Antibiyogram sonucum çıktı, tecrübeli arkadaşlar...

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Canaydogan

Antibiyogram sonucum çıktı, tecrübeli arkadaşlar...

Mesaj gönderen Canaydogan »

Herkese geçmiş olsun. Bugün meni kültüründen antibiyogram sonucum çıktı. Bu bakteri hakkında bilgi sahibi olan varmıdır? Varsa bilgi verirse sevinirim internetten araştırdım ama kayda değer bilgi bulamadım.

MİKROORGANİZMA : Staphylococcus aureus KOLONİ SAYISI: Bol

Duyarlı antibiyotikler: CEPHAZOLIN (Cefazol, Cezol, Cefamax
GENTAMICIN (Genta, Gensif, Genmisin
TRIMETHOPRIM+SULPHA.(Bactrim, Septrin)
kazaktime
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Antibiyogram sonucum çıktı, tecrübeli arkadaşlar...

Mesaj gönderen kazaktime »

Stafilokoklar insanlar ve diğer hayvanlarda toksin üretmek veya işgal etme yoluyla geniş bir çeşitlilikte hastalıklara yol açabilirler. Stafilokok toksinleri gıda zehirlenmesi durumlarında ana etkendir. Bakteri uygun olmayan şartlarda saklanan yiyeceklerde ürer. Pişirme süreci onları öldürse de, enterotoksinler ısıya dayanıklıdır ve dakikalarca kaynamaya bile dayanabilirler. Stafilokoklar daha çok su içeriği az olan peynir ve salam, sucuk gibi gıdalarda ürerler.

Patojenik türlerinden birisi de yaralarda enfeksiyona yol açabilen Staphylococcus aureusdur. Bu bakteri kuru yüzeylerde yaşar ve geçirgenliği arttırır. Bu türden olan Metisiline-Dirençli Staphylococcus aureus (MRSA) hastaneden kazanılan enfeksiyonlarda ana etken olmuştur ve de toplumdan kazanılan enfeksiyonlarda ortaya çıkışı ve sıklığındaki artışı sonucu bu özelliği anlaşılmıştır. S. aureus ayrıca toksik şok sendromuna da neden olabilmektedir. 1980'ler boyunca bazı tamponlar S. aureus'un hızla üremesine yol açmış ve bu şekilde kana karışan toksinler salınmıştır. Herhangi bir S. aureus enfeksiyonu stafilokokal haşlanmış cilt sendromuna yol açabilir. Bu durum ise derinin kana karışan ekzotoksine verdiği reaksiyon ile oluşur. Ayrıca Piyemi diye adlandırılan bir çeşit septisemiye de yol açabilir.
kazaktime
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kazaktime »

Canaydogan

Cevap için teşekkürler. İnternetten okuduğum bir makaleye göre Peniste oluşan reflü sonucunda oluşabilmesi muhtemelmiş ki bende ondan şüpheleniyordum. En azından prostatımı enfekte eden bakteriyi öğrenmiş oldum. Arkadaşlar prostat sıvısına baktırmama gerek varmıdır ayrıca? Yoksa meni kültürü yeterlimidir. Bu sonuç meni kültürü sonucu
Canaydogan

NE komiktir ki doktorların bugüne kadar verdiği tüm antibiyotiklere dirençli... En son cipro azosilin vermişti doktor bilerek kullanmamıştım. Onlarada dirençliymiş... Ezbere bu işler gerçekten olmuyor.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Canaydogan yazdı:Cevap için teşekkürler. İnternetten okuduğum bir makaleye göre Peniste oluşan reflü sonucunda oluşabilmesi muhtemelmiş ki bende ondan şüpheleniyordum. En azından prostatımı enfekte eden bakteriyi öğrenmiş oldum. Arkadaşlar prostat sıvısına baktırmama gerek varmıdır ayrıca? Yoksa meni kültürü yeterlimidir. Bu sonuç meni kültürü sonucu
Meni çıkarken penis derisinden bulaşmış olabilir bu mikrop deridede var testi tekrarla ayrıca prostat sıvısından kesinlikle yap
Canaydogan

murat222 yazdı:
Canaydogan yazdı:Cevap için teşekkürler. İnternetten okuduğum bir makaleye göre Peniste oluşan reflü sonucunda oluşabilmesi muhtemelmiş ki bende ondan şüpheleniyordum. En azından prostatımı enfekte eden bakteriyi öğrenmiş oldum. Arkadaşlar prostat sıvısına baktırmama gerek varmıdır ayrıca? Yoksa meni kültürü yeterlimidir. Bu sonuç meni kültürü sonucu
Meni çıkarken penis derisinden bulaşmış olabilir bu mikrop deridede var testi tekrarla ayrıca prostat sıvısından kesinlikle yap
Penis derisini bana steril pamukla sildirtti 2-3 kere. Boşalmadan öncede sadece kabla temas etti. Çok zor bir ihtimal dediğinizbenim için ama kesinlikle prostat sıvısına baktıracağm
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

Abi bende reflüden şüpheleniyorum okuduğun makalenin linkini paylaşabilirmisin abi
Canaydogan

Su anda disaridayim aksam 6 gibi ozel mesajdan ve buradan paylasacagim