İzak Dalva ve Tedavi Sonuçları

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
sharingdvb
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: İzak Dalva ve Tedavi Sonuçları

Mesaj gönderen sharingdvb »

mehmetadana yazdı:
sharingdvb yazdı:İshak hoca Ankara Söğütözü Bayındır Tıp Merkezin de...
2015 -16 ve 2017 yıllarında rahatsızlandığımda (Sık ıdrar ve Idrar sonrası yanma şikayetleri) gitmiş ve çok şükür şifa bulmuştum.
O günden beri bilhassa ayaklarımı üşütmemeye dikkat ettim, bol bol sıcak su torbası kullandım, sitede söylenen gıda takviyeleri (ligone probiyotik Quarcetin Solgar bromelain (hast.nin karşısı ndaki ecz.de var) aldım ve zamanla iyileşti gitti.
Ha arada üşüttüğümde ara ara nükseder gibi oldu ama çok şükür atlattık ...

şikayetlerimiz aynı gorunuyor en buyuk sorunum sik idrara çıkma bu doktora gideyim mi ?

Tabiki git bak bir arkadaşta söylemiş/tavsiye etmiş.
En büyük artısı da tahlillerin gün içinde 1-2 saate çıkıyor olması.
(Tabi bunlarda paralı ve ıdrar hız testi çok pahalı - devlet hast vs yaptırıp sonucu görüşebilir- tamamlayıcı sağlık sigortanız varsa çok daha ucuza geliyor muş muayene artı diğer masraflar)
Ve Kadir bey 'in burada ısrarla belirttiği antibiyotik+ığne kombinasyonu ki İshak hoca da uyguluyor çok önemli...
En Makbul Yağmur Duası Ağaç Dikmektir.
Srk76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Srk76 »

Hk12 yazdı:
Srk76 yazdı:
Hk12 yazdı: Başka ne kullandınız onunla beraber 2 ay sonra tamamen geçtimi?
Ürocare kullandım ilk hafta günde 1 tane.2. hafta gün aşırı 1 tane.3. hafta haftada 1 tane.Bunlarla beraber Xatral kulllandım.Antibiyotik bitince Quarcetin başladık.Solgarın 50 adet olanı.tüm ilaçlar bitince tahlil verdim.Lokosit ve eritrosit 1-2 çıktı.
Quarcetin nedir hocam? Bunları yapınca tamamen kurtuldunuz mu acaba bana sadece xatral kullan 2 ay dedi
Qurcetin bitkisel bir ilaç.Prostat tahribatını iyileştiriyor.Evet bu ilaçları kullandım şuan çok şükür şikayet sıfır.
mehmetadana

Mesaj gönderen mehmetadana »

sharingdvb yazdı:
mehmetadana yazdı:
sharingdvb yazdı:İshak hoca Ankara Söğütözü Bayındır Tıp Merkezin de...
2015 -16 ve 2017 yıllarında rahatsızlandığımda (Sık ıdrar ve Idrar sonrası yanma şikayetleri) gitmiş ve çok şükür şifa bulmuştum.
O günden beri bilhassa ayaklarımı üşütmemeye dikkat ettim, bol bol sıcak su torbası kullandım, sitede söylenen gıda takviyeleri (ligone probiyotik Quarcetin Solgar bromelain (hast.nin karşısı ndaki ecz.de var) aldım ve zamanla iyileşti gitti.
Ha arada üşüttüğümde ara ara nükseder gibi oldu ama çok şükür atlattık ...

şikayetlerimiz aynı gorunuyor en buyuk sorunum sik idrara çıkma bu doktora gideyim mi ?

Tabiki git bak bir arkadaşta söylemiş/tavsiye etmiş.
En büyük artısı da tahlillerin gün içinde 1-2 saate çıkıyor olması.
(Tabi bunlarda paralı ve ıdrar hız testi çok pahalı - devlet hast vs yaptırıp sonucu görüşebilir- tamamlayıcı sağlık sigortanız varsa çok daha ucuza geliyor muş muayene artı diğer masraflar)
Ve Kadir bey 'in burada ısrarla belirttiği antibiyotik+ığne kombinasyonu ki İshak hoca da uyguluyor çok önemli...
muayne ücreti ve tahlil ne kadar gidiyor ?
Hk12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Hk12 »

Srk76 yazdı:
Hk12 yazdı:
Srk76 yazdı:
Ürocare kullandım ilk hafta günde 1 tane.2. hafta gün aşırı 1 tane.3. hafta haftada 1 tane.Bunlarla beraber Xatral kulllandım.Antibiyotik bitince Quarcetin başladık.Solgarın 50 adet olanı.tüm ilaçlar bitince tahlil verdim.Lokosit ve eritrosit 1-2 çıktı.
Quarcetin nedir hocam? Bunları yapınca tamamen kurtuldunuz mu acaba bana sadece xatral kullan 2 ay dedi
Qurcetin bitkisel bir ilaç.Prostat tahribatını iyileştiriyor.Evet bu ilaçları kullandım şuan çok şükür şikayet sıfır.
Geçmiş olsun hocam. Quarcetini antibiyotik bittikyen sonramı kullanmak gerekiyor? Bende kullanmak istiyorum ama su an levoflaksasin ve xatral kullanıyorum. Birde iyileştiğinizi ilk ne zaman hissettiniz hatırlıylrmusnuz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Hk12 yazdı:
Srk76 yazdı:
Hk12 yazdı: Quarcetin nedir hocam? Bunları yapınca tamamen kurtuldunuz mu acaba bana sadece xatral kullan 2 ay dedi
Geçmiş olsun hocam. Quarcetini antibiyotik bittikyen sonramı kullanmak gerekiyor? Bende kullanmak istiyorum ama su an levoflaksasin ve xatral kullanıyorum. Birde iyileştiğinizi ilk ne zaman hissettiniz hatırlıylrmusnuz?
Quercetini antibiyotik bittikten sonra kullanin.
blackrow67

Mesaj gönderen blackrow67 »

kadir yazdı:
Hk12 yazdı:
Srk76 yazdı:
Kadir abi quarcetin ile ligone aynı anda kullanılsa sorun yaparmı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

blackrow67 yazdı:
kadir yazdı:
Hk12 yazdı: Geçmiş olsun hocam. Quarcetini antibiyotik bittikyen sonramı kullanmak gerekiyor? Bende kullanmak istiyorum ama su an levoflaksasin ve xatral kullanıyorum. Birde iyileştiğinizi ilk ne zaman hissettiniz hatırlıylrmusnuz?
Kadir abi quarcetin ile ligone aynı anda kullanılsa sorun yaparmı
Hayir yapmaz.
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

kadir yazdı:
Hk12 yazdı:
Srk76 yazdı:
Abi hala çok ağrım var 20 gündür antibiyotik kullanıyorum bu normal mi 2 ay xatral kullansam geçecekmi sizce
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hk12 yazdı:
kadir yazdı:
Hk12 yazdı: Geçmiş olsun hocam. Quarcetini antibiyotik bittikyen sonramı kullanmak gerekiyor? Bende kullanmak istiyorum ama su an levoflaksasin ve xatral kullanıyorum. Birde iyileştiğinizi ilk ne zaman hissettiniz hatırlıylrmusnuz?
Abi hala çok ağrım var 20 gündür antibiyotik kullanıyorum bu normal mi 2 ay xatral kullansam geçecekmi sizce
Agri kesici ve antienflamatuar ilthap giderici özellikli elektra forte 50mg kullanmanizi öneririm tabi dr tavsiyesi.ile. xatral daha ziyade pelvik kaslarini gevsetip iseme semptomlarına iyi gelir,agriya direkt etki etmez.
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

kadir yazdı:
Hk12 yazdı:
Srk76 yazdı:
Kadir abinin de dediği gibi İzak hocada Antibiyortik tedavisi bittikten sonra Quarcetini verdi.
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Tamamdır hocam xatral kullanmaya başladım 5 gün oldu hafif iyileştim diyebilirim antibiyotik bittikten sonra da quarcetine başlicam inşallah tamamen kurtulurum
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Hk12 yazdı:Tamamdır hocam xatral kullanmaya başladım 5 gün oldu hafif iyileştim diyebilirim antibiyotik bittikten sonra da quarcetine başlicam inşallah tamamen kurtulurum
Kardeşim sen bence böyle biz bunları kullandık diye sende aynı ilaçları kullanıyorsun ama hata yapmamalısın.Bence İzak hocaya git bir muayene ol.Zaten bir sefer muayene olduğunda sana tüm tedavini verecek.Belki sende başka bir durum var ve şuan kullandığın ilaçlar fayda etmeyecek.Yani burada bana iyi gelen tedavi belki sana iyi gelmeyecek.Bak Muhsin hocaya gidip iyileşen arkadaşlar olanlar oldu,bende ona gittim ama bana hiç faydası olmadı mesela. İzak hocanın tedavisi bana uydu verdiği ilaçlar çok iyi geldi.Xatral aldım diyorsun mesela ben iki ay kullandım belki sen 3 ay kullanacaksın.Bunların hepsi tahlil ve hocanın senin şikayetlerine göre yönlendirmesine bağlı.
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Srk76 yazdı:
Hk12 yazdı:Tamamdır hocam xatral kullanmaya başladım 5 gün oldu hafif iyileştim diyebilirim antibiyotik bittikten sonra da quarcetine başlicam inşallah tamamen kurtulurum
Kardeşim sen bence böyle biz bunları kullandık diye sende aynı ilaçları kullanıyorsun ama hata yapmamalısın.Bence İzak hocaya git bir muayene ol.Zaten bir sefer muayene olduğunda sana tüm tedavini verecek.Belki sende başka bir durum var ve şuan kullandığın ilaçlar fayda etmeyecek.Yani burada bana iyi gelen tedavi belki sana iyi gelmeyecek.Bak Muhsin hocaya gidip iyileşen arkadaşlar olanlar oldu,bende ona gittim ama bana hiç faydası olmadı mesela. İzak hocanın tedavisi bana uydu verdiği ilaçlar çok iyi geldi.Xatral aldım diyorsun mesela ben iki ay kullandım belki sen 3 ay kullanacaksın.Bunların hepsi tahlil ve hocanın senin şikayetlerine göre yönlendirmesine bağlı.
Hocam geçen hafta 2 farklı doktora gittim ikiside xatralı 2 ay kullan dedi. Başlayalı 5 gün oldu ve ağrım azaldı baya. Ama yinede dediğin gibi izak hocaya gidecem şimdi yurtdısına gidecem dönünce inşallah ona görünürüm teşekkürler herşey için. Bu arada uzakdoğuda olcam orada bilinen ilaç varmıdır acaba bu iş için. Gerçi koronavirus kapmadan gelirsek iyi
ekrem123

Mesaj gönderen ekrem123 »

Zafer hocaya gittim igne vrrdi agrı daha çok arttı
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Hk12 yazdı:
Srk76 yazdı:
Hocam geçen hafta 2 farklı doktora gittim ikiside xatralı 2 ay kullan dedi. Başlayalı 5 gün oldu ve ağrım azaldı baya. Ama yinede dediğin gibi izak hocaya gidecem şimdi yurtdısına gidecem dönünce inşallah ona görünürüm teşekkürler herşey için. Bu arada uzakdoğuda olcam orada bilinen ilaç varmıdır acaba bu iş için. Gerçi koronavirus kapmadan gelirsek iyi
valla kardeşim uzak doğudan hiç bişey alma bence.Bilen varsa paylaşşın ama sen genede coronavirüse dikkat et.
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Kardeşim bugün aradım izak hoca için 2 hafta sonraya randevu verdiler muayene ücreti 670tl ona rağmen full dolu herhalde baya iyi bir hoca. Zaten o sürede yurtıdısında olacağım için kabul ettim. Siz ağrı kesici kullandınız mı hiç elimde cycladol ve arveles var xatral ile hangisini kullanabilirim acaba hala biraz yanma var
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

Ben 2 ay önce gittigimde 600 tl idi 670 mi yapmışlar iyice bokunu çıkarttılar yazık günah be insanların çare arayislarindan istifade etmeye çalışmak ben gittiğimde bana 3 cipro 1 flgly yazmıştı ciprolari kullandıkça yanmalarım daha da artmıştı 2. Sefer gittiğim de yine dayanmıştı cipro şahsiyet olarak iyi bir doktordu ama zam yapmaları gözümden düşürdü
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

mertefe yazdı:Ben 2 ay önce gittigimde 600 tl idi 670 mi yapmışlar iyice bokunu çıkarttılar yazık günah be insanların çare arayislarindan istifade etmeye çalışmak ben gittiğimde bana 3 cipro 1 flgly yazmıştı ciprolari kullandıkça yanmalarım daha da artmıştı 2. Sefer gittiğim de yine dayanmıştı cipro şahsiyet olarak iyi bir doktordu ama zam yapmaları gözümden düşürdü
Cidden çok pahalı ama çözüm çindeyse oraya bile giderim yeter ki su hastalıktan kurtulayım. Sizin durumunuz nasıl oldu şu anda hala cipro mu kullanıyorsum
ekrem123

Selam arkadaşlar lökasit 57 çıktı nasıl acaba biraz orum yapabilirmisiniz
ekrem123

Yorumlayan lütfen
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

Hk12 yazdı:
mertefe yazdı:Ben 2 ay önce gittigimde 600 tl idi 670 mi yapmışlar iyice bokunu çıkarttılar yazık günah be insanların çare arayislarindan istifade etmeye çalışmak ben gittiğimde bana 3 cipro 1 flgly yazmıştı ciprolari kullandıkça yanmalarım daha da artmıştı 2. Sefer gittiğim de yine dayanmıştı cipro şahsiyet olarak iyi bir doktordu ama zam yapmaları gözümden düşürdü
Cidden çok pahalı ama çözüm çindeyse oraya bile giderim yeter ki su hastalıktan kurtulayım. Sizin durumunuz nasıl oldu şu anda hala cipro mu kullanıyorsum
Hayır ben üroloji doktorumun yönlendirmesiyle günde 3 defa olmak 1 ay boyuna serum tedavisi alıyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ekrem123 yazdı:Selam arkadaşlar lökasit 57 çıktı nasıl acaba biraz orum yapabilirmisiniz
Nerde cikti prostat sivisindami idrardami.kardesim?
ekrem123

İdrarda prostatik sıvıda 25-30 arasında çıktı zafer hocada
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Hk12 yazdı:Kardeşim bugün aradım izak hoca için 2 hafta sonraya randevu verdiler muayene ücreti 670tl ona rağmen full dolu herhalde baya iyi bir hoca. Zaten o sürede yurtıdısında olacağım için kabul ettim. Siz ağrı kesici kullandınız mı hiç elimde cycladol ve arveles var xatral ile hangisini kullanabilirim acaba hala biraz yanma var
Ağrılarım olmasına rağmen hiç ağrı kesici vermesi.Antibiyorik olarak Ürocare kullandım.Ürocare ile birlikte Xatral.Hoca inanılmaz dolu baya bir talep var.Telefonda durumunuzun kötü olduğunu söylerseniz araya sıkıştırıyorlar.Bu arada fiyat hoca ile alakalı olmayıp hastanenin yaptığı bir artış.
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

ekrem123 yazdı:İdrarda prostatik sıvıda 25-30 arasında çıktı zafer hocada
idrarda 25-30 prostat sıvısında 57 lokosit antiibiyotik tedavisi gerektiriyor.Kültür sonuçlarıda önemli orada bir bakteri tespit edilirse ona göre tedavi verilir.Zafer hoca ne tedavi verdi?