Bağırsak florası

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Bağırsak florası

Mesaj gönderen Valeri »

Herkese merhabalar, benim durumumu bilmeyenler için özet kısa bir özet geçeyim. Bir ilişki sonucu enfeksiyonu bitirmek için 2 sene önce yoğun bir antibiyotik tedavisi almıştım, yoğun dediğim buradaki birçok kişiye göre aslında ağır bir tedavi değil . Fakat 2 senedir bağırsaklarım düzgün çalışmıyor, 1 seneden beri kabızlık sıkıntısı yaşıyordum, buna bağlı olarak makat çatlağı gelişti ve sanırım o da kronikleşti. Beslenme düzenini yerine oturtmama rağmen, aynı zamanda probiyotik olarak kefir,ev yoğurdu, turşu vs. Bunları sık sık tukettim. Ne zaman beslenmede değişiklik yapsam hemen kabız oluyorum. Antibiyotik'den önce böyle bir sıkıntı ile hiç karşılaşmadım. Macun gibi sıçan bir insanın bu duruma gelmesi sinir bozucu oluyor. Burada benden çok daha ağır tedavi almış insanlar var, invanz tedavi almış kişiler var, onlarda böyle bir sıkıntı yok iken bende neden oluşmuş anlamış değilim. Varsa bir tavsiyeniz, öneriniz çok yardımı dokunur.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Bağırsak florası

Mesaj gönderen huseyin252 »

Peki prostatit olarak iyileştinmi
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Şu an ağrı sızım kalmadı çok şükür, arada idrarda yanma oluyor bazen onun dışında boğazım ve bağırsaklar sıkıntılı.
huseyin252

Aynı dert bendede var Boğaz ve bagırsaklar sıkıntılı
huseyin252

Tedavin inşallah kalıcı olur
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

İnşallah hocam sağolasın
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Su bogaz sikintisi herkeste var, acaba antb kaynakli mi bu?
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Mrshadow yazdı:Su bogaz sikintisi herkeste var, acaba antb kaynakli mi bu?
Antibiyotikler bitince spora yazılmıştım ben, aynı zamanda kız arkadaşımla cinsel ilişkiye giremedim için öpüşelim bari dedim. Birde spordan sonra sigara falan içiyordum terli terli, boğaz ağrısı falan olmaya başladı lenf bezleri de şişlik oluştu falan anlamadım. Ya kızdan boğazıma enfeksiyon geçti ya da sporla alakası var bilmiyorum. Antibiyotik ile bağışıklık sistemi zayıflamış akabinde spor, sigara boğazı tahriş etmiş olabilirim diye düşündüm de lenf bezleri niye şiş onu anlamadım. Boğazımdan sürüntü de alındı pcr ile baktık birşey çıkmadı, kaç tane de boğaz kültürü verdim yine birşey yok
Mrshadow

Lenf sistigi icin bogaza baski mi yapiyor acaba?
Benim en buyuk rahatsizligim bogazim.
Prostatitle alakali degil de. Neden kaynakliuor cozemedm
Mrshadow

Sizdeki histe surekli balgam cikarma istegi gibi bisey mi? Sanki bisey takilmis gibi
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Yok o şekilde değil benim. Boğazımı daha hassas hissediyorum sadece, antibiyotik kullandığım zaman boynumdaki lenf bezleri ağrıyor bazen. Ya antibiyotik yetersiz yada dirençli birşey var çözemedim.
huseyin252

Ben geçen hafta kültür yaptırdım üreme olmadı ama doktor kızarmış dedi önceki geçirdiğim faranjitin izi dedi anlamadım gitti ve prostatit le kesinlikle alakası yok Boğaz sorunlarının diyor
zafer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen zafer »

vücudunuzun herhangibir yerindeki enfeksyon için boynunuzdaki yada başak bir yerinizdeki lenf şişebilir ağrıyabilir. Bana üroloğun teki bağışıklık sistemini güçlü tut çünkü mikroplar lenflerde birikir demişti.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

zafer yazdı:vücudunuzun herhangibir yerindeki enfeksyon için boynunuzdaki yada başak bir yerinizdeki lenf şişebilir ağrıyabilir. Bana üroloğun teki bağışıklık sistemini güçlü tut çünkü mikroplar lenflerde birikir demişti.
Enfeksiyon da çıkmıyor ki hocam, ne lökosit ne birşey
zafer

Mesaj gönderen zafer »

valla bende 2 yıl klamidya ile dolaştım bende de 1-2 lokosit çıkıyordu.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

zafer yazdı:valla bende 2 yıl klamidya ile dolaştım bende de 1-2 lokosit çıkıyordu.
Klamidyayı nasıl buldun
gonore

Mesaj gönderen gonore »

zafer yazdı:valla bende 2 yıl klamidya ile dolaştım bende de 1-2 lokosit çıkıyordu.
Daha önce test olmamış mıydın? Nasıl çıktı 2 yıl sonra yoksa arada ilişkin oldu mu şüpheli falan?
:P
orhan

Mesaj gönderen orhan »

Valeri yazdı:Herkese merhabalar, benim durumumu bilmeyenler için özet kısa bir özet geçeyim. Bir ilişki sonucu enfeksiyonu bitirmek için 2 sene önce yoğun bir antibiyotik tedavisi almıştım, yoğun dediğim buradaki birçok kişiye göre aslında ağır bir tedavi değil . Fakat 2 senedir bağırsaklarım düzgün çalışmıyor, 1 seneden beri kabızlık sıkıntısı yaşıyordum, buna bağlı olarak makat çatlağı gelişti ve sanırım o da kronikleşti. Beslenme düzenini yerine oturtmama rağmen, aynı zamanda probiyotik olarak kefir,ev yoğurdu, turşu vs. Bunları sık sık tukettim. Ne zaman beslenmede değişiklik yapsam hemen kabız oluyorum. Antibiyotik'den önce böyle bir sıkıntı ile hiç karşılaşmadım. Macun gibi sıçan bir insanın bu duruma gelmesi sinir bozucu oluyor. Burada benden çok daha ağır tedavi almış insanlar var, invanz tedavi almış kişiler var, onlarda böyle bir sıkıntı yok iken bende neden oluşmuş anlamış değilim. Varsa bir tavsiyeniz, öneriniz çok yardımı dokunur.
Selam değerli kardeşim geçmiş olsun öncelikle
Size bu konuda tavsiyem sabahları soğuk sıkım zeytinyağı bir fincan salla gitsin düzenli olarak 2ay kullan hiçbir zararı yok prostat bile faydası var bir dene inşallah allah şifa versin selamlar
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Teşekkür ederim, zeytinyağı sürekli içiyordum bir ara fakat artık mide bulantısı yapmaya başladı o yüzden şu anlık kestim. Beslenmem iyiyse bir şekilde idare ediyoruz da sürekli lif içerikli beslenecek değilim. Sindirim sistemi düzgün çalışmıyor onun için takviye falan varmı tavsiye edebileceğiniz ?
orhan

Mesaj gönderen orhan »

Valeri yazdı:Teşekkür ederim, zeytinyağı sürekli içiyordum bir ara fakat artık mide bulantısı yapmaya başladı o yüzden şu anlık kestim. Beslenmem iyiyse bir şekilde idare ediyoruz da sürekli lif içerikli beslenecek değilim. Sindirim sistemi düzgün çalışmıyor onun için takviye falan varmı tavsiye edebileceğiniz ?
Bu problem kp hastalarının bir çoğunda var bende de var
Genelde sebze ağır lıklı besleniyorum tabi et de yiyorum bol yeşillikler bu tarz hastaların özellikle lifli gıdaları bolca dengeli bir şekilde tüketmesi gerekiyor zeytin yağı mide bulantısı yapıyor sa ekmek banarak tüket yada limonlu yada portakal suyu ekleyebilirsin
Bende bu konuda oldukca rahatsızım çok şeyler denedim bazen iyi bazen kötü idare ediyoruz katı yiyeceklerden uzak dur ekmek arası bir şey yeme
Geçmiş olsun
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Sebebi kullandığımız antibiyotikler sanırım
Guest88
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Guest88 »

İç hemoroid varmı bir baktır derim çünkü hemoroid ciddi derecede kabızlık yapıyor.bizzat yaşadım ameliyat oldum kurtuldum.Ayrıca bagırsaklarındaki durumdan tam emin olmak istiyorsan kolonaskopi de yaptırabilirsin.
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen toprak12 »

Ben oluşan kabızlığı alışkanlıklarımk değiştirerek düzelttim:
-yemekleri yavaş yavaş azar azar ve iyice çiğneyerek yiyorum
-muz,süt ürünleri ve fast foodu bıraktım
-her akşam 1 saat tempolu yürüme ve koşma (prostat içinde faydalı)
-bol bol sıvı tüketiyorum
-hergün yeşilçay ve adaçayı içiyorum
-soğuk birşeyler yiyip içmemeye özen gösteriyorum
-pirinç makarna ve ekmeği azalttım
-makat çatlağı içinde sıcak su oturması bana iyi geldi ve düzeldi.birde tuvaltte dışkınızın çıkması için zorlamayın zorladıkça rektumdaki kaslar geriliyor bu yüzden çatlak oluşuyor.bırakın dışkınız zaten kendisi çıkar.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Hemoroid olduğunu düşünmüyorum hocam. "Toprak12" hocam bende dikkat ettiğim zaman oluyor da sürekli de dikkat edilemiyor malesef. Dizideki durum tamamen düzeldi mi acaba
Mrshadow

Klamidya 2 yil saklanmaz