Görüşlerinizi Bekliyorum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mrshadow

Re: Görüşlerinizi Bekliyorum.

Mesaj gönderen Mrshadow »

Prostat steril bir organdir bir bakteri varsa tedavi edilmesi gerekir diyen doktor da var aksini soyleyen de... Karar sizin
dvfth
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen dvfth »

:D
Fatih24
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Fatih24 »

Mrshadow yazdı:
gonore yazdı:Şimdi prostat sıvısını istanbulda nerede aldırabilirim? Hem düzende kültür testi için hemde gelişimde pcr testi olacağım o zaman. Nasıl bir yol izlemeliyim ve ücretleri nedir acaba? Mavi labda için idrar pcr yaptıracağım, prostat için düzen ve gelişimi tercih ediyorum o zaman.
geç maviyi
çevre hastanesi halil ibrahim beyden randevu al
hemen arkasında düzen var. halil ibrahim bey numuneyi alsın sen hemen arkadaki düzene ver kültür yapılsın. nişantaşında gelişim var orası için de numune aldır. pcr için oraya ver. yalnız hocaya sor bu numunelerin saklama ve taşıma koşullarını. numuneler yolda pert olmasın
Mrshadow Merhaba Ayni Testleri Birunide Versem Olmazmı Acaba
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

portakal yazdı:Böyle tıbbında doktorunda amk
Daha prostatın steril mi yoksa belli bir floraya sahip olup olmadığı konusunda net bir bilgiye sahip değiliz şaka gibi ya
2019 da tartıştığımız olaya bak
Abi çok merak ediyorum ya çok merak ediyorum şimdi tıp camiası prostatın steril olup olmadığını bilmiyor mu gülerim lan ben buna...hsdgvfdfgfdfdddfgdszxx
Prostat gibi bir organin steril olmasi bana sacma geliyor.
Sperm bile degil. İsteyen spermini migroskop altinda incelesin
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Prostatın steril olması ile ilgili,

Bodrum Acıbadem hastanesinde Üroloji uzmanı, Tamer Bey vardı. Bir ara ona tedavi olmuştum. Bana şöyle bir cümle kurmuştu.

Prostatın etrafında onu çevreleyen bir kabuk vardır. O kabuktan dolayı, içeriye bakteri geçişi çok ama çok nadir olur, ilaç geçişi de bu yüzden çok az olur. Bu kabuk ilaç geçişine de bakterilerin geçişine de izin vermez. Üstelik prostatı bir bulaşık süngerine de benzetebiliriz. İçinde bir sürü kanalcıklar olan. Kanallarda tek bir bakteri kalsa bile, çoğalması devam eder. Bu yüzden hastalar bir süre ilaç tedavisi aldıktan sonra yeterince ilaç geçişi olmadığından dolayı, oradaki bakteriler tam temizlenmez, be bir süre sonra tekrar nüks yaşarsın. Bunun yanında bazı bakteriler vardır. Biofilm dediğimiz olayı çok iyi yaparlar. Bir kapsül oluşturup kendilerini antibiyotiklere karşı bu kapsül için de korumaya alırlar.Normal antibiyotiklerde bu kapsül bariyerini aşamadığından dolayı, antibiyotik süresince kapsülde saklanırlar, antibiyotik alımı bitince kapsülden çıkıp tekrar üremeye başlarlar. İşte böyle bir kısır döngü bu durum demişti.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

portakal yazdı:
kader48 yazdı:Prostatın steril olması ile ilgili,

Bodrum Acıbadem hastanesinde Üroloji uzmanı, Tamer Bey vardı. Bir ara ona tedavi olmuştum. Bana şöyle bir cümle kurmuştu.

Prostatın etrafında onu çevreleyen bir kabuk vardır. O kabuktan dolayı, içeriye bakteri geçişi çok ama çok nadir olur, ilaç geçişi de bu yüzden çok az olur. Bu kabuk ilaç geçişine de bakterilerin geçişine de izin vermez. Üstelik prostatı bir bulaşık süngerine de benzetebiliriz. İçinde bir sürü kanalcıklar olan. Kanallarda tek bir bakteri kalsa bile, çoğalması devam eder. Bu yüzden hastalar bir süre ilaç tedavisi aldıktan sonra yeterince ilaç geçişi olmadığından dolayı, oradaki bakteriler tam temizlenmez, be bir süre sonra tekrar nüks yaşarsın. Bunun yanında bazı bakteriler vardır. Biofilm dediğimiz olayı çok iyi yaparlar. Bir kapsül oluşturup kendilerini antibiyotiklere karşı bu kapsül için de korumaya alırlar.Normal antibiyotiklerde bu kapsül bariyerini aşamadığından dolayı, antibiyotik süresince kapsülde saklanırlar, antibiyotik alımı bitince kapsülden çıkıp tekrar üremeye başlarlar. İşte böyle bir kısır döngü bu durum demişti.
Çok ama çok nadir oluyursa neden bu kadar hasta var eğer çok nadir olsaydı forumda bu kadar insan olmazdı
Bende pek inanamıyorum prostatın steril olabileceğine steril demek doktorların zırvasıdır bence,zırva diyorum çünkü kendileri bile bilmiyor olayı...kanıtları varsa çıksın konuşsunlar o zaman tamam deriz ama anladığım kadarıyla kanıt yok çünkü birisi florası var diyor biri steril diyor yani hiçbir doktorun bi boktan haberi yok...
Bana söylediği bu hocam. Bazı doktorlarda herkes prostat iltihabı geçirir. Ama bir süre sonra vücut oradaki bakteriyi yener, ve iltihap tekrarlamaz diyor. Bazı kaynaklarda da erkeklerin %50 den fazlası hayatlarının bir döneminde prostat iltihabı geçirir, sonra kendiliğinden kendisi bile farketmeden iyileşmiş olur diye yazılar var.

Bana doktorun dediği bu. Hem Türkiye deki yetişkin erkek sayısını düşündüğünde, nüfusa oranla şurada topu topu kaç kişiyiz. Benim dedemde yaştan dolayı, prostat büyümesi var. Çevremdeki bütün erkeklerle selam kelamım olan bütün herkes ile, konuşuyorum.

Diyorum ki, ya dedemde prostat büyümesi ve iltihap var felan gibisinden söylüyorum. Nasıl bir durum diye,Daha bir kişi, bana bende bir ara sıkıntı yaşadım diyen çıkmadı inanır mısın??? Adamlar prostatın nerede olduğunu dahi bilmiyor gerçekten İnan bana. O yüzden bende o çok şanssız dilime girdiğimizi düşünmüyor değilim.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Ayrıca şunu da söylemekte fayda var diye düşünüyorum. Ben lisede okurken, idrarımın kıpkırmızı kan geldiğini hatırlarım. Ertesi gün tam doktora gidecekken akşama doğru kendiliğinden geçti. Birkaç doktora bu durumu söylediğimde doktorlar bana, işte prostat iltihabına bu yüzden yakalanmışsın dedi bana, orası hasarlanmış, hasarlı yapı en ufak bir durum da iltihaba çevirmiş dedi.

Hocam çevremde arkadaşlar anlatıyorlar. Ki yaptıklarını da biliyorum. Bodrum’da Marmaris’te neler neler yapıyorlar. Anal vajinal oral her ilişkiyi yaşıyorlar. Ya Şu zamanda oral ilişki yaptırmıyorum veya, oral ilişkiyi korunmalı yaptırıyorum diyen adam yoktur sanırım. Ama burada sadece oral ilişki ile, prostatı ağız flora bakterilerinden iltihaplanan insanlar var. Ona bakarsan her oral ilişki yaptıran Prostatit olurdu.

Bundan dolayı, ben şanssızlık ve vücut bağışıklığının zayıf bir dönemde bu hastalığa yakalandığımızı düşünüyorum. Yani, bence prostat iltihabına yakalanmak zor iş,

Ama her şekilde muamma, ve bilinmeyeni çok fazla olan bir denklem gibi.
cihanovel
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen cihanovel »

huseyin252 yazdı:
gonore yazdı:Şu ana kadar 9 bin lira harcadım hiv testleri, doktorlar, hepatitler, sifilizler.... Para falan gözümde değil yeter ki şu dert bi bitsin...

4 aydır bu illetle uğraşırım şu ana kadar 25 bin harcadım çok zor bir süreç para herneyse temennim inşallah iyileşiriz sıkıntılı bir hastalık sıkıntılı bir organ
4 ayda 25 bin tl.lik ne yaptin sen kardeş? Merak ettim amerikaya falanmi gittin?
1453ali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen 1453ali »

Bakın arkadaşlar ben çok tedavi gördüm 2017 den beride ugraşıyorum çok kötüydüm ben internetten alıntı yazıları yazmıyorum. Dr söyledigini yazıyorum.neden o zaman antibiyotik içip duruyorsunuz .madem geçmiyor ben bir bakteriye sahip 3 ay tedaviynen 4 yıldır sıfır olan bu formmu bilmeyen arkadaşlar tanıyorum benle konuşupta günde 40 kere arayan iyi olunca ben iyi oldum deyim telefonu açmayan insanlar tanıyorum kader 48 yazmış demişki oraya antibiyotik zor işliyor zaten benim yazdıgım yazılara bakarsanız ve bu hastalıgın uzun bir şüreçten geçtigini bakterin biyofilm oluşturdugunu ve tedavisininde dirençli bir bakteri için konuşuyorum 3 ay aralıksız detavi gerektiriyor oranın tamamen temizlenmesi gerekir bir bakteri bile kalmayacak ben koagülaz negatif için 30 targocid aldım 22 targocidte 5.6 koloni yazıyordu ve baktirimle bereber veysel hoca hep söyler entorokok faecalis için üç aydan önce bu iç bitmez bende olan 2 bakteri tamamen bitti tabi devlet hastanesinde çıkanlar düzene verdigim teste başka bakteri çık eee sonuçta devlet hastanesi bende eskiden 4 bakteri varmış demekki o kadar kötüydümki 14 sentomu bir arada yaşadım yemşn ederim yazın donuyordum en basinden ayaklarım sankş buzun içinde idi makat tanmasından yataga yatamyordum Allaha şükür dr yalvardım bana üzüldü açık konuşayım ve sana gerekeni yapacagım dedi şuan yüzde yüz yüzde doksanım bazen unutuyorum ama tedavim devam ediyor inşallah bu bakterilerde biterse daha iyi olacagım dr bizle ugraşmak istemiyor çünkü adamın işi gücü yokta 3.4 .ay gibi sürede senlemi ugraşacak zaten kendiniz söylüyorsunuz kısa sürede olmaz diye prostata ilaçlar zor işliyor onu için uzun tedavi olunması lazım prostat iltihabı geçirenlere gelince adamın bagışıklıgı güçlüdür yener kadir bey neden hep diyor burda bir sürü bagışıklık için pea .ala . Gibi takviyeler isimleri söylüyor karamsar olmayacagız adamda 20 lokasit var hiç rahatsız degil iki farklı kişide aynı bakteri var onun dizleri agrıyo digerini kamışı yanıyor enterasan hastalık prostat steril olayına gelince çıkan bu bakterler üroloji ve enfeksiyoncu orda olmaması lazım diyor prostatın yapısı beynin yapısı karışık diyor tadavisi uzun olmasu gerekli diyor burada karamsar olmayalım Allah büyüktür tedaviyle bagışıklıgımızı güçlü tutarak yenecegiz herşeyi denetik olmadımı son çareye bakacagız yani bacagımızı kangıren olmadan kesmeyecegiz benim fikrim budur herkesinkinede saygı duyarım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim bu arkadasimiz çankiridan bir uyemiz ali kardesimiz. Çok iyi bir insandır..devlet hastanesinde enfeksiyoncu dr tanıdıkları vardi...onlar baya ugrastı tedavi için. Şimdi çok iyi. Benide bayramlarda arar sorar sagolsun.
marvin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen marvin »

gonore yazdı:142 gün önce korunmalı bir ilişkim oldu ancak ilişkiden 4 gün sonra peniste sarı akıntı ve idrarda yanma başladı. Korunduğum için ilk olarak psikolojik dedim ancak acıya dayanamadım 7. gün doktora gittim. Doktor akıntıyı görünce azitromisin 1000 mg 3 gün tedavi verdi.. İlaçları kullandım ama sadece idrar yanmam azaldı ve makatta kaşınma başladı...Arada makattan da sarı akıntı gelmeye başladı. Sonra özel bir laba gittim afrikada geri kalmış bir ülkedeyim...14. günümde sürüntü örneği verdiğim ve gram kültürde gonore bulundu ancak adamlar antibiogram yapmadılar...Neyse 15. gün başka bir üroloğa gittim ve test sonucunu gösterdim 1000 mg enjeksiyon sefriakson, 1500 gram azitro, 200 mg tek seferde günlük tok karna 21 günlük doksisiklin verdi...İdrar yanması bitti, sarı akıntı bitti ama makat kaşıntım ve penis yanmam devam etti...28. günümde penşste şeffaf akıntı başladı bu sefer... Ne zaman erekte olsam deli gibi şeffaf akıntı gelmeye başladı.. Sabah penisi sıkıyorum aynı şeffaf akıntı gelliyor gene... Doktora gittim hocam durum bu dedim oda ilaçları tamamla 2 hafta bekle gel dedi.. Yanılmıyorsam 49. günümde hocaya gittim ve akıntını gördü şeffaf olarak hemen test yazdı... Gonore pcr, klamidya pcr, mikoplazma ve sperm kültürü testlerini istedi.. 50. günün sabahında gittim hepsi negatif geldi hocaya bi dha gitmedim sonrasında...Neyse heralde geçti dedm düzelir diye rahattım ancak peniste şeffaf akıntı vardı makat kaşıntımda baya azalmıştı.. 90. günden sonra penis yanması tekrar başladı şeffaf akıntı arttı dayanamadım 94. gün başka bir üroloğa gittim.. Hikayemi anlatttım oda şeffaf akıntı normal endişe etme dedi... Prostatit mi oldum dedim oda sanmam dedi.. Prostata elle baktı normal dedi , ultrason ve idrar tahlili istedi onlarda normal geldi.. Şikayetim var die gentamisin 160 mg 5 gün enjeksiyon ve oflaksin tablet 200 mg günde 2 kez 10 gün boyunca ilaç verdi tamamladım şikayetler bitti... 1 hafta ne akıntı ne kaşıntı oldu... Sonrasında şeffaf akıntı geri başladı, 109. günümdü yanılmıyorsam başka bişeyim yoktu ve kesildi 120. gün gibi kendiliğinden...Ancak arkasından peniste bir ıslaklık ve üşüme hissi oluştu hemen açıp bakıyorum bişey gelmiyor heralde psikolojik dedim.. Bu böyle devam etti.... 138. günümde bu his iyice arttı penis başı çok kötü donma hisi oldu sanki rüzgar esiyormuş gibi, akıntı hissi var ama bişey yok, makat deli gibi yanıyor ve kaşınıyor penis yanıyor..... Şu an makat yanması azaldı ana kaşınıyor, penis başı yanıyor, akıntı geliyor... 3 gün işerken yanma oldu şu an geçti....138-141 arası...Kafaı sıyırmak üzereyim... 189. günüm için randevu aldım.. Mavi lab hasekide idrardan pcr, sperm kültürü ve prostat sıvısından pcr testleri yaptıracağım... Akabinde sonuçlar çıkınca siteden gördüğüm zafer hocaya gitcem.... Şu an niye yaptırmıyorsun diyecek olursanız afrikada görev yapıyorum... 1 temmuz-15 temmuz arası istanbula gelip geri döneceğim... Sonuç tedavi gerektiren bişeyse istifa edeceğim işimden ... Sağlığım bozukdu
Korunmalı ilişkide nasıl iltihap kapıyorsunuz??? Şaka gibi. Mümkün değil bu. Korunmasız oral verici pozisyonda yapmadığınıza emin misiniz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bazı kalitesiz prezervatiflerden özellikle cok ince olanlarda patojen gecirgenligi oldugunu biliyorum. Ozellikle klamidyanin bu konuda cok agresif oldugu bazı makalelerde yazar.