İyileşme sürecindemiyim?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

İyileşme sürecindemiyim?

Mesaj gönderen Followme »

Arkadaşlar bende sık idrar sorunu ile başlayan sonraları idrarda yavaşlama, sık idrar, peniste ağrı, penis içinde sızı
Pelvik tabanda ağrı yaşadım şuan ağrılarım hafifledi sık idrar sürem uzadı pelvik taban bölgemdeki ağrı makat taki dolgunluk sızı hissi bir nebze iyileşti aceba iyileşen arkadaşlar sizce iyileşme sürecindemiyim?
Kullandığım ilaç sadece alfa bloker
Antibiyotik kullanmadım.
Geriye kalan 6 7 çeşit takviye doğal ürünler.
Dün gece 1 demete yakın tere yemiştim gece İdrarımda 1 kerelik acımsı yakıcı idrar oldu. :roll:
Gsmahmut

Re: İyileşme sürecindemiyim?

Mesaj gönderen Gsmahmut »

Followme yazdı:Arkadaşlar bende sık idrar sorunu ile başlayan sonraları idrarda yavaşlama, sık idrar, peniste ağrı, penis içinde sızı
Pelvik tabanda ağrı yaşadım şuan ağrılarım hafifledi sık idrar sürem uzadı pelvik taban bölgemdeki ağrı makat taki dolgunluk sızı hissi bir nebze iyileşti aceba iyileşen arkadaşlar sizce iyileşme sürecindemiyim?
Kullandığım ilaç sadece alfa bloker
Antibiyotik kullanmadım.
Geriye kalan 6 7 çeşit takviye doğal ürünler.
Dün gece 1 demete yakın tere yemiştim gece İdrarımda 1 kerelik acımsı yakıcı idrar oldu. :roll:
Prostat sıvından lökosit ölçturmüş mûydun
Followme

sadece idrar lokositi ölçmüştü doktor oda 2 çıkmıştı.
prostat sıvı testi yaptırmadım hiç
tattoosoul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen tattoosoul »

Followme yazdı:sadece idrar lokositi ölçmüştü doktor oda 2 çıkmıştı.
Merhaba bu şekilde tedavi olmaz. Öncelikle sorunun kaynağı prostatınızdan sıvı alınıp lökosit bakılması gerekiyor. İdrar düzgün veri vermez ve birçok prostatit hastasında idrarda lökosit çıkmaz. alfblockerlar yada bitkisel ürünler sadece kanlandırma,prostatı küçültme yada inflammasyon giderme için destek olarak kullanılabilir. Tedavinin kilit noktası enfeksiyonun tespit edilip uygun antibiyotiklerin kullanılmasıdır. Onun dışındaki hamleler yani yokedilmeyen enfeksiyon herşeyi her geçen gn daha zor yapabailir.
Followme

Alfa blokeri idrarda hızlandırma ve idrar süresinde biraz uzun aralıklarla lavaboya gitmek için kullanıyorum.
Doğal antibiyotik kullanıyorum belki ilaç kadar olmayabilir ama antibiyotikten daha güvenilir en azından.
Bol bol yeşillik yiyorum. Elma üzüm..
çay kahve azalttım zaten
Yürüyüş yapıyorum,
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Doğal beslenmeyi hepimiz yapıyoruz bende hergün 10 km koşuyorum,fakat bu işin olmazsa olmazı prostat sıvısından çıkan lökosite göre uygulanacak antb.tedavisi ve takibidir.
Followme

tattoosoul yazdı:
Merhaba bu şekilde tedavi olmaz. Öncelikle sorunun kaynağı prostatınızdan sıvı alınıp lökosit bakılması gerekiyor. İdrar düzgün veri vermez ve birçok prostatit hastasında idrarda lökosit çıkmaz. alfblockerlar yada bitkisel ürünler sadece kanlandırma,prostatı küçültme yada inflammasyon giderme için destek olarak kullanılabilir. Tedavinin kilit noktası enfeksiyonun tespit edilip uygun antibiyotiklerin kullanılmasıdır. Onun dışındaki hamleler yani yokedilmeyen enfeksiyon herşeyi her geçen gn daha zor yapabailir.
Kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim fakat benim bağırsaklarım hassas o yüzden antibiyotiği kullanmıyorum. Günde 2 3 hap kullandığım için antibiyotiği hap olarak değil bitkisel ürünler olarak kullanıyorum.
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

Followme yazdı:
tattoosoul yazdı:
Kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim fakat benim bağırsaklarım hassas o yüzden antibiyotiği kullanmıyorum. Günde 2 3 hap kullandığım için antibiyotiği hap olarak değil bitkisel ürünler olarak kullanıyorum.
Neler kullanıyorsun abi doğal antibiyotik olarak paylaşırsan sevinirim