enfeksiyon doktorunami gitmem gerek

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
cenksoydan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: enfeksiyon doktorunami gitmem gerek

Mesaj gönderen cenksoydan »

Antibiyagrama gore verdikleri igne ve haplar entereccusa ve stepe direncli. Enfeksiyon doktoruda bu bakterilerin iltihap yapacagini düşünmüyorum dedi. Simdi kararsiz kaldim acikcasi antibiyotikleri ve igneleri kullanmakta acaba baska enfeksiyon doktoruna mi gitsem yoksa lökositi mi sifirlamaya calisiyim yardimci olurmusunuz arkadaslar
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

cenksoydan yazdı:Antibiyagrama gore verdikleri igne ve haplar entereccusa ve stepe direncli. Enfeksiyon doktoruda bu bakterilerin iltihap yapacagini düşünmüyorum dedi. Simdi kararsiz kaldim acikcasi antibiyotikleri ve igneleri kullanmakta acaba baska enfeksiyon doktoruna mi gitsem yoksa lökositi mi sifirlamaya calisiyim yardimci olurmusunuz arkadaslar
Enfeksiyon doktoru nasıl öyle bir cümle kurdu yaaa. Ankara eğitim araştırma hastanesinde Enterecoccus bakterisini gören öğretim görevlileri, direk invanz tedaviyi dayıyorlar. Eğer prostat sıvında bol lökosit varsa, ve elinde bakteri üremesi varsa, direk yatış ve tedaviye başlıyorlar. Garip gerçekten.
cenksoydan

ya sorma baska birseydir dedi. Peki baska birseyse nasil tespit ederiz dedim. PCR dedi. E pcr yaptim dedim. Ozaman bu bakterilermis gibi hareket edelim dedi iki kutu ilac yazdi ama almadim ne oldugunu bilmiyorum. Ondan sonra da Zafer Hocanin yanina gectim zaten
cenksoydan

Zafer Hoca cok ilgilendi bana birak dedi lökosit e de kendi bakti 20 gunde bir geliceksin dedi. Tek kafama takilan iste verdikleri igne ve antibiyotikler bendeki bakterilere etki etmiyor
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

cenksoydan yazdı:Bakterilere bakmadi bile sen bana birak dedi
Oyle diyor, sonra hastalar verdigi antibiyotikle rahatliyor. 6 ay sonra nuks oluyor, hasta tekrar kendisine gidiyor, "hocam bu gecmeyecek mi" diyor. Kendisi de " Sen grip olunca seneye grip olmuyor musun" gibi akla hayale sigmayacak sekilde aciklamalar yapiyor. Hasta tekrar antibiyotikleri kullanip rahatliyor. 4 ay sonra tekrar nuks ediyor. Baslarim boyle ise diyip kendisine GITMIYOR. Zafer de bu tekrar gelmeyen hastayi baska hastalara "Bak su kadar kisi iyilestirdim" diye anlatip "Sen bana birak" diyor. Loop.
cenksoydan

kardeşim valla su moral bozukluğuna beni bayagi guldurdun Allah senden razı olsun :)
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

cenksoydan yazdı:kardeşim valla su moral bozukluğuna beni bayagi guldurdun Allah senden razı olsun :)

Guldurduysem ne mutlu. Basina gelecekleri yazdim. Sana, sonra baska birine... Misal su kadar kisi iyilestirdim ben bak, bana birak diye sana anlattigi hastalardan biri benim. Kendisine gitmedigim icin iyilestirdim diyor. B*K iyilestirdi. Daya antibiyotigi gec...

Antibiyotik yazacak doktor buldugunuz surece Zafer'e gitmenize gerek yok. Kendisinin kullandigi 2-3 kombin var. Bunlar zaten forumda defalarca zikredildi. Ona gidecene kadar yazdirin baska doktora kullanin semptomlar hafiflemiyorsa digerine gecin, zaten kendisi de ayni seyi yapiyor.

Yanlis anlasilmasin bence cozum bu degil, ama ona gidip binlerce lira dokeceginize bu da ayni alternatif.
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

Kendisine IESEF ZAFER derler :D
Privatee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Privatee »

Peki bu enterekoklar için ağrı sızı yoksa antibiyotik kullanmamak mı gerekir olağan haline mi bırakalım Ağrı yoksa ?
cenksoydan

Kendisi formu biliyor ifsa etme kendini lazim olur :D
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

cenksoydan yazdı:Kendisi formu biliyor ifsa etme kendini lazim olur :D
Bunu yazdiktan sonra muhtemelen hesabimi ve mesajlarimi silecekler ama yine de artik dayanamiyorum, yeterli kanit elimde var.

Forum zaten saygideger Zafer Bey'in kendisinin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ifsayok yazdı:
Bunu yazdiktan sonra muhtemelen hesabimi ve mesajlarimi silecekler ama yine de artik dayanamiyorum, yeterli kanit elimde var.

Ne kaniti varsa cikarda bizde gorelim bakalim...forum benimdir kardesim. Su an icin silmeyecegim. Sen beni töhmet altinda birakamassin. İyilesen bir suru insan var. Gönüllü bir insana yani bana, iftirami atiyorsun?
cenksoydan

Arkadaslar konuyu ben actigim icin ozur dilerim herkesten ifsayok Kadir abi ithamiyla olayi abarttin. Ben de kesinllikle formun sahibinin ayni kisi olduguna inanmıyorum soyle ki ben Kadir abi ye bundan 1 ay once ozelden mesaj atip iki doktor arasinda kararsiz kalip doktor tavsiyesi sordugumda gayet guzel bir sekilde iki doktorun da artilarini eksilerini soyleyip kendime uygun olani secmemi soyledi. Eger dedigin kisi ayni kisi olsaydi yonlendirecegi kisi de belli olurdu. Bu site gercekten gonul isi hele de bu hastaligi atlatan insanlar psikolojileri bozulma pahasina burdalar. Ben onlarin yerine kendimi koydugum zaman iyilesmis olsam bu siteye girmeye dayanamazdim.
Bayrak2534
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Bayrak2534 »

Arkadaşlar burada nasıl başlık aça bilirim
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

ifsayok yazdı:

Koca memlekette şu hastalıkla adam gibi ilgilenen 2-3 doktor var en çok ta zafer hocanın isminin geçmesi çok normal insanlar en kolay ona ulaşabiliyor
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

efervesan yazdı:
ifsayok yazdı:

Koca memlekette şu hastalıkla adam gibi ilgilenen 2-3 doktor var en çok ta zafer hocanın isminin geçmesi çok normal insanlar en kolay ona ulaşabiliyor
Evet bu normal, ama kendisine yapilan en ufak elestiride foruma uyari konmasi hic normal degil :)

Bu forumda ne doktorlara ne laflar soylendi ne hakaretler edildi sirf bu hastalikla ilgilenmiyorlar diye. Kimse kalkip uyarida bulunmadi, ya da gikini cikarmadi. Neyse soyleyecek cok fazla birsey yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bakin arkadaslar, ben kimsenin yalakaligini yapmam. Beni bilen bilir. Zafer hocaymis, ali hocaymis, veli hocaymis. Ben anlamam kardesim. Ben burada dr ismi vermeye cekinen en dikkatli biriyim. Dr u tavsiye edenler fayda gorenlerdir. Bakin kardesim, ben yurtdisina, makina imalati ve ihracati yapan bir firmanin sahibiyim. Allaha sukur kendi helal parami yiyemiyorum. Baskasinin haramina ihtiyacim yok.Burasi benim hobimdir. Eski hasta olarak bilgilerimi ve tecrubelerimi paylasmak benim icin cok onemli. Bu iş gonul isidir. Parayla olculmez. Ne isim olur filanca kisinin yalakaligini yapmakla. Hiç isim olmaz zaten ihtiyacim yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kadir yazdı:Bakin arkadaslar, ben kimsenin yalakaligini yapmam. Beni bilen bilir. Zafer hocaymis, ali hocaymis, veli hocaymis. Ben anlamam kardesim. Ben burada dr ismi vermeye cekinen en dikkatli biriyim. Dr u tavsiye edenler fayda gorenlerdir. Bakin kardesim, ben yurtdisina, makina imalati ve ihracati yapan bir firmanin sahibiyim. Allaha sukur kendi helal parami yiyemiyorum. Baskasinin haramina ihtiyacim yok.Burasi benim hobimdir. Eski hasta olarak bilgilerimi ve tecrubelerimi paylasmak benim icin cok onemli. Bu iş gonul isidir. Parayla olculmez. Ne isim olur filanca kisinin yalakaligini yapmakla. Hiç isim olmaz zaten ihtiyacim yok.
Sen elestiri yapmiyorsunki kardesim, IESEF ZAFER diye dalga geciyorsun, kisi ve kuruluslari asagilayici yazilara burada yer veremem.Kim olursa olsun... babamin oglu olsa musade etmem. Gordunuz daha once, ne uckagitcilar, dolandiricilar, hirsizlar bu foruma musallat oldu. Bunlarla hep ben ugrastim. Benim amacim ne olabilir? Bir kere mantiginizi calistirin. Gelin benim firmama neler yaptigimi gorun..ben makina muhendisiyim. Işim olmaz ückagitla.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

suna eminim ki, kadir abi de zaman zaman zafer hocanin yontemlerini elestirir, baska bir alternatif sunar

zafer hocanin yontemiyle 8 aydir sikayetim yok, 1.8 yildir lokosit bulgusu yok.

evet zor bakteriler icin zafer hocanin yontemi etkisizdir haklisiniz ama iyilestiremiyor demek sacma.
Mrshadow

zafer hoca her zaman miks bakteri olabilecegini umarak iesef gibi cok genis spektrumlu bir antb ile baslar ofloksasin ve biteral gibi parazit etkili ilaclarla devam eder, bana gore de cok mantikli bir yol

eger direncli bakteri ise o zaman sikinti olabilir.
artik burada tercih sizin. cesitli lablarda patojen tespit edemiuorsaniz ve enflemasyon bulgusu varsa zafer hocadan baska alternatif YOK
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Mrshadow yazdı:suna eminim ki, kadir abi de zaman zaman zafer hocanin yontemlerini elestirir, baska bir alternatif sunar

zafer hocanin yontemiyle 8 aydir sikayetim yok, 1.8 yildir lokosit bulgusu yok.

evet zor bakteriler icin zafer hocanin yontemi etkisizdir haklisiniz ama iyilestiremiyor demek sacma.
Evet mrshadow, goruyorsun degilmi kardesim? Birde bunlarla ugrasiyorum. Iyilik yap, töhmet altinda kal.. Allah allahh millet kafayi yemis be kardesim.Bu kadarmi insanlik bitti.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Inanin sinirden tansiyonum yukseldi su an.
Mrshadow

kadir abi, ifsayok nickli arkadasin soylediklerini de yabana atma, ilk basta herkes zafer hocayi onerince ben de oule sanmistim sonra forumda ve seninle vakit gecirince anladim ki alakasi yokmus. seni tanimayan, forumda cok vakit gecirmeyen birinin boyle dusunmesi mumkundur, yanlis ama mumkundur.
uzme tatli canini, sen dunyanin en iyi abisisin
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

ifsayok yazdı:
efervesan yazdı:
ifsayok yazdı:

Evet bu normal, ama kendisine yapilan en ufak elestiride foruma uyari konmasi hic normal degil :)

Bu forumda ne doktorlara ne laflar soylendi ne hakaretler edildi sirf bu hastalikla ilgilenmiyorlar diye. Kimse kalkip uyarida bulunmadi, ya da gikini cikarmadi. Neyse soyleyecek cok fazla birsey yok.
daha öncede aynı muhabbetler döndü altından bşr şey çıkmadı kardeş zafer hocaya bende gittim severim de kendisini niye dersen bana karşı gayet anlayışlı olumlu umut vericiydi diğer doktorlar gibi kazulet bi adam değildi hal böyle olunca insan birwz sempati besleyip savunası geliyor bana maddi olarak faydası yok tavsiye edince bana komisyon dA vermiyor elle tutulur sayılı doktorlardan oldupu için öneririm o kadar Gerisi hastanın kendisine kalmış yanş kişi kendini aldatılmış hissediyorsa başka doktora gider
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

kadir yazdı:
kadir yazdı:Bakin arkadaslar, ben kimsenin yalakaligini yapmam. Beni bilen bilir. Zafer hocaymis, ali hocaymis, veli hocaymis. Ben anlamam kardesim. Ben burada dr ismi vermeye cekinen en dikkatli biriyim. Dr u tavsiye edenler fayda gorenlerdir. Bakin kardesim, ben yurtdisina, makina imalati ve ihracati yapan bir firmanin sahibiyim. Allaha sukur kendi helal parami yiyemiyorum. Baskasinin haramina ihtiyacim yok.Burasi benim hobimdir. Eski hasta olarak bilgilerimi ve tecrubelerimi paylasmak benim icin cok onemli. Bu iş gonul isidir. Parayla olculmez. Ne isim olur filanca kisinin yalakaligini yapmakla. Hiç isim olmaz zaten ihtiyacim yok.
Sen elestiri yapmiyorsunki kardesim, IESEF ZAFER diye dalga geciyorsun, kisi ve kuruluslari asagilayici yazilara burada yer veremem.Kim olursa olsun... babamin oglu olsa musade etmem. Gordunuz daha once, ne uckagitcilar, dolandiricilar, hirsizlar bu foruma musallat oldu. Bunlarla hep ben ugrastim. Benim amacim ne olabilir? Bir kere mantiginizi calistirin. Gelin benim firmama neler yaptigimi gorun..ben makina muhendisiyim. Işim olmaz ückagitla.
Kendisinin son 3 yildir en cok receteledigi ilac ceftriaxone IM enjeksiyondur. (bilmeyenler icin iesef'in etken maddesi). Erisebilen varsa saglik bakanligi kayitlarindan teyit edebilir. Elinde Sefalosporinlere direnclidir seklinde antibiyogramla giden hastalara bile iesef receteledigine sahidim.

Bu durumda ustte yazdigim bir hakaret degildir. Hakaret davasi hakki saklidir. Kendisi acabilir. Kendinize iyi bakin. Hoscakalin.