Enterecoccoc bakterileri

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hayirdirinsallah
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Enterecoccoc bakterileri

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

Enterecoccoc bakterilerinin vücudumuzdaki varlığını sadece test ile mi anlayabiliriz yoksa vücutta yaptığı semptomlar var mı arkadaşlar ?
Allah büyük.
1453ali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Enterecoccoc bakterileri

Mesaj gönderen 1453ali »

Varsa dogduguna seni pişman eder kardeş hangi bi sentomunu sana sayayım hangi ağrıyı söyleyeyim kolunda serum 120 günümü sayayım 20 kutu antibiyotigimi sayayım bu bakteryi aklına bile getirme
hayirdirinsallah

1453ali yazdı:Varsa dogduguna seni pişman eder kardeş hangi bi sentomunu sana sayayım hangi ağrıyı söyleyeyim kolunda serum 120 günümü sayayım 20 kutu antibiyotigimi sayayım bu bakteryi aklına bile getirme
Üstad biraz bahseder misin? Bulaş yolları, semptomları ve vücutta yaptığı şeylerden?
Allah büyük.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

1453ali yazdı:Varsa dogduguna seni pişman eder kardeş hangi bi sentomunu sana sayayım hangi ağrıyı söyleyeyim kolunda serum 120 günümü sayayım 20 kutu antibiyotigimi sayayım bu bakteryi aklına bile getirme
Normal prostat sıvısına kültür yaptırsam çıkar mı bu hocam ? Yoksa özel kültürü falan mı var. Benim de merak ettiğim bir konu, çünkü ben korunmasız ters ilişkiye girdikten sonra şikayetler başlamıştı
Hastayim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Hastayim »

Valeri yazdı:
Normal prostat sıvısına kültür yaptırsam çıkar mı bu hocam ? Yoksa özel kültürü falan mı var. Benim de merak ettiğim bir konu, çünkü ben korunmasız ters ilişkiye girdikten sonra şikayetler başlamıştı
Yapacağın şey prostat sıvısından kültür ver ama düzen Lab olursa daha iyi olur çünkü orası hassas çalışıyor semptomlara bakıpta enterecoc var diyemezsin ama zor bi bakteri bunu bil
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Ters ilişki yaşadığım için açıkçası çıkar diye tırsmıyorum değil. Düzene verirmiyim bilmiyorum Muhsin hoca da kültür yaptıracağım muhtemelen.
hayirdirinsallah

Hocam bilenler yok mu bu bakterinin olayını yarattığı semptomları falan
Allah büyük.
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Sana şöyle söyleyim bakteriler 2 insanda aynı bakteri olsa bile sentomları farklı olabiliyor bence tamamen prostatın bulundugu konumda önemli yani bakteri neresindeyse agrılar o bölümde daha çok oluyor genel olan senttomlar hariç mesela kiminde makata vuran agrı başka birinde kamışa vurun agrı üşüme halsizlik sık idrar kalça agrıları yorgunluk sayfayı iyi okursanız burada tecrübeli arkadaşların yazıları mevcut
serkan34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen serkan34 »

Kardeşim bu prostatit hastaliği ters ilişkiden olr genelde enazindan bende ondan oldu ama ilaçların hiç biri tesir etmiyor 3senedir herşeyi denedim bir şeyi buldum ama acikçası burda paylaşmaktan çekiniyorum
serkan34

Kadir bey bana dönerseniz size ne oldugunu açıklayacam.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

serkan34 yazdı:Kardeşim bu prostatit hastaliği ters ilişkiden olr genelde enazindan bende ondan oldu ama ilaçların hiç biri tesir etmiyor 3senedir herşeyi denedim bir şeyi buldum ama acikçası burda paylaşmaktan çekiniyorum
Çekinecek ne var hocam ? Bulduysan bir yol paylaş insanlar da bilgilensin
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

serkan34 yazdı:Kadir bey bana dönerseniz size ne oldugunu açıklayacam.
Çekinecek ne var herkes iyi olmak için bir çare arıyor paylaş belki bizlerede bir çare olur
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

serkan34 yazdı:Kadir bey bana dönerseniz size ne oldugunu açıklayacam.
Burada paylasabilirsiniz kardesim... burada acikca degerlendiririz.
serkan34

Abi ben herşeyi denedim bu tek bir çözümü var bence bende işe yaradı manyetik korse ben bacak arasına gelecek şekilde terzi arkadaşıma diktirdim 2gün oldu hiç bir agrım kalmadı yanlız yan etkileri var bundan başta çekindim paylasmaya
serkan34

Abi ben herşeyi denedim bu tek bir çözümü var bence bende işe yaradı manyetik korse ben bacak arasına gelecek şekilde terzi arkadaşıma diktirdim 2gün oldu hiç bir agrım kalmadı yanlız yan etkileri var bundan başta çekindim paylasmaya
serkan34

Ben birde avakado yaprağı nı 7 dakka kaynatıp içiyorum zaten prostatit olanlarda idrar yolu enfeksiyonu ve böbreklerde sıkıntı olur
hasta2019

Mesaj gönderen hasta2019 »

serkan34 yazdı:Ben birde avakado yaprağı nı 7 dakka kaynatıp içiyorum zaten prostatit olanlarda idrar yolu enfeksiyonu ve böbreklerde sıkıntı olur
böbreklerde sıkıntı olduğunu nereden çıkardınız? ya da hangi bulguya dayanarak?
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

hasta2019 yazdı:
serkan34 yazdı:Ben birde avakado yaprağı nı 7 dakka kaynatıp içiyorum zaten prostatit olanlarda idrar yolu enfeksiyonu ve böbreklerde sıkıntı olur
böbreklerde sıkıntı olduğunu nereden çıkardınız? ya da hangi bulguya dayanarak?
Muhtemelen yoğun antibiyotik kullanımına dayandırıyordur
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yanliz oyle bir kural yok,prostatit hastalarinda bobreklerde sikinti olur diye. Tedavi olmaz iseniz bobreklere kadar yayilma riski var. Bu baska bir sey. Sana hangisi iyi geliyorsa onu tespit etmen gerekir. Avokado yapragimi yoksa korsemi? Onu bilmemiz lazim. Biraz daha ayrintili yazarsan daha iyi olur.
serkan34

Abi ben cok çektim prostatit ten 3sene yani burda yazsam birgün yazmamlazım kısaca söyliyim önce kasiklarda ve pelvik bölgedeki agri ve başalmada dolgunluk için ürologa gittim bana solda Varikosel var dedi ameliyat etti 28gün sonra sol böbrek taşı oluştu 2inci ameliyatı oldum ama prostatit oldugumu söylemedi 16gün sonra tekrar gittim lökosit var spermdedi sonra sende prostatit vardedi ne yapmaliyim dedim ilacı yok dedi ama antibiyotik kullan dedi kulandim hiç bi işe yaramadı sonra bitkiselere baş vurdum inanın tamamini kulladım daha geçenlrrde şehhi şifa yıda aldım prostat macununu hiç bi işe yaramadı sabırla kulandim 2gün geçer gibi oldu baktım gene aynı
serkan34

Gelelim manyetik korseye abi benim 5sene önce işim agır oldugu için belim ve kuyruk sokumumda agrı vardı yaklaşik bir sene çektim sonra internette çare ararken manyetik korse dikkatimi çekti aldım belime taktim ama sırt korsesi oldugu için ben onu kuyruk sokumunun üstüne gelecek şekilde terziye yaptirdim yani 12tane mıknatıs lı yeri belime gelecek sekilde yaptirdim 3gün taktım gündüz belim hiç agrimsdi artik geçenlerde aklima geldi dedim bir deniyim diye yaptirdim korseyi pelvik bölgeye gelecek şekilde mükemmel sonuç aldım ondan paylasmak istedim sizinle insallah sizide iyilestirir bir dua edersiniz bana artik
serkan34

Avakodoyu ben böbregim için kulaniyorum doktor bana prostatit ten idrar yolunda ve böbreginde kum biri kiyor demisti rahat idrar kesesi boşalmayınca kum oluşuyormuş gilaburu demişti ama ben içemedim leş gibi ben avakadoyu kulandim
umutsuz123

Mesaj gönderen umutsuz123 »

Kadir abı yardım lütfen.menıden kan geldi pıhtı halinde et gıbı kırmızı pul biber buyuklugunde ne yapmalıyım iki gun sonra askere gidiyorum.
serkan34

Kadir abi sana bir sorum olacak bende hiç bir bakteri olmadigini söylemişti doktor en sadece lökosit var dedi biteral yazmişti enson 7gün boyunca hastaliktan kurtuldum dedim 8inci gün gene aynı oldu saglik ocagindan iki kutu yazdirdim aldim hiç vaydasi olmadi nasil olur bu abi bende penisin sol tarafında dolgunluk hissi var ama ben agriyan bölgeyi biraz masaj yapınca bu sever sağ tarafa geçiyor birde pelvik bölgede bazen dolgunluk oluyor yada önereceğin bir ilaç varmı açıkçası manyetik korse takarken rahatlıyorum hiç bişey yokmuş gibi daha 2gün oldu ama kokmuyorda deyilim yanlış yapmaktan senin fikrinide almak isterim prostatı baya araştırdım cok hassas bi organ
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

serkan34 yazdı:Kadir abi sana bir sorum olacak bende hiç bir bakteri olmadigini söylemişti doktor en sadece lökosit var dedi biteral yazmişti enson 7gün boyunca hastaliktan kurtuldum dedim 8inci gün gene aynı oldu saglik ocagindan iki kutu yazdirdim aldim hiç vaydasi olmadi nasil olur bu abi bende penisin sol tarafında dolgunluk hissi var ama ben agriyan bölgeyi biraz masaj yapınca bu sever sağ tarafa geçiyor birde pelvik bölgede bazen dolgunluk oluyor yada önereceğin bir ilaç varmı açıkçası manyetik korse takarken rahatlıyorum hiç bişey yokmuş gibi daha 2gün oldu ama kokmuyorda deyilim yanlış yapmaktan senin fikrinide almak isterim prostatı baya araştırdım cok hassas bi organ
Sevgili kardesim,
Kronik prostatite bakteriler yolacar. Enfeksiyon yaratir. Enfeksiyonda prostat dokusunda tahribata yol acar. Agrilar bu yuzdendir. Taktigin korse gecici olarak agriyi dagitabilir. Fakat kesin tedavi icin eger sana prostatit tanisi konulmussa senin oncelikle prostat sivisi, idrar, ve meni orneklerinden lokosit, kultur+antibiogram gibi tahlilleri yaptirip mikrobun yada mikroplarin cinsini bulman sart.Hatta enaz 2,3 farkli lablarda bu tahlilleri yaptir. Yine mikrop tespit edilmesse en son pcr yaptir. Buna gore tedavine yön vermeni oneririm. Korseyi agri icin kullanabilirsin ama oncelikle bakteriye yonelik tedavi sart.