Bu yanma sadece bende mi var yardım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ereneren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Bu yanma sadece bende mi var yardım

Mesaj gönderen ereneren27 »

durduk yere yanma oturunca özellikle artan nasıl gececek ayaktayken yok oturunca var büyük tuvalete sıkışınca var yapınca gecıyor bu nedır kimsenin basında böyle bişey yok mu gelmedı mı tek mıyım ben yaw idrar yaparken yanma yok
alfabloker10
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Bu yanma sadece bende mi var yardım

Mesaj gönderen alfabloker10 »

Bende de var ama şiddetli değil. Evde olduğum zamanlar, ofis sandalyemin üstüne ortası boş küçük minder var onu koyuyorum. Kısmen daha rahat oluyor.
Çay, kahve, şekeri, beyaz ekmeği vs. tüketmemeye çalışıyorum. Marketten aldığım kefir tüketiyorum. Cips, Kraker vs. bende kabızlık yapan gıdaları tüketmemeye çalışıyorum.
Ha bir de doktora gitmmiştim. Prostat sıvısında mikrop bulamadılar kaç sefer. O yüzden şu an antibiyotik kullanmıyorum, kendime zarar çünkü. Dayanamazsam daha sonra belki yine gidip baktırırım kültüre.

Klasik tavsiyeler gibi oldu. Bende bir nebze işe yarıyor. Umarım sende de işe yarar.
Bu arada doktora hiç gitmediysen (belirtilerin de prostatiti destekliyorsa) önce forumda tavsiye edilen doktorlardan birine git. Prostat sıvısında lökosit ve kültüre baksınlar. Kültürde mikrop bulurlarsa zaten antibiyotiğe başlarlar.
Geçmiş olsun.
efervesan

Mesaj gönderen efervesan »

Oturunca oluyorsa prostatta sorun var demektir baskıya gelemiyor demekki eğer tedavinizi olduysanız prostatı onardı takviyeler kullanmak kalıyor geriye
ereneren27

alfabloker10 yazdı:Bende de var ama şiddetli değil. Evde olduğum zamanlar, ofis sandalyemin üstüne ortası boş küçük minder var onu koyuyorum. Kısmen daha rahat oluyor.
Çay, kahve, şekeri, beyaz ekmeği vs. tüketmemeye çalışıyorum. Marketten aldığım kefir tüketiyorum. Cips, Kraker vs. bende kabızlık yapan gıdaları tüketmemeye çalışıyorum.
Ha bir de doktora gitmmiştim. Prostat sıvısında mikrop bulamadılar kaç sefer. O yüzden şu an antibiyotik kullanmıyorum, kendime zarar çünkü. Dayanamazsam daha sonra belki yine gidip baktırırım kültüre.

Klasik tavsiyeler gibi oldu. Bende bir nebze işe yarıyor. Umarım sende de işe yarar.
Bu arada doktora hiç gitmediysen (belirtilerin de prostatiti destekliyorsa) önce forumda tavsiye edilen doktorlardan birine git. Prostat sıvısında lökosit ve kültüre baksınlar. Kültürde mikrop bulurlarsa zaten antibiyotiğe başlarlar.
Geçmiş olsun.
öncelikle teşekkür ederim ben sistoskopi bile oldum sadece ödem var prostatta dedi sık idrar idrar hissi acil sıkışma vs hiç bişey yok daralma yok iniş kalkış sperm tazyiki herşey iyi şükür sadece durduk yere yanma var birde boşalırken biraz ağrı oluyor ve şu nalet yanma bende ilaç kullanmıyorum takviye olarak ne alacam onu bilemiyorum sadece
ereneren27

efervesan yazdı:Oturunca oluyorsa prostatta sorun var demektir baskıya gelemiyor demekki eğer tedavinizi olduysanız prostatı onardı takviyeler kullanmak kalıyor geriye
onaracak takviyeler neler mesela etkili olanlar kullandığınız ve işe yarayan var mı ?
alfabloker10

ereneren27 yazdı:
alfabloker10 yazdı:Bende de var ama şiddetli değil. Evde olduğum zamanlar, ofis sandalyemin üstüne ortası boş küçük minder var onu koyuyorum. Kısmen daha rahat oluyor.

Geçmiş olsun.
öncelikle teşekkür ederim ben sistoskopi bile oldum sadece ödem var prostatta dedi sık idrar idrar hissi acil sıkışma vs hiç bişey yok daralma yok iniş kalkış sperm tazyiki herşey iyi şükür sadece durduk yere yanma var birde boşalırken biraz ağrı oluyor ve şu nalet yanma bende ilaç kullanmıyorum takviye olarak ne alacam onu bilemiyorum sadece
Alfa lipoik asit
Bromelain
Quercetin
Saw palmetto
Polen ekstresi
Probiyotik takviyeler

Benim forumdan gordugum takviyeler bunlar. Hicbirini daha denemedim. Simdilik yanma yapan icecek, yiyeceklerden uzak duruyorum sadece. Bu sitenin ana sayfasinda altlarda "gida takviyeleri" diye bir bolum var. Ordan kullananlarin yorumlarini gorebilirsin.

Prostat sivi kulturunde mikroorganizma uruyorsa, esas tedavi antibiyotik tabi. Onun icin de o sividan lokosit bakan urologa gitmen lazim. Uygun antibiyotik sonrasi sividaki lokosit de dusuyormus. Oyle okumustum burda

Yine forumdaki tecrubeli abilerim, arkadaslarim takviyeleri, prostat sivisindaki lokositi sifirladiktan ve bi sure stabil seyrettikten sonra kullanmamizi oneriyorlardi hatirladigim kadariyla.

Gecmis olsun insallah tez zamanda duzelir
alfabloker10

Eklemeyi unuttum. Eger prostat sivisi kulturunde ureme oluyorsa antibiyogram da yaptir. Hangi ab nin mikroba etkili oldugunu saptayabimek icin
Cnyd64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Cnyd64 »

ereneren27 yazdı:durduk yere yanma oturunca özellikle artan nasıl gececek ayaktayken yok oturunca var büyük tuvalete sıkışınca var yapınca gecıyor bu nedır kimsenin basında böyle bişey yok mu gelmedı mı tek mıyım ben yaw idrar yaparken yanma yok
Kardeşim yanma olayına bir çözüm bulabildin mi? Bende de var napsam geçmiyor illet.
gonore

Mesaj gönderen gonore »

ereneren27 yazdı:durduk yere yanma oturunca özellikle artan nasıl gececek ayaktayken yok oturunca var büyük tuvalete sıkışınca var yapınca gecıyor bu nedır kimsenin basında böyle bişey yok mu gelmedı mı tek mıyım ben yaw idrar yaparken yanma yok
Kardeşim aynı durum bende de var. Oturunca makat ve penis başında belli zamanlarda yanma oluyor. Boşalmıyorum 1-2 gün beslenmeye dikkat ediyorum hafifliyor.
:P
Cnyd64

Mesaj gönderen Cnyd64 »

gonore yazdı:
Kardeşim aynı durum bende de var. Oturunca makat ve penis başında belli zamanlarda yanma oluyor. Boşalmıyorum 1-2 gün beslenmeye dikkat ediyorum hafifliyor.
Beslenme derken ne yemiyorsun mesela kardeşim?
hayirdirinsallah

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

Şeker un kola alkol vb
Allah büyük.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Enfeksiyon yok ise doku hasarından kaynaklanıyor büyütülecek birşey değil
Cnyd64

Mesaj gönderen Cnyd64 »

Valeri yazdı:Enfeksiyon yok ise doku hasarından kaynaklanıyor büyütülecek birşey değil
Abi büyütülecek bişey değil diyorsun da mahvediyor o yanma adamı.
ereneren27

aynen de mahvediyor benide deli edecek sistoskopi bile oldum hiç bişey yok sadece prostat ödemli dedi bu kadar allahın cezası hayattan soguttu benı hıc bıseyden tat almıyorum valla bazen gecıyor bazen ayyuka cıkıyor nası olacak anlamadım
gonore

Mesaj gönderen gonore »

Valla bende de kötü etkiliyordu... Kafede oturamıyordum sürekli ayağa kalkıyordum... Penis kafası deli gibi yanıyordu...Şeker tüketiyorum ama acı şeyler yemiyorum. Soğan sarımsak sucuk yedim 1 gün ağrıdı geçti... Kayısı bol tüket...Mideyi bozacak şekilde karısık seyler ye günlük tuvalete çıkabilmek önemli... 3,5 günde 1 kere boşal.. Uykunu düzenli al.
:P
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Cnyd64 yazdı:
Valeri yazdı:Enfeksiyon yok ise doku hasarından kaynaklanıyor büyütülecek birşey değil
Abi büyütülecek bişey değil diyorsun da mahvediyor o yanma adamı.
Eğer ki enfeksiyon olmadığından eminseniz doku onarımı için takviyeler alın. Kısa bir süreç değil bu uzun sürecek, düzenli olarak doğal elma sirkesi su ile karıştırıp için