Başım belada..

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ruarmodies
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Başım belada..

Mesaj gönderen ruarmodies »

Herkese merhaba böyle bir başlık açtığım için affınıza sığınıyorum. Yaklaşık 2 aydır kalçamın sol ve sağ kısımları ağrıyor hatta direk olarak yürürken oynayan eklem yerleri.. Yangı şeklinde.. Yürürken ve yatarken ağrıyor. Bursada Romatolog buldum bir tane kan tahlilleri röntgen ve mr sonuçları temiz çıktı gibi görünüyor.. Artrit olduğuna neredeyse emindim.. Bu konuda tecrübeli arkadaşlarım abilerim yardımınıza ihtiyacım var ne yapmalıyım?
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Başım belada..

Mesaj gönderen tornografi »

ruarmodies yazdı:Herkese merhaba böyle bir başlık açtığım için affınıza sığınıyorum. Yaklaşık 2 aydır kalçamın sol ve sağ kısımları ağrıyor hatta direk olarak yürürken oynayan eklem yerleri.. Yangı şeklinde.. Yürürken ve yatarken ağrıyor. Bursada Romatolog buldum bir tane kan tahlilleri röntgen ve mr sonuçları temiz çıktı gibi görünüyor.. Artrit olduğuna neredeyse emindim.. Bu konuda tecrübeli arkadaşlarım abilerim yardımınıza ihtiyacım var ne yapmalıyım?
sag sol kalca agrısı mı? bunlar mı sadece. yerinde olmayı o kadar isterdim ki.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

ruarmodies yazdı:Herkese merhaba böyle bir başlık açtığım için affınıza sığınıyorum. Yaklaşık 2 aydır kalçamın sol ve sağ kısımları ağrıyor hatta direk olarak yürürken oynayan eklem yerleri.. Yangı şeklinde.. Yürürken ve yatarken ağrıyor. Bursada Romatolog buldum bir tane kan tahlilleri röntgen ve mr sonuçları temiz çıktı gibi görünüyor.. Artrit olduğuna neredeyse emindim.. Bu konuda tecrübeli arkadaşlarım abilerim yardımınıza ihtiyacım var ne yapmalıyım?
Senin prostat iltihabı daha yeni olabilir.

Zammını bilmiyorum tamamen tahmin ediyorum. Daha önceki yazılarını okumadım.

Artrit’e gelince, Artrit nereden gireceği belli olmuyor. Ama tek bir belirtiye bakarak artrit teşhisi koyma kendine, eğer ayak tabanlarında topuklarında yanma varsa, el ayak ve diz eklem yerlerinde ağrın varsa, bu bahsettiğin ağrılardan başka, o zaman artrit başlamış diyebiliriz. Kan testlerinde felan çıkmıyor. Tamamen doktorla soru cevap şeklinde oluşan şikayetlere göre koyuyor doktor teşhisi, eğer daha da ilerler ise Ankilozan spondilite gidiyor ki, o da sakroliak eklem MR da direk ortaya çıkıyor zaten.

Geçmiş olsun...
ruarmodies

tornografi yazdı:
sag sol kalca agrısı mı? bunlar mı sadece. yerinde olmayı o kadar isterdim ki.
inan istemezdin.. yatamıyorum yürüyemiyorum.
ruarmodies

kader48 yazdı:
Senin prostat iltihabı daha yeni olabilir.

Zammını bilmiyorum tamamen tahmin ediyorum. Daha önceki yazılarını okumadım.

Artrit’e gelince, Artrit nereden gireceği belli olmuyor. Ama tek bir belirtiye bakarak artrit teşhisi koyma kendine, eğer ayak tabanlarında topuklarında yanma varsa, el ayak ve diz eklem yerlerinde ağrın varsa, bu bahsettiğin ağrılardan başka, o zaman artrit başlamış diyebiliriz. Kan testlerinde felan çıkmıyor. Tamamen doktorla soru cevap şeklinde oluşan şikayetlere göre koyuyor doktor teşhisi, eğer daha da ilerler ise Ankilozan spondilite gidiyor ki, o da sakroliak eklem MR da direk ortaya çıkıyor zaten.

Geçmiş olsun...

Bu dedikleriniz yok bende. Doktor suratsız kadının teki..Dedim ki ona eğer akut dönemindeyse tüm bu testlerde çıkmama ihtimali var mı dedim yok dedi. Bunlar çok hassas testler dedi. Test dediği de röntgen artı 2 mr+ kan tahlili.. 7 8 tüp kan aldılar..
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Artrit varsa benim bildigim rf factor, crp ve sedim yuksektir.
Mr ile de eklemlerde odem var mi bakilir. Bunlar yoksa artrit baslamis denemez.
ruarmodies

Mrshadow yazdı:Artrit varsa benim bildigim rf factor, crp ve sedim yuksektir.
Mr ile de eklemlerde odem var mi bakilir. Bunlar yoksa artrit baslamis denemez.
Tüm bunlar temizse bu ağrılar yangılara sebep nr olabilir?
gonore
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen gonore »

Benim de şikayetlerimde kalçanın sağ ve sol dıs kasede ağrı var.... Şu an şeffaf akıntı var bende her sabah oluo bazen gün içinde... Penisi sıkıyorum geliyor.. Kalçamda sanki iğne olmusum gibi ağrı var. Bazen çişim gelince penis kafası yanıo...Ama 2 hafta önce bildiğin eklen bel testis alayı ağrıodu...
:P
red

Mesaj gönderen red »

tahlillerin çok sevindim değerli dostum. bu da içini rahatlatsın artık ;)