Tedavi Sürecim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
abarayi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Tedavi Sürecim

Mesaj gönderen abarayi »

Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle herkese geçmiş olsun. Bende şu an içinde bulunduğum tedavi ya da tedavi olamama durumunu sizlerle paylaşmak istedim. Belki okuyan biri buradan birşeyler görür bir faydası olur.

Yaklaşak iki yıl önce korunmasız bir ilişkim oldu. Sorunsuz geçen ya da ben farketmedim bilemiyorum iki yılın ardından bu yılın mayıs ayında genital bölgede kaşıntılar ve ağızda beyaz lekeler farketmem sonucu doktora gittim. Testler başlayana kadar penisten beyaz akıntı başladı. Aynı zamanda prostat ile ilgili sıkıntılar baş gösterdi( Sık idrara çıkma, idrar sonrası tam boşalamama hissi, spremlerde renk değişimi ve miktarında azalma). Elab laboratuvarında idrardan PCR yaptırdım ve Gonore Bakterisi bulundu. 3 gün *2 IESEF , 1 Kutu Azitro ve 1 hafta tetradoks 100*2 kullanmama rağmen ilaçları bırakınca akıntı eski haline döndü. Bunun üzerinde doktorum 2 haftalık günde bir aveloks ve günde 2 Monodoks tedavisiyle akıntıyı kesti.

Sürecin bitiminde forumdan gördüğüm için Zafer Hocaya gittim lokosit sıfır çıktı senin birşeyin yok dedi ve gönderdi. Tekrar PCR ile baktırayım mı idrardan dedim gerek yok dedi. Açıkçası bu bana çok mantıklı gelmedi. Ligone verdi gönderdi. Onu da gönderdiği eczane internet fiyatının iki katına kakaladı.

Boğazımla ilgili olarak ise geçmeyen boğaz ağrısı ve iltihap için Yenimahalle araştırma hastanesinde beyaz lekelerden biyopsi yaptırdım ve temiz çıktı. İki kez de Düzen labın farklı şubelerinde Gonokok kültürü yaptırdım onlarda temiz çıktı. Şİmdi normal iltihap olarak düşünüldüğü için Klamoksin kullanıyorum bir haftalık tedavi o bitince geçmezse tekrar gideceğim.

Fakat şikayetlerim geçmemişti ve ben hala sorun yaşıyordum. Ankara da Hacettepe'den Ali Ergen'e gittim. İdrardan moleküler tanı PCR baktı Gonore negatif çıktı. Prostata bakmayacakmısınız dedim gerek yok dedi. 1 kutu monodoks verip günde bir tane için dedi. Ayrıca Atarax ve mide asidini azaltan bi ilaç verdi. Prostattan bakılmaması bir türlü kafama yatmıyordu.

Bir de şansımı Muhsin Hoca ile denemek istedim ve Ona da gittim. Muhsin Hoca akıllı bir insan , hastayı dinliyor anlıyor. Onun muayenesinde prostatta sıvı gelmedi, ultrasonda durum iyi görünüyor PCR'ı sana bırakıyorum ister yaptır ister yaptırma dedi. İstanbula tekrar gitme durumu olmayınca Ankara'da prostat sıvısından kültür ve PCR verdim. Fakat Düzen LAb Mithatpaşa şubesi PCR için bana HPV pcr kabı vermiş Tunus şubesine gittiğimde önce bu olmaz dediler sonra doktorlarını aradılar ve olur dediler. İçimde bir şüphe kalmadı değil.
Şu an sonuçları bekliyorum. Prostat masajı ile PCR vermeden önce tam idrar testi yaptırdım her safhada 1-2 Lokosit vardı sonrasında yaptırdığımda ise 2-4 Lokosit, 2-5 eritrosit çıktı ayrıca 2-4 Spermatozoa, yer yer 1-2 Spermatozoit bulunmuş ve mikroskobik resimi koymuşlardı. Bu ne anlama geliyor şu an için bilemiyorum. Ama masaj sonrası lokositin artması hayra alamet değil galiba. PCR da sonuçlanınca tekrar Muhsin Hocaya gidip durumu konuşmak istiyorum en azından.

Görüldüğü üzere 4-5 doktor gezmeme rağmen halen prostat sıvısı PCR'ı yeni yaptırabildim. Ondan da çok emin değilim bu HPV taşıma kabı vermelerinden dolayı.
3 ay sonra düğünüm var ve ben halen ne ile karşılaşacağımı bilmiyorum. Moral sıfır , iş güç düşünemiyorum. Sürekli köprü inşaat bakıyorum yükseğinden bu işin sonu kötü çıkarsa diye. Allah sonumuzu hayır etsin.

Sanırım en mantıklı yol Prostat sıvısı kültür ve PCR yaptırmak ve ona göre hareket etmek. Bunları da forumda yazan arkadaşlar olmasa hiçbir doktor söylemiyor ne yazık ki.

Başka neler yaptırmak gerekli bu hastalık benimle ömür boyu kalıcı olacak mı ve evlenince eşime bulaştırır mıyım diye korkumdan mantıklı hareket edemiyorum. Sizlerin bir tavsiyesi önerisi var mı dinlemek isterim.

Şu an Muhsin Hocanın tavsiyesi ile Quercetin ve Ligone kullanıyorum sadece

Arada gittiğim sayısız devlet hastanesi özel hastane cildiye kulak burun boğaz ve ürologu saymıyorum bile.
gonore
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Tedavi Sürecim

Mesaj gönderen gonore »

kardeşim anlamadığım o 2 yıllık süreçte herhangi bir cinsel ilişki yaşamadın mı? Çok saçma geldi 2 yıl sonra akıntı başlayıp gonore bulunması...
:P
abarayi

Mesaj gönderen abarayi »

gonore yazdı:kardeşim anlamadığım o 2 yıllık süreçte herhangi bir cinsel ilişki yaşamadın mı? Çok saçma geldi 2 yıl sonra akıntı başlayıp gonore bulunması...

Hocam valla ne bir sıkıntı yaşadım ne de ilişkim oldu. Dişi sineğin yanından bile geçmedim diyebilirim. Bir anda patlak verdi. O ilişkiden 8-9 ay sonra Ankilozan spondilit teşhisi konuldu acaba o da bu gonore kaynaklı mı diye düşünüyorum şimdi internette araştırdıkça
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Hocam Ali ergen ne tür tahlil yapıyor ücreti ne kadar bilgi verirsen sevinirm
abarayi

Mesaj gönderen abarayi »

Ali Ergen Hoca Hacettepe hastanesinde idrardan pcr testi yaptırıyor. Ama isteme şansın yok o kendi ne test isterse onlara baktırıyor gerekli gördüklerine. Muayenehanesine gidip 500 TL ödüyorsun sonrasında başka ödeme almadı. Hastanede yapılanları zaten sigortalıysan SGK karşılıyor.
abarayi

Mesaj gönderen abarayi »

@kadir abi'nin yorumlamasını da bekliyorum durumu müsaitse..
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

abarayi yazdı:
gonore yazdı:kardeşim anlamadığım o 2 yıllık süreçte herhangi bir cinsel ilişki yaşamadın mı? Çok saçma geldi 2 yıl sonra akıntı başlayıp gonore bulunması...

Hocam valla ne bir sıkıntı yaşadım ne de ilişkim oldu. Dişi sineğin yanından bile geçmedim diyebilirim. Bir anda patlak verdi. O ilişkiden 8-9 ay sonra Ankilozan spondilit teşhisi konuldu acaba o da bu gonore kaynaklı mı diye düşünüyorum şimdi internette araştırdıkça
Çok araştırma araştırdıkça bıku çıkar onu bu prostatit tetikler sebebde bakteri ve enfeksiyon un devam ettiği için diyorum en çok clamidye den şüpheleniyorum bu clamidye önce prostatit ve reaktifarrit ve arkası asponspındolit yaptığını düşünüyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
hepten

Mesaj gönderen hepten »

huseyin252 yazdı:
abarayi yazdı:

Çok araştırma araştırdıkça bıku çıkar onu bu prostatit tetikler sebebde bakteri ve enfeksiyon un devam ettiği için diyorum en çok clamidye den şüpheleniyorum bu clamidye önce prostatit ve reaktifarrit ve arkası asponspındolit yaptığını düşünüyorum
Reaktif artriti olan kişilerde crp yüksek çıkmak zorunda değil demi....
Bide crp ve diğer göstergelerde normalse ilaç kullanımı da gerekmiyor diye biliyorum
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

hepten yazdı:
huseyin252 yazdı:
abarayi yazdı:

Bide crp ve diğer göstergelerde normalse ilaç kullanımı da gerekmiyor diye biliyorum

Calla bende crp normal çıktı sediment normal çıktı ama sonuçta arrit var gibi duruyor septomlarım onu gösteriyor yani prostatit den tedavi olup iyileşmezsek a.k hepsi arka arkaya gelecek gibi duruyor
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

abarayi yazdı:

Muhtemelen ankilozan spondilit aslında o reaktif artrit tir gonore clamidya üreoplazma vs gibi cinsel yolla bulaşan hastalık kaynaklı
Prostat sıvısından pcr ve kültür de bakalım ne gelicek
M etme atlatırsın gonore yi büyük ihtimal tedavi etmişsin
İesef ve avelox gonore de çok etkili dir

Ama belki başka bir mikrop ta olabilir
M etme mikrop olsa dahi tedavi olursun eşinlede tedavi sürecinde korunursun bşy olmaz
hepten

Mesaj gönderen hepten »

huseyin252 yazdı:
hepten yazdı:
huseyin252 yazdı:

Calla bende crp normal çıktı sediment normal çıktı ama sonuçta arrit var gibi duruyor septomlarım onu gösteriyor yani prostatit den tedavi olup iyileşmezsek a.k hepsi arka arkaya gelecek gibi duruyor
Peki ilaç kullandınız mı, değerler normal seviyede ise doktorlar ilaç yazmayı gerekli görmüyor
Sislik ateş yada kızarıklık durumu da yok zaten sadece artralji diyor bir kısmı
abarayi

Mesaj gönderen abarayi »

murat222 yazdı:
abarayi yazdı:

Muhtemelen ankilozan spondilit aslında o reaktif artrit tir gonore clamidya üreoplazma vs gibi cinsel yolla bulaşan hastalık kaynaklı
Prostat sıvısından pcr ve kültür de bakalım ne gelicek
M etme atlatırsın gonore yi büyük ihtimal tedavi etmişsin
İesef ve avelox gonore de çok etkili dir

Ama belki başka bir mikrop ta olabilir
M etme mikrop olsa dahi tedavi olursun eşinlede tedavi sürecinde korunursun bşy olmaz

Sağolun hocam inş dediğiniz gibi tedavi etmişimdir. Büyük ihtimalle reaktif artrit ve ankilozan spondilit teşhisi konuldu ya da ankilozan spondilite dönüştü. nette o tarzda makalelere de denk geldim dönüşüm olabiliyormuş. Bende CRP sedimantasyon hiç yüksek olmadı.

Bakalım şimdilik tahlil sonuçlarını bekleyeceğim. Üroloji ile ilgili kısmı çözebilirsem Bayram sonrası Romatolog macerasına başlayacağım.
abarayi

Mesaj gönderen abarayi »

hepten yazdı:
huseyin252 yazdı:
hepten yazdı:

Peki ilaç kullandınız mı, değerler normal seviyede ise doktorlar ilaç yazmayı gerekli görmüyor
Sislik ateş yada kızarıklık durumu da yok zaten sadece artralji diyor bir kısmı
Cinsel yolla bulaşan bir hastalık geçirdiğini bilmezse romatolog ya da ortopedi uzmanın romatizmal bir durum deyip geçebiliyor hocam bu konuda açıklama yapmak önemli
abarayi

Mesaj gönderen abarayi »

huseyin252 yazdı:
hepten yazdı:
huseyin252 yazdı:

Bende de CRP ve Sediment hep normal çıkıyor hocam. Prostatitte artritte kalıcı ve nüks yapabilecek durumlar Allah yardımcımız olsun
hepten

Mesaj gönderen hepten »

abarayi yazdı:
huseyin252 yazdı:
hepten yazdı:

Bende de CRP ve Sediment hep normal çıkıyor hocam. Prostatitte artritte kalıcı ve nüks yapabilecek durumlar Allah yardımcımız olsun
Peki ankilozan spondilit teşhisi nasıl konuldu
Röntgenle mi
abarayi

Mesaj gönderen abarayi »

hepten yazdı:
abarayi yazdı:
huseyin252 yazdı:

Röntgenle mi

MR ile konuldu röntgen yeterli gelmiyor teşhiş için
hepten

Mesaj gönderen hepten »

abarayi yazdı:
hepten yazdı:
abarayi yazdı:
Röntgenle mi

MR ile konuldu röntgen yeterli gelmiyor teşhiş için
Hocam peki diğer eklemlerinizde ağrı var mı
Omurgam hariç bütün eklemlerde ağrı var bazen kalbe bilen vuruyor
Umarım kendine kendinde geçer gider
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

romatolog anlar muayenede, bir de rf factor testi cok belirleyicidir. romatologa gorunun suphesi olan arkadaslar.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

Rf de negatif çıktı ama her tarafım ağrıyor
iyide niye ağrıyor.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

sordugun sorunun yuzlerde ya da binlerce nedeni olabilir. eklemlerde illa ki romatizmal degildir agri sebebi
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Hem bu forumdan hem de dışarıdan, tanıdıklarımdan RF’si Negatif gelip, artrit başlayıp ardından AS olan tanıdıklarım var.

RF yi çok fazla dikkate almayın derim.

Herkese çok geçmiş olsun...
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

Eklem yerlerinde kalpte tutukluk varsa romatoloji veya fizik te crp oranına bakarlar crp yüksek çıkarsa büyük ihtimal (Ankilozon spondilit) iltihaplı romatizmadır bende a. S hastasıyım varsa aklına takılan sorabilirsin kardeşim.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

A. S birkaç organı etkileyebilir kalp, göz, eklem yerleri, vs
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
hepten

Mesaj gönderen hepten »

ankilozan spondilit tüm vücutta ağrıya sebep olur mu
sadece omurgamda ağrı yoktu fazla kafaya taktığım için orada ağrı varmış gibi hissetmeye başladım
tetkiklerde bişey çıkmıyor
bu şikayetler bende gluten ve şeker diyeti yapmaya başladıktan sonra çıktı,umarım geçicidir
hepten

Mesaj gönderen hepten »

kader48 yazdı:Hem bu forumdan hem de dışarıdan, tanıdıklarımdan RF’si Negatif gelip, artrit başlayıp ardından AS olan tanıdıklarım var.

RF yi çok fazla dikkate almayın derim.

Herkese çok geçmiş olsun...
kader sende crp falan nasıldı,ilaç kullandın mı