Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen Sabir »

ahmet yazdı:Kardeş ben kadir beye soruyorum aradan sen zıplıyorsun üroplasma üredi buna etki eden bir iğne varmı diye sordum bunda anlaşılmayacak birşey yok kaç tane kullanacam diye birşey sormadım ama sen hala zırt pırt yazıyorsun
Bende sana diyom ki adama daha öncede sordun ayni soruyu adam da yazdi cevabini sana..tetrasiklin ve eritromisin tarzi ilaçlar dedi diye cevap veriyorum. Kadir abi foruma bazen giriyo bazen girmiyo insanlik edip cevap yazdık. Ne halin varsa gör
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Sabir yazdı:
ahmet yazdı:Kardeş ben kadir beye soruyorum aradan sen zıplıyorsun üroplasma üredi buna etki eden bir iğne varmı diye sordum bunda anlaşılmayacak birşey yok kaç tane kullanacam diye birşey sormadım ama sen hala zırt pırt yazıyorsun
Bende sana diyom ki adama daha öncede sordun ayni soruyu adam da yazdi cevabini sana..tetrasiklin ve eritromisin tarzi ilaçlar dedi diye cevap veriyorum. Kadir abi foruma bazen giriyo bazen girmiyo insanlik edip cevap yazdık. Ne halin varsa gör
Sana birşey sormadım adamın yazdığı şeyi kopyalayıp yapıştırıyorsun kaç adet kullanayım demedim 10 adet kullan diywmeyiz diyorsun gereksiz laf kalabalığı yapıyorsun zır zır zır konuşma kes sesini .
Silverado

Mesaj gönderen Silverado »

Arkadaşlar iğne antibiyotik tedavisi gören arkadaşların son durumu nedir? Prof ali rıza kurala giden varmı?
ReaktifArtrit
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ReaktifArtrit »

ABittersweetLi yazdı: 6 kez kez yakalandığınızı söylemişsiniz.ilki nasıl başlamıştı.bunu tetiklediğini düşündüğünüz bir şey oldu mu?
6 kez diyerek bu güne kadar tüm yılları kapsayarak demek istemiştim.
Geçen senelerde de açıkçası nasıl oldum bilemiyorum, ama son 2 seferi bu sene, birini ocak ayı gibi, diğerini de bu zamanlarda oldum.
Son seferin eşimin geçirmekte olduğu idrar yolu enfeksiyonu ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

Sabir yazdı:Kardeş geçmiş olsun allah acil şifalar versin Nasil oluyor bu artrit işi. Bizde de olurmu endiselendim vallahi
Reaktif Artrit hastalığına yakalanmak için öncelikle HLA-B27 isimli bir genin sizde pozitif olması gerekiyor. (Sizde negatif olması %100 yakalanmazsınız garantisi değilmiş gerçi) Bu gen sizin romatolojik hastalıklara yatkın olduğunuzu gösteriyormuş. Bu gen bende pozitif. Bu hastalık en çok erkeklerde çıkıyor ve prostatit bunun bir tetikleyicisi, bende olduğu gibi.
kadir yazdı:
ReaktifArtrit,
Oncelikle gecmis olsun..
Kendiinize prostatit tanisi koyabilmeniz icin oncelikle prostat sivinizin lokosit sayisini laboratuarda inceletmeniz gerekir.Lokosit iltihap hucresidir bakteri degildir ama size kesin veriyi verir.Idrardaki lokosit prostatit hastalarinda genellikle dusuk cikar.Size tavsiyem once rektal tuse yontemi ile prostat siviniza baktirin.Salt oral yoldan aldiginiz tablet antbler prostatit icin yeterli degildir İM antibiyotik igne+oral tablet+probiyotik+multivitamin ve bromelain takviye ve bagisiklik sistemini guclendirici,bagirsak florasini antbiyotigin zararli etkilerinden koruyan supplementler almanizi tavsiye ederim.
Prostat sıvısı alınması için bir kez hekime gitmiş ve prostat masajı yaptırmıştım ancak hiçbir sıvı gelmemişti. Doktor bana idrar yapmamı ve o idrarda mutlaka istenilen bilgiyi elde edebileceğimi söylemişti. Şuan salt olarak monodoks kullıyorum, 1-2 günlük kalmış durumda. Monodoks ile beraber multi-vitamin almaktaydım ancak monodoksun prospektüsünde şu bilgi mevcut: Süt ve süt ürünleri ile kullanmayınız, mide asidi bloke eden ilaçlar ile kullanmayınız. Aslında demek istediği kalsiyum ile beraber kullanmayınız. Her multi-vitamin içerisinde kalsiyum öyle yada böyle mevcut, bu sebeple alamıyorum. Keza probiyotik açıdan hem doğal hemde severek tükettiğim karamaya kefiri de şu dönem tüketmiyorum. Bromelain için ise size teşekkür ederim, bu ürünün ne olduğunu bilmiyordum bile, sizin sayenizde epey hakkında bilgi okudum internette yabancı sitelerde. Solgar marka da satın aldım, şişenin üzerinde yemekler ile beraber alınmasını tavsiye etmişler ancak bir çok sitede denk geldiğim üzere tok karnına kullanmak ile aç karnına almak arasında faydasal farklar olduğunu gördüm. Benim durumumda ağrı ve anti-enflamatuar özelliği için kullanacaksak aç karnına alınması gerektiğini birçok yerde okudum ancak bir handikap mevcut: aç karnına almak midede sıkıntı yaratabiliyor, ülser vs gibi. Benim zaten şuan almakta olduğum ibuprofen içerikli ilaç bu konuda risk teşkil ediyor olmasından dolayı bunu da günlük rutinime almaya çekiniyorum. Bağışıklık sistemi konusu ise romatolojik hastalıklarda bir muammadır, ilk mesajımda dediğim gibi kendi bağışıklık sistemim kendini düşman olarak görüyor ve yok etmeye çalışıyor, bu sebeple onu güçlendirmek ne kadar doğru bilemiyorum...

Burada herkesin düzeyli olarak hem paylaşım yapıyor hemde yardımlaşıyor olmasından dolayı detaylı yazdım, bunalttıysam affola.

Herkese sağlıklı günler dilerim.
ReaktifArtrit

Silverado yazdı:Arkadaşlar iğne antibiyotik tedavisi gören arkadaşların son durumu nedir? Prof ali rıza kurala giden varmı?
Selamlar,

Prof Ali Rıza Kural hoca prostatit tedavilerine kendisi bakmıyor hekim arkadaşlarına yönlendiriyor, PSA değerlerinde sapmalar olan ve prostatında kanser şüphesi - kanser olan hastalara bakıyor. (Bende kendisine gitmek istediğimde sekreterinin verdiği cevap buydu)
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Silverado yazdı:Arkadaşlar iğne antibiyotik tedavisi gören arkadaşların son durumu nedir? Prof ali rıza kurala giden varmı?
bana başka bir profesör tavsiye etmişti bu ismi.ama gitmek nasip olmadı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ahmet kardesim,
Sendeki bakteri soyledigine gore ureoplasma bakterisi...
Bu bakteri farkli bir bakteri hucre duvari yok...bana iyi gelen antb sana iyi gelmeyebilir...dr una soyle bu bakteriye etki eden bir antb recete etsin sana igne formu olursa daha iyi olur igneler bitince oral tablete devam etmeni tavsiye ederim. Sabir kardesimiz ben cevap veremedim diye sana cevap vermis...burada kimse kimseyi kirmasin burasi kavga yeri degil...herkes birbiriyle fikir alis verisinde bulunuyor...hakaret etmeyelim lutfen.Sordugunuz sorular er veya gec cevaplanir...biz bu foruma girdigimiz surece sorulari cevaplariz.Lutfen sakin olun...bu hastalik herkesin psikolojisini bozmus durumda lutfen ortami germeyin.Selamlar...
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

kadir yazdı:
Ahmet kardesim,
Sendeki bakteri soyledigine gore ureoplasma bakterisi...
Bu bakteri farkli bir bakteri hucre duvari yok...bana iyi gelen antb sana iyi gelmeyebilir...dr una soyle bu bakteriye etki eden bir antb recete etsin sana igne formu olursa daha iyi olur igneler bitince oral tablete devam etmeni tavsiye ederim. Sabir kardesimiz ben cevap veremedim diye sana cevap vermis...burada kimse kimseyi kirmasin burasi kavga yeri degil...herkes birbiriyle fikir alis verisinde bulunuyor...hakaret etmeyelim lutfen.Sordugunuz sorular er veya gec cevaplanir...biz bu foruma girdigimiz surece sorulari cevaplariz.Lutfen sakin olun...bu hastalik herkesin psikolojisini bozmus durumda lutfen ortami germeyin.Selamlar...
Abi burda asıl amacımız fikir alışverişi ve birbirimize yardımcı olmak bu bakteriye tesir eden bir iğne varmı diye size soruyorum tecrğbelisiniz bilebilirsiniz belki diye habire birşeyler yazıyor biliyorsan söyle bilmiyorsan sus konu takibide karışıyor böyle olunca bir sürü laf salatası. Neyse abi teşekkürler dr a iğne yazmasını ilaç içmekten midem bağırsaklarım zarar görüyor bir ishal bir kabız oluyorum dedim fakat iğne versiyonu yok oral devam edicez dedi dr larada güvenemiyorım eğer biliyorsanız söyleyin neticede düşman belli yazdırırım bir dr a 7 adet vurunurum arkadan 2 hafta tablet devam ederim ligone zaten devam 3 hafta sonra gider bir kültür daha yaptırırım ona göre hareket ederim. Yardımcı olursanız sevinirim
ReaktifArtrit

Bromelain hakkinda bir bilgi buldum.
Paylaşıyorum;

Bromelain is generally recommended for no longer than 8 to 10 consecutive days. - Genellikle 8 ila 10 gündem fazla devamlı kullanılması tavsiye edilmez.
Silverado

sanırım sıkıntılar aynı.fakay bende gece yatınca agrı sızı kalmıyor.sabah kahvaltıdan sonra yanmalar baslıyor. sizde durum nasıl
Silverado

yani uyurken rahatsız etmıyor
Runaway

Mesaj gönderen Runaway »

Silverado yazdı:sanırım sıkıntılar aynı.fakay bende gece yatınca agrı sızı kalmıyor.sabah kahvaltıdan sonra yanmalar baslıyor. sizde durum nasıl
Bendede durum aynı ne kadar ağrım olursa olsn uyuduktan sonra rahatlıyorum gece ağrım olmuyor veya idrara kalkmıyorum. Ama uyandıntan bir iki saat sonra başlıyor
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Kadir bey sizde sık idrara çıkma durumu ne zaman düzeldi,lokosit sayısı azaldığında mi yoksa belli bir süre sonra mi ?
ilac bitiminde hemen lokosite baktirmakla 10 gün sonra baktirmak doğru sonuc bakımından ne farkı var? tsk.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

freeman yazdı:Kadir bey sizde sık idrara çıkma durumu ne zaman düzeldi,lokosit sayısı azaldığında mi yoksa belli bir süre sonra mi ?
ilac bitiminde hemen lokosite baktirmakla 10 gün sonra baktirmak doğru sonuc bakımından ne farkı var? tsk.
Freeman mrb,
İlac bitiminde prostat sivisi lokosit kontrolu yapmanin sebebi antibiyotigin etki edip etmedigini anlamak icindie.Sık idrara cikma semptomu lokosit sayisi normale dondugu zaman duzelmisti.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

kadir yazdı:
freeman yazdı:Kadir bey sizde sık idrara çıkma durumu ne zaman düzeldi,lokosit sayısı azaldığında mi yoksa belli bir süre sonra mi ?
Freeman mrb,
İlac bitiminde prostat sivisi lokosit kontrolu yapmanin sebebi antibiyotigin etki edip etmedigini anlamak icindie.Sık idrara cikma semptomu lokosit sayisi normale dondugu zaman duzelmisti.
tşk burda benim demek istedğim , ilaç kullanmayı bitirdikden 10 gün sonra kontrol için tekrar lokosit tahlili yaptırın demiştiniz daha önceki yazınızda, şu an kullandığım ilaç bittiğinde ertesi gün gidip lokosit miktarına baktırmak yanıltıcı sonuç verebilirmi ,yoksa 7-10 gün sonra daha iyi sonuç alabiliriz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

O ayri bir sey ben onu merak ettigimden akabinde gitmistim ilac ne kadar fayda etti diye...istediginiz zaman rektal tuse ile bakirabilirsiniz.
Brtfbb
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Brtfbb »

Merhaba kadir by ben doktoruma 4 adet iesef igne le 2 kutu 750mg cravit yazdırdım ama bir kutunun içinde 5 adet hap oldugunu bilmiyordum ignelerim bitti haplara geçtim siz de iki kutu kullanmıştınız degilmi?
freeman

Mesaj gönderen freeman »

bromelain kullanimi antibiyotikle beraber mi yoksa arada saat farki mi olması gerekir
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

freeman yazdı:bromelain kullanimi antibiyotikle beraber mi yoksa arada saat farki mi olması gerekir
Ben saat farkı bırakıyorum gündüz antibiyotik aliyorsam bromelan i akşam alıyorum
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Bromelain'in antibiyotik emilimini artirdigi yaziyor cogu kaynakta. Ve bi ant maksimum doza ulasmasi vucuttta 1 2 saat. Bunu goz onune alarak kullanin. Ayrica kanlanmayi artiracak baska islemde bulunuyosaniz yine bu durumu goz ardi etmeyin derim..
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Brtfbb yazdı:Merhaba kadir by ben doktoruma 4 adet iesef igne le 2 kutu 750mg cravit yazdırdım ama bir kutunun içinde 5 adet hap oldugunu bilmiyordum ignelerim bitti haplara geçtim siz de iki kutu kullanmıştınız degilmi?
Brtfb mrb,

Ben flexilevo750 oral tableti, prostat sıvısı lokositi 30 a çıktıgı zamanlarda 6 kutuya çıkardıgımı bilirim.Bu kullanım sizin prostat sıvısı lokosit sayısı ve iyileşme parametresine göre degişiyor.1kutununda yeterli oldugu dönemleride yaşadım.Şu anki prostat sıvısı lokosit sayınız nedir?
Brtfbb
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Brtfbb »

Kadir bey dr um rektal tuşe yaptıgı halde sıvı alamadı fakat agrılarım şu anda hafif bi şekilde seyrediyor diger semptomlarımda öle. 4 igne ve 2 kutu tablet yazdırdım ve artı olarak ligone takviye.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

NeverGiveUp yazdı:Bromelain'in antibiyotik emilimini artirdigi yaziyor cogu kaynakta. Ve bi ant maksimum doza ulasmasi vucuttta 1 2 saat. Bunu goz onune alarak kullanin. Ayrica kanlanmayi artiracak baska islemde bulunuyosaniz yine bu durumu goz ardi etmeyin derim..
Quercetn kullaniyorum. Bunun emilimini arttirmak içinde bromelainle beraber aliyorum. Kinolon grubu antibiyotik ile yani benim kullandigim antibiyotik ilede Quercetn arasinda zaman olmali biraz. Ben o yüzden bu şekilde kullanıyorum. . Daha detayli bir bilgim yok. Bir ara antibiyotik aldiktan 1 saat sonra sıcak suya oturuyordum damarlar genlessin antb.islesin diye. Squad hareketler yapiyordum ama simdi herhangi birsey yapmıyorum
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Antibiyotik ve quercetin es zamanli kullanilmaz hic bir sekilde. Saat farki birakmanin onemi yok. Quercetin ant emilimini azaltir.

Ya arkadas acip bakmiyo musunuz neymis bu benim kullandigim, ozellikleri neymis vs diye?
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

NeverGiveUp yazdı:Antibiyotik ve quercetin es zamanli kullanilmaz hic bir sekilde. Saat farki birakmanin onemi yok. Quercetin ant emilimini azaltir.

Ya arkadas acip bakmiyo musunuz neymis bu benim kullandigim, ozellikleri neymis vs diye?
Kardesim quercetin internetten okudum evet antibiyotik emilimini azaltiyor ama zaten antibiyotik 1-2 saat icinde emilip kana karışıyor.kaldi ki ben arada 8-9 saat fark bırakıyorum. Bunu kullanan kadir abiye de sordum arada saat bırakırsam sorun olmayacagini söyledi kendisi. Bende o yüzden bu şekilde aldım. 1 aylik bir zamana ihtiyacım var ben şu an kendimi cok iyi hissediyorum ama iyileştim diyemem. 1-2 ay daha tedavimi ve semptomları gozlemleyip başlık altında her şeyi paylaşacağım zaten