Boğazda bulunan bakteriler idrar yollarına geçer mi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Boğazda bulunan bakteriler idrar yollarına geçer mi

Mesaj gönderen Valeri »

asosyal yazdı:Bazı doktorlar haftada 2 kere bosal diyor kimi hiç el sürme diyor anlamadim gitti
Hocam ağrı sızı var ise bir müddet yapma, lökosit stabil hale geldikten sonra haftada 1-2 uygundur
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

Valeri yazdı:
kadir yazdı:Haftada 3 kez boşalacaksiniz diye bir kaide yok. Tam tersi yanma, agri v.s varsa cinsel perhiz yapilmasi gerekir. Bu arada tedavi devam edecek. Yoksa iyilesme periyodu yakalayamassiniz. Agri, yanma gectikten sonra maksimum haftada iki yapabilirsiniz.
Gel buna karıya anlat abi :)
dostum cinsel ilişki bu hastalıkta önemli bir tedavidir. cinsel ilişkiye ne zaman girsem prostatım ertesi gün rahatlıyor. doktorların evlenince geçer muhabbeti de burdan geliyor zaten.

zaten iyileşenlerin çoğunluğu düzenli cinsel ilişkiye girenlerden çıkıyor.

kadir abinin bahsettiği şey masturbasyon. cinsel ilşkiyi de kastediyor ise eğer ben katılmıyorum. ama evet masturbasyon konusunda hemfikiriz.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Valeri yazdı:
asosyal yazdı:Bazı doktorlar haftada 2 kere bosal diyor kimi hiç el sürme diyor anlamadim gitti
Hocam ağrı sızı var ise bir müddet yapma, lökosit stabil hale geldikten sonra haftada 1-2 uygundur
Kardeşim bende hiç ilişki olmadı lökosit de çıkmadı özellikle 4 günde 1 yapmazsam sıkıntı yaratıyor ama 1 ara 15 günde 1 yaptım biraz düzeldi derken başa döndü birden anlamadim 12 yıldır çeken biriyim ara ara tedavi ile ıyi olurdum ama bu 2 senedir git gel yapiyor
Haluk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Haluk »

şimdi bir kafa karısıklıgı yapmak ıstemem ama bu benım tespitim bogazların ordakı lenf bezlerı de zaten prostatın bır parcası miden de prostatın bır parcası malesef bu organ heryerın bır bıtımı bır baglantısı ve vucutta yaptıkları bılınenden cok dhaa fazla mılyon tanw işlevi bence bılınmıyo daha ve bogazındada bakterı deılde mantar olabılır bunlar mantar belırtılerı kardesım
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Haluk yazdı:şimdi bir kafa karısıklıgı yapmak ıstemem ama bu benım tespitim bogazların ordakı lenf bezlerı de zaten prostatın bır parcası miden de prostatın bır parcası malesef bu organ heryerın bır bıtımı bır baglantısı ve vucutta yaptıkları bılınenden cok dhaa fazla mılyon tanw işlevi bence bılınmıyo daha ve bogazındada bakterı deılde mantar olabılır bunlar mantar belırtılerı kardesım
Mantar olduğunu hiç sanmıyorum hocam. KBB uzmanları da birşey diyemiyor bu duruma anlamadım bende
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

tornografi yazdı:
Valeri yazdı:
kadir yazdı:Haftada 3 kez boşalacaksiniz diye bir kaide yok. Tam tersi yanma, agri v.s varsa cinsel perhiz yapilmasi gerekir. Bu arada tedavi devam edecek. Yoksa iyilesme periyodu yakalayamassiniz. Agri, yanma gectikten sonra maksimum haftada iki yapabilirsiniz.
Gel buna karıya anlat abi :)
dostum cinsel ilişki bu hastalıkta önemli bir tedavidir. cinsel ilişkiye ne zaman girsem prostatım ertesi gün rahatlıyor. doktorların evlenince geçer muhabbeti de burdan geliyor zaten.

kadir abinin bahsettiği şey masturbasyon. cinsel ilşkiyi de kastediyor ise eğer ben katılmıyorum. ama evet masturbasyon konusunda hemfikiriz.
Antibiyotik tedavisi ile sifirladigim lokositin, cinsel iliski yaptigim gunun ertesinde 30-35 e ciktigina cok kereler sahit olmusumdur. Bu durum tabi zamanla duzeldi ama cok ugrastim kardesim. Denemeler ile sabittir. O yuzden yazilarimda denenmis olgular ve tedavileri yazmaktayim. Ilk evrelerde cinsel iliski bile tedavi surecini olumsuz olarak etkiliyor. Şu anda soylemesi ayip, bir 3 saatte 3 defa yapabiliyorum.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Kadir abi şu an benim bir sıkıntım sorunum yok, boğazım dışında kasık ağrıları falanda geçti. Artık havadan mıdır başka birşey midir anlamadım. Alkol de içiyorum bir problem gözükmüyor. Prostat sıvısına hiç kültür yaptırmadım içimde kaldı gerek varmıdır sizce ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:Kadir abi şu an benim bir sıkıntım sorunum yok, boğazım dışında kasık ağrıları falanda geçti. Artık havadan mıdır başka birşey midir anlamadım. Alkol de içiyorum bir problem gözükmüyor. Prostat sıvısına hiç kültür yaptırmadım içimde kaldı gerek varmıdır sizce ?
Her türlü tahlilin zarari olmaz gereklidir.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Haftada iki sefer boşalmaktır mantıklı olan çoğu bundan yana
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

kadir yazdı:
tornografi yazdı:
Valeri yazdı: Gel buna karıya anlat abi :)

Antibiyotik tedavisi ile sifirladigim lokositin, cinsel iliski yaptigim gunun ertesinde 30-35 e ciktigina cok kereler sahit olmusumdur. Bu durum tabi zamanla duzeldi ama cok ugrastim kardesim. Denemeler ile sabittir. O yuzden yazilarimda denenmis olgular ve tedavileri yazmaktayim. Ilk evrelerde cinsel iliski bile tedavi surecini olumsuz olarak etkiliyor. Şu anda soylemesi ayip, bir 3 saatte 3 defa yapabiliyorum.
Merhabalar,

Sadece herkese not dusmek adina yaziyorum. 3-4 aydir condom kullanarak ve iyi beslenerek duzelmeye calisiyordum. Fena da gitmiyordu. Ta ki kiz arkadasimla 2 gun once condomsuz iliski yasayana kadar...Su an cok net sekilde soyleyebilirm ki; asagida net yangin basladi ve cok fena agrilarim var. Biraz zorlamistim sureyi (3 kere bosaldim) ama artik tamamiyle eminim ki condomsuz sex kesinlikle sizi nerdeyse basladiginiz yere geri getiriyor Maalesef:(

Resmen sabir sinavi bir is bu...
cemcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen cemcak »

purology yazdı:
kadir yazdı:
tornografi yazdı:

Merhabalar,

Sadece herkese not dusmek adina yaziyorum. 3-4 aydir condom kullanarak ve iyi beslenerek duzelmeye calisiyordum. Fena da gitmiyordu. Ta ki kiz arkadasimla 2 gun once condomsuz iliski yasayana kadar...Su an cok net sekilde soyleyebilirm ki; asagida net yangin basladi ve cok fena agrilarim var. Biraz zorlamistim sureyi (3 kere bosaldim) ama artik tamamiyle eminim ki condomsuz sex kesinlikle sizi nerdeyse basladiginiz yere geri getiriyor Maalesef:(

Resmen sabir sinavi bir is bu...
Evet, resmen psikolojik harp. Ben de bir keresinde kondomsuz ilişki yaşamıstım, bir kaç gün sonra perişan olmuştum. Sanırım uzun süre vermek lazım, neyse canımızı sıkmayalım, hayat devam ediyor, kuşlar ötüyor. Kuş derken havada uçanlardan bahsettim :D
Prostatitttt

Mesaj gönderen Prostatitttt »

Valeri yazdı:Kadir abi şu an benim bir sıkıntım sorunum yok, boğazım dışında kasık ağrıları falanda geçti. Artık havadan mıdır başka birşey midir anlamadım. Alkol de içiyorum bir problem gözükmüyor. Prostat sıvısına hiç kültür yaptırmadım içimde kaldı gerek varmıdır sizce ?
Valeri ne tür bi ilaç tedasi aldın bendede gardneralla çıkmıstı hala iyi olamadım. Bilgi verirsen sevirim kardeşim. Lokosit yok ama gardneralla gözüküyor senin de aynı galiba. Ayrıca bende mavi lab ta pcr yaptırmıstım.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Prostatitttt yazdı:
Valeri ne tür bi ilaç tedasi aldın bendede gardneralla çıkmıstı hala iyi olamadım. Bilgi verirsen sevirim kardeşim. Lokosit yok ama gardneralla gözüküyor senin de aynı galiba. Ayrıca bende mavi lab ta pcr yaptırmıstım.
Aslinda pek bir şikayetim yoktu sadece idrar yanması vardı ara ara. Sonra birisi ile korunmasız ilişki yaşadım ve sert bir sex oldu, daha sonrasında kasık ağrıları olmaya başladı. Bende kıllanıp mavi de pcr yaptırdım ve gardnerella çıktı. Boğazım da sıkıntılı olduğu için boğazıma da pcr yaptırdım yine gardnerella çıktı. Birçok enfeksiyon doktoruna sordum boğazda gardnerella bulunmaz dediler bana. Gardnerella genelde bağışıklığı zayıf bünyede ortaya çıkıyor. Tedavi olarak birşey kullanmadım desem yeridir. 1 kutu flagyl 1 kutu da tetradox kullandım aynı anda. 1 haftalık bir tedavi, gelişimde pcr yaptırdım çıkmadı bu sefer. Zaten pek de bir şikayetim kalmadı. Kasık ağrıları falan bağırsaklardan kaynaklanıyor muhtemelen. Ne zaman rahat tuvalete çıksam herhangi bir şikayetim olmuyor, ama kabız kaldığım zaman kasık ağrısı falan olabiliyor. Antibiyotik alırken takviye almayı ve probiyotik beslenmeyi asla ihmal etmeyin.
Prostatitttt

Eyvallah kardeşim. Saglıgın daim olsun inşallah. Takviye olarak tavsiye edebileceğin ne var. Ben şuan hergün sarımsak ve sogan yutuyorum sabahları civanperçemi akşamları kekik çayı içiyorım.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Prostatitttt yazdı:Eyvallah kardeşim. Saglıgın daim olsun inşallah. Takviye olarak tavsiye edebileceğin ne var. Ben şuan hergün sarımsak ve sogan yutuyorum sabahları civanperçemi akşamları kekik çayı içiyorım.
Takviye olarak probiyotik ve ligone multivitamin kullanıyorum. Gelişimde tekrar test yaptır bence sen.
Prostatitttt

Antibiyotikler yeni bitti bi 15 gün geçtikten sonra gidicem İstanbula. Zaten pek inanmıyorum artık gardneralla olduguna.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

[quote="Prostatitttt"]Antibiyotikler yeni bitti bi 15 gün geçtikten sonra gidicem İstanbula. Zaten pek inanmıyorum artık gardneralla olduguna.[/quote
Valla dostum genel olarak pcr testine çok güvenim kalmadı artık. Sanki lablar bir bakteri yazalım da tekrar gelsin kafasında. Herşey para amk yerinde
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

İçin rahat değilse 2 kutu flagyl al 2 hafta kullan, zaten gardnerella varsa halleder bunlar
zafer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen zafer »

lablara benimde güvenim yok ama mikrop dna larını kopylarken özenli davranmıyorlar sanırım ve bu yüzden makinada birşey yakalayamıyor. yanlış chemical process mikropların dnalarını bozabiliyor gibisinden birşeyler okudum çokda bir şey anlamadım anlasam kendim makianayı alıp test yapacağım. Acaba laba örnek verirken besiyerli örnek çubuğu mu kullansak ?
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

zafer yazdı:lablara benimde güvenim yok ama mikrop dna larını kopylarken özenli davranmıyorlar sanırım ve bu yüzden makinada birşey yakalayamıyor. yanlış chemical process mikropların dnalarını bozabiliyor gibisinden birşeyler okudum çokda bir şey anlamadım anlasam kendim makianayı alıp test yapacağım. Acaba laba örnek verirken besiyerli örnek çubuğu mu kullansak ?
Gelişime örnek vermeye gittiğim zaman istemeden labaratuvar'a girmiştim. Ortalık bit pazarı gibiydi ve çalışan kişiler üniversiteden yeni mezun olmuş çocuklar. Neyi nerede yapacaklarını sanmıyorum ki bilsinler, o yüzden pcr işine burada pek sıcak bakmıyorum ben. Hele bir tane doktoru enfeksiyoncu diye koymuşlar oraya komedi :)
Prostatitttt

Valeri yazdı:
zafer yazdı:lablara benimde güvenim yok ama mikrop dna larını kopylarken özenli davranmıyorlar sanırım ve bu yüzden makinada birşey yakalayamıyor. yanlış chemical process mikropların dnalarını bozabiliyor gibisinden birşeyler okudum çokda bir şey anlamadım anlasam kendim makianayı alıp test yapacağım. Acaba laba örnek verirken besiyerli örnek çubuğu mu kullansak ?
Gelişime örnek vermeye gittiğim zaman istemeden labaratuvar'a girmiştim. Ortalık bit pazarı gibiydi ve çalışan kişiler üniversiteden yeni mezun olmuş çocuklar. Neyi nerede yapacaklarını sanmıyorum ki bilsinler, o yüzden pcr işine burada pek sıcak bakmıyorum ben. Hele bir tane doktoru enfeksiyoncu diye koymuşlar oraya komedi :)
Anlattıklarına göre gelişime test yaptırmak pek mantıklı degil. Düzene mi versem acaba :roll:
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Dostum bunun gelişim ile alakası yok, hepsi aynı sonuçta. Pcr tanı için çok iyi bir yöntem ama doğru ellerde olursa..
Prostatitttt

Valeri yazdı:İçin rahat değilse 2 kutu flagyl al 2 hafta kullan, zaten gardnerella varsa halleder bunlar
Dostum En Son 2 kutu biteral kullandım geçecek olsa geçerdi diye düşünüyorum. Öncesinde de 2 hafta tetradox ve tarivid kullanmıştım
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

O zaman sende gardnerella yok demek ki seni yolmuşlar :) yukarıda da bahsettim dostum gardnerella bozuk flora da daha rahat ortaya çıkıyor, o yüzden önce florası düzelt
Prostatitttt

Valeri yazdı:O zaman sende gardnerella yok demek ki seni yolmuşlar :) yukarıda da bahsettim dostum gardnerella bozuk flora da daha rahat ortaya çıkıyor, o yüzden önce florası düzelt
Valla dostum bu gidişle yoluncak tüyde bırakmıcaklar. Ondan sonra naparlar bilmem artık :D geçen ay hemoroid den ameliyat oldum. 1 hafta boyunca sadece sıvı beslendim bagırsakları yormadım. Ameliyattan sonra agrı sızı hiç birşey yoktu tam 15 gün eski günlerime dönmüştüm. dedim amk bu göttenmiş heralde. Sonra ne olduysa oldu yine agrılar başladı.