Nasıl iyileştim(çocuk hekimiyim)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Sifa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Nasıl iyileştim(çocuk hekimiyim)

Mesaj gönderen Sifa »

Merhaba yaklaşık 15 gündür bu hastalık yüzünden hayatım zindan olmuştu.geceleri ağrıdan uyuyamıyordum.sürekli testislerde penisin kökünde penisin ucunda kasıklarda ağrım oluyordu.hiçbir şeye konsantre olamıyordum.şükürler olsun şimdi rahatladım.bu süreçte 4 farklı ürologla görüştüm hepsinin önerileri ve okuduğum yayınlarla kendimce bir tedavi düzenledim.
1.Beslenme:bütün baharatları kestim.abur cubur her türlüsünü kestim.kola fanta çay kahve kestim sadece su ve ayran içtim.günde 2-3 litre olacak şekilde.kabız olmamak için muz patatesten de uzak durdum bu süreçte kabız olmamak önemli.sulu yemekler sebze yemekleri olabilir.ayrıca sabahları 1 bardak maydanoz suyu içtim.(işe yarıyor mu fikrim yok)
2.Her gün 1 2 saat hafif tempolu yürüyüş.çok oturmayın özellikle yumuşak zemine mümkünse hiç oturmayın.
3.her gün 3 defa 20 şer dakika sıcak suya oturma banyosu.bu çok rahatlatıcı.genelde sonrasında rahatlıkla idrara çıkılıyor.
4.antiinflamatuar tedavi:bunun için majezik sabah akşam aldım.tok karna bol su ile alın.(voltaren kullandım öncesinde pek fayda görmedim). ancak majezik midenizi ağrıtır bunun için sabahları aç karna bir mide koruyucusu alın.(lansor panto rabelis farketmez herhangi biri olur)
5.antibiyotik tedavisi:ürologlar uzun süre antibiyotik tedavisi öneriyor genelde 20 gün civarı.ben 1 hafta cipro 5 6 gün bactrim kullanmama rağmen şikayetlerim artınca iyice sinirlerim bozuldu kendime intravenöz tedavi başladım.(bunu herkese önermiyorum doktorunuz uygun görürse kültürlerinizde üreme varsa antibiyotik kullanın).3 gün intravenöz seftriakson(daha çok gram negatif etkenlere etkili geniş spektrumlu bir antibiyotik) intravenöz amikasin(gram negatif etkenlere etkili aynı zamanda diğer antibiyotiklerle sinerjistik etkisi var) kullandım.ayrıca gram pozitif etkenler için de oral ampisilin(azosilin) kullandım.ampisilini 10 güne tamamlayacağım.ayrıca idrarı boyuyor azosilin.
6.bütün bunlara rağmen ara ara ağrılarım olmaya devam ediyordu.böyle zamanlarda ağrıyan bölgeye sıcak su torbası uyguladım.

Bütün bunları yaparken sabırlı olmak lazım maalesef anında çözüm yok ama ben bunları yaparak kısa zamanda güzel sonuç aldım.umarım sizde de işe yarar geçmiş olsun.
freddy310

Re: Nasıl iyileştim(çocuk hekimiyim)

Mesaj gönderen freddy310 »

Sifa yazdı:Merhaba yaklaşık 15 gündür bu hastalık yüzünden hayatım zindan olmuştu.geceleri ağrıdan uyuyamıyordum.sürekli testislerde penisin kökünde penisin ucunda kasıklarda ağrım oluyordu.hiçbir şeye konsantre olamıyordum.şükürler olsun şimdi rahatladım.bu süreçte 4 farklı ürologla görüştüm hepsinin önerileri ve okuduğum yayınlarla kendimce bir tedavi düzenledim.
1.Beslenme:bütün baharatları kestim.abur cubur her türlüsünü kestim.kola fanta çay kahve kestim sadece su ve ayran içtim.günde 2-3 litre olacak şekilde.kabız olmamak için muz patatesten de uzak durdum bu süreçte kabız olmamak önemli.sulu yemekler sebze yemekleri olabilir.ayrıca sabahları 1 bardak maydanoz suyu içtim.(işe yarıyor mu fikrim yok)
2.Her gün 1 2 saat hafif tempolu yürüyüş.çok oturmayın özellikle yumuşak zemine mümkünse hiç oturmayın.
3.her gün 3 defa 20 şer dakika sıcak suya oturma banyosu.bu çok rahatlatıcı.genelde sonrasında rahatlıkla idrara çıkılıyor.
4.antiinflamatuar tedavi:bunun için majezik sabah akşam aldım.tok karna bol su ile alın.(voltaren kullandım öncesinde pek fayda görmedim). ancak majezik midenizi ağrıtır bunun için sabahları aç karna bir mide koruyucusu alın.(lansor panto rabelis farketmez herhangi biri olur)
5.antibiyotik tedavisi:ürologlar uzun süre antibiyotik tedavisi öneriyor genelde 20 gün civarı.ben 1 hafta cipro 5 6 gün bactrim kullanmama rağmen şikayetlerim artınca iyice sinirlerim bozuldu kendime intravenöz tedavi başladım.(bunu herkese önermiyorum doktorunuz uygun görürse kültürlerinizde üreme varsa antibiyotik kullanın).3 gün intravenöz seftriakson(daha çok gram negatif etkenlere etkili geniş spektrumlu bir antibiyotik) intravenöz amikasin(gram negatif etkenlere etkili aynı zamanda diğer antibiyotiklerle sinerjistik etkisi var) kullandım.ayrıca gram pozitif etkenler için de oral ampisilin(azosilin) kullandım.ampisilini 10 güne tamamlayacağım.ayrıca idrarı boyuyor azosilin.
6.bütün bunlara rağmen ara ara ağrılarım olmaya devam ediyordu.böyle zamanlarda ağrıyan bölgeye sıcak su torbası uyguladım.

Bütün bunları yaparken sabırlı olmak lazım maalesef anında çözüm yok ama ben bunları yaparak kısa zamanda güzel sonuç aldım.umarım sizde de işe yarar geçmiş olsun.
Geçmiş olsun, iyileşmenize sevindim. İyileşme sonrası belirti oldu mu hiç? Nüksetti mi yani?
Sifa

Mesaj gönderen Sifa »

Etmedi ama muhtemelen eder.beslenmeye dikkat etmek düzenli spor yapmak lazım bence.
freddy310

Mesaj gönderen freddy310 »

Sifa yazdı:Etmedi ama muhtemelen eder.beslenmeye dikkat etmek düzenli spor yapmak lazım bence.
Bende de 25 Ocaktan beri var bu hastalık. Biraz hafifledi ama geçmedi. Sıkıntı gerçekten. Geçmezse İstanbul'a Zafer Hoca'ya gideceğim.
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

Sifa yazdı:Merhaba yaklaşık 15 gündür bu hastalık yüzünden hayatım zindan olmuştu.geceleri ağrıdan uyuyamıyordum.sürekli testislerde penisin kökünde penisin ucunda kasıklarda ağrım oluyordu.hiçbir şeye konsantre olamıyordum.şükürler olsun şimdi rahatladım.bu süreçte 4 farklı ürologla görüştüm hepsinin önerileri ve okuduğum yayınlarla kendimce bir tedavi düzenledim.

Prostat ultrasonunda tas (kalsifikasyon) goruntuleniyor mu? Tskler.
Coco

Mesaj gönderen Coco »

Benim de size tavsiyem , bir süre boşalmayın, 2 kere iyileşmeye yakın hissettim, boşalma sonrası şikayetler artarak devam etti. Geçmiş olsun, Allah şifa versin, tekrar etmesin.
Sky77

Mesaj gönderen Sky77 »

İdrar ya da prostat kültürü yaptırdınız mi? PSA baktirdiniz mı? Anladığım kadarıyla hastalığa topla tüfekle giriserek ve farklı antibiyotik gruplarindan yüksek dozda serum tedavisi alarak akut döneminde cevap aldınız. Bir de bu süre içerisinde yaşam tarzınızı değiştirdiniz... Hekim olmanızın faydalarını kullanmissiniz. Çünkü uyguladığınız tedaviyi bize uygulayacak doktor bulmak imkansız. Gecmis olsun... Darısı başımıza....
msrcmm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen msrcmm »

Keşke sizin gibi ürologlar da az biraz bilseler bu rahatsızlıkları. Belki başlarından savmazlar dertten anlarlar..
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Coco yazdı:Benim de size tavsiyem , bir süre boşalmayın, 2 kere iyileşmeye yakın hissettim, boşalma sonrası şikayetler artarak devam etti. Geçmiş olsun, Allah şifa versin, tekrar etmesin.
Boşalma sonrası nüks varsa, prostattaki bakteriler tam temizlenmemiştir, kültür yaptırmanız gerekir kanımca. Tabi forumda da tecrübeli arkadaşlar var, onlar daha iyi bilir.
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

Yumuşak zemine oturmanın zararı nedir şikayetleriniz taö anlamıyla geçtimi yoksa azalarak devammı edior maydanoz suyundan kastınız nedir
arda87
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen arda87 »

saw palmetto denediniz mi? birde saw palmetto tansiyonu yükseltiyor mu? bazı yerlerde tansiyonu yükseltme etkisi olduğu söyleniyor. bilhassa ürolog hekim arkadaşlardan bu konuda bilgi veren olursa memnun olurum. biz de saw palmettoyu ona göre bilinçli kullanalım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

arda87 yazdı:saw palmetto denediniz mi? birde saw palmetto tansiyonu yükseltiyor mu? bazı yerlerde tansiyonu yükseltme etkisi olduğu söyleniyor. bilhassa ürolog hekim arkadaşlardan bu konuda bilgi veren olursa memnun olurum. biz de saw palmettoyu ona göre bilinçli kullanalım.
Saw palmettonun prostatit patogenezi üzerinde hic bir iyilestirici etkisi yoktur. Burada defalarca zikredildi.
Eyupsab

Mesaj gönderen Eyupsab »

Peki neye etkisi var
Bilgi için soruyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Eyupsab yazdı:Peki neye etkisi var
Bilgi için soruyorum
Alfa reduktaz 5 enzimini inhibe ederek, dihidrotestosteronu bloke eder. Prostatinizi, testislerinizi küçültür. Libidonuzu duşurur. Memeleriniz büyür. Sesiniz incelir. Etkisi budur. Bph icin kullanilir. Yani kisacasi erkeklik hormonlarinizi azaltarak kadinlastirir. Prostatite faydasi yoktur. Bilmem iyi anlatabildimmi sevgili kardesim. Daha oncede burada birkac defa deginmistim.
arda87
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen arda87 »

kadir yazdı:
Eyupsab yazdı:Peki neye etkisi var
Bilgi için soruyorum
Alfa reduktaz 5 enzimini inhibe ederek, dihidrotestosteronu bloke eder. Prostatinizi, testislerinizi küçültür. Libidonuzu duşurur. Memeleriniz büyür. Sesiniz incelir. Etkisi budur. Bph icin kullanilir. Yani kisacasi erkeklik hormonlarinizi azaltarak kadinlastirir. Prostatite faydasi yoktur. Bilmem iyi anlatabildimmi sevgili kardesim. Daha oncede burada birkac defa deginmistim.
sayın yönetici bu saw palmettoyu ben de yıllrca kullandım ve devam ediyorum. fakat internette bazı sitelerde tansiyonu yükseltme özelliği oduğu yazılıyor. bu bilgi doğrumudur? eğer doğruysa tansiyon hastalarının saw palmetto kullanırken dikkatli olması gerekir diye soruyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

buneydisimdi yazdı:Adam 15 günde iyileşmiş gitmiş daha da foruma girmemiş ne güzel vallahi. Allah herkese şifa versin
Amin kardesim boyle iyilesen cok var...foruma girmiyorlar iyilesince. Beni arayanlar oluyor arada bayramlarda filan sagolsunlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

buneydisimdi yazdı:
kadir yazdı:
buneydisimdi yazdı:Adam 15 günde iyileşmiş gitmiş daha da foruma girmemiş ne güzel vallahi. Allah herkese şifa versin
Amin kardesim boyle iyilesen cok var...foruma girmiyorlar iyilesince. Beni arayanlar oluyor arada bayramlarda filan sagolsunlar.
Kadir abi hazır seni bulmuşken sorayım, özelden de konuşmuştuk ama melox ile ilgili
Bugün inanılmaz ağrım oldu ağrı kesici de fayda etmedi, inanılmaz bir göbek altı ağrısı ve penis ucuna vuran malum ağrı ve sızlama. Uzun süredir antiboyotigi kesmiştim evde 1 tablet azosilin vardı, son çare bir tane içeyim bir umut etkisi olur diye hapı aldım. İnanılmaz bir rahatlık geldi birkaç saat içinde. Hani ateşli bir hastalık geçirirsin ilaç kullandıktan sonra hafif vücut kırgınlığı ile bir iyileşme rahatlama hissi gelir ya aynen o şekil. Ben bu etkiyi ne klindan ne ciprasid ne de iğnelerde görmemiştim. Zafer hocaya maddi durumdan ötürü kontrole gidemedim ben de kontrol zamanına yakın göztepe şehir hastanesine gittim o doktor yazmıştı. Bende ilķ muayenede lökosit var(7-8) ama idrar kültüründe üreme olmadı. Şehir hastanesindeki Dr antiboyotigi tamamen bitirmemi sızlama ağrı geçmezse yine gel.dedi ama bayram dolayısıyla memlekete geldiğimden ötürü gidemedim. Kutu sonuna doğru da ağrılarım epey azalmıştı. Çok uzatmayım benim için doğru antiboyotik azosilin olabilir mi? Uzun süre kullansam fayda görür müyüm sence. İnanılmaz bunaldım, Allah düşmanımın başına vermesin bu ağrı sızıları
Sana demistim enfeksiyon yoksa agri kesici iyi gelir diye melox iltihap giderici antienflamatuar bir ilactir fakat enfeksiyon varsa once onu gidermen gerekir..azosilin iyi geldiyse demekki sendeki patojene yada patojenlere etkin bir ilac...dr tavsiyesi ile kullanabilirsin ama salt oral tablet patojeni tamamen öldürmez.
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

Yumuşak zemin neden zararlı olsun ki
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

buneydisimdi yazdı:Abi peki ekstra ne yapmam lazım. Kendimce egzersiz yapıyorum, quercetin kullanıyorum, soğan kürü, yakı otu vs denedim hepsi geçici iyileşme sağlıyor. Ekstra ne yapmam ne kullanmam lazım sence? Gece gece seni de yoruyorum ama Allah razı olsun ki böyle bir yer açmışsınız buradan aldığınız dualar eminim sizin hayatınızda bir yerde karşınıza çıkacaktır
Öncelikle üriner sistemde enfeksiyon lokalizasyonu olup olmadigini arastirmak lazim. Bunun icinde prostat sıvısi, idrar ve meniden kültürve hatta pcr yaptirip lokosit ve patojen varligina bakmalı. Patojen varsa uygun tedavi yapilmali. Tedavi bitiminden sonra egzersiz, doku onarıcı takviyelerle sureci devam ettirmelidir.
İyi dilekleriniz için çok sagolun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Urologe kardeşim, kültürde üreme olmaz ise PCR mutlak yapılmalı. Bende kültürde çıkmayan Gardnerella vaginalis PCR de çıktı ve Metronidazol kullanimim sonucunda temizlendi.

Ayrica yapilan klinik çalismalar bunu dogruluyor.

Kültürde nonbakteriyel tanısı konulan hastalarda, PCR de meni örneginde klamidyal ve ureoplazmal testler pozitif çıktı!
kadir yazdı:Çalışmamız, inflamatuar (IIIA) ve noninflamatuar (IIIB) tipte bakteriyel olmayan prostatit (NBP) olan hastaların klamidyal ve üreaplazmal enfeksiyonlar için rutin olarak değerlendirilmesinin gerekliliğini ortaya koymak için tasarlanmıştır. 1999'dan 2001'e kadar, ortalama yaşı 35 olan (aralık 20-54 yıl) 165 hasta kronik prostatit sendromu açısından değerlendirildi. Değerlendirme, Prostat Semptom Skor İndeksi (PSSI) ve NIH Kronik Prostatit Semptom İndeksi (CPSI) ile puanlama, Meares-Stamey testi ve masaj sonrası idrar kısmının (dördüncü bardak) kültürlenmesini içermiştir. Tüm durumlarda, Chlamydia trachomatis (ChT) ve Ureaplasma urealyticum'un kalıcılığını belirlemek için meni polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) testi yapıldı.(UU). Laboratuvar bulgularına (dört cam testi ve masaj sonrası idrar kültürü) dayanarak, 165 olgunun 69'unda (%42) NBP tanısı kondu ve bu hastaların 30'u tip IIIA ve 39'u tip IIIB NBP'li idi. Semen PCR testlerine göre IIIA tipi NBP'li 30 olgunun 11'inde (%36.6) klamidyal (6 olgu), üreaplazmal (4 olgu) ve her ikisinin karışımı (bir olgu) enfeksiyon tanımlandı. IIIB tipi NBP testi olan 39 hastanın 14'ünde (%36) pozitif bulunurken, sekizinde UU, altısında ChT mevcuttu. Dört cam testine göre daha önce inflamatuar ve noninflamatuar NBP tanısı almış hastalarda klamidyal ve/veya üreaplazmal enfeksiyonlar ortaya çıkabilir. Prostatit patogenezindeki rolleri spekülatif olsa da, enfeksiyon testi yapılması şiddetle tavsiye edilir.

*Bakınız, yukaridaki çalısmada, inflamatuar IIIA ve noninflamatuar bakteriyel olmayan prostatit dedigimiz bu iki tipin hastalarinda klamidyal ve ureoplazmal enfeksiyonlar için rutin degerlendirme yapıldığında, daha önce NBP ( Nonbakteriyel prostatit) tanısı almış hastalarda ( dört cam testi ve masaj sonrası idrar kültürü olmuş) IIIA NBP tipte 30 hastanin 11inde , IIIB NBP de ise 39 hastanin 14 ünde semen PCR testlerine göre klamidyal ve ureoplazmal enfeksiyonlar ortaya cikmiş. O yüzden tüm tanı yöntemlerinin prostatit hastaları için çok önemli oldugunu düşünüyorum. Gerek PCR, gerek lokosit sayimi ve gerek,kültür gerek kandan prokalsitonin ve interlokin seviyesi, hiçbirini dışlamadan tüm tanı ve teshis yontemlerini sonuna kadar kullanmamizda yarar oldugunu düşünüyorum. İhmal ettigimiz yada edecegimiz bir tahlil yıllarca surecek bir iskenceye, maddi ve manevi yıkıma sebep olabilir. Hiçbiri altın kural degildir ama hiçbirindende vazgececek durumu yok bu hastaligin. Bunu biz hastalar olarak iyice anladik. Ozellikle bende kültürde cikmayan bakteri PCR de cikti, yine enteresandir PCR de cikmayan bakteri külturde ciktı. Bu yüzden bu paylaşimi kaynak göstererek yapma ihtiyaci duydum. Herkese gecmis olsun, herkes iyilesecek.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

kadir yazdı:Urologe kardeşim, kültürde üreme olmaz ise PCR mutlak yapılmalı. Bende kültürde çıkmayan Gardnerella vaginalis PCR de çıktı ve Metronidazol kullanimim sonucunda temizlendi.

Kültürde nonbakteriyel tanısı konulan hastalarda, PCR de meni örneginde klamidyal ve ureoplazmal testler pozitif çıktı!
kadir yazdı:Çalışmamız, inflamatuar (IIIA) ve noninflamatuar (IIIB) tipte bakteriyel olmayan prostatit (NBP) olan hastaların klamidyal ve üreaplazmal enfeksiyonlar için rutin olarak değerlendirilmesinin gerekliliğini ortaya koymak için tasarlanmıştır. 1999'dan 2001'e kadar, ortalama yaşı 35 olan (aralık 20-54 yıl) 165 hasta kronik prostatit sendromu açısından değerlendirildi. Değerlendirme, Prostat Semptom Skor İndeksi (PSSI) ve NIH Kronik Prostatit Semptom İndeksi (CPSI) ile puanlama, Meares-Stamey testi ve masaj sonrası idrar kısmının (dördüncü bardak) kültürlenmesini içermiştir. Tüm durumlarda, Chlamydia trachomatis (ChT) ve Ureaplasma urealyticum'un kalıcılığını belirlemek için meni polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) testi yapıldı.(UU). Laboratuvar bulgularına (dört cam testi ve masaj sonrası idrar kültürü) dayanarak, 165 olgunun 69'unda (%42) NBP tanısı kondu ve bu hastaların 30'u tip IIIA ve 39'u tip IIIB NBP'li idi. Semen PCR testlerine göre IIIA tipi NBP'li 30 olgunun 11'inde (%36.6) klamidyal (6 olgu), üreaplazmal (4 olgu) ve her ikisinin karışımı (bir olgu) enfeksiyon tanımlandı. IIIB tipi NBP testi olan 39 hastanın 14'ünde (%36) pozitif bulunurken, sekizinde UU, altısında ChT mevcuttu. Dört cam testine göre daha önce inflamatuar ve noninflamatuar NBP tanısı almış hastalarda klamidyal ve/veya üreaplazmal enfeksiyonlar ortaya çıkabilir. Prostatit patogenezindeki rolleri spekülatif olsa da, enfeksiyon testi yapılması şiddetle tavsiye edilir.

*Bakınız, yukaridaki çalısmada, inflamatuar IIIA ve noninflamatuar bakteriyel olmayan prostatit dedigimiz bu iki tipin hastalarinda klamidyal ve ureoplazmal enfeksiyonlar için rutin degerlendirme yapıldığında, daha önce NBP ( Nonbakteriyel prostatit) tanısı almış hastalarda ( dört cam testi ve masaj sonrası idrar kültürü olmuş) IIIA NBP tipte 30 hastanin 11inde , IIIB NBP de ise 39 hastanin 14 ünde semen PCR testlerine göre klamidyal ve ureoplazmal enfeksiyonlar ortaya cikmiş. O yüzden tüm tanı yöntemlerinin prostatit hastaları için çok önemli oldugunu düşünüyorum. Gerek PCR, gerek lokosit sayimi ve gerek,kültür gerek kandan prokalsitonin ve interlokin seviyesi, hiçbirini dışlamadan tüm tanı ve teshis yontemlerini sonuna kadar kullanmamizda yarar oldugunu düşünüyorum. İhmal ettigimiz yada edecegimiz bir tahlil yıllarca surecek bir iskenceye, maddi ve manevi yıkıma sebep olabilir. Hiçbiri altın kural degildir ama hiçbirindende vazgececek durumu yok bu hastaligin. Bunu biz hastalar olarak iyice anladik. Ozellikle bende kültürde cikmayan bakteri PCR de cikti, yine enteresandir PCR de cikmayan bakteri külturde ciktı. Bu yüzden bu paylaşimi kaynak göstererek yapma ihtiyaci duydum. Herkese gecmis olsun, herkes iyilesecek.
Kadir abi lökositi stabilken ve kulturde ureme olmazken sikayetler var ise prostat sivisi pcr testi yaptiralim mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
kadir yazdı:Urologe kardeşim, kültürde üreme olmaz ise PCR mutlak yapılmalı. Bende kültürde çıkmayan Gardnerella vaginalis PCR de çıktı ve Metronidazol kullanimim sonucunda temizlendi.

Kadir abi lökositi stabilken ve kulturde ureme olmazken sikayetler var ise prostat sivisi pcr testi yaptiralim mi
Tahlilin hertürlüsünün yaptırma taraftarıyım ben PCR dahil. En son therealpatient nikli üye bu düsüncemi dogrular niteliktedir. Yurtdışindaki yaptirdigi PCR ve NGS sonuclarinda kendisinde yüksek miktarda Enterekok bulundu. Prostat sıvısında lokosit yoktu semptomlari rahatsiz edici derecedeydi. Tabi bunlar hep ekonomiyi zorlayan şeyler. Keşke herkesin yaptirma imkani olsa yaptirsa keşke TR de de bu tür uygulamalar gerektiği sekilde yapilabilse.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

kadir yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:

Tahlilin hertürlüsünün yaptırma taraftarıyım ben PCR dahil. En son therealpatient nikli üye bu düsüncemi dogrular niteliktedir. Yurtdışindaki yaptirdigi PCR ve NGS sonuclarinda kendisinde yüksek miktarda Enterekok bulundu. Prostat sıvısında lokosit yoktu semptomlari rahatsiz edici derecedeydi. Tabi bunlar hep ekonomiyi zorlayan şeyler. Keşke herkesin yaptirma imkani olsa yaptirsa keşke TR de de bu tür uygulamalar gerektiği sekilde yapilabilse.
Duzen lab pcr da guvenilir mi ,yaptirsak mi
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Urologe yazdı:Sizin şikayetlerinizin nedeni artık enfeksiyon değil. Enfeksiyon enflamasyona, enflamasyon ise kasların kasili kalmasına neden olur. Sağlıklı erkeklere yapılacak her türlü testte bile üreme olabilir. Lütfen sakin olun, kitabı okuyun. Hiçbir çalışmada PCR öne sürülmemiştür. Konuyu etraflıca bilmeyip size de en azından cevap vermek isteyenler gereksiz yere PCR istiyor. Enterokok ureyen tedaviyi alınca tamamen iyileşmiş mi, hiç bir testte üremesi olmayanların niye şikayetleri var? PCR testine binlerce lira veriyorsunuz geliri bağışlanmış 40liralk kitabı alıp okumuyirsunuz. Durmadan aynı soruları sorup yanlışın etrafında dönüp duruyorsunuz. Sanmayın ki yurtdışında bu iş çözülmüş. Artık bugüne kadar bildiklerinizi bir mola verin ve farklı bir yola yönelin...
Peki ben de size sorular sorayım hocam. Enterokok ürüyor tedavi alıp iyileşmiyorum ama kültür tekrarlanıyor enterokoo tekrar ürüyor. Yani ölmemiş bakteri ölmeden enfeksiyon biter mi ? Diyelim ki mesele sadece kaslar neden birçok hasta Reaktif artrit vs geçiriyor. Pcr ile bakteri bulup tedavi olanlar da var üstelik. Hem sizin dostunuz olan hocanın iyileştirdiği kimse var mı? Girsin foruma öncülük etsin arkasından gidelim . Siz geliri bağışlanmış diyorsunuz da şuraya kitaptan üç satır yazmıyorsunuz. Bu grup artık en azından bildiğim bir kısım için konuşursak kitap okuyarak meditasyon yaparak çabalayacak psikolojiye sahip değil.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
mehmet75

Mesaj gönderen mehmet75 »

Urologe yazdı:Haa deseydim bir alet getirdim seansı 5bin lira, 5 seans sokmam gerek, hepiniz kuyruk olursunuz....
Çok haklısın hocam bi an önce bu nalet hastalıktan kurtulurum düşüncesiyle kim ne söylese yapıyoruz ama kendimizi maddi ve manevi olarak bitiriyoruz aslında farkında olmadan