YENİ MUAYENE OLDUM,LUTFEN YARDİM EDİN

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Emin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

YENİ MUAYENE OLDUM,LUTFEN YARDİM EDİN

Mesaj gönderen Emin »

Forumu epeyce araştırdım,okudum.Makatta testiste ve peniste hafif başlayan sizi ile bugün muayene oldum.Prostat sıvısı için muayene yapıldı ancak sıvı gelmedi.Meni kültürü bikac gun sonra çıkacak.İdrar tahlilinde lökosit yok,idrar mikroskopisinde 1-2 lökosit yazıyor.Burda merak ettiğim sağlıklı insanında idrar mikroskopisinde de 1-2 lökosit görülüyor mu? Prostat sivisindan kültür yapılması gerektiğini forumda okuduğum için,doktor beye sordum.Prostat sivisindan kültür alınması gerekmez mi diye.Meni kültürünün de aynı şey olduğunu söyledi.Zaten doktor bey uğraştı ancak gelmedi sıvı.Sikayetlerim oral ilişki sonrası oldu.Sadece testisim ve penisimle temas etti karşı taraf.Ben hiçbir şekilde oral temasta bulundum.Bana şu an 3 gun boyunca günde 1 tane Azitro verdi.Sonuclar çıkınca tekrar gidicem.Bu sefer prostat sıvısından da kültür yaptırmak istiyorum.Sizce doktorun dediği meni kültürü ile prostat kültürü aynı şey ne kadar doğru?
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: YENİ MUAYENE OLDUM,LUTFEN YARDİM EDİN

Mesaj gönderen Followme »

Kardeşim büyük şehirlerde dahil prostat sıvısı alan doktor çok nadir. Bende mesela semen testi idrar testi verdim bakteri üredi idrarda lokosit çıktı. İlaç iğne kullanıyorum. Prostat masajını her doktor yapmıyor nedense çoğu uygun görmüyor.
Emin

Mesaj gönderen Emin »

Teşekkür ederim cevabiniz icin.Ben de yaptı ancak sıvı gelmedi.Doktora söylemeyi unuttum,test etmek amaçlı 2 gün önce boşalmıştım herhangi bir şikayet olcak mı diye ancak olmadı,bundan dolayı gelmemiş olabilir sıvı.Meni kültüründen çıkan sonuc doktorun dedigi gibi prostat kültürü ile aynı sonucu verir mi sizce?Merak ettiğim ir şey daha var,eğer prostat kültüründe sonuç cikarsa ayrıca PCR yapmama gerek var mı?
Followme

Nezmandır var şikayetin kardeşim yenimi
Emin

Mesaj gönderen Emin »

Şüpheli ilişkim 1 hafta önce oldu.3 4 gundur var diyebilirim
Followme

Şuan yenisin baya erken teşhis ve tedavini aksatma bağışıklığını güçlendir ne yiyip ne içmen gerektiğini biliyorsundur umarım akşamları sıcak suya otur, bu dönemde fazla mast yapıp organı zorlama.
Emin

Mesaj gönderen Emin »

Teşekkürler abi tavsiyelerin için.Ben olayın bakteriyel olmasindan korkuyorum.Nonbakteriyel tipse eğer bunu yenebilecegime inanıyorum.Simdi 3 gün Azitro kullanicam.Sali günkü muayenede antibiyotik kullandığım için prostat sıvısı aldirmamak mantıklı mı?Forumda antibiyotik kullanılırken prostat kültüründe üreme olmaz diye söylenmiş
Followme

Antibiyotik bitsin 2 3 gün veya 1 hafta sonra gidersin hemen gidersen bakteri varsa bile üremeyebilir.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Doktorun şişlik olduğunu söyledi mi peki veya kendisi ultrason da baktı mı prostat bölgene?
Emin

Mesaj gönderen Emin »

Ultrason ile baktı karnima,ondan sonra söyledi.Sislik veya ödem dedi tam hatırlayamıyorum şu an.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Ilk teşhisi kim koydu kardeşim ve nasıl başladı bu sende
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Emin yazdı:Teşekkür ederim cevabiniz icin.Ben de yaptı ancak sıvı gelmedi.Doktora söylemeyi unuttum,test etmek amaçlı 2 gün önce boşalmıştım herhangi bir şikayet olcak mı diye ancak olmadı,bundan dolayı gelmemiş olabilir sıvı.Meni kültüründen çıkan sonuc doktorun dedigi gibi prostat kültürü ile aynı sonucu verir mi sizce?Merak ettiğim ir şey daha var,eğer prostat kültüründe sonuç cikarsa ayrıca PCR yapmama gerek var mı?
Kardesim gecmis olsun. Meni kulturu ile prostat sivisi kulturu farkli sonuc verebilir. Prostat sivisi kulturu daha dogru sonuc veriri. Once rektal tuşe yöntemiyle prostat sivisi lokosit kontrolu yapin. Sonra kultur ve antibiogram yaptirin. Sonuc cikmaz ise pcr yaptirabilirsin.
Emin

Mesaj gönderen Emin »

Sağol abi.Simdi 3 gün boyunca Azitro kullanicam.Sali günü muayeneye tekrar gidicem, prostat sıvısı bakmak bu süreçte mantikli mi? Ne zaman baktirmaliyim sizce
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

Emin yazdı:Sağol abi.Simdi 3 gün boyunca Azitro kullanicam.Sali günü muayeneye tekrar gidicem, prostat sıvısı bakmak bu süreçte mantikli mi? Ne zaman baktirmaliyim sizce
Hangi il de rektal tuşa baktırdın
Emin

Mesaj gönderen Emin »

Samsun'da hocam
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

Emin yazdı:Samsun'da hocam
Senin akut daha, bakterinin prostata ulastigini dusunuyorsan prostat sivisindan lökosit baktirmak şart
Emin

Mesaj gönderen Emin »

Prostatın sis oldugunu söyledi.Bu durumda lökosit çıkar diye düşünüyorum?
Emin

Mesaj gönderen Emin »

Bı seyi daha merak ediyorum,ben probiyotik takviyesi almıştım ve sarımsak her gün tuketirdim.Antibiyotik kullanırken bunları nasıl kullanmam gerek,arada belirli bi saat mi olsun ya da hiç mi kullanmayayim?
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Emin yazdı:Bı seyi daha merak ediyorum,ben probiyotik takviyesi almıştım ve sarımsak her gün tuketirdim.Antibiyotik kullanırken bunları nasıl kullanmam gerek,arada belirli bi saat mi olsun ya da hiç mi kullanmayayim?
Adam gibi bir doktorda tedavi ol igne ve antibiyotik lerden korkma formu iyi oku bol tavsiyeler var onlara uy
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Emin yazdı:Sağol abi.Simdi 3 gün boyunca Azitro kullanicam.Sali günü muayeneye tekrar gidicem, prostat sıvısı bakmak bu süreçte mantikli mi? Ne zaman baktirmaliyim sizce
Ilaclar bitince tabiki.