

3. kür Targocid ve Rifampin’deyim. Üşenmedim, her muayeneye bir kestane şekeri enfeksiyoncuya, bir kestane şekeri de üroloğa götürdüm ve götürüyorum 3 ay Targocid’e, her gün de prostat masajına ikna ettim doktorları ki bu adamlar çok sağlam 1. dereceden tanıdığım olduğu için yapıyorlar bunları. Beni epey rahatlattı. Penis kökündeki yanma harici sıfır. Ayak üşümesi bile geçti. Gerekirse, alerji olmazsan, dayanırsan devamını yazarız dediler. Peki ya bitince? Sonuçta, bu adamlar bunları ömür boyu yazmayacaklar. Daha şimdiden kültür yaptıralım demeye başladılar. İçimden şaka mısınız deyip ya sabır çekiyorum.

Yazmazlarsa paraya kıyıp İzak Hoca’yı deneyeceğim. Bakteriyofaj denilen olayı yaptırabilmek için sağlam cukka gerekiyor. Kaldı ki Targocid’i 3 ay yazacak tanıdık olmayan doktoru buldun da 6 ay yazdıracaksın da bir de Invanz’a ikna edeceksin. Targocid’in kürü zaten 210 lira. Gariban adam ne yapsın?

Bakteriye yönelik tedavinin bir olumlu noktasına daha vurgu yapmak istiyorum. Pea’dır, Ala’dır, Quercetin’dir derken benim Alt, Ast ve Ggt değerlerim evlere şenlikti, şu an 2 tane karaciğer emilimli antibiyotik kullanmama rağmen değerler normal.

@Prosta50 Abi Xatral’e başladım, idrar konusundaki şikayetim devam etse de akışı hızlandı, fark ediyorum. Teşekkür ederim.

Yeni arkadaşlara not: Uluslararası foruma üye olun arkadaşlar. Ben oldum. 20$ bir ücreti var. 130 TL’yi nereye vermiyorsunuz? Hiç İngilizce’niz yoksa Google Translate’ten çevirip okursunuz. En azından, en doğru bilgiye ulaşırsınız. Çelişkilerle kafanız karışmaz ve olayın içine müdahil olmak için kimseyle gereğinden fazla samimiyet kurmanıza gerek kalmaz. Yok, sen 2 günlük sen 5 günlük hastasın muhabbetleri de olmaz. En önemlisi de, eğer olur da tarafınıza hakaret veya küçük düşürücü veya tehdit edici sözler veya şahıslarla karşı karşıya kalırsanız, bunu yapanlar anında cezalandırılır. Orası profesyonel bir platform neticede ve birtakım kurallar uyulmak için konulmuş.

Hadi bakalım, kalın sağlıcakla.
Bn 3 ayın sonunda sıfır şikayetle gidiyordum haftada iki masajda yaptırdım ama ilaç bitiminden 8 gün sonra başladı şikayet çok az ama neticede var 1 ay süre geçsin kültür yaptırcam ama zor bakteri sanki antibiyotik aldak dahi invanz yine üreyecek çok şikayet olmazsa kullanmıycam
Sen o invanzı yazacak doktoru bul, ben de gideyim ona. Başlar tabii, öyle kolay kolay, Fosfomisin’le falan geçecek bir şey değil bu. Fosfomisin’in semptomları kestiği doğru, ama çok kısa sürüyor etkisi.

Simon var, Facebook grubundan, geçen gün konuştuk, epeydir üremiyormuş Enterococcus. Bizim şu an kullandığımız bütün antibiyotikleri denemiş, baskılamaktan öteye gidemezsin diyor. Faj o nedenle daha mantıklı gibi geliyor bana. Hem riski az hem de daha çok fayda ediyor gibi. Enterococcus’un üstüne gideceğim, olmazsa kredi çekip bir de Faj’ı deneriz. Diğerini temizlemek zaten imkansız. Semptomlar başladıkça Doksisilin ve Rifampin kullanmayı düşünüyorum onun için. Bir de, dediğim gibi, İzak Hoca’yı deneyeceğim. Belki, onun faydası olur. Nasılsa, bir ton para harcayacağız ister istemez.

Bu hastalığın problemi doktorların kronik hastalıklarla ilgilenmek istememesi zaten. Adam, orada, 2 ay bizimle kafa buldu, sen takıntı yapıyorsun diye, ilaç bile yazmadı. Bunları dile getirince ben suçlu oldum. O yazdırdığımız Targocid’ler falan prostatit teşhisi ile SGK tarafından karşılanmıyor. Haliyle de doktorlar yazmaya çekiniyor. Neyse, umarım, atlatırız da şu beladan kurtuluruz, ne diyeyim, her ne kadar ihtimal vermesem de.
Erkeklerin Bambaşka Bir Boyuta Geçmesi: Prostatit
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

Destinyisunfortunate yazdı:
murat222 yazdı:
Destinyisunfortunate yazdı:Aa, hani temizleniyordu ya bu bakteriler. :) Birçok kişi vardı, girmiyorlardı foruma falan. Gerçi doğru, ortamlarda sorarlarsa sabunla bulaştı bu mikroorganizmalar dersin, yeni hastalar nereden bilecek.

3. kür Targocid ve Rifampin’deyim. Üşenmedim, her muayeneye bir kestane şekeri enfeksiyoncuya, bir kestane şekeri de üroloğa götürdüm ve götürüyorum 3 ay Targocid’e, her gün de prostat masajına ikna ettim doktorları ki bu adamlar çok sağlam 1. dereceden tanıdığım olduğu için yapıyorlar bunları. Beni epey rahatlattı. Penis kökündeki yanma harici sıfır. Ayak üşümesi bile geçti. Gerekirse, alerji olmazsan, dayanırsan devamını yazarız dediler. Peki ya bitince? Sonuçta, bu adamlar bunları ömür boyu yazmayacaklar. Daha şimdiden kültür yaptıralım demeye başladılar. İçimden şaka mısınız deyip ya sabır çekiyorum.

Yazmazlarsa paraya kıyıp İzak Hoca’yı deneyeceğim. Bakteriyofaj denilen olayı yaptırabilmek için sağlam cukka gerekiyor. Kaldı ki Targocid’i 3 ay yazacak tanıdık olmayan doktoru buldun da 6 ay yazdıracaksın da bir de Invanz’a ikna edeceksin. Targocid’in kürü zaten 210 lira. Gariban adam ne yapsın?

Bakteriye yönelik tedavinin bir olumlu noktasına daha vurgu yapmak istiyorum. Pea’dır, Ala’dır, Quercetin’dir derken benim Alt, Ast ve Ggt değerlerim evlere şenlikti, şu an 2 tane karaciğer emilimli antibiyotik kullanmama rağmen değerler normal.

@Prosta50 Abi Xatral’e başladım, idrar konusundaki şikayetim devam etse de akışı hızlandı, fark ediyorum. Teşekkür ederim.

Yeni arkadaşlara not: Uluslararası foruma üye olun arkadaşlar. Ben oldum. 20$ bir ücreti var. 130 TL’yi nereye vermiyorsunuz? Hiç İngilizce’niz yoksa Google Translate’ten çevirip okursunuz. En azından, en doğru bilgiye ulaşırsınız. Çelişkilerle kafanız karışmaz ve olayın içine müdahil olmak için kimseyle gereğinden fazla samimiyet kurmanıza gerek kalmaz. Yok, sen 2 günlük sen 5 günlük hastasın muhabbetleri de olmaz. En önemlisi de, eğer olur da tarafınıza hakaret veya küçük düşürücü veya tehdit edici sözler veya şahıslarla karşı karşıya kalırsanız, bunu yapanlar anında cezalandırılır. Orası profesyonel bir platform neticede ve birtakım kurallar uyulmak için konulmuş.

Hadi bakalım, kalın sağlıcakla.
Bn 3 ayın sonunda sıfır şikayetle gidiyordum haftada iki masajda yaptırdım ama ilaç bitiminden 8 gün sonra başladı şikayet çok az ama neticede var 1 ay süre geçsin kültür yaptırcam ama zor bakteri sanki antibiyotik aldak dahi invanz yine üreyecek çok şikayet olmazsa kullanmıycam
Sen o invanzı yazacak doktoru bul, ben de gideyim ona. Başlar tabii, öyle kolay kolay, Fosfomisin’le falan geçecek bir şey değil bu. Fosfomisin’in semptomları kestiği doğru, ama çok kısa sürüyor etkisi.

Simon var, Facebook grubundan, geçen gün konuştuk, epeydir üremiyormuş Enterococcus. Bizim şu an kullandığımız bütün antibiyotikleri denemiş, baskılamaktan öteye gidemezsin diyor. Faj o nedenle daha mantıklı gibi geliyor bana. Hem riski az hem de daha çok fayda ediyor gibi. Enterococcus’un üstüne gideceğim, olmazsa kredi çekip bir de Faj’ı deneriz. Diğerini temizlemek zaten imkansız. Semptomlar başladıkça Doksisilin ve Rifampin kullanmayı düşünüyorum onun için. Bir de, dediğim gibi, İzak Hoca’yı deneyeceğim. Belki, onun faydası olur. Nasılsa, bir ton para harcayacağız ister istemez.

Bu hastalığın problemi doktorların kronik hastalıklarla ilgilenmek istememesi zaten. Adam, orada, 2 ay bizimle kafa buldu, sen takıntı yapıyorsun diye, ilaç bile yazmadı. Bunları dile getirince ben suçlu oldum. O yazdırdığımız Targocid’ler falan prostatit teşhisi ile SGK tarafından karşılanmıyor. Haliyle de doktorlar yazmaya çekiniyor. Neyse, umarım, atlatırız da şu beladan kurtuluruz, ne diyeyim, her ne kadar ihtimal vermesem de.
Rifampinin faydasını gördünmü fosfosmisin kullanmışmıydın
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

cucu3636 yazdı:
murat222 yazdı:

Bence yanlış bilgi verip insanların kafasını karıştırma! Kronik prostatit teşhisi ile 1 ocaktan beri targocid kullanıyorum, sgk karşılamıyor diyen Yalan söyler!!! Sadece yazacak doktor zor bulursun, 10 tanesi için sgk ya fark 220 tl ödersin. Normal ücretli alırsan 10 tanesi ortalama 1.500 - 2.000 tl ye gelir. Ama kronik prostatit teşhisi ile 63. Günüm targocidde...
Eski üyeliğimin şifresini unuttuğum ve yenisi gelmediği için buradan yazıyorum. Bana 2 eczane de o teşhisle vermedi ve evet SGK karşılamıyor diyorlar. Bence senin aldığın eczane sürekli verdiği için o kodu biliyorlardır. Ben alırken problemler oldu ve enfeksiyon doktorum bir eczaneyi kendisi aradı ve sonrasında teşhisi Prostatit’ten Yumuşak Doku Enfeksiyonu’na geçirdi. SGK’nın kendi genelgelerinde yazıyor bu, ben uydurmuyorum. 2 farklı zorunluluk var normalde bu ilacı alabilmek için. Bir tanesi yatış zorunluluğu. Diğerinde de hastalıklar yazıyor. Ben orada genel bir şey söyledim zaten. Asıl durum o. İlaca ulaşmak isteyenler deneme yanılma yoluyla bir şekilde ulaşır. Eczane ilacı vermezse doktoruyla konuşur, farklı bir eczane dener. “Orada 1500 Tl ödedim ben.” diye bir iddia bulunuyor mu? Ben de 210 TL’den alıyorum kürünü. Hatta, son kürü 20 tane yazdı doktorum. Ama burada asıl konu şu ki, sen Targocid’i yazdıracak doktoru buldun da insanları yanıltma diyorsun, buradaki hastalar bu doktorlara ulaştıklarında otomatikman bir şekilde ilaca da ulaşacaklar zaten. Ben orada, öyle yazdım diye hastaların Targocid yazan doktora gitmekten imtina edeceğini düşünmüyorum.
Targocid

Imzekken yazdı:
murat222 yazdı:

Rifampinin faydasını gördünmü fosfosmisin kullanmışmıydın
1 buçuk aydır kullanıyorum, soğukta hala çıkıyor semptomlar ama epey değişiklik var. Bakalım, zaman gösterecek. 1 ay sonra keseceğim Targocid’i kullanmayı. O zaman Rifampin’in etkisi daha net anlaşılır diye düşünüyorum. Bactrim ve Augmentin ile kullanmaya devam edeceğim. Fosfomisin’i daha önceden kullandım Cipro’yla birlikte, 2 tane de bu tedavinin başında aldım. Sonra çok gelir diye bıraktım. Önceden etkisi olmamıştı.
Targocid

cucu3636 yazdı: Burada kimseyle tartışma yada hır çıkarma derdinde değilim. Sadece bu hastalık insanın psikolojini öyle bir bozuyor ki, hastalığın ilk başlarında okuduğum her şeye inanıp vazgeçip yada yaptırdığım şeyler olmuş
Sadece buna cevap vereceğim. Estağfurrullah, benim de öyle. Bunları sana özel mesajda da belirttim. Hatta, benim doğru yöne gitmemin sebebi de senin gönderilerin. Bunu, burada da, birçok kez dile getirdim. Bir kez daha teşekkür ediyorum. Aynen öyle, ben de inanacaktım az kalsın ki seni okuyup şu kültürü yaptırayım artık dedim. Şu anda ne kadar doğru bir karar verdiğimi anlıyorum. Diğerleri benim tecrübelerim. Ama, kimsenin de benim yazdıklarımdan dolayı ilacı bulmaktan çekineceğini düşünmüyorum. Kaldı ki, evet benimkinde N.41’de karşılamıyor bu ilacı. Kod derken L8 ile başlayan bir kod var. Eczacının bu kodu bildiği ve bu yüzden problem çıkmadığı hususunda ısrarcıyım.
Targocid

cucu3636 yazdı:Bugün 64. Günüm oldu targocid ilk başta prostatımın boyutu 25 cc ydi bu ay başında ölçtürdüm 19,5 a düştü, amacım 15-16 ya düşürmek
Buna da cevap vereyim. Bende de şişkinlik var sanırım, yakın zamanda bir kez daha ölçtürün karşılaştıracağım, hatta daha sonraları rektal USG de yaptırmayı düşünüyorum. Fakat, bende belirleyici faktör PSA oldu gibi. Targocid’e başlamadan önce 4.50 idi, şu anda 2.30. Doktorum daha da düşmesi gerektiğini söylüyor akut fazı atlatabilmem için. Önceden sol testis ve kasık ile mesane bölgesine vuran ağrı ve yanmalar mevcutken şu anda birtek penis içi ve kökü yanmalar oluyor. Soğuğa maruz kalınca yine oluyor diğerleri ama eskisi kadar sıklıkta değil.
Targocid

cucu3636 yazdı:
Targocid yazdı:
cucu3636 yazdı:Bugün 64. Günüm oldu targocid ilk başta prostatımın boyutu 25 cc ydi bu ay başında ölçtürdüm 19,5 a düştü, amacım 15-16 ya düşürmek
Buna da cevap vereyim. Bende de şişkinlik var sanırım, yakın zamanda bir kez daha ölçtürün karşılaştıracağım, hatta daha sonraları rektal USG de yaptırmayı düşünüyorum. Fakat, bende belirleyici faktör PSA oldu gibi. Targocid’e başlamadan önce 4.50 idi, şu anda 2.30. Doktorum daha da düşmesi gerektiğini söylüyor akut fazı atlatabilmem için. Önceden sol testis ve kasık ile mesane bölgesine vuran ağrı ve yanmalar mevcutken şu anda birtek penis içi ve kökü yanmalar oluyor. Soğuğa maruz kalınca yine oluyor diğerleri ama eskisi kadar sıklıkta değil.

Valla kardeşim inşallah hep beraber iyileşiriz. Ben enjeksiyona devam ediyorum, bugün gittiğim hastaneye 3 tane korona şüphelisi getirdiler biraz korkmaya başladım, ama mecburen gideceğim. Tedavimi yarıda bırakamam toplam 80-90 tane targocid kullanacağım, belirtileri soracak olan olursa devam ama eskisi kadar değil, azalma var tabi. Totalde 6 ay tedavi alacağım, gerekirse doktorum yatış verip yatarak tedavi uygulayacak. Bakalım bu hastalığın peşine düştük, İnşallah kurtulacağız. Eğer iyileşirsem zaten burada detaylı bir paylaşım yapacağım...
Bence, biraz ara ver. Senin durum daha da riskli İstanbul’da. Ben şu Corona’nın bitmesini bekleyeceğim devamı için. Benim enfeksiyoncu da kendini Devlet Hastanesi’ne aldırmış zaten. Dahiliyeci’ye yazdırıyorum. O zamana kadar oral tabletleri kullanmaya devam edeceğim. Tamamen çok zor da, en azından umut var. Ben o ışığı gördüm. Bugün stresten dolayı bir nüks yaşadım, örneğin. Ama havalar ısınınca normale geri döner diye düşünüyorum. Doktorun ismini bana özelden yazabilirsin bu arada, ortalık durulsun ben de kendisine görünmek isterim.
Targocid

cucu3636 yazdı:
Targocid yazdı:
cucu3636 yazdı:

Valla kardeşim inşallah hep beraber iyileşiriz. Ben enjeksiyona devam ediyorum, bugün gittiğim hastaneye 3 tane korona şüphelisi getirdiler biraz korkmaya başladım, ama mecburen gideceğim. Tedavimi yarıda bırakamam toplam 80-90 tane targocid kullanacağım, belirtileri soracak olan olursa devam ama eskisi kadar değil, azalma var tabi. Totalde 6 ay tedavi alacağım, gerekirse doktorum yatış verip yatarak tedavi uygulayacak. Bakalım bu hastalığın peşine düştük, İnşallah kurtulacağız. Eğer iyileşirsem zaten burada detaylı bir paylaşım yapacağım...
Bence, biraz ara ver. Senin durum daha da riskli İstanbul’da. Ben şu Corona’nın bitmesini bekleyeceğim devamı için. Benim enfeksiyoncu da kendini Devlet Hastanesi’ne aldırmış zaten. Dahiliyeci’ye yazdırıyorum. O zamana kadar oral tabletleri kullanmaya devam edeceğim. Tamamen çok zor da, en azından umut var. Ben o ışığı gördüm. Bugün stresten dolayı bir nüks yaşadım, örneğin. Ama havalar ısınınca normale geri döner diye düşünüyorum. Doktorun ismini bana özelden yazabilirsin bu arada, ortalık durulsun ben de kendisine görünmek isterim.

Valla riskli ama ara verince etkisini yitirme durumu var. Keyfi değil sonuçta, zaten serum şeklinde değil kalçadan alıyorum.
Serum al ya. Ben teşisatı eve kurdum. Babamdan ilacın flakona nasıl enjekte edileceğini izleye izleye öğrendim. Köpüksüz oluyor. Birkaç denemeden sonra ben de becerebilirim herhalde. Diğerlerini ben yapıyorum zaten. 3 günde bir damar yolu için hastaneye uğraman gerekiyor sadece.
Targocid

Bir de çok masum bir ilaçmış bu Targocid. İlk zamanlar bir kere kalçadan vurunduğumda saçma sapan alerjik bir durum yaşadım. Onun haricinde, karaciğer değerlerim hala normal. Son verdiğim testte düşmüş hatta. Ben bu kadarını beklemiyordum.
Targocid

cucu3636 yazdı:
Targocid yazdı:Bir de çok masum bir ilaçmış bu Targocid. İlk zamanlar bir kere kalçadan vurunduğumda saçma sapan alerjik bir durum yaşadım. Onun haricinde, karaciğer değerlerim hala normal. Son verdiğim testte düşmüş hatta. Ben bu kadarını beklemiyordum.
Bu targocid’in ciprodan daha az yan etkisi vardır emin ol. Targocid candır, sadece dikkatli alınması gerekiyor. Ben senin kadar şanslı değilim, ama dikkat et üç gün üst üste aynı damardan almamaya çalış, çünkü damarına zarar verirse bir daha o damarı kullanamayabilirsin, bir abimiz bu problemi yaşadı. Ciddi sıkıntıdır.
Kullanmaya başladığımdan beri öyle alıyorum. Uzun süreli kullanımlarda oluyor o galiba. Umarım, bana olmaz. Belki de olmuştur bilmiyorum. Hemşireler damarların artık iyice kötüleşmeye başlamış diyorlar. Bazen, çok seri pıhtılaşıyor örneğin, 2, 3 defa yıkamak gerekiyor. Sen de yaparsın ya. Görüp öğrenebileceğin bir hemşire varsa flakona enjekte etmeyi öğren. Onu yaptığın zaman gerisi kolay zaten. Im’i kendin yapamazsın ama bunu kendin yapabilirsin örneğin. Bu arada, teşisat derken bir ev merdiveni ve küçük, uzun elektrikli süpürge iş görüyor. :D Serumu ona asıyorum. Özel mesajda resim paylaşılabiliyorsa atarım şimdi.
Targocid

Ben bunun için yeni bir tedavi planına başladım. Keşke baştan başlasaydım dediğim de oldu. Staph için Rifampisin + Targocid, bunun içinse Amoksisilin + Targocid kullanıyordum. Fosfomisin’i de ekledim tedaviye. Amoksisilin bitsin, Moksifloksasin’e geçeceğim. Günde 4 doz, her iki bakteri için de, Moksifloksasin (ikisine de duyarlı ve hiç kullanmadım) + Rifampisin/Amoksisilin + Teicoplanin, Haziran sonuna kadar nonstop her gün. Covid biraz da işime geldi benim. Rifampisin ve Targocid’i Şubat’tan beri kullanıyorum. Sanırım Rifampisin’e ara verip şaşırtmam gerekecek Staph deyyusunu.
Targocid

+ Fosfomisin var bir de. Öldü öldü.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Şu Covid varken hastanede tedavi görmek eskisine göre nasıl, yeterince ilgilenebiliyorlar mı?
Targocid

clark yazdı:Şu Covid varken hastanede tedavi görmek eskisine göre nasıl, yeterince ilgilenebiliyorlar mı?
Ben ayakta alıyorum bro. Covid’den sonra raporlu olanların ilaçları yazdırmasına gerek kalmadı, benim enfeksiyoncu da hastaneden ayrılıp devlete geçti. Yoksa 3 aydan sonra doktoru değiştirecektim zaten, mırın kırın ederek yazıyordu. Yetersiz bir doktor. Diğer ilaçlar için de eczacımla anlaştım, peyderpey ödüyorum, hepsi tek seferde yazılamadığı için.