Kendimi non bakteriyel sanarken üreme oldu

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Kendimi non bakteriyel sanarken üreme oldu

Mesaj gönderen murat222 »

serkangurleyen yazdı:merhabalar;

Bu hastalık bende 3-4 yıldır var ve ilk kez üreme oldu. Lökosit dahi çıkmazken bi an da üreme gerçekleşti. Bulaşma olma ihtimali var mı ve lütfen sonuçlarımı yorumlar mısınız?

Non Selektif Kültür : Çok sayıda Staphylococcus epidermidis üredi.
Gram Boyalı Direkt Preperat : Her mikroskop sahasında(1000X) nadir lökosit ve Gram pozitif diplokok görüldü.
Özel Trichomonas Kültürü : Trichomonas vaginalis üremedi
Özel Go. Kültürü : Neisseria gonorrhoeae üremedi
Staph grubu deride olabilen mikrop bulaş olabilir tekrarlayın
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

serkangurleyen yazdı:Tekrarlamaya gerek yok mu sizce
Bence tekrarlayin bir sey kaybetmezsiniz garantiye almis olursunuz
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

serkangurleyen yazdı:Tekirdağ da oturuyorum beylikduzune gidip ordan mecidiyeköye geçmek zor oluyor. Muhsin hoca zaten 3 kür antibotik vermişti sonuçlardan önce. 1 ay sonra giderim artık
Tekirdagda doktor yok mu sivi alicak hic ya nasil bi ulkede yasiyoruz anlamadim gitti.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

modjo yazdı:bulaş olayı efsaneden başka birşey değil. herkes penisin başını stafilokok yuvası sanıyor. üretranin içini bakteri yuvası sanıyor.
Sonuna kadar katılıyorum. Staphyloccus haemolyticus üremesi oldu mu bulaş diyorlar.

O zaman bende şunu soruyorum. Staphyloccus haemolyticus bulaş oluyor. Deride staphyloccus epidermidis de yaşıyor. O neden herkeste çıkmıyor. Geçenlerde bir arkadaş yazmış. Çin’de en fazla prostat iltihabı nedeni, Staphyloccus haemolyticus olarak makalelere yaZılmış. Bu yüzden bencede bulaşı olayı, sadece bir efsane.

Doğru tespit.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

bulaş olayı nedir biri de onu açıklasa?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

efsane mi?
peki basit bir soru, insan vucudunda kendi hucrelerinden fazla bakteri var. bu organizmalarin toplam agirligi 1.5 kilo.

ote taraftan burnunun icinde aureus var. herkesin derisinde epidermidis var. bunlarin sana enfeksyon yapip yapmamais tamamen kisiye gore degisir. herkesin heryerinde staph vardir ama sende enfeksiyon yapar ben dr yapmaz. ureplasma bile kadinlarin yarisinda dogal florada bulunuyor. herkeste candida var...

sallamiyoruz. epidermidis deride var. belki prostatinda da var. sen onlari bitiremezsin, antb ile anca kendini bitirirsin. lokosit yani enfeksiyon bulgusu yoksa niye antb kullanacaksin
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Mrshadow yazdı:efsane mi?
peki basit bir soru, insan vucudunda kendi hucrelerinden fazla bakteri var. bu organizmalarin toplam agirligi 1.5 kilo.

ote taraftan burnunun icinde aureus var. herkesin derisinde epidermidis var. bunlarin sana enfeksyon yapip yapmamais tamamen kisiye gore degisir. herkesin heryerinde staph vardir ama sende enfeksiyon yapar ben dr yapmaz. ureplasma bile kadinlarin yarisinda dogal florada bulunuyor. herkeste candida var...

sallamiyoruz. epidermidis deride var. belki prostatinda da var. sen onlari bitiremezsin, antb ile anca kendini bitirirsin. lokosit yani enfeksiyon bulgusu yoksa niye antb kullanacaksin
Katılıyorum kardeşim her staph.enfeksiyon kaynağı değildir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Arkadaslar her cikan patojen enfeksiyon sebebi degildir. Bosuna antb kullanmayalim. Genellikle kontaminasyon olayi cok yogun olarak goruluyor lablarda. Emin olmadan antb almayin. Lokosit bulgusu ile cek edin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

serkangurleyen yazdı:Kadir abi 2 kere zafer hocaya 1 bir kere de muhsin hoca lökosit vakti sıfır hiç bir şey yok. Pcr de temiz. Kültürde bu cıktı. Ama ağrılarda var
Cevabini ozelden yazdim kardesim.
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

serkangurleyen yazdı:merhabalar;

Bu hastalık bende 3-4 yıldır var ve ilk kez üreme oldu. Lökosit dahi çıkmazken bi an da üreme gerçekleşti. Bulaşma olma ihtimali var mı ve lütfen sonuçlarımı yorumlar mısınız?

Non Selektif Kültür : Çok sayıda Staphylococcus epidermidis üredi.
Gram Boyalı Direkt Preperat : Her mikroskop sahasında(1000X) nadir lökosit ve Gram pozitif diplokok görüldü.
Özel Trichomonas Kültürü : Trichomonas vaginalis üremedi
Özel Go. Kültürü : Neisseria gonorrhoeae üremedi
Non bakteriyel ptostatit olmaz .birşey yoksa zaten agrın olmaz varki bir sıkıntı rahatsız oluyoz . Çogu dr bakteri oldugu halde psikolojik diyor adam agrıdan kıvranıyor.
Doktorun sizden kurtulmaz teknigi illaki bir sıkıntı var ordaki siz rahatsızsınız bulaş olayına gelince fikrimce yaşadıgım tecrübelerden tecrübeli arkadaşlardan duyduklarımızıda eklersek bulaş olma ihtimali zayıf tekrar teyit ettirip tedaviye devam
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

yok edilemiyor ya da tedavi olamazsin demiyoruz.
simdi bakteri dedigim gibi burnunun icinde de var. sen burnumun icinde aureus var, bogazimda var, tirnaklarimin arasinda var diye antb kullandin mi hic?
hayir kullanmadin. cunku orda iltihap olusturmadilar. ama direnc duser yarin burnunda bir ciban cikar (staph'e bagli) gider antb kullanirsin cunku bagisikliginin yokedecegi miktarin uzerindedir ordaki koloni sayisi.

prostatin bundan farki yok. enfeksiyon yapip yapmadigina bakarim ben. ote yandan asla ve asla antb tedavisi ile vucudunun herhangi bir yerindeki bakteriyi tamamen yok edemezsin...

ote taraftan lab in lokosit olcumune guvenme, migroskopla saydir
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

serkangurleyen yazdı:Zafer hoca mikroskopla 2 kere baktı, muhsin hocada 1 kere baktı. Ikisindende sıfır. Hatta zafer hoca sen prostatit değilsin diyor. Ama muhsin hoca da prostat masajı sırasında prostatın sol tarafı hasarlı diyor.
Valla ben de daha hic teshis konmadan zafer hocaya gitmistim lokosit hem prostat sivisinsa hem sonraki idrarda 0 cikmisti. %100 prostatit degilsin demisti. Sonra pelvik mr cekildim prostatit oldugum cikti. Net teshis istiyosan ya ilacli mr ( minimum 1.5 tesla olsun cihaz) ya da transrektal ultrason ile baktirman lazim. Ama prostatit teshisi koyulaa bile bu cihazlarla bakteriyel mi degil mi bilemezsin. Ben mesela non bakteriyel oluyorum lokosit 0 oldugu icin ama belli olmaz hala tartismali. Antibiyotik kullaniyorum 1 ay suprax aldim simdi tavanic aliyorum 4 gundur. Haftaya zafer hocaya gidip bir daha lokosit baktiricam. Yine 0 cikarsa dicem ki ya bakteri yok hercekten ya da vucut savasmiyor. Antibiyotikler bittikten bir ay sonra da prostat sivisindan pcr yaptiricam onda da bir sey cikmazsa artik bakteri yok demektir yani. Meniden daha once baktirdim pcr temiz cikti kulturlerde temizdi meni ve idrarda. Dedigim gibi benimkini MR cihazi yakaladi
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

serkangurleyen yazdı:Sizin şikayet ne hocam
Hocam benim
Sikayetim meniyle beraber gelen kati parcalar uzun suredir. Dogal olarak tazyik dusuyordu. Bunun yaninda cok hafif bir idrar artisi, hafif kasik agrisi gibi sikayetlerim vardi ve genel bir yorgunluk. Ama uzun sure gectigi icin bu kati meni disindaki semptomlar artik normum olmustu. Simdi tedaviye basladikca fark ettim bunlarin da prostatla ilgili oldugunu. Benim sanssizligim ilk bu meni olayi basladiginda gittim doktorlar ki bir kci profdu, normal bu vs. gibi seyler doylediler ve varikoselim de vardi. Ben de prostatla ilgili sikayetlerim cok az oldugu icin bu meni olayini hep varikosele bagladim. O da beni hep geciktirdi. Neyse Zafer hocaya gidip 0 cikinca dedim okey bu artik varikosel. Varikosel icin gittigim doktor prostattir bence dedi, mr cektirdi, oyle kondu teshis
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

serkangurleyen yazdı:Geçmiş olsun. Inşallah şifamızı buluruz
Buluruz hocam meraka gerek yok ben bir ayda iyi bir duruma geldim. Sabirli olmak gerekiyor sadece anlasilan o ki ve bu surecte kendini adamak tedavilere oldugunca devam etmek lazim.