AKUT PROSTATİT NE KADAR ZAMANDA KRONİKLESIR?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

AKUT PROSTATİT NE KADAR ZAMANDA KRONİKLESIR?

Mesaj gönderen kadir »

Akut prostatit yani ilk semptomlarin baslamasi, alevlenmesi ve kroniklesmesi bende 2 ay sürmustü. Fark edene kadar 3-4 dr dolasmistim. Bilgisiz drlar yuzunden 2 ayda kroniklesti. O yuzden bu forumda bulunuyorum. Akut oyle aylarca surmez. 1.5- 2 ayda kronik prostatit olunuyor kardesim. Bosu bosuna bu formun adi akut prostatit olsun demenin bir mantigi yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: AKUT PROSTATİT NE KADAR ZAMANDA KRONİKLESIR?

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:Akut prostatit yani ilk semptomlarin baslamasi, alevlenmesi ve kroniklesmesi bende 2 ay sürmustü. Fark edene kadar 3-4 dr dolasmistim. Bilgisiz drlar yuzunden 2 ayda kroniklesti. O yuzden bu forumda bulunuyorum. Akut oyle aylarca surmez. 1.5- 2 ayda kronik prostatit olunuyor kardesim. Bosu bosuna bu formun adi akut prostatit olsun demenin bir mantigi yok.
Bu hastalığı 2 ay çekenle 10 yıl çekenin doku hasarıda aynı mı sana göre abi
Sevgili kardeşim, doku hasari baska bir sey, doku hasarı salt yillara endekslenen bir olgu degildir.
Patojen cinsi, tedavi sekli, zamaninda baskilama, yaşam tarzı gibi doku hasarini olumlu yada olumsuz olarak etkileyen faktörlerle cok yakin alakalidir.
Örnegin; 15 yillik hasta vardir zamaninda tedavi olmustur ve arasira semptom yasiyordur fakat hastaligi baskilamistir doku hasari minimum seviyede kalmistir. Buna binaen 2 yillik hasta vardir, tedaviyi onemsemeyerek kaderine birakmistir.
Mikroplar prostat icinde davul zurna calarak cogalmistir. İcerde hasara yol acmistir. Nitekim boyle hastalarla cok karsilastim. O yuzden doku hasarini yillara baglamak rantabl degil.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

kadir abi, iyi ki varsın..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

red yazdı:kadir abi, iyi ki varsın..
Sagol canim kardesim...
mertefe
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen mertefe »

kadir yazdı:
Sagol canim kardesim...
Allah senin gibi insanların sayısını arttırsin abi.
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

Doku hasarı diye birşeyin bilimsel açıklaması varmı bana mantıklı gelmiyor bu terim
oguzhanbbb
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen oguzhanbbb »

Selamun aleyküm abiler, öncelikle bu hastalığa yakalanan kişilere Allahu Teala şifa versin.Bu forumda Kadir ağabey tecrübeli baya tecrübeli sanırım.Sizlere sorularımı yöneltmek isterim.Şubat ortalarında penis ucunda sızı ile başlayan ve daha sonrasında ağrı yanma ile devam eden bu süreçte iki doktora gittim.Tahlillerimde bir sıkıntı çıkmadı.Sitede Zafer hocayı söyleyenler olunca geçen perşembe onun yanına gittim.Prostat sıvısı aldı.Ve lökosit değeri 15-20 değerinde çıktı.Antibiyotik kürleri verdi şuana kadar çok aşikar bir gelişme olmasada hastalığım erken olduğu için umutluyum.Sizce bu süreçte ne yapmalıyım? Tedavi sürüyor şuan.Eğer cevap verirseniz çok sevinirim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Imzekken yazdı:Doku hasarı diye birşeyin bilimsel açıklaması varmı bana mantıklı gelmiyor bu terim
Kronik prostatit klinik calismalari ve tedavileri ile ilgili yayimlanmis ve onaylanmis tüm makalelerde bulabilirsiniz bu bilgileri. Elektron mikroskoplari ile görüntülenip yayimlanmis olanlari var. Doku hasari, iltihabin yarattigi oksidatif stres yada inflamasyon olarakta gecer. Biraz arastirirsaniz görürsunuz. Hepsi bilimseldir akredite saglik kuruluslari tarafindan onaylanmis yayimlardir.
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

kadir yazdı:
Imzekken yazdı:Doku hasarı diye birşeyin bilimsel açıklaması varmı bana mantıklı gelmiyor bu terim
Kronik prostatit klinik calismalari ve tedavileri ile ilgili yayimlanmis ve onaylanmis tüm makalelerde bulabilirsiniz bu bilgileri. Elektron mikroskoplari ile görüntülenip yayimlanmis olanlari var. Doku hasari, iltihabin yarattigi Oksidatif stres yada inflamasyon olarakta gecer. Biraz arastirirsaniz görürsunuz. Hepsi bilimseldir akredite saglik kuruluslari tarafindan onaylanmis yayimlardir.
Peki doku hasarının tedavisi nedir abi zamanmı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tabiki tedavileri var, daha oncede bu konuyu islemistik. Inflamasyon, doku hasari tedavisi icin pea ve ala tedavisi. Enson yazdigim cinko ve l carnitin tedavisi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mertefe yazdı:
kadir yazdı:
Sagol canim kardesim...
Allah senin gibi insanların sayısını arttırsin abi.
Amin mertefe kardesim allah herkese şifa versin.
red

Mesaj gönderen red »

Pro2020 yazdı:Eski üyelere böyle mi sahip cıkıyorsun abi sen kendi görüşünden başka görüşler olamaz mı bizlerde senin gibi yillarca uğraştık emek verdik... red ve mertefe varsa bir sorunuzu yuzyuze goruselim gelirim ben ortak.bir yerde bulusuruz
10.02.2020 tarihinde üye olmuşsun sen. daha üye olalı 1,5 ay bile olmamış.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:Eski üyelere böyle mi sahip cıkıyorsun abi sen kendi görüşünden başka görüşler olamaz mı bizlerde senin gibi yillarca uğraştık emek verdik... red ve mertefe varsa bir sorunuzu yuzyuze goruselim gelirim ben ortak.bir yerde bulusuruz
Kardesim, burada herkes gorüsunu paylasir sende paylasirsin. Sahip cikmak derken benim icin her hasta aynidir. Yeterki saygi sevgi cercevesinde olsun. Senin ben hangi sorununa yardimci olmadim? Her sordugunda sana elimden geldigince cevabini verdim. Ayrica ben burada görüs paylasmiyorum.
Uyguladigim fayda gordugum tedavi sekilleri ve üroloji dünyasinda yapilan klinik calisma ve makale bilgilerini paylasiyorum. Dikkat ederseniz ben burada bana göre şöyledir yada böyledir diye bir soylem yapmiyorum.
Paylastigim olgular tamamen onaylanmis bilimsel aciklamalar ve kendi üzerimde denedigim tedavi şekilleri ve yaşanmiş olaylardir. Ben sundan fayda gordum yada görmedim diye yazarim ozellikle. Bana göre şoyledir yada böyledir diye hicbir zaman aciklama yapmam. Kaldiki sizede her sorunuzda yardimci olmuşumdur.
Sende istediģin zaman burada faydali aciklamalarini yapabilirsin.
Anlatabildiysem ne mutlu bana sevgili kardesim.
freddy310
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen freddy310 »

kadir yazdı:Akut prostatit yani ilk semptomlarin baslamasi, alevlenmesi ve kroniklesmesi bende 2 ay sürmustü. Fark edene kadar 3-4 dr dolasmistim. Bilgisiz drlar yuzunden 2 ayda kroniklesti. O yuzden bu forumda bulunuyorum. Akut oyle aylarca surmez. 1.5- 2 ayda kronik prostatit olunuyor kardesim. Bosu bosuna bu formun adi akut prostatit olsun demenin bir mantigi yok.
Çok sağol bilgilendirme için abi. Ben Ocak sonu gibi oldum, kronikleşmiş midir bilmiyorum ancak sayende erken önlem alıyoruz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

freddy310 yazdı:
Çok sağol bilgilendirme için abi. Ben Ocak sonu gibi oldum, kronikleşmiş midir bilmiyorum ancak sayende erken önlem alıyoruz.
Kroniklesmistir freddy kardesim. Gececek merak etme.