Kime ne iyi geliyor, kötü geliyor?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
tarik34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Kime ne iyi geliyor, kötü geliyor?

Mesaj gönderen tarik34 »

Bu başlıktaki amacım; bizlere katkı sağlaması ve genel bir kanı edinmemiz için hangi ilaçlar, bitkiler, yiyecekler, içecekler, bunun yanında günlük yaşamda yaptığımız neyin iyi geldiğini ya da bizi kötü ettiğini öğrenmektir. Yani bu hastalık sürecinde olumlu ve olumsuz etkileyen etkenleri birbirimize aktaralım.
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Kime ne iyi geliyor, kötü geliyor?

Mesaj gönderen Imzekken »

tarik34 yazdı:Bu başlıktaki amacım; bizlere katkı sağlaması ve genel bir kanı edinmemiz için hangi ilaçlar, bitkiler, yiyecekler, içecekler, bunun yanında günlük yaşamda yaptığımız neyin iyi geldiğini ya da bizi kötü ettiğini öğrenmektir. Yani bu hastalık sürecinde olumlu ve olumsuz etkileyen etkenleri birbirimize aktaralım.
Acı bana iyi gelmiyor gaz yapan yiyecekler nohut mercimek fasulye vs.bunlar iyi gelmiyor ağrılarımı artırıyor sıcak suya oturma doğru antibiyotik proatat masajı asetilsistein bunlarında faydasını görüyorum cinsel isteksizliğe dereotu çok etkili ama geçici olarak tabiki faydalı bir başlık olmuş teşekkürler daha iyi tanımış olur yeni hasta olanlar
tarik34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Kime ne iyi geliyor, kötü geliyor?

Mesaj gönderen tarik34 »

Imzekken yazdı:
tarik34 yazdı:Bu başlıktaki amacım; bizlere katkı sağlaması ve genel bir kanı edinmemiz için hangi ilaçlar, bitkiler, yiyecekler, içecekler, bunun yanında günlük yaşamda yaptığımız neyin iyi geldiğini ya da bizi kötü ettiğini öğrenmektir. Yani bu hastalık sürecinde olumlu ve olumsuz etkileyen etkenleri birbirimize aktaralım.
Acı bana iyi gelmiyor gaz yapan yiyecekler nohut mercimek fasulye vs.bunlar iyi gelmiyor ağrılarımı artırıyor sıcak suya oturma doğru antibiyotik proatat masajı asetilsistein bunlarında faydasını görüyorum cinsel isteksizliğe dereotu çok etkili ama geçici olarak tabiki faydalı bir başlık olmuş teşekkürler daha iyi tanımış olur yeni hasta olanlar
Bana da acılı yiyecekler, siyah ve bilinmeyen marka ve poşet çaylar, çikolatalar, bisküviler, hamur tatlıları, makarnalar, kuru fasülye, nohut, mercimek, melemen, tavuk suyu, işkembe, kelle çorbaları, ekşili, baharatlı soslar, kahveler, tahin, bira, şarap, turunçgiller... Soğuk yere oturma, uzun otobüs ve tren yolculukları, uzun sıcak duş sonrası prostat bölgesinde ağrı oluşuyor ya da sıcak suya otururken... bunlar tetikliyor; sebze yemekleri iyi geliyor örn. Karnabahar, ıspanak, brokoli, taze fasülye, bamya, karpuz, hindistan cevizli içecekler, ceviz, badem, fındık vb.