PROSTATİT TEDAVİSİ HAKKINDA

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: PROSTATİT TEDAVİSİ HAKKINDA

Mesaj gönderen kadir »

serkangurleyen yazdı:Lökosit sıfır ama kültürde staph. Epidermis çıkınca ne yapmak gerekir. Buda ayrı bir başlık bence
Kardesim, boyle bir konuya daha oncede degindik. Lablarda her cikan patojen sende enfeksiyon yapacak diye bir kaide yokki. Kontaminasyonda olabilir, flora bakteriside olabilir. Onun icin 3 labta cek etmek lazim. Daha once lokosit cikipta simdi cikmiyorsa enfeksiyon durmuş demektir. Bos yere antibiyotik kullanmayalim.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

bende yaklasik 2 senedir lokosit 1-2 simdi gidip laba kultur versem ve enterekok cikarsalar yine antb kullanmam. varsa bile demek ki bagisiklik savasiyor onunla. miktari da enfeksiyon yapacak seviyede degil niye kullanayim manyak miyim?
Prostatozurlu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

Mrshadow yazdı:bende yaklasik 2 senedir lokosit 1-2 simdi gidip laba kultur versem ve enterekok cikarsalar yine antb kullanmam. varsa bile demek ki bagisiklik savasiyor onunla. miktari da enfeksiyon yapacak seviyede degil niye kullanayim manyak miyim?
Şikayetin olmadığı için ilaç kullanmazsın bende lokosit hep 0.1 ama kültürde enterekok ürüyor. Semptom var bende istemiyorum antibiyotik kullanmayı başka çare yok şuan için
Prostatozurlu

Prostatozurlu yazdı:
Mrshadow yazdı:bende yaklasik 2 senedir lokosit 1-2 simdi gidip laba kultur versem ve enterekok cikarsalar yine antb kullanmam. varsa bile demek ki bagisiklik savasiyor onunla. miktari da enfeksiyon yapacak seviyede degil niye kullanayim manyak miyim?
Şikayetin olmadığı için ilaç kullanmazsın bende lokosit hep 0.1 ama kültürde enterekok ürüyor. Semptom var bende istemiyorum antibiyotik kullanmayı başka çare yok şuan için
Ve emin ol şikayetim olmasa yada çok cok az olsa. Kültürde çıkan bakteriyi tınlamam bile...
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

kader48 yazdı:
kader48 yazdı:Arkadaşlar iyileşenler şansına mı, yoksa kadere mi iyileşiyor bilmiyorum. 10-12 hafta İnvanz almakta çözüm değil. Emin olun.

Yakın zamanda, foruma girmeyen eski üyelerden bir arkadaş,

Teikoplanin+ Cipro :45 gün
Daptomisin-Linezolid: 30 gün aldı.
Üzerine 30 gün Cipro.

Arkadaşta yine üreme oldu.

İnvanz tedaviyi bende aldım.

Teikoplanin+Bactrim: 45 gün
Teikoplanin+Rifampisin:49 gün

Bendede yine üreme oldu. Yani anlayacağınız yeterli süre tedavi almakta çözüm değil.

İyileşenlere gelince. Onlar Gerçekten çok şanslılar, Yatıp kalkıp şükür etsinler.

Herkese çok geçmiş olsun.
Bu arada bu iki ayrı tedavi, hiç ara verilmeden alındı. İlk tedavi ara vermeden komple alındı. Hatta Teikoplanin +Cipro: 56 gün aldı. 45 gün değil. Şimdi hatırladım.

Kader 48 mrb arkadaşım beni belki bilirsin ben seni bu formda tanıyorum bayagı ugraştın bende çok tedavi aldım 150 serum aldım en az 150 gün antibiyotik yuttum ıesef ,novesef ,targocıd tabtomisin oral haplar hepsi rifampisin baktirim çiflosin vs vb
Sadece şunu söylemek istiyorum ve senin fikrine saygı duyuyorum ... bu söyleyecegim önemli hatta bu konu ile ilgili başlık açmayı bile düşündüm PROSTATİT ARKADAŞIMIZDA stap epidermidis çıkmış antibiyogramında sadece 13 tane duyarlı 2 tane dirençli çalışması var. Başka bir PROSTATİT ARKADAŞIMIZDA gene stap epidermidis var ve bunun antibiyogramında 13 tane dirençli 2 duyarlı var bak burda dikkatini çekerim bakteriler aynı
NOT ....ben aldım stap veya enterokok bitmedi sen alma diyemeyiz çünkü herkesin bakterisi ve bünyesi farklı benim bir arkadaşım 15 targocıdle stap bakterisini bitirdi ve ben çok arkadaşın antibiyogramını inceledim ... kade 48 kardeşim sen belki boşuna antibiyotik almayın diye yardım amaçlı söylüyorsun bende bir ara böyle söylüyordum ama çok antibiyogramları inceledim kısa sürede bakteri bitiren o kadar tedavi alıp bakteri bitiremeyen gördüm bence herkes azda olsa şansını denemeli
Şanş demeyimde antibiyograma bakıp çok dirençli degilse bakterisi bence tedavi görmeli ...teşekkürler
Prostatozurlu

serkangurleyen yazdı:Bende antibiyotik almak istemezdim ama. Lökosit sıfır ama semptomlar var. Bende hiç bir zaman lökosit 1 bile olmadimi. Prostat masajı yaparken ödem olduğunu zafer hocada muhsin hocada söyledi. Hep antibiyotik veriyorlar malesef. Lökosit sıfır olmasını herkes ister ama hiç bir zaman lökosit olmaması ve ağrıların devam etmesi çok kötü bir sey
Bakteri ürüyor mu kardeşim
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Ali1453 yazdı:
kader48 yazdı:
kader48 yazdı:Arkadaşlar iyileşenler şansına mı, yoksa kadere mi iyileşiyor bilmiyorum. 10-12 hafta İnvanz almakta çözüm değil. Emin olun.

Yakın zamanda, foruma girmeyen eski üyelerden bir arkadaş,

Teikoplanin+ Cipro :45 gün
Daptomisin-Linezolid: 30 gün aldı.
Üzerine 30 gün Cipro.

Arkadaşta yine üreme oldu.

İnvanz tedaviyi bende aldım.

Teikoplanin+Bactrim: 45 gün
Teikoplanin+Rifampisin:49 gün

Bendede yine üreme oldu. Yani anlayacağınız yeterli süre tedavi almakta çözüm değil.

İyileşenlere gelince. Onlar Gerçekten çok şanslılar, Yatıp kalkıp şükür etsinler.

Bu arada bu iki ayrı tedavi, hiç ara verilmeden alındı. İlk tedavi ara vermeden komple alındı. Hatta Teikoplanin +Cipro: 56 gün aldı. 45 gün değil. Şimdi hatırladım.

Kader 48 mrb arkadaşım beni belki bilirsin ben seni bu formda tanıyorum bayagı ugraştın bende çok tedavi aldım 150 serum aldım en az 150 gün antibiyotik yuttum ıesef ,novesef ,targocıd tabtomisin oral haplar hepsi rifampisin baktirim çiflosin vs vb
Sadece şunu söylemek istiyorum ve senin fikrine saygı duyuyorum ... bu söyleyecegim önemli hatta bu konu ile ilgili başlık açmayı bile düşündüm PROSTATİT ARKADAŞIMIZDA stap epidermidis çıkmış antibiyogramında sadece 13 tane duyarlı 2 tane dirençli çalışması var. Başka bir PROSTATİT ARKADAŞIMIZDA gene stap epidermidis var ve bunun antibiyogramında 13 tane dirençli 2 duyarlı var bak burda dikkatini çekerim bakteriler aynı
NOT ....ben aldım stap veya enterokok bitmedi sen alma diyemeyiz çünkü herkesin bakterisi ve bünyesi farklı benim bir arkadaşım 15 targocıdle stap bakterisini bitirdi ve ben çok arkadaşın antibiyogramını inceledim ... kade 48 kardeşim sen belki boşuna antibiyotik almayın diye yardım amaçlı söylüyorsun bende bir ara böyle söylüyordum ama çok antibiyogramları inceledim kısa sürede bakteri bitiren o kadar tedavi alıp bakteri bitiremeyen gördüm bence herkes azda olsa şansını denemeli
Şanş demeyimde antibiyograma bakıp çok dirençli degilse bakterisi bence tedavi görmeli ...teşekkürler
Doğru diyorsun aslında. Ben bir an öfke ile yazmış bulundum. Kendi durumumda var. Üzerine birde, Teikoplanin artı Daptomisin ve linezolid alan arkadaştan halâ üreme var, kurumadı muhabbetini duyunca, ister sinir de ister üzüntü ne bileyim bi duygu karışıklığı ile yazdım işte. Yapcak birşey yok.

Herkese çok geçmiş olsun. Tedavinin peşini bırakmamak kazım tabi.
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

En son aldıgım 60 targocid ve 60 rifampisinden 4 ay sonra vemiş oldugum teste stap epidermidis ve enterecoccuc faecalis çıkmadı şimdi tekrar prostat sıvısı ve semen testi verdim baklım bu sefer sonuç ne olacak üreme olursa bende antibiyotik sayfasını kapatmayı düşünüyorum çünkü ben 2017 den beri serum ve oral tablet artı 5 prostat enjeksiyonu oldum
Ve sıfır olamadım tamam eskisi gibi kötü degilim ama bu şekildede çok iyi degilim. Ne kadar kötü bir hastalık insanı sosyal hayattan tamamen kopartıyor lovusa kadın gibi oluyon resmen yaaa acı yeme tatlı yeme üşütme baharat yeme agır kaldırma stres yapma uykusus kalma fazla sex yapma ıkınarak tuvalet yapma asitik içme geriye yiyecek içecek birşey kalmadı 60 yaşındaki adam bile bizden saglıklı motora biniyo yaşlı dede.. buz gibi taşın üstüne oturmuş bir tane dede baktım şaşırdım yani sözün kısası ...... nasıl yaşıyorum gelde bana sor ... diye bir şarkı var .
Aslında hastalıkla yaşamayı kabüllendik daha dogrusu alıştık doktorlara kızıyoruz ama bazen adamların dediği dogru. Kronik prostatit ..kronik prostatit adı üstünde
Kader 48 dedigi gibide tedavinin peşini bırakmamak lazım ama bende bakteri çıkarsa antibiyotik sayfasını kapatacagım
Herkese geçmiş olsun
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

serkangurleyen yazdı:
Prostatozurlu yazdı:
serkangurleyen yazdı:Bende antibiyotik almak istemezdim ama. Lökosit sıfır ama semptomlar var. Bende hiç bir zaman lökosit 1 bile olmadimi. Prostat masajı yaparken ödem olduğunu zafer hocada muhsin hocada söyledi. Hep antibiyotik veriyorlar malesef. Lökosit sıfır olmasını herkes ister ama hiç bir zaman lökosit olmaması ve ağrıların devam etmesi çok kötü bir sey
Bakteri ürüyor mu kardeşim
Kültürde çok sayıda staph. Epidermis üredi
Ben olsam net tekrarlatirim o kulturu. Epidermis deri bakterisi en cok bulas olabilecek bakteri. Bosuna antibiyotik almayin derim. Lokosit 0 bir de, siz abakteriyel tipsiniz bence, epidermis de bulas. Sizin durumunuz kronik pelvik sendromu olabilir.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

yasar12 yazdı:
serkangurleyen yazdı:
Prostatozurlu yazdı: Bakteri ürüyor mu kardeşim
Ben olsam net tekrarlatirim o kulturu. Epidermis deri bakterisi en cok bulas olabilecek bakteri. Bosuna antibiyotik almayin derim. Lokosit 0 bir de, siz abakteriyel tipsiniz bence, epidermis de bulas. Sizin durumunuz kronik pelvik sendromu olabilir.
Kesinlikle Yaşar Bey doğru söylüyor. Üreyen bakteriyi birden fazla labta yakalayıp, üretip üzerine lökosit miktarında artma da varsa veya, lökosit olması gerekenden fazla ise tedavi alın derim. Tedavi olduğum enfeksiyon uzmanı, hem lökosit hemde kültüre bakarak tedavi planı yapıyor.

Çok geçmiş olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Forumda daha onceleri degindigim kisaca KPASS diye anilan basliklardan kronik pelvik agri sendromu hakkindaki bilgilere ulasabilirsiniz.
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

serkangurleyen yazdı:
yasar12 yazdı:
serkangurleyen yazdı:
Kronik pelvik sendorumu için ne yapmak gerek. Google da arayınca hep kadınlar için bir şeyler çıkıyor
Hocam youtube'a chronic pelvic pain syndrome exercise yazin ve videolari uygulayin. Hayatiniza spor ekleyin.
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

Ali1453 yazdı:En son aldıgım 60 targocid ve 60 rifampisinden 4 ay sonra vemiş oldugum teste stap epidermidis ve enterecoccuc faecalis çıkmadı şimdi tekrar prostat sıvısı ve semen testi verdim baklım bu sefer sonuç ne olacak üreme olursa bende antibiyotik sayfasını kapatmayı düşünüyorum çünkü ben 2017 den beri serum ve oral tablet artı 5 prostat enjeksiyonu oldum
Ve sıfır olamadım tamam eskisi gibi kötü degilim ama bu şekildede çok iyi degilim. Ne kadar kötü bir hastalık insanı sosyal hayattan tamamen kopartıyor lovusa kadın gibi oluyon resmen yaaa acı yeme tatlı yeme üşütme baharat yeme agır kaldırma stres yapma uykusus kalma fazla sex yapma ıkınarak tuvalet yapma asitik içme geriye yiyecek içecek birşey kalmadı 60 yaşındaki adam bile bizden saglıklı motora biniyo yaşlı dede.. buz gibi taşın üstüne oturmuş bir tane dede baktım şaşırdım yani sözün kısası ...... nasıl yaşıyorum gelde bana sor ... diye bir şarkı var .
Aslında hastalıkla yaşamayı kabüllendik daha dogrusu alıştık doktorlara kızıyoruz ama bazen adamların dediği dogru. Kronik prostatit ..kronik prostatit adı üstünde
Kader 48 dedigi gibide tedavinin peşini bırakmamak lazım ama bende bakteri çıkarsa antibiyotik sayfasını kapatacagım
Herkese geçmiş olsun
.....faecalis 4ay ve 6 ay süreyle vermiş oldugum testlerde çıkmadı ama stap epidemidis için aynı şeyi söyleyemeyecegim bulaş degilse üreme gene oldum 60 targocid ve 60 rifampisin almıştım bilginize
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

Ali1453 yazdı:
Ali1453 yazdı:En son aldıgım 60 targocid ve 60 rifampisinden 4 ay sonra vemiş oldugum teste stap epidermidis ve enterecoccuc faecalis çıkmadı şimdi tekrar prostat sıvısı ve semen testi verdim baklım bu sefer sonuç ne olacak üreme olursa bende antibiyotik sayfasını kapatmayı düşünüyorum çünkü ben 2017 den beri serum ve oral tablet artı 5 prostat enjeksiyonu oldum
Herkese geçmiş olsun
.....faecalis 4ay ve 6 ay süreyle vermiş oldugum testlerde çıkmadı ama stap epidemidis için aynı şeyi söyleyemeyecegim bulaş degilse üreme gene oldum 60 targocid ve 60 rifampisin almıştım bilginize
.....ben kesinlikle bulaş yapmadım temiz vermek için her yolu denedim hatta ptostattan çıkan ilk sıvıyı bile vermedim ikincisini aldırdım dr ama üreme oldu 4 ay önce verdim üreme olmamıştı 6 ay sonra tetrar verdim üreme oldu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

serkangurleyen yazdı:Tamam kadir abi çok sağolun
Sizde sagolun kardesim.
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

serkangurleyen yazdı:Yasar12 sizde nonbakteriyelsiniz. Sizdede aynı sıkıntı olabilir mi
Hocam benim sikayetim agri olmadigi icin. Ama bizim hastalik literaturde cp/cpps diye geciyor. Benimki burada cp bolumu. Sizinki cpps gibi duruyor daha cok. O yuzden dedim egzersizlerden fayda gorursunuz diye. Ama su testi netlestirin derim ilk is olarak.
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

serkangurleyen yazdı:
yasar12 yazdı:
serkangurleyen yazdı:Yasar12 sizde nonbakteriyelsiniz. Sizdede aynı sıkıntı olabilir mi
Hocam benim sikayetim agri olmadigi icin. Ama bizim hastalik literaturde cp/cpps diye geciyor. Benimki burada cp bolumu. Sizinki cpps gibi duruyor daha cok. O yuzden dedim egzersizlerden fayda gorursunuz diye. Ama su testi netlestirin derim ilk is olarak.
Bende idrar yanmasida var. KPBA bunu yapar mi
Yapmaz buyuk ihtimal. Net teshis istiyosaniz bence bir mr cekilin. Prostatin ilacli mr'inda cikar iltihap olup olmadigi. Iltihap yoksa cpps oluyorsunuz. Iltihap varsa cp veya bakteriyeldir.
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen DANTE64 »

Prostatozurlu yazdı:
kader48 yazdı:
Prostatozurlu yazdı: Enterecoc var bende. Zaten farkındaysan eger forumun %95 i staph enterecoc ve benzeri flora bakterileri ile enfekte. Şimdi ne yapalım antibiyotik almayayım da ne yapayım ben şimdi ne bok yiyecegimizi de söyle bari. Deki şunun la kurtuluruz de gidelim kurtulalım.
İnan bende bilmiyorum, gerçekten bende bilmiyorum. Veysel abi var forumda iyi bir araştırmacıdır. Onla baya bir araştırdık. Çıkar yol bulamadık. Bu bakterileri öldürmek zaten zor. Birde organ prostat olunca daha da zor. Bu altı haftalık kürüde alayım, antibiyotik defterini kapatacağım artık, Sonra faj tedavisi alanlarla konuşup durumlarını öğrenip, birde faj tedavisini deneyeceğim. Herşeyin hayırlısı.

İnsan oğlu, ya şükür edersin, ya da sabır edersin. Nasibinde hangisi varsa artık.
Düşündüğüm bir şey daha var aldıgımız antibiyotik ler sinerji yaratmıyor. Doktor 6 hafta igne tablet veya serum yazıyor sürekli onu kullanıyoruz. Araya sürekli başka duyarlı antibiyotik kullanmamız lazım.yani orada sinerji yaratıp bakteriyi sıkıştırıp etkisiz hale getirmemiz lazım.6 hafta sürekli aynı antileri kullanınca zaten bakteri direnç geliştiriyor.

Selam,

onuda yaptık bunuda yaptık geçmiyor diye misal vermek,
manasız. her hasta ayrı. Prostatın enfeksiyon neresinde ne kadar alan mikroplu,
hastanın bağışıklığı, mikrobun cinsi her şey farklı, size özel olarak yaramamış ,veya mikrobunuz direnç kazanmış olabilir...bir başkasında durum değişir.
o zaman TUMT YAPTIRIN. VEYA TUR İLE İÇİNİ KAZITIN BİTSİN.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

DANTE64 yazdı:
Prostatozurlu yazdı:
kader48 yazdı:
İnan bende bilmiyorum, gerçekten bende bilmiyorum. Veysel abi var forumda iyi bir araştırmacıdır. Onla baya bir araştırdık. Çıkar yol bulamadık. Bu bakterileri öldürmek zaten zor. Birde organ prostat olunca daha da zor. Bu altı haftalık kürüde alayım, antibiyotik defterini kapatacağım artık, Sonra faj tedavisi alanlarla konuşup durumlarını öğrenip, birde faj tedavisini deneyeceğim. Herşeyin hayırlısı.

İnsan oğlu, ya şükür edersin, ya da sabır edersin. Nasibinde hangisi varsa artık.
Düşündüğüm bir şey daha var aldıgımız antibiyotik ler sinerji yaratmıyor. Doktor 6 hafta igne tablet veya serum yazıyor sürekli onu kullanıyoruz. Araya sürekli başka duyarlı antibiyotik kullanmamız lazım.yani orada sinerji yaratıp bakteriyi sıkıştırıp etkisiz hale getirmemiz lazım.6 hafta sürekli aynı antileri kullanınca zaten bakteri direnç geliştiriyor.

Selam,

hastanın bağışıklığı, mikrobun cinsi her şey farklı, size özel olarak yaramamış ,veya mikrobunuz direnç kazanmış olabilir...bir başkasında durum değişir.
Bu arada söylemeyi unuttum,

Eğitim araştırma hastanesi Enfeksiyon hataslıklaro bölüm başkanına tedavi oluyor. Heralde senin bildiklerini o da biliyordur, direnç testleri kültürler ve önceki raporlar ile şimdiki raporları karşılaştırarak, ve direnç oluşmaması için genelde çapraz tedavi uyguluyor.

Ama senin kadar bilgili olmayabilir belki.
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen DANTE64 »

kader48 yazdı:
DANTE64 yazdı:
Prostatozurlu yazdı: Düşündüğüm bir şey daha var aldıgımız antibiyotik ler sinerji yaratmıyor. Doktor 6 hafta igne tablet veya serum yazıyor sürekli onu kullanıyoruz. Araya sürekli başka duyarlı antibiyotik kullanmamız lazım.yani orada sinerji yaratıp bakteriyi sıkıştırıp etkisiz hale getirmemiz lazım.6 hafta sürekli aynı antileri kullanınca zaten bakteri direnç geliştiriyor.

Selam,

Bu arada söylemeyi unuttum,

Eğitim araştırma hastanesi Enfeksiyon hataslıklaro bölüm başkanına tedavi oluyor. Heralde senin bildiklerini o da biliyordur, direnç testleri kültürler ve önceki raporlar ile şimdiki raporları karşılaştırarak, ve direnç oluşmaması için genelde çapraz tedavi uyguluyor.

Ama senin kadar bilgili olmayabilir belki.
kardeşim,

burası kim daha iyi bilir yarışma programı değil...her keze başından geçen bahtsız tecrübeleri anlatarak
tedavi umutlarını kırma,herkezin durumu farklı , diye belirtmek istedim. Demekki sürekli yanlış yollardan gittiniz.
Forumlarda karakter savaşı vermek bize özgü demekki, biz yine yabancı siteleri takip edelim.
Burda millet hastalıkla değil, birbiri ile mücadele ediyor.

geçmiş olsun
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Ali1453 yazdı:
Ali1453 yazdı:
Herkese geçmiş olsun
.....ben kesinlikle bulaş yapmadım temiz vermek için her yolu denedim hatta ptostattan çıkan ilk sıvıyı bile vermedim ikincisini aldırdım dr ama üreme oldu 4 ay önce verdim üreme olmamıştı 6 ay sonra tetrar verdim üreme oldu
O kadar Targocid ve Rifampisinden sonra halâ üreme oluyorsa, vala pes diyorum yaaaa, Ankara Enfeksiyon hastalıkları, öğretim görevlisi bir doktorun kendi ağzından arkadaş tedavi alırken duymuş, Teikoplanin ve Rifampisin dirençli gram pozitif bakterilerde en iyi kombinasyonlardan biridir diye. Sen üzerine 8,5 hafta almışsın. Daha da birşey söylemeye gerek yok bence.
Prostatozurlu

kader48 yazdı:
Ali1453 yazdı:
Ali1453 yazdı: .....faecalis 4ay ve 6 ay süreyle vermiş oldugum testlerde çıkmadı ama stap epidemidis için aynı şeyi söyleyemeyecegim bulaş degilse üreme gene oldum 60 targocid ve 60 rifampisin almıştım bilginize
O kadar Targocid ve Rifampisinden sonra halâ üreme oluyorsa, vala pes diyorum yaaaa, Ankara Enfeksiyon hastalıkları, öğretim görevlisi bir doktorun kendi ağzından arkadaş tedavi alırken duymuş, Teikoplanin ve Rifampisin dirençli gram pozitif bakterilerde en iyi kombinasyonlardan biridir diye. Sen üzerine 8,5 hafta almışsın. Daha da birşey söylemeye gerek yok bence.
Çok fazla antibiyotik almak bagışıklıgı öldürüyor. Vucut kısır bir döngü içine giriyor. Galiba bu yüzden iyi olamıyoruz. Dipsiz, kuyu
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Prostatozurlu yazdı:
kader48 yazdı:
Ali1453 yazdı: .....ben kesinlikle bulaş yapmadım temiz vermek için her yolu denedim hatta ptostattan çıkan ilk sıvıyı bile vermedim ikincisini aldırdım dr ama üreme oldu 4 ay önce verdim üreme olmamıştı 6 ay sonra tetrar verdim üreme oldu
Çok fazla antibiyotik almak bagışıklıgı öldürüyor. Vucut kısır bir döngü içine giriyor. Galiba bu yüzden iyi olamıyoruz. Dipsiz, kuyu
Kısır döngü ile Alakası yokta, bizler çok şanssız insanlarız. Bakteriler çok sıkıntı. Erken teşhisle, gonore, klamidya,Üroplazma ve mycoplazma bulanlar bir şekilde kurtuluyor. Ama aynı şey Enterecoccus ve Staphyloccus bakterileri için geçerli değil. Çok dirençliler. Ben tedaviyi denedim geçmiyor. Birde son çare faj tedavisini denemek. Ama onunda garantisi yok. Bazıları iyileşiyor. Bazıları iyileşemiyor. Nasip Kısmet işi gibi birşey bu artık,
Prostatozurlu

kader48 yazdı:
Prostatozurlu yazdı:
kader48 yazdı:
Kısır döngü ile Alakası yokta, bizler çok şanssız insanlarız. Bakteriler çok sıkıntı. Erken teşhisle, gonore, klamidya,Üroplazma ve mycoplazma bulanlar bir şekilde kurtuluyor. Ama aynı şey Enterecoccus ve Staphyloccus bakterileri için geçerli değil. Çok dirençliler. Ben tedaviyi denedim geçmiyor. Birde son çare faj tedavisini denemek. Ama onunda garantisi yok. Bazıları iyileşiyor. Bazıları iyileşemiyor. Nasip Kısmet işi gibi birşey bu artık,
Geçenlerde pcr ve 3 labta kültür ve semen örnekleri verdim enterekok çıkmadı. 2 aydır anti kullanmıyorum. Öldümü acaba
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Prostatozurlu yazdı:
kader48 yazdı:
Prostatozurlu yazdı: Çok fazla antibiyotik almak bagışıklıgı öldürüyor. Vucut kısır bir döngü içine giriyor. Galiba bu yüzden iyi olamıyoruz. Dipsiz, kuyu
Geçenlerde pcr ve 3 labta kültür ve semen örnekleri verdim enterekok çıkmadı. 2 aydır anti kullanmıyorum. Öldümü acaba
Semende çıkmayabiliyor. Prostat sıvısında ise, masajı yapan üroloğun önemi büyük. Prostat ta enfekte alan belli bir bölgede küme halindeyse, ve masaj iltihaplı bölgeye yapılmazsa, üreme olmayabilir. En son çevre hastanesindeki ürolog bana prostatın belli bölgesinde biraz iltihabın var, çok fazla yok demişti. O yüzden masajı bilen ve tecrübeli bir doktora yaptırmakta fayda var. 1 yıldan fazla sürede üreme olmazsa, ve de şikayetin yoksa belkide vücut baskılayıp kontrol altına almıştır.