Kortizonlu iğne

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Kortizonlu iğne

Mesaj gönderen mustafaa »

bende ankilozon spondilit hastalığı da var (iltihaplı romatizma) kandaki crp oranım normal değer 0 5 iken benim crp 144 çıkmış hastalığın alevli zamanıydı. tedavi gördüm kortizonlu iğne kullandım 46lara düştü ve şuanda birazdaha düşük.
acaba kortizonlu iğne yazdırsam bi faydası olabilirmiki prostatite. normalde kandaki iltihap oranını düşürüyor.
çok güçlü bi etkisi vardı iğnenin
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
kolcak

Re: Kortizonlu iğne

Mesaj gönderen kolcak »

Hastalığınız bir autoimmun hastaligi yani savunma sisteminiz in yanlış çalışması ve eklemlere saldırması.
Kortizon savunma sistemini etkileyerek çalışmasını sakinleştirir.
fakat bakterileri öldürücü etkisi yoktur,crp nin dusmesi vücudunuzdaki yanlış savunma aktivitesinin kortizon ile baskilanmasindan dolayı.
Prostat a faydası olmayacağı gibi savunma sisteminizi de bir miktar zayıflatabilir.
radyoloji03
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen radyoloji03 »

Kortizonu kafana göre yaptırırsan karaciğeri yersin ayrıca iskelet sistemini çökertir en ufak bir darbede herhangi bir kemiğin kırılabilir doktor tavsiyesi olmadıkça asla kortizon kullanmayın
mustafaa

Mesaj gönderen mustafaa »

A. S hastası olduğum için önceden kullanıyordum etkisi 2 3 ay felan sürüyor eklem yerlerindeki ağrıyı azaltıyordu.
Zaten kafama göre kullanmam o iğneyi çok pahalı ama sgk karşılıyor bu iğneyi yazdırma için göğüs dahiliye romatolojinin onayı ile testlerden geçerek kullanım sağlanıyor. Tabi yan etkisi çok fazla hani belki kandaki iltihabı düşürüyor prostatit e etkisi olurmu diye düşündüm sadece :)
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet