Bu illet uyutmuyor

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Bu illet uyutmuyor

Mesaj gönderen Ali1453 »

gokhan yazdı:abi işgeregi sogukla hicbi isim yok asla üsütmüyorum ıliski ise en fazla haftada 2 defa bu hastalık kisiden kisiye cok fark edebılıyor zindan kardesimizin gecmisdeki forumda yazdıklarını okurdum ben cok kutuyum derdi ben ona göre daha iyi idim ozamanlar ve senler ılerledikcede daha kötüye gidiyor sitroskopi sonucunda baya darlık sıslık gozukuyor tomografide defarmasyonlu gözüküyor abicim o melet ordan cıkmadan huzur bulmucam benım anladıgım ve ben iliski sonrası rahatlama baya oluyor ama sadece bosalmka ıcın bosalırsam tavan yapıyor cunkü sıvı cıkarmadan bosalıyorum bence ama ılıskıyı uzun tutarsam sıvının geldıgını rahatlıkla göreb,liyorum
Gökhan bey ben o kadar kötü durumdaydımki insan ömrü çok uzun diyordum 20 yıl yaşasak yeter diyordum. Tam 3 yıl tedavi gördüm bıkmadan usanmadan kolumda serum ignesiyle 160 gün agır işlerde çalıştım. Zor olan 4 bakteri bitirdim bir sürü oral tablet aldım çok bunaldım ama mücadele ettim hüseyin hocaya zafere hemoroitçilere, intaniye, tahiliye daha bir sürü 22 tane sentom yaşadım bıkmıştım artık Allah'a şükür yüzde 90 ve 95 lerdeyim umarım sizde biran önce iyi olursunuz... kadir beye gelince ben şahidim mükemmel bir insan burada hasta olup sizi arayanlar iyi olunca teli meşgule atmaya açmamaya başlarlar. Kadir bey gerek watsaptan gerek msj yolu ile dahada gerekirse arar derdini dinler onun için kadir beye kırıcı olmazsanız çok sevinirim burada ona söylenen söz form ailesine söylenmiş olur.
Allah şifa versin inşallah iyi olursunuz
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen blackrow67 »

Bu forumu kuranlar dan emek verenlerden ALLAH razı olsun. Eğer bu forumu keşfetmeseydim bir hafta cipro ile tedavi olacağımı zannedecektim..
prosta50

Mesaj gönderen prosta50 »

Kardeşim genç yaşta ameliyat olmayın olursanızda mesene boynu rezeksiyonu olmayın iyi bir doktor mesane boynu inhizyonu yapsın yani kesip parça almasın çizsin bu turp ve holep yöntemleri yaşlı prostat hastaları için başka yöntemler var botoks araştır iyi bir doktora git hep sistoskopi yaptırma xatral ilaç kullan gençler için iyidir hemen bıçak altına yatma doktorun umurunda olmaz
prosta50

Re: Holep ameliyatı BPH icin uygun, prostatit icin care degil.

kadir yazdı:Holep islemi lazer ameliyati denilen islem iyi huylu prostat buyumesi BPH icin faydali olabilir. İdrar kanalina buyumeden dolayi olan baskiyi kaldirir. Fakat prostatit icin care degildir. Enfeksiyon kalan dokularda devam edebilir. Ayrica ejekülasyon olayiniz biter. Idrar torbasina ejeküle olursunuz.
Bravo kadir bey gençler bu işi bilmiyor hemen ameliyat
prosta50

Arkadaşlar prostatit hastalığı için sakın holep turp mesane boynu ameliyatları olmayın bakın meni dışarı gelmez içeri gider mesane boynu yüksekliği çok rahatsız ediyorsa yani çiş yapamıyorsanız zorlanıyorsanız o zaman cerrahi müdahale düşünülebilir ama prostatı lazerlede olsa kestirmeyin iyi bir profesörler var istanbulda zaten onlar hemen ameliyat yanlısı değiller olsa bile prostatı çizdirin kamera ile takip ediyor doktor kestirmeyin kazıtmayın çizdirin rahat işeme için gençler doktor kontrolünde xatral kullansın kuru boşalma yapmaz o iyi gelmiyorsa ürorec 4 mg kullanın kabak çekirdeği yağı için saw palmetto kullanın likopen kullanın yaban mersini ve yeşil çay kullanın birde aklınız hep orada olmasın
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

ali bey sizi cok iyi anlıyorum ki bilmiyorum nekadar süredir iyisiniz nüks yasıyomusunuz onuda bilmiyorum haklı olabilirisiniz bisey diyemiyorum inanınki kadir abiyede birsey dedigim yokta abicim ben antibiyokte cok zarar gördüm bunuda belirtmek isderim acıkcası bende mide olayı ve barsak cok kötü duruma gelmisdi aylarca toparlayamadım lemlebi gibi antibiyotik yutmak da cok anlamsız ve faydasız
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

prosta50 xatral 10 mg kulanıyorum bende yüzde 30baskılıyor idrarı ama karın agrısı yapıyor sizlerde öle bisey oluyormu bilmiyorumda ve sonrasında ise bir sonraki gün sabahında inanılmaz sıkısık oluyorum idrar hissi olarak ameliyat olayına gelincede suanda en mantıklısı holep cizik atma saat yönünde sanırım ondan bahsediyosunuz bazı arakdaslarımız var cizik attıran menide geri kacma olayı yok suanlık aklım amelıyata yasım 38 40 yasları bekliyorum acıkcası sayet cok sıkısıksam gece uykudan uyandıracak kadar idrar yapmakda birazzorlanarak yapıyorum ve ince yapıyorum sadece ince yapma olayı cok sıkısık olunca ve ereksiyon seklinde oluunca oluyor
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

gokhan yazdı:prosta50 xatral 10 mg kulanıyorum bende yüzde 30baskılıyor idrarı ama karın agrısı yapıyor sizlerde öle bisey oluyormu bilmiyorumda ve sonrasında ise bir sonraki gün sabahında inanılmaz sıkısık oluyorum idrar hissi olarak ameliyat olayına gelincede suanda en mantıklısı holep cizik atma saat yönünde sanırım ondan bahsediyosunuz bazı arakdaslarımız var cizik attıran menide geri kacma olayı yok suanlık aklım amelıyata yasım 38 40 yasları bekliyorum acıkcası sayet cok sıkısıksam gece uykudan uyandıracak kadar idrar yapmakda birazzorlanarak yapıyorum ve ince yapıyorum sadece ince yapma olayı cok sıkısık olunca ve ereksiyon seklinde oluunca oluyor
...Gökhan bey benim prostatda büyüktü almış oldugum tedavilerle bayagı küçüldü ben akşama kadar 50 defa wc gidiyordum artık fermuarımı çekmeyi unutuyordum. Sizin yaşınıza göre prostatınız büyük benden iki yaş küçüksünüz çok yaş farkı yok ben 3 yıl serum ve oral tablet aldım inanın çok rahatladım nasıl anlatayım 1 saat bile iyi olamıyordum makat yanmasından oturamıyordum kamış zaten felaket yanıyordu yerimde duramıyordum boşalınca kuyruk sokumunda bçak saplama agrısı kalçalar buz gibi dizlerde belde ayak üşümesi genel olarak vücut üşümesi makatta degişik batmalar kamışta çekilme cinsel isteksizlik çatal idrar daha bir sürü sentom inanın aklıma gelmiyor kanda bile enfeksiyon vardı tamam ben sıfır olamadım ama 8 aydır Allaha şükür iyiyim.Allah bize bu derdi verdi bize isyan etmek haşa çok kötü bende sizin gibi ameliyat düşünüyordum biraz daha zamana bırakın bence lokosit takibi kültür verin ben torgocid ,tabtomisin ,Iesef novesef , vangomisin ve oral tablet çiflosin, baktirim ,stafıne , monodox, fosfomisin,klından, çipro,kravit,azosilin ,rifampisin ,inanın çogu aklıma gelmiyor bir sürü oral tablet
... bence gökhan kardeş yaşın genç biraz daha bekle Allah şifa versin
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

anladım ali bey tsk yaslarımız yakınmıs ianınki ıyı oldugunuza sevim allah hepimize sifa versin baskada ne diyim ben 3 sene yakın iglesdim denecek kadar ıyıy idim 5 yıl kotu sonra 3 yıl daha cok iyi idim sonrası nüks ve hala düzelmedim acıkcası suanda beklmedeyim Bakalım artık kaderimizde ne olacak nelerle karsılasacaz
ahmetbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmetbey »

Nüks ler ne kadar sürüyor sizde valla ilk 2 yil inanılmaz kötüydü sonra geçti sonraki 7 8 yil itiydim sonra nüks yaşadım 1 ay falan sonra geçti 1 1,5 yıl sonra tekrar nüksetti 2 haftadır yine ağrı çekiyorum neden nüks yaşadığımı bir anlasam önlem alacagim da anlamıyorum dr antibiyotik vermedi bu sefer bakalım prostat masajını bir türlü deneyemedim ben de sizden farkli olarak hız mezi gelmiyor prostat kiirrec bağlamış olabilir mi
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

ahmetbey yazdı:Nüks ler ne kadar sürüyor sizde valla ilk 2 yil inanılmaz kötüydü sonra geçti sonraki 7 8 yil itiydim sonra nüks yaşadım 1 ay falan sonra geçti 1 1,5 yıl sonra tekrar nüksetti 2 haftadır yine ağrı çekiyorum neden nüks yaşadığımı bir anlasam önlem alacagim da anlamıyorum dr antibiyotik vermedi bu sefer bakalım prostat masajını bir türlü deneyemedim ben de sizden farkli olarak hız mezi gelmiyor prostat kiirrec bağlamış olabilir mi
Bundan 4 yıl önce Mersin de Gürdal hoca var ona gittim prostat um şişti senin idrar sorunun proststın şişesinden kaynaklı dedi oturup uzun uzun bana anlattı idrsrımı 2 saat tutup sonra gitmemi ve akım başlayınca yapmamı bitince bırakmam ve tekrar mesane nin dolmasını bekle kendini sıkarsan prostat grnr şişer dedi o yıllar bunu uygularken hiç ilaç kullanmadım idrar tutmam 3 saat e 4 e bir pek sıvı almadım 6 saat boyunca idrarı az hissettim düzeldim derken tekrar bozuldu gene aynı şeye döndün şu son 2 yılda idrar hissi iyice bitirmeye başladı beni erken boşalma isteksizlik sarı meni ve malasef idrar şikayetleri
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

NightAngel01 yazdı:
ahmetbey yazdı:Nüks ler ne kadar sürüyor sizde valla ilk 2 yil inanılmaz kötüydü sonra geçti sonraki 7 8 yil itiydim sonra nüks yaşadım 1 ay falan sonra geçti 1 1,5 yıl sonra tekrar nüksetti 2 haftadır yine ağrı çekiyorum neden nüks yaşadığımı bir anlasam önlem alacagim da anlamıyorum dr antibiyotik vermedi bu sefer bakalım prostat masajını bir türlü deneyemedim ben de sizden farkli olarak hız mezi gelmiyor prostat kiirrec bağlamış olabilir mi
Bundan 4 yıl önce Mersin de Gürdal hoca var ona gittim prostat um şişti senin idrar sorunun proststın şişesinden kaynaklı dedi oturup uzun uzun bana anlattı idrsrımı 2 saat tutup sonra gitmemi ve akım başlayınca yapmamı bitince bırakmam ve tekrar mesane nin dolmasını bekle kendini sıkarsan prostat grnr şişer dedi o yıllar bunu uygularken hiç ilaç kullanmadım idrar tutmam 3 saat e 4 e bir pek sıvı almadım 6 saat boyunca idrarı az hissettim düzeldim derken tekrar bozuldu gene aynı şeye döndün şu son 2 yılda idrar hissi iyice bitirmeye başladı beni erken boşalma isteksizlik sarı meni ve malasef idrar şikayetleri
Hani 1 saate 1 gelsin 30 dkya bir geldin ona razıyım yeter ki iğrenç his bş azalıp 30 dk beni rahatlatsa
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

NightAngel01 yazdı:

O adam bana da aynı şeyi söyledi e nabızda da teşhisime kronik prostatit yazmış, sadece ultrasonla baktı ve idrar tahlili yaptı başka bir şey yapmadı