Minosiklin

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Minosiklin

Mesaj gönderen Se38 »

Evet tecrubeli arkadaslar yardiminizi rica ederim.

Zafer hocada lokosit takipli tedavi goruyordum 4 ay sonra lokosit artisa gecti. Bu hastaliktan yaklasik 1 sene once esimde uroplazma ve mikoplazma uremisti. Tabi o zamanlar bilmiyoruz boyle hastaligi onun doktorunun verdigi 2-3 antibiyotiki 1 er kutu seklinde kullandik. Daha sonra onun kulturlerinde cikmamisti ama sonra benim prostatit olayi patladi. Lokosit yuksekken korunduk ama cocuk istegimizden dolayi korunmayi biraktik lokosit 1-2 ye dusunce.

Agustosun sonunda Zafer hocada lokosit 4-5 cikti hoca novacef, klindan ve tarivid verdi . Fakat kullanmaya baslamadan once esimin rutin kontrolunde tekrar bu mikrop esimde uredi . Yani tahminim o temizlemisti ama bende temizlenmeyince ve korunmayi birakinca ona tekrar gecti. Bu arada kadin doktorlari bu mikroplarin saglikli kadinlarin dahi yuzde 50 sinde bulunabilecegini vs soyledi ama bendeki prostatitin kaynagi olabilcegini belirttiler.

Nitekim PCR dada ureaplazma kandida ve flora bakterileri cikti. Duzen kulturlerimde birsey uremedi 3 kez verdim.

Simdi gelelim esas soruya. Esimin kultur sonucuna gore antibiyotik kullanmak istedim ama tavanic ciddi yan etki yaptigi icin birakmak zorunda kaldim. Hala diz ve eklem agrilarim suruyor.

Kulturde duyarli olarak gozuken minosiklin diye bir antibiyotik var fakat esimin doktoru monodox yazmis receteye. Bugun muhsin hocanin yanindaydim, beraber hastanedeki enfeksiyon doktorunuda aradik o da minosiklinin tetrasiklin grubu bir antibiyotik oldugunu ve monodoxunda ayni isi gorecegini soyledi. Bu antibiyotik arastirmalarima göre turkiyede yok ve yurtdisinda dynacin ismiyle satiliyor ve 2. Kusak bir tetrasiklin olarak geciyor. Eski bir antibiyotik ve kinolon grubu antibiyotikler ciktigindan beri az kullanildigi ve çoğu bakteride ve ornekte bu antibiyotike direncin hic gorulmedigi yaziyor.
Bu bakteriye karsi silahim cok az ve kinolonlar bende yan etki yapiyor (tarivid haric 3 kutu kullandim daha once) .

Kultur sonucunu yaziyorum asagida, malesef duzen gibi fazla antibiyotik grubu çalışılmamış.

Soylede bir durum var benm bildigim novacef uroplazmada etkin degil , klindan direncli , tarivid az direncli ama bunlar Zafer hocanin kuru. Simdi bunlari kullanmasam lokosit artacak ki artiyor ama kullansam da bosa kullanmis olucam. Feci bir ikilemdeyim yani anliycaginiz.

Cipro - direncli
Eritromisin - direncli
Klindamisin - direncli
Klaritromisin - az duyarli
Ofloksasin - az duyarli
Tetrasiklinler - az duyarli
Roksitromisin - az duyarli
Levofloksasin - duyarli (bunu kullanamadim iste !)
Minosiklin - duyarli
Mrshadow

Re: Minosiklin

Mesaj gönderen Mrshadow »

floxilevo niye kullanamadınız
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Tavanic 2. Gununde siddetli asil tendonu agrisi ve eklemlerde agri yasadim. Yan etki yapti baya ve bagirsaklarimi fln mahvetti ..
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Se38 yazdı:Evet tecrubeli arkadaslar yardiminizi rica ederim.

Zafer hocada lokosit takipli tedavi goruyordum 4 ay sonra lokosit artisa gecti. Bu hastaliktan yaklasik 1 sene once esimde uroplazma ve mikoplazma uremisti. Tabi o zamanlar bilmiyoruz boyle hastaligi onun doktorunun verdigi 2-3 antibiyotiki 1 er kutu seklinde kullandik. Daha sonra onun kulturlerinde cikmamisti ama sonra benim prostatit olayi patladi. Lokosit yuksekken korunduk ama cocuk istegimizden dolayi korunmayi biraktik lokosit 1-2 ye dusunce.

Agustosun sonunda Zafer hocada lokosit 4-5 cikti hoca novacef, klindan ve tarivid verdi . Fakat kullanmaya baslamadan once esimin rutin kontrolunde tekrar bu mikrop esimde uredi . Yani tahminim o temizlemisti ama bende temizlenmeyince ve korunmayi birakinca ona tekrar gecti. Bu arada kadin doktorlari bu mikroplarin saglikli kadinlarin dahi yuzde 50 sinde bulunabilecegini vs soyledi ama bendeki prostatitin kaynagi olabilcegini belirttiler.

Nitekim PCR dada ureaplazma kandida ve flora bakterileri cikti. Duzen kulturlerimde birsey uremedi 3 kez verdim.

Simdi gelelim esas soruya. Esimin kultur sonucuna gore antibiyotik kullanmak istedim ama tavanic ciddi yan etki yaptigi icin birakmak zorunda kaldim. Hala diz ve eklem agrilarim suruyor.

Kulturde duyarli olarak gozuken minosiklin diye bir antibiyotik var fakat esimin doktoru monodox yazmis receteye. Bugun muhsin hocanin yanindaydim, beraber hastanedeki enfeksiyon doktorunuda aradik o da minosiklinin tetrasiklin grubu bir antibiyotik oldugunu ve monodoxunda ayni isi gorecegini soyledi. Bu antibiyotik arastirmalarima göre turkiyede yok ve yurtdisinda dynacin ismiyle satiliyor ve 2. Kusak bir tetrasiklin olarak geciyor. Eski bir antibiyotik ve kinolon grubu antibiyotikler ciktigindan beri az kullanildigi ve çoğu bakteride ve ornekte bu antibiyotike direncin hic gorulmedigi yaziyor.
Bu bakteriye karsi silahim cok az ve kinolonlar bende yan etki yapiyor (tarivid haric 3 kutu kullandim daha once) .

Kultur sonucunu yaziyorum asagida, malesef duzen gibi fazla antibiyotik grubu çalışılmamış.

Soylede bir durum var benm bildigim novacef uroplazmada etkin degil , klindan direncli , tarivid az direncli ama bunlar Zafer hocanin kuru. Simdi bunlari kullanmasam lokosit artacak ki artiyor ama kullansam da bosa kullanmis olucam. Feci bir ikilemdeyim yani anliycaginiz.

Cipro - direncli
Eritromisin - direncli
Klindamisin - direncli
Klaritromisin - az duyarli
Ofloksasin - az duyarli
Tetrasiklinler - az duyarli
Roksitromisin - az duyarli
Levofloksasin - duyarli (bunu kullanamadim iste !)
Minosiklin - duyarli
Novasef hç bi işe yarama çünkü üreoplazma hücre duvarı yok başka bakteri varsa etki eder
Tek başına tetradox yetmez başka bü yerde kültür tekrarı yap bnce farklı alternatif ilaçlar çalışabilirler

Tetradox azitro yla kombin yapılabilir
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Azitro makrolid grubu. Eritromisin calisilmis ayni grup o direncli cikmis. Otomatikmen azitroda direncli olabilirmi ?

Bu arada ilk penis ucu yanmasinda serefsiz doktor 1 kutu azitro vermisti ve 10 gun sikayetlerim kesilmişti kurtuldum sanmistim uretritten. Direnc gelistirmistir bence.?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Se38 yazdı:Azitro makrolid grubu. Eritromisin calisilmis ayni grup o direncli cikmis. Otomatikmen azitroda direncli olabilirmi ?

Bu arada ilk penis ucu yanmasinda serefsiz doktor 1 kutu azitro vermisti ve 10 gun sikayetlerim kesilmişti kurtuldum sanmistim uretritten. Direnc gelistirmistir bence.?
Ureoplazmanin hangi suşu cikmisti sizde?
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

u.genitalum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Se38 yazdı:u.genitalum
Mikoplazmanin hangi suşu?
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

M.hominis abi ikisi bir uruyor zaten antibiyogramlarida ayni
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Se38 yazdı:M.hominis abi ikisi bir uruyor zaten antibiyogramlarida ayni
Valla kardeşim, duyarli antibiyotigi kullanmaktan baska caren yok. Yoksa temizleyemezsin. Bende M.urealtycum cikmisti duyarliyla temizledim.
mycoplasma

Mesaj gönderen mycoplasma »

Se38 yazdı:Azitro makrolid grubu. Eritromisin calisilmis ayni grup o direncli cikmis. Otomatikmen azitroda direncli olabilirmi ?

Benim tedavim Rulid ile baslamisti. Macrolid grubu. Faydasiz gelmisti. Aslinda genitalyum tedavisine Azitromisin ile baslamam gerekirdi ama teshis gec oldu. Azitromisin kullandiktan sonra gram iyi hissetmemistim. Belki de direnc Rulid yuzunden gelisti.

Direncli bakterilerde kullanilan ilaclar cok onemli. Kultur ve antibiyogrami tekrarlayip durumu bir daha teyit edemez misin?
mycoplasma

Mesaj gönderen mycoplasma »

Bence mikoplazma direncli evredeyse senin alternatiflerinden levodan baskasi ile zor temizlenir. Kinolon grubu. Macrolid bir kere etki etmezse zorlamayin diyor yurt disindaki arastirmalar.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

İsin kotu tarafi bende uremiyor. Esimin suruntu kulturunde cikti ve sadece yazdigim antibiyotikleri calismis hastane tabi kadinlarda cok kolay 1 kutu sntibiyotik ile temizlendigi icin. Bu bakteri kulturde cok cok zor urer.

Ayrica uro ve mikoplazma kulturu vermek icin duzene gittim. Bu kultur icin sivi miktarinin normal kulturlere gore daha fazla oldugunu soylediler. 3-4 damla prostat sivisi vardi kapta bundan ancak normal kultur yapilir dediler. Ama bayanlara pamuk cubukla yapiliyor mesela orasida ilginc.

Birde semen kulturu vericem acaba bunda urucekmi. Benm bu bakterileri temizleyebilcegim konusunda umidim pek yok. Cok inatci bakteriler, igneler etki etmiyor 2-3 antibiyotik (avrlox ve levo) harici baska secenegin yok.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

kadir yazdı:
Valla kardeşim, duyarli antibiyotigi kullanmaktan baska caren yok. Yoksa temizleyemezsin. Bende M.urealtycum cikmisti duyarliyla temizledim.
Kadir abi ben esas minosiklin denilen antibiyotik ile ilgili dusunceni merak ediyorum. Duyarli 2 secenekten biri bu .
kolcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen kolcak »

Se38 yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abi ben esas minosiklin denilen antibiyotik ile ilgili dusunceni merak ediyorum. Duyarli 2 secenekten biri bu .
Doktorunuz ile görüşün şayet bu antibiyotiği kullanırsanız ne kadar süre kullanmanız gerekecek ve tedavi erme olasılığı ne oranda.
Bir bakteriyi tedavi etmenin tek yolu duyarlı antibiyotik kullanmaktır.
Bu arada minosiklin den daha güçlü yeni bir antibiyotik cıktı.ayni aileden.
Türkiye de bulunmaz sanırım ama yurt dışından bulunabilir.
Doktorunuz da onaylarsa belki yeni çıkan bu antibiyotik daha etkili olabilir. Geçmiş olsun..

Nzyra..
https://www.nuzyra.com/hcp/
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

kolcak yazdı:
Se38 yazdı:
kadir yazdı: Valla kardeşim, duyarli antibiyotigi kullanmaktan baska caren yok. Yoksa temizleyemezsin. Bende M.urealtycum cikmisti duyarliyla temizledim.
Doktorunuz ile görüşün şayet bu antibiyotiği kullanırsanız ne kadar süre kullanmanız gerekecek ve tedavi erme olasılığı ne oranda.
Bir bakteriyi tedavi etmenin tek yolu duyarlı antibiyotik kullanmaktır.
Bu arada minosiklin den daha güçlü yeni bir antibiyotik cıktı.ayni aileden.
Türkiye de bulunmaz sanırım ama yurt dışından bulunabilir.
Doktorunuz da onaylarsa belki yeni çıkan bu antibiyotik daha etkili olabilir. Geçmiş olsun..

Nzyra..
https://www.nuzyra.com/hcp/

Oneriniz icin teşekkürler ama minosiklin antibiyotigi turkiyede yok . Doktorda monodoxta ayni sey diyip basindan salliyor bence.. bu yazdiginiz antibiyotikte turkiyede yok, bunu bilen receteleyecek doktorda bulmak lazim. Yurtdışında antibiyotik receletmek ve almak dahada zor..
kolcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen kolcak »

Istanbul da bazı eczaneler her türlü ilacı temin ederler..