Prostata kan gidip gitmediğine dair ufak test

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Prostata kan gidip gitmediğine dair ufak test

Mesaj gönderen Imzekken »

Bazı doktorlar bazı konularda tam bilgi sahibi olmadıklarından hastalarına bazı ufak algısal şeyler söylerler prostatit olanlarada söyledikleri prostata tam kan gitmiyor işte % 5 gidiyor orası kuzey kutbu vs. İlte bunun ben mantık dışı olduğunu düşünüyorum eğer prostata kan gidip gitmediğini nerak ediyorsanız acı tüketin biraz ertesi gün bak nasılda artıyor ağrılar sızılar ben 2 gün önce acılı bir çiğ köfte yedim dün akşama kadar belimin ağrısı tavan yaptı yani bu hastalıkda oraya kan gidiyor her denilene inanmayalım
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Prostata kan gidip gitmediğine dair ufak test

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

yanılıyorsun arkadaşım.antibiyotik gideceği yere kan ile gider.ama yediğin şeyler prostata mesane yolunu takip ederek gider.mesela brokoli kürü yaptığın zaman brokoli kana mı karışıyor.hayır.
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

ABittersweetLi yazdı:yanılıyorsun arkadaşım.antibiyotik gideceği yere kan ile gider.ama yediğin şeyler prostata mesane yolunu takip ederek gider.mesela brokoli kürü yaptığın zaman brokoli kana mı karışıyor.hayır.
Sizce kana karismamasi mumkun mu gercekten? Yutulan her sey kana karisir bu bilimsel bir gercektir
Imzekken

ABittersweetLi yazdı:yanılıyorsun arkadaşım.antibiyotik gideceği yere kan ile gider.ama yediğin şeyler prostata mesane yolunu takip ederek gider.mesela brokoli kürü yaptığın zaman brokoli kana mı karışıyor.hayır.
Yanılıyorsun kardeş yediğimiz içtiğimiz herşey kana katışır kandan böbrek ile süzülen atığı idrar olarak atarız
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Prostat kanlanıyor zaten prostat içindeki taşları cıkarırken kan cıkıyor ama mesele dokuya antibiyotik geçemiyor.
Allah büyük :roll:
ABittersweetLi

yasar12 yazdı:
Sizce kana karismamasi mumkun mu gercekten? Yutulan her sey kana karisir bu bilimsel bir gercektir
vitamin olarak kana karışması başka şey.
Imzekken

bb544 yazdı:Prostat kanlanıyor zaten prostat içindeki taşları cıkarırken kan cıkıyor ama mesele dokuya antibiyotik geçemiyor.
Her doku aynımı yoksa bu prostat dokusuna mı özgü ki
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

prostata kan gider, gitmeyen doku ölür. ama prostat kabugu yaglardan olusur, icerisinde binlerce gozenek vardir bulasik sungeri gibi, bakterilerin uremesine olanak veren bir ortam vardir. daha fazla kanlandjrmak icin bol masaj yapin, yaptirin
Imzekken

Mrshadow yazdı:prostata kan gider, gitmeyen doku ölür. ama prostat kabugu yaglardan olusur, icerisinde binlerce gozenek vardir bulasik sungeri gibi, bakterilerin uremesine olanak veren bir ortam vardir. daha fazla kanlandjrmak icin bol masaj yapin, yaptirin
Bu bariyer olayına ne diyorsun abi doku bariyeri her organda farklımıdır
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

Imzekken yazdı:
Mrshadow yazdı:prostata kan gider, gitmeyen doku ölür. ama prostat kabugu yaglardan olusur, icerisinde binlerce gozenek vardir bulasik sungeri gibi, bakterilerin uremesine olanak veren bir ortam vardir. daha fazla kanlandjrmak icin bol masaj yapin, yaptirin
Bu bariyer olayına ne diyorsun abi doku bariyeri her organda farklımıdır
Farklidir. Beyin kan bariteri de vardir mesela. Her ilac gecemez. Partikulun boyutu vs onemli. Bir suru faktor var orada.
ABittersweetLi

Kronik sinüzit, kronik gastrit, kronik farenjit ne sebeple iyileşmiyorsa kronik prostatitte o sebeple iyileşmiyor.bu dokuların ortak bir noktası var.sadece baskılarsınız.sürekli dikkat etmeniz gerekir.
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

ABittersweetLi yazdı:Kronik sinüzit, kronik gastrit, kronik farenjit ne sebeple iyileşmiyorsa kronik prostatitte o sebeple iyileşmiyor.bu dokuların ortak bir noktası var.sadece baskılarsınız.sürekli dikkat etmeniz gerekir.
O organlar da gayet iyilesiyor be lisedeyken kronik farenjittim her sene banko olurdum. Gayette gecti yillardir olmuyorum. Bu is ugrasma emek isi dikkat isi mikrop varsa bitirme isi.
ABittersweetLi

yasar12 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Kronik sinüzit, kronik gastrit, kronik farenjit ne sebeple iyileşmiyorsa kronik prostatitte o sebeple iyileşmiyor.bu dokuların ortak bir noktası var.sadece baskılarsınız.sürekli dikkat etmeniz gerekir.
O organlar da gayet iyilesiyor be lisedeyken kronik farenjittim her sene banko olurdum. Gayette gecti yillardir olmuyorum. Bu is ugrasma emek isi dikkat isi mikrop varsa bitirme isi.
ben kronik farenjitten bahsediyorum.senin dediğin akut farenjit.kronik farenjitte boğazda sürekli bir rahatsızlık hissi vardır.akut arada olan bir şey.
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

ABittersweetLi yazdı:
yasar12 yazdı:
ben kronik farenjitten bahsediyorum.senin dediğin akut farenjit.kronik farenjitte boğazda sürekli bir rahatsızlık hissi vardır.akut arada olan bir şey.
Dogrudur ama kronik farenjiti iyilesen de var onu demeye calisiyorum. Mesela kronik farenjiti olanlarda sebepler daha ortada misal sigara kullanimi olabilir. Prostatitte de ben kesinlikle beslenmeye bagliyorum. 7 gundur candida diyetindeyim baya ciddi bir duzelis yasadim. Prostatim efsane yumusadi kendim masaj yaptigim icin biliyorum, ayrica asiri dinc hissetmeye basladim. Flukonazol aliyorum candidalari oldurmek icin ayrica ve probiyotik. Dizelecegime inaniyorum boyle devam edersem. Ama ben abakteriyelim o yuzden bakteriyel olanlar icin konusmak yanlis olur.