Bu illet uyutmuyor

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Bu illet uyutmuyor

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Msln yazdı:Prostat ameliyati olmayi kafaya takmis karar verenler kesinlikle HOLEP (Holmium Lazer) ile ameliyat olmali.
Diger yöntemler ornegin greenlight denilen yonremde elektrikle yakma yapiliyor 7mm doku altina iniyor orada bulunan sinirleri de yakma ihtimali yuksek. Cinsel aktiviteler ve surekli idrara sıkışma durumu riski yuksek. Duzelsen bile tekrar buyume olasiligi da çok. Holepte lazer 4mm kadar derine iniyor. Sinirlere değmediği icin cok güvenilir ve basari orani yuksek. Prostati mandalin gibi düşünün icindeki mevye kismi buyuyen doku olsun. O dokuyu mandalini soyar gibi kesiyor, sonra idrar kesesine atiyor. Orada da micellator ile blender gibi parcalayip dokulari cekiyor. Icteki büyüyen parcayi kapsulunden aldigi icin tekrar prostat buyumesi olmuyor. Kalp hastalari,kan sulandirici kullanan hastalar icin büyük bir nimet. Kanama olursa aninda mudahaleyle kan durduruluyor.
Ben babama bu ameliyat icin 5 ay once fiyat pazarligi yaptim medicana doktoru sekreteriyle 30bin tl den bir hayli indiler. Fakat biraz daha araştırınca adana sehir hastanesinde HOLEP le yapildigini ogrendim. Ve yakin bir zamanda orda ameliyat oldu.
Acik kapali tüm ameliyarlarda kuru bosalma oluyor. Sperm idrar kesesine dokuluyor. Genç yastakilere bu ameliyatlardan hiçbiri onerilmiyor. Ancak cocuk yapmak isteyenler olursa idrara karisan spermler toplanip dollendirilip rahme yerlestiriliyor. Haliyle spermlere bir zarar gelmiyor sadece disari degilde mesaneye kaciyor.
Abi bu yaşta da ora riske girmek çok zor yani içimden bir ses gene düzelmeyedebilir diyor şimdilik aktif mesane ilaçları ve sizin Kadir abinin tavsiyelerine devam
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

idrar sprıju ne demek kardeşim biraz daha açık söyler misin?
gokhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen gokhan »

kadir abi yasca benden buyuksunuz yasım 38 daha oncekı forumlarda sizi tanıyorum benım hastalıgım süresi kadar sizinde hastalık gecirmis tecrübeleriniz var holep sisdemi evet bosalma idrar torbasına dökülme ihdimali yüksek abicim acıkcası senın ancak tedavi mantıgın sadece antibiyotik ve igneler olmus bir girip icin 200mg antibiyotıgı tavsiye etmezken kutu kutu 500 lük 1000 lik antibıyotıkler ve igneler o igneler böbreklere verdikleri zaralar mideye barsaklara sizdeki mantık leblebı yer gıbı antıbıyotık yemek lazım igne vurdurmak lazım abıcim bir vürüsde yarada olsa 15 sene de yara ve ya vürüs ya olur yada daha kötüye gider yıllar geciyor ılac dahı kullanmadan 1 ay iyi 2 ay kotu olan insanlar var bende dahil olmak sartı ile ben ilk senlerde tek ilac kulanmadan 3 sene yok denecek kadar ıyı idim ozman nasıl 3 YIL KADAR İYİ OLABILDİM safra kesemizde tas var ialacla bastırmaya calısıyoruz boyunda fitık var ilacla baskılamaya calısıyoruz ama o ilacın fic bisekılde fayadası yok siz aslında bence ilaclarla iyiye kavusmuyosunuz yasam sekilleri ile yine örnek vermek gerekirse ialc yıne kulanmadıgım bir dönemde 1 yıl kulanmamısdım 1 yıl sonra barsaklar bitirince antibiyotik hangi sartla olursa olsun kulnamyacam dedım ve kolonoskopiye girdin operesyon sonrası agrıların bi anda kesildi 2 yıl boyunca hic birseyim yoktu ne alaka ileskiye giriyoruz ereksiyon olana kadar güzel sekilde gecerse agrılar azalıyor sıslık mi iniyor ben size bu soruyu sordum ama cevaplamadınız siz dahi 100 yüz saglıgınaza kavusdunuzmu ki yasdan dolayı sizde pırostat büyümei dahi olus olabılır bütür arrılar tümü birbirine benzer semtoplar ben sistroskopi sonrası mesane boyu yüksekligi cıktı cıkısda darlık olusdurmus sizce pırostatit vemesane boynu aynı seylermi bence pırostat sıs oldugundan kanalı darlasdırırıyor 40 yasındaki saglıklı insan sırf aylesınde kanser vardiye pırostatını aldırıyor biz ama bukadar agrılar sızılar cekerken meni dısarı akmaz mantıgı ile acılara katlanıyoruz bana yanlıs mantık gelıyor antibiyotik ve igneler dahil olmaküzere hic biri bir halta yaramıyor formda onalrca arkadas var buna yurt dısı dahil ki sizin kaar bende yurt dısı sitelerde arasdırıyorum ki forumda yabancı siteere bakın arasdırın bizin forumlar gibi forumlarvar oralarda hadi antibiyotiklerle sonuc alanı gormediimki yur dısı sıtelerde bizimkiler gibi antibiyotikde yazmıyolar zararlarından dolayı aacıkcası antibiyotik bende cok tahribat yarattı ve yurt dısı sitelerde amelıyat harisi saglıgına kavusanıda görmedim acıkcası mesele antıbıyotık ise enjeksiyon direk yaptıranlar oldu nokta atısı yapıyor yıne fayda yok mantıklı düsünelım nokta atısı pırostatıtı ıcne dırıyor fayda yok ama kan yolu ıle ıcılen antıbıyotik den meded ummak neresi mantıklı suan inaırım mesane boynu yukseklıgı ayrı pırostatıt ayrı bir semtopsa hadi o bana biraz mantıklı gelebılır formda bakınıtyorum arada bir arkadas cıkıyor bisey sölüyor yorumluyor siz direk antıbıyotik den baska care yok mantıgında sınız gecenlerde bir dizi islemısdım adam faya göre ıcıyor kutu kutu sonrasında bir enfeksıyon hstalıgı yasıyor ama adama hic bir ilac fayda etmıyor bagılısıklık kazanmıs artık ben böle düsünüyorum parmagımız kesssek kemıge kadar 10 gunde iltap dahi kapsa aka aka bisekılde ıglesıyor bu melet 15 senede ılesmıyor nasıl biseyse kıca parmak atıldıgında pırostatın sısık oldugu zaten ayen beyan ortada doktorlar goruyorkı bana genel cerah bile hemeroıt varmı dıye baktırmısdım yok hemaroıt pırostatın sısli demısdı o melet ordan cıkınca nasıl bıdaha tekrarlıyor onu anlamadım olmayan sey nasıl tekrarlıyor su var adam o kısmız bı bolgesını kesıyor yakıyor tekrarlar cızık atıyolar amennna tekrarlaması
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

gokhan yazdı:kadir abi yasca benden buyuksunuz yasım 38 daha oncekı forumlarda sizi tanıyorum benım hastalıgım süresi kadar sizinde hastalık gecirmis tecrübeleriniz var holep sisdemi evet bosalma idrar torbasına dökülme ihdimali yüksek abicim acıkcası senın ancak tedavi mantıgın sadece antibiyotik ve igneler olmus bir girip icin 200mg antibiyotıgı tavsiye etmezken kutu kutu 500 lük 1000 lik antibıyotıkler ve igneler o igneler böbreklere verdikleri zaralar mideye barsaklara sizdeki mantık leblebı yer gıbı antıbıyotık yemek lazım igne vurdurmak lazım abıcim bir vürüsde yarada olsa 15 sene de yara ve ya vürüs ya olur yada daha kötüye gider yıllar geciyor ılac dahı kullanmadan 1 ay iyi 2 ay kotu olan insanlar var bende dahil olmak sartı ile ben ilk senlerde tek ilac kulanmadan 3 sene yok denecek kadar ıyı idim ozman nasıl 3 YIL KADAR İYİ OLABILDİM safra kesemizde tas var ialacla bastırmaya calısıyoruz boyunda fitık var ilacla baskılamaya calısıyoruz ama o ilacın fic bisekılde fayadası yok siz aslında bence ilaclarla iyiye kavusmuyosunuz yasam sekilleri ile yine örnek vermek gerekirse ialc yıne kulanmadıgım bir dönemde 1 yıl kulanmamısdım 1 yıl sonra barsaklar bitirince antibiyotik hangi sartla olursa olsun kulnamyacam dedım ve kolonoskopiye girdin operesyon sonrası agrıların bi anda kesildi 2 yıl boyunca hic birseyim yoktu ne alaka ileskiye giriyoruz ereksiyon olana kadar güzel sekilde gecerse agrılar azalıyor sıslık mi iniyor ben size bu soruyu sordum ama cevaplamadınız siz dahi 100 yüz saglıgınaza kavusdunuzmu ki yasdan dolayı sizde pırostat büyümei dahi olus olabılır bütür arrılar tümü birbirine benzer semtoplar ben sistroskopi sonrası mesane boyu yüksekligi cıktı cıkısda darlık olusdurmus sizce pırostatit vemesane boynu aynı seylermi bence pırostat sıs oldugundan kanalı darlasdırırıyor 40 yasındaki saglıklı insan sırf aylesınde kanser vardiye pırostatını aldırıyor biz ama bukadar agrılar sızılar cekerken meni dısarı akmaz mantıgı ile acılara katlanıyoruz bana yanlıs mantık gelıyor antibiyotik ve igneler dahil olmaküzere hic biri bir halta yaramıyor formda onalrca arkadas var buna yurt dısı dahil ki sizin kaar bende yurt dısı sitelerde arasdırıyorum ki forumda yabancı siteere bakın arasdırın bizin forumlar gibi forumlarvar oralarda hadi antibiyotiklerle sonuc alanı gormediimki yur dısı sıtelerde bizimkiler gibi antibiyotikde yazmıyolar zararlarından dolayı aacıkcası antibiyotik bende cok tahribat yarattı ve yurt dısı sitelerde amelıyat harisi saglıgına kavusanıda görmedim acıkcası mesele antıbıyotık ise enjeksiyon direk yaptıranlar oldu nokta atısı yapıyor yıne fayda yok mantıklı düsünelım nokta atısı pırostatıtı ıcne dırıyor fayda yok ama kan yolu ıle ıcılen antıbıyotik den meded ummak neresi mantıklı suan inaırım mesane boynu yukseklıgı ayrı pırostatıt ayrı bir semtopsa hadi o bana biraz mantıklı gelebılır formda bakınıtyorum arada bir arkadas cıkıyor bisey sölüyor yorumluyor siz direk antıbıyotik den baska care yok mantıgında sınız gecenlerde bir dizi islemısdım adam faya göre ıcıyor kutu kutu sonrasında bir enfeksıyon hstalıgı yasıyor ama adama hic bir ilac fayda etmıyor bagılısıklık kazanmıs artık ben böle düsünüyorum parmagımız kesssek kemıge kadar 10 gunde iltap dahi kapsa aka aka bisekılde ıglesıyor bu melet 15 senede ılesmıyor nasıl biseyse kıca parmak atıldıgında pırostatın sısık oldugu zaten ayen beyan ortada doktorlar goruyorkı bana genel cerah bile hemeroıt varmı dıye baktırmısdım yok hemaroıt pırostatın sısli demısdı o melet ordan cıkınca nasıl bıdaha tekrarlıyor onu anlamadım olmayan sey nasıl tekrarlıyor su var adam o kısmız bı bolgesını kesıyor yakıyor tekrarlar cızık atıyolar amennna tekrarlaması
Sevgili kardesim benim mantigim degil bu antibiyotik konusu. Ben uygun ve yeterli dozda antibiyotik kullanarak ve prostat sivisi lokosit takibi odakli tedaviyle iyilestim.Bu bir teori yada olasi faraziye degil. İyilestim diyorum anlatamadim galiba. Ayrica ben burada onlarca kisinin iyilesmesini sagladim. Sen iyilesmemissin onu tabi ben bilemem. Allah bir an once sifani versin. Kimseyede buradan illa antibiyotik kullanin demiyorum. Ben uygun ve yeterli dozda antibiyotikle iyilestim diyorum. Bu kadar basit...kullanirsin kullanmassin kisinin bilecegi iş. Holep lazer traslama islemi yine soyluyorum BPH icin uygundur ama KP icin uygun degildir. Gencler icin hic degildir. Meni ejekulasyon olayiniz bitecektir. Idrar torbasina bosalirsiniz. Ben olacaklari soyluyorum. Prostatin derinliklerindeki patojeni öldurmeden enfeksiyon bitmez. Ne kadar kazima yapsaniz icerde mutlaka patojen kalacaktir. Yine nuksedecektir. Komple aldirirsaniz ozamanda erkekliginizi arar olursunuz. Bilginiz olsun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ayrica bu kadar uzun yazmaniza gerek yok. Birde nokta ve virgul koyarsaniz kelime aralarina iyi olur. Anlasilmiyor ne dediginiz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ve yine ayrica sizin deyiminizle neredeyse tonlarca antibiyotik kullanmisiniz zaten bu sekilde allah ne verdiyse ne bulduysaniz ictiyseniz zaten iyilesemezsiniz. Bagirsaklariniz pert olur, karacigeriniz zarar gorur ve en önemlisi patojenler direnc kazanir. Uygun ve yeterli dozda diyorum. Uygun demek patojene etki eden demek. Yeterli demek ne az ne fazla kullanmamak demek. Onuda nereden anlayacagiz? Lokosit olcumunden. Bu bir parametredir. Ben bu sekilde iyilestim kardesim. Birbirimizi iyi anlayalim.
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

evet abisi senın bildiginkadr bilgi sahibiyim beli dozlarda kulanıyorum demisin gecmis dönemlerde ise yazısmalarında nüks yasadıgımda yine ialc ve ignekullanıyorum yazmısın sen iglesmemisin abisi senın iglesidgin dönemden bende gecdim madem iglesdi isen neden nüks yasıyosun vilgül nokta koy demisin de ben 38 yasındayım sen sanırım emeklisin gününü pcbasında zamanını oldürgügün icin zamn ayıra biliyosun ama ben okadar zaman harcıyamıyorum en hızlı aıklayıcı sekılde yazmaya calısıyorum suda varki senı yasın 60 dayanmıs ben 38 gelecek de onümde uzun süre oldugundan artarnatif secenekleri düsünüyorum senin isdek lobilerin yüzde 40 benim yasdan yüzde 80 bunlarda agrının farkı diye düsünebiliriz sunu NET BİSEKİLDE BELİRTİYORUM SEN İGLESMEMİSİN SADECE her nüks yasayabılırsin sende bunu abi cok ıyı bılıyorsun
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

ve geri dönüsü olmayan pırostatıtle ugrasayım derken geri dönüsü olmayan sonuclar yasatmayın kendınıze asırı antıbıyotik ıcmeken barsak fılorası ve midede ülser vs gibi baskangıclar basladımı bunlarla ugramakzorunda kalmayın kulanmayında demıyorum fayda gormuyosanız ıleri boyutlara tasımanın anlamı yok
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

gokhan yazdı:evet abisi senın bildiginkadr bilgi sahibiyim beli dozlarda kulanıyorum demisin gecmis dönemlerde ise yazısmalarında nüks yasadıgımda yine ialc ve ignekullanıyorum yazmısın sen iglesmemisin abisi senın iglesidgin dönemden bende gecdim madem iglesdi isen neden nüks yasıyosun vilgül nokta koy demisin de ben 38 yasındayım sen sanırım emeklisin gününü pcbasında zamanını oldürgügün icin zamn ayıra biliyosun ama ben okadar zaman harcıyamıyorum en hızlı aıklayıcı sekılde yazmaya calısıyorum suda varki senı yasın 60 dayanmıs ben 38 gelecek de onümde uzun süre oldugundan artarnatif secenekleri düsünüyorum senin isdek lobilerin yüzde 40 benim yasdan yüzde 80 bunlarda agrının farkı diye düsünebiliriz sunu NET BİSEKİLDE BELİRTİYORUM SEN İGLESMEMİSİN SADECE her nüks yasayabılırsin sende bunu abi cok ıyı bılıyorsun
abisi nedir saygısız, terbiyesiz adam. türkçeyle uzaktan yakından alakan yok. senin bir yerlerden kuyruk acın var belliki...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

gokhan yazdı:evet abisi senın bildiginkadr bilgi sahibiyim beli dozlarda kulanıyorum demisin gecmis dönemlerde ise yazısmalarında nüks yasadıgımda yine ialc ve ignekullanıyorum yazmısın sen iglesmemisin abisi senın iglesidgin dönemden bende gecdim madem iglesdi isen neden nüks yasıyosun vilgül nokta koy demisin de ben 38 yasındayım sen sanırım emeklisin gününü pcbasında zamanını oldürgügün icin zamn ayıra biliyosun ama ben okadar zaman harcıyamıyorum en hızlı aıklayıcı sekılde yazmaya calısıyorum suda varki senı yasın 60 dayanmıs ben 38 gelecek de onümde uzun süre oldugundan artarnatif secenekleri düsünüyorum senin isdek lobilerin yüzde 40 benim yasdan yüzde 80 bunlarda agrının farkı diye düsünebiliriz sunu NET BİSEKİLDE BELİRTİYORUM SEN İGLESMEMİSİN SADECE her nüks yasayabılırsin sende bunu abi cok ıyı bılıyorsun
Nuks olayi herkes icin vardir kardesim. Benim icinde vardir tabiki. Allaha sukur agrim sizim yok cinselligim yerinde. Buradan hasta olan insanlara vakit ayirip yardimci oluyorum. Ben emekliyim ama yanimda 30 kisi calisiyor kardesim. Makina muhendisiyim benim hic zamanim yok . Solid works programinda kafa patlatiyorum tüm gün.Bu saattede size buradan yardimci olmak icin ugrasiyorum. Birde cebimden para harciyorum forum masraflari icin.
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

zafer hoca diyoruzda sıtede amenna bize yardımcı oluyor benım kafamın almadıgı lokosit olcumu sonrası cıkmasa hadi yine antıbıyotik yazılıyor her halukarda piskolojikmen mantık antıbıyotik kulanımı ınanılmaz noktata rahatlama ise sunu dusunun lakosıt sayımı ıcın masaj ve sıvı cıkısı var sayet o sıvıyı siz cıkarabılsenız nekadr rahatlıcaksınız anlarsınız bana gore muane sonrası rahatlama günlerce kulanılan ılac degıl cıkan pırostat sıvısı sonrası kadir abi bu soruyu 4 sorusum sana mesane boynu yüksekligi ile pırostatıt aynı seymi sana göre
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nuks olayi herkes icin vardir kardesim. Benim icinde vardir tabiki. Allaha sukur agrim sizim yok cinselligim yerinde. Buradan hasta olan insanlara vakit ayirip yardimci oluyorum. Ben emekliyim ama yanimda 30 kisi calisiyor kardesim. Makina muhendisiyim benim hic zamanim yok . Solid works programinda kafa patlatiyorum tüm gün.Bu saattede size buradan yardimci olmak icin ugrasiyorum. Birde cebimden para harciyorum forum masraflari icin.
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

red denen sahıs benım kuyruk acım yokta senın ne agrın var terbiyesiz likse senden ala terbiyesiz yok belirttim yazımda bu benim fikrim katılmaz zorunda degilsizn sen benm fikrime katılmaz zorunda degilsin senin kafan okadr basıyosa yapacak biseyde yok türkce bilmiyorum degilde degim gibi senin gibi bos zamnım yok nokta virgile dikkat ederk yazyım kısaca yazıyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

gokhan yazdı:zafer hoca diyoruzda sıtede amenna bize yardımcı oluyor benım kafamın almadıgı lokosit olcumu sonrası cıkmasa hadi yine antıbıyotik yazılıyor her halukarda piskolojikmen mantık antıbıyotik kulanımı ınanılmaz noktata rahatlama ise sunu dusunun lakosıt sayımı ıcın masaj ve sıvı cıkısı var sayet o sıvıyı siz cıkarabılsenız nekadr rahatlıcaksınız anlarsınız bana gore muane sonrası rahatlama günlerce kulanılan ılac degıl cıkan pırostat sıvısı sonrası kadir abi bu soruyu 4 sorusum sana mesane boynu yüksekligi ile pırostatıt aynı seymi sana göre
Mesane boynu yuksekligi prostatin yukari dogru şişerek mesane boynunun yukselmesine sebep olur. Tabi prostatit buna sebep teskil eder. Mesane boynunun yukselmesi idrar akisini etkiler akisi kisitlar.
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

sen cok terbiyeli bir sahsiyet olsan burda sahsiyetine ismine gecen tek cümle yokkken kalkıpda bana terbiyesiz demen kuyruk acın var demen bana göre demmeki senin bir kuyruk acın var bukadar sende antibiyotigi savunan bir sahıssan kadir abiyi azcok tanıyorum da seni tanımıyorum burda ilac falanmı satıyosun yoksa
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

evet işde abi yorum dogru aynı fikirdeyim ve yıllardır düzelmedi o sislik ve darlık iyice senler gecdikcede artıyor ince isemeye basladım senler ilerledikce bu darlıgı sıslıgi ilac indirmiyor yine sölüyorum bunlar benim fikirlerim katılmak zorunda degil
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

gokhan yazdı:evet işde abi yorum dogru aynı fikirdeyim ve yıllardır düzelmedi o sislik ve darlık iyice senler gecdikcede artıyor ince isemeye basladım senler ilerledikce bu darlıgı sıslıgi ilac indirmiyor yine sölüyorum bunlar benim fikirlerim katılmak zorunda degil
Kardesim ozaman biyerlerde bir eksiklik var. Ya üsütuyorsun, ya bagisiklik dusuyor bir sekilde immun sistem aktif hale gelemiyor. Yada stres icindesin surekli nuks yasiyorsun .Vucut kendini toparlayamiyor. Yada prostati zorluyorsun. Bir sey var bir eksiklik bir kacak var bir yerde.
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

abi işgeregi sogukla hicbi isim yok asla üsütmüyorum ıliski ise en fazla haftada 2 defa bu hastalık kisiden kisiye cok fark edebılıyor zindan kardesimizin gecmisdeki forumda yazdıklarını okurdum ben cok kutuyum derdi ben ona göre daha iyi idim ozamanlar ve senler ılerledikcede daha kötüye gidiyor sitroskopi sonucunda baya darlık sıslık gozukuyor tomografide defarmasyonlu gözüküyor abicim o melet ordan cıkmadan huzur bulmucam benım anladıgım ve ben iliski sonrası rahatlama baya oluyor ama sadece bosalmka ıcın bosalırsam tavan yapıyor cunkü sıvı cıkarmadan bosalıyorum bence ama ılıskıyı uzun tutarsam sıvının geldıgını rahatlıkla göreb,liyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

gokhan yazdı:abi işgeregi sogukla hicbi isim yok asla üsütmüyorum ıliski ise en fazla haftada 2 defa bu hastalık kisiden kisiye cok fark edebılıyor zindan kardesimizin gecmisdeki forumda yazdıklarını okurdum ben cok kutuyum derdi ben ona göre daha iyi idim ozamanlar ve senler ılerledikcede daha kötüye gidiyor sitroskopi sonucunda baya darlık sıslık gozukuyor tomografide defarmasyonlu gözüküyor abicim o melet ordan cıkmadan huzur bulmucam benım anladıgım ve ben iliski sonrası rahatlama baya oluyor ama sadece bosalmka ıcın bosalırsam tavan yapıyor cunkü sıvı cıkarmadan bosalıyorum bence ama ılıskıyı uzun tutarsam sıvının geldıgını rahatlıkla göreb,liyorum
Gokhan kardesim, prostatinda bir sekilde deformasyon olmus ve bu deformasyon sonucu darlik olusmus. Mesane boynu yuksekligide zaten oluyor dogal olarak. Bu durum idrar cikisini etkiledigi gibi meni cikisinida etkiler . Bu durumda senin ameliyatin kacinilmaz olmus artik hayatini bu sekilde idame ettirmen zor tabiki. Sana tavsiyem iyi bir hastanede bu darlik ve mesane boynu traslamasini yaptirman. Bu ameliyat ve ameliyat sonrasi bakimi cok onemli. Tekrarlama olmamasi acisindan.Allah sifa versin kardesim.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

muzdarip yazdı:idrar sprıju ne demek kardeşim biraz daha açık söyler misin?
idrar sorunum şu abi sürekli idrar hissim kesilmiyor 5 cc idrarı bile hissedip çıkartıyorum zamana bağlı olarak o his değişebiliyor atıyorum 5 cc idrar varken sanki mesanem tam dolmuş gibi hissedip gidip yaptıpım bi çay bardağıınn çeyreğini doldurmuyacak kadar idrar yapıyorum günde 20 30 defa gidiyorum bide zor idrar yapıyorum
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

Nightangel kardeş burada anlatılan ağrılar, sızılar, yanmalar sende var mı? Yoksa sadece sürekli idrar hissi mi? Bu sorunun cevabına göre sana bir şey önericem.
Katzy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Katzy »

Ağrılarım ve yanmalarım antibiyotik etkisiyle azalmış olsa da inanılmaz huzursuzum.
Bu nedenle günlerdir uyuyamıyorum, uyusam da 1 saatlik uykular şeklinde bölük pörçük oluyor.
Tam anlamıyla hayat kalitem inanılmaz düşmüş durumda.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Katzy yazdı:Ağrılarım ve yanmalarım antibiyotik etkisiyle azalmış olsa da inanılmaz huzursuzum.
Bu nedenle günlerdir uyuyamıyorum, uyusam da 1 saatlik uykular şeklinde bölük pörçük oluyor.
Sık idrar sebebiylemi uyuyamiyorsunuz? ( Nokturi)
Katzy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Katzy »

kadir yazdı:
Katzy yazdı:Ağrılarım ve yanmalarım antibiyotik etkisiyle azalmış olsa da inanılmaz huzursuzum.
Hayır Kadir Bey. Huzursuzluktan uyuyamıyorum. Sanki yatağa yatınca ağrılarım şiddetleniyormuş gibi hissediyorum.
Günde 3 saat uyuyabilirsem ne mutlu bana.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Katzy yazdı:
kadir yazdı:
Hayır Kadir Bey. Huzursuzluktan uyuyamıyorum. Sanki yatağa yatınca ağrılarım şiddetleniyormuş gibi hissediyorum.
Günde 3 saat uyuyabilirsem ne mutlu bana.
Yarim tablet Atarax alin yatarken rahat uyursunuz. Ben bazen alirim cok faydasini gordum.