İyileşen ya da daha iyi hisseden arkadaşlar buraya!

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
NeverGiveUp

İyileşen ya da daha iyi hisseden arkadaşlar buraya!

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Sevgili kardeslerim ayni dertten muzdarip ayni trenin yolcusu arkadaslarim burada iyi olan arkadaslar tek bi baslik altinda toplanirsa daha guzel olur diye dusunuyorum.

En azindan forumu terk etmeden once bi iyi oldum diyinde bize umut olsun. (Cahil)

Evet arkadaslar uygulamis olduklari tedaviler sonucu daha iyi hisseden ya da iyilesen tüm arkadaslar bu bölümde ne kullandiklarini, ne kadar kullandiklarini yazarak bilgi paylasiminda bulunabilirler..
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
prostatiniseveyim

Re: İyileşen ya da daha iyi hisseden arkadaşlar buraya!

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Ayhan iyilesmis vay be ayhan iyilesmis daha ne olsun bence kenfidiyle fiyslogu burdan yada ona ozel bi badliktan surfurelim her konuya uc bes dagilmadin arkadan okuyanlar anlayamiyo nunu uc bes donra okuysnida var bugun dugunfur bayramdir ayhan iyilesmis yazacam her yere cikacam bogaza hhakim bi tepeye seni yenecegim istanbul der gibi bagaracam ulan prostatit seni yenmidler aq fiyecem
kenanankara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenanankara »

prostatiniseveyim yazdı:Ayhan iyilesmis vay be ayhan iyilesmis daha ne olsun bence kenfidiyle fiyslogu burdan yada ona ozel bi badliktan surfurelim her konuya uc bes dagilmadin arkadan okuyanlar anlayamiyo nunu uc bes donra okuysnida var bugun dugunfur bayramdir ayhan iyilesmis yazacam her yere cikacam bogaza hhakim bi tepeye seni yenecegim istanbul der gibi bagaracam ulan prostatit seni yenmidler aq fiyecem

güzel haber,ayhan bey kaç yıldır çekiyordu ,hangi tedavi ile kurtuldu
cells
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen cells »

ayhan iyileşmemiş,siz okuduğunuzu anlamıyormusunuz :) sadece ağrıları azalmış.yine tekrarlıyormuş.cinsellikte zayıfmış.
prostatiniseveyim

Tanimadigimiz birisi iyi mi kotu mu foye tartismaya gerek yok bence iyilesmis sizce iyilesmemisse iyilesmemistir ben dalagim zaten hic bi sey anlamiyorum
cells

Mesaj gönderen cells »

adam zaten ben iyileştim demiyor.yalan yanlış okuyup anlama
carlosayhana

Mesaj gönderen carlosayhana »

Arkadaşlar tam olarak ıyılesmedım sadece agrılarım hafıf artık sonucta orda bir sey var tamamen ıyılesebılseydım cinsellik geri gelırdı belkı uzun vadede sıfırlıycam bu hastalıgı bılemıyorum
cells

Mesaj gönderen cells »

Carlos bir şey sormak isitoyurm,eswt ağrılı bir işlemmi.prostat masjıda yapıyormuydu doktor
tekrardan yaptırmayı düşünüyormusun
carlosayhana

Eswt 10 dakıka cıvarı suruyor göbek altından ve apış arasından ufak bi bastırmayla titreşim verıliyor.Aslında bir kac defa yaptırmayı dusunuyorum ama su an agrı yok denecek kadar az sadece ölene kadar tedavi olmadan rahat rahat hayatımı idame ettırebilirim cınsellık dılında.artık bu hastalıgı kokunden cozecek bir tedavi gerekıyor bana
Sprostatit

Mesaj gönderen Sprostatit »

cinsellik neden düzelmiyor, doktorların yorumu ne? iltihap, ağrı falan kalmadıysa eğer?
carlosayhana

Benim düşünceme göre eswt agrıyan sinirleri iyileştiriyor ve daha az agrı hıssetmesını saglıyor ıltıhab bence orda duruyor o yuzden cinsellık duzelmıyor ama yazdıgım gibi uzun vadede sıfırlıyabılırım bilemıyorum
Sprostatit

carlosayhana yazdı:Benim düşünceme göre eswt agrıyan sinirleri iyileştiriyor ve daha az agrı hıssetmesını saglıyor ıltıhab bence orda duruyor o yuzden cinsellık duzelmıyor ama yazdıgım gibi uzun vadede sıfırlıyabılırım bilemıyorum
peki, bu eswt kısa vadeli bir çözümmü, yani dönemdönem yaptırmak mı gerekecek?
yoksa artık ağrısız böyle devam edermi?
carlosayhana

Donem donem degıl yabancı sıtelerde de arastırdım faydası kalıcı ve zamana yayılarak ıyıce azalacagını dusunuyorum hastalıgın
Sprostatit

carlosayhana yazdı:Donem donem degıl yabancı sıtelerde de arastırdım faydası kalıcı ve zamana yayılarak ıyıce azalacagını dusunuyorum hastalıgın
güzel. geçmiş olsun.
carlosayhana

Sprostatit yazdı:
carlosayhana yazdı:Donem donem degıl yabancı sıtelerde de arastırdım faydası kalıcı ve zamana yayılarak ıyıce azalacagını dusunuyorum hastalıgın
güzel. geçmiş olsun.
Teşekkür ederim:)
murat06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen murat06 »

carlosayhana yazdı:Benim düşünceme göre eswt agrıyan sinirleri iyileştiriyor ve daha az agrı hıssetmesını saglıyor ıltıhab bence orda duruyor o yuzden cinsellık duzelmıyor ama yazdıgım gibi uzun vadede sıfırlıyabılırım bilemıyorum
abı bencede zaten agrı duymamıza sebep olan sey sınırler eswlt ile sınırler uyusturuol olabılır en azından kısmı cozum olabılecek bı tedavı netıcede yılda 1 2 kere eswlt ıle agrıların bıtecegını anlasak en azından yılda bır ıkı kere bunu yaptırır kaderımıze razı olsuruz en azından her gunumuz agrı ıle gecmez
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

abılerım bnde bu hastalıgın kalıcı olmayacagını dusunuyorum cunkı vucut netıcede bır bagısıklık sısıtemıne sahıp ve hıc bır ıltıhabın vucutta kalıcı olmadıgı soylenıyor ve prostat ıltıhabı sonucunda bızım prostata perıferalınde bır enflamasyon olustugunu dusunuyorum ve vucudun er gece bu yarayı ıyılestırebılecgını dusunuyorum bu hastalıgı 3 sene cekıpte ıyılesen oldugunu duydum ama ben tanımıyorum bır prsotata ıltıhabı hastası bır abı soylemıstı ben 12 yıldır cekıyorum dedı ama 3 yıl ıcınde ıyılesen hastalr gordum dedı ne kadar dogru ne kadar yanlıs bılmıyorum bu hastalıkta kalıcı degıldır ınsallah bızlere Allah cc bır ceza mı verdı dıye dusunuyorum ama elbet bır gun bu hastalıgında tedvısı bulunacaktır ınsallah umutsuz olmamaya calısıyorum sureklı
huseyn

Mesaj gönderen huseyn »

carlosayhana yazdı:Eswt 10 dakıka cıvarı suruyor göbek altından ve apış arasından ufak bi bastırmayla titreşim verıliyor.Aslında bir kac defa yaptırmayı dusunuyorum ama su an agrı yok denecek kadar az sadece ölene kadar tedavi olmadan rahat rahat hayatımı idame ettırebilirim cınsellık dılında.artık bu hastalıgı kokunden cozecek bir tedavi gerekıyor bana
Ben yaptirdim
Yaşamaq bizə ümütdür!
prostatiniseveyim

Yaprtilar ne oldu
selchuk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Merhaba Ayhan bey,
Ben de Ayhan beye yeni başladım ama henüz antibiyotik safhasındayım
ESWT yi düşünmemiştim.
Akşam bir inceleme yaptım,cinsellik konusunda da eswt faydalı imiş;

Shockwave treatment of erectile dysfunction
Low-intensity extracorporeal shock wave therapy (LI-ESWT) is a novel modality that has recently been developed for treating erectile dysfunction (ED). Unlike other current treatment options for ED, all of which are palliative in nature, LI-ESWT is unique in that it aims to restore the erectile mechanism in order to enable natural or spontaneous erections. Results from basic science experiments have provided evidence that LI-ESWT induces cellular microtrauma, which in turn stimulates the release of angiogenic factors and the subsequent neovascularization of the treated tissue. Extracorporeal shock wave therapy (ESWT) has been clinically investigated and applied in several medical fields with various degrees of success. High-intensity shock wave therapy is used for lithotripsy because of its focused mechanical destructive nature, and medium-intensity shock waves have been shown to have anti-inflammatory properties and are used for treating a wide array of orthopedic conditions, such as non-union fractures, tendonitis, and bursitis. In contrast, LI-ESWT has angiogenetic properties and is therefore used in the management of chronic wounds, peripheral neuropathy, and in cardiac neovascularization. As a result of these characteristics we initiated a series of experiments evaluating the effect of LI-ESWT on the cavernosal tissue of patients with vasculogenic ED. The results of our studies, which also included a double-blind randomized control trial, confirm that LI-ESWT generates a significant clinical improvement of erectile function and a significant improvement in penile hemodynamics without any adverse effects. Although further extensive research is needed, LI-ESWT may create a new standard of care for men with vasculogenic ED.
http://tau.sagepub.com/content/5/2/95.a ... tau;5/2/95
merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

Arkadaslar bu bahsettiginiz eswt yi ankarada nerde yaptirabiliriz.
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

merter1510 yazdı:Arkadaslar bu bahsettiginiz eswt yi ankarada nerde yaptirabiliriz.
Google'a eswt Ankara yazınca birçok merkez çıkıyor.Üroloji için uygulayanı sormak lazım.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Ne güzel ya iyi geri dönüşler alıyoruz, tedavi seçeneklerimiz artıyor ve bizler bunlardan haberdar oluyoruz.. Dolayısıyla kimse umutsuzluğa kapılmasın lütfen, her zaman aralanacak yeni bir kapı çıkıyor karşımıza. Ve elbette bunlardan bir tanesi derdimize derman olacak Allah'ın izniyle.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

NeverGiveUp yazdı:Sevgili kardeslerim ayni dertten muzdarip ayni trenin yolcusu arkadaslarim burada iyi olan arkadaslar tek bi baslik altinda toplanirsa daha guzel olur diye dusunuyorum.

En azindan forumu terk etmeden once bi iyi oldum diyinde bize umut olsun. (Cahil)

Evet arkadaslar uygulamis olduklari tedaviler sonucu daha iyi hisseden ya da iyilesen tüm arkadaslar bu bölümde ne kullandiklarini, ne kadar kullandiklarini yazarak bilgi paylasiminda bulunabilirler..
Selam Ozan,
Konu çokluğu takibi zorlaştırıyor.Mesela Cahil,2-3 mesaj öncesi bir soru sormuş bana.Sorusunu gezinti yaparken görebildim.
Konu sayısını düşürsek mi? Ya da uyarı sistemi gibi birşey mi koydursak?