Ağrı Kesiciler

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Serdar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Ağrı Kesiciler

Mesaj gönderen Serdar »

Arkadaşlar malum bu hastalığın en büyük dertlerinden biri yarattığı pelvic ağrı sendromu. Sistemdeki bütün mikrobu temizlesek bile prostattaki oluşan fonksiyon bozukluğu idrar sıklığınını ve ağrıyı hayatımızın bir parçası haline getiriyor.
Bu durumda burada bilgi paylaşımı olmasını istediğim konu bizim bu hastalıkta ne derecede ağrı kesici kullanmamız gerektiği ve hangi ağrı kesicileri kullanabileceğimiz.

Agrı kesici konusuna benim dikkat ettiği konu ağrının önemli bir uyarı mekanizması olduğu için gereksi yere baskılanması gerekliliği. Ama bende bu hastalık başladığından beri ve kurtuluş umudumu kaybettiğimden beri artık sadece daha az ağrılı bir yaşamın hayalini kurmaktan öteye gidemez oldum.
Genelde en çok tercih edilen Buscopanı bu Prostatit ağrıları için çok yeterli gelmediğini düşünüyorum. Ama daha kuvvetli ağrı kesicilerin gerekliliği konusunda kararsızım.
Tabi en iyisi doğal yöntemleri kullanmak. Ama maalesef iş hayatında veya yolculuk vb sebeplerle prostatı her zaman sıcak tutmak, yürüyüş spor yapmak mümkün olmuyor. Bu yüzden kullandığımız ağrı kesicileri burada paylaşırsak faydalı olur diye düşünüyorum.
prostatiniseveyim

Re: Ağrı Kesiciler

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Non steroid anti enflamutuar kullanmak gerekir. Bunlar ayni zamnda agri kesici olup esas iltihap azaltici ve onaricici ozellikleri vardir ben nimesulid kullaniyorum Arveles yine makalelerde tamir acisindan iyi oldugu yaziyor

Direk agri kwssin istiosan lyrica laroxyl 25 mg uzeri

Yalniz sunu deyim en iyi agri kesici antibiotik mikrop cikmasada iciosun yada ignr oluosun ne hikmetse agri geciyor bilmedihim ise spekulasyon yapmam yazmam bende oyle oldu b3lki psikolojik ben sadec e yasadigimi soyluyorym 1 yildir bils3m onc3 antibiotigi denwrdim

Bir de prosattati g3vsetixi idrari artirici xatral ve bairsak duzenleyici duspatalin bunlarda agriya cok iyi geluo
prostatiniseveyim

Kardes bi de agri var deyip yatinca artiyo siklemeyip hayata karisinca bi muddet sonra gecio aq bu hastaligin oyun oynuo turlu turlu mastaerbasyon ust uste yapinca artiyo sicak havada beli ve karini calistiran egzersiz ter ve gun3s iyi geluio comel kalk elinle karnini yaogur gobegi sisir sonrada nefesi birak iceri c3k dolasimi artiriyo
prostatiniseveyim

Jel sicak su torbosi var cok ince ic camasirinin icine bile koyulur cinseten ben aldim b4lim3 kasiga her yere koyup sokaga cikiyom 5x5 5x 10 her boy vat biraz fiyqtli ama aldik bu aq agrisi g3cmio yoksa

B3n antibiotik kullanmam dersen en qzindan quercetin cranberry propolis dene derim
cronic
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen cronic »

Arkadaşlar Nöral Terapi diye bir şey var onu da bi araştırın benim arıalrımı en az yüzde elli azaltı
prostatiniseveyim

cronic yazdı:Arkadaşlar Nöral Terapi diye bir şey var onu da bi araştırın benim arıalrımı en az yüzde elli azaltı

Bi sen anlatsan nedir bu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

prostatiniseveyim yazdı:Non steroid anti enflamutuar kullanmak gerekir. Bunlar ayni zamnda agri kesici olup esas iltihap azaltici ve onaricici ozellikleri vardir ben nimesulid kullaniyorum Arveles yine makalelerde tamir acisindan iyi oldugu yaziyor

Direk agri kwssin istiosan lyrica laroxyl 25 mg uzeri

Yalniz sunu deyim en iyi agri kesici antibiotik mikrop cikmasada iciosun yada ignr oluosun ne hikmetse agri geciyor bilmedihim ise spekulasyon yapmam yazmam bende oyle oldu b3lki psikolojik ben sadec e yasadigimi soyluyorym 1 yildir bils3m onc3 antibiotigi denwrdim

Bir de prosattati g3vsetixi idrari artirici xatral ve bairsak duzenleyici duspatalin bunlarda agriya cok iyi geluo

Pseveyim, Her zaman soylerim,yine soyluyorum,
her nekadar nonbakteriyel prostatitte deseler, bu hastaliga sebep olan yine mikroplardir...sizin antibiyotiklere olumlu yanit vermenizde bunun acik kanitidir.Tahlillerde mikrop yada lokosit cikmamasi ayri bir konudur.Bunun farkli sebepleri olabilir.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

prostatiniseveyim yazdı:
cronic yazdı:Arkadaşlar Nöral Terapi diye bir şey var onu da bi araştırın benim arıalrımı en az yüzde elli azaltı

Bi sen anlatsan nedir bu

Nöral terapi çok yaygın olarak kronik ağrıları geçirmek için başvurulan bir yöntem olsa da aynı zamanda alerjiler, bahar nezlesi, baş ağrıları, astım, kireçlenme, romatizmal hastalıklar, hormon düzensizliği, spor veya kas yaralanmaları, safra kesesi, kalp, karaciğer hastalıkları, depresyon, baş dönmesi, adet dönemi ağrı ve krampları, deri ve dolaşım problemleri için de tedavi edicidir.
Tüm Baş Ağrıları
* Migren
* Baş Dönmesi
* Boyun Ağrısı
* Omuz Ağrısı
* Sırt Ağrısı
* Bel Ağrısı
* Yüz Ağrıları
* Bel Fıtığı
* Boyun Fıtığı
* Hafıza Zayıflığı
* Alerjiler
* Morbus Alzheimer
* Multipl Skleroz
* ALS (Amiyotrofik Lateral Skleroza)
* Felç
* Otizm
* Uyku Bozuklukları
* Depresyon
* Kronik Yorgunluk
* Disleksi
* Epilepsi
* Sinüzit
* Çocuk ve Yetişkin Hiperaktivitesi
* Kranyal Sinir Bozuklukları
* Hormon Dengesizlikleri
* Adet Düzensizlikleri
* Eklem Problemleri
* Kireçlenmeler
* Fibromiyalji
* Post-herpetik Nevralji
cronic
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen cronic »

Nöral Terapide ağrıyan bölgeye lokal anestejik veriyolar, bir nevi geçici sinir bloğu gibi düşünebilrsiniz ondan sonra o bölgedeki sıkıntılar önemli ölçüde azalıyor; yani şöyle düşünün felce bile etki ediyo prostata neden etki etmesin :)
Serdar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Serdar »

Nasıl bir maaliyeti var acaba herhangi bir kilinikle iletişime geçen oldu mu?