İğne oldum

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
nedenben
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

İğne oldum

Mesaj gönderen nedenben »

Arkadaşlar tekrar merhaba. Çok soru soruyorum k.bakmayın. Yaşadiklarimi ozetlersem. 1,5 ay önce başlayan ve en son makat agrisi, yanma,sık idrarla devam eden bu süreçte ilk başta sadece peniste yanma vardı. İlk doktorum verdiği ilaçlar sonrası makatla testis birleşerek bir yanma devam etti. Sonra doktor degistirdim ve rektal muayne sonucu lökosit çıktı ve 2 antibiyotikle yola devam ettim. Fakat ilaci mide sorunumdan yarida biraktim
.Arkadaşlar bilir bugün de iesef iğne yazdırdım sabah akşam vuruldum .Malesef şiddetli agrilarim devam ediyor.
Sizlere sorum.
1-En çok su anda makat içi ağrı yanma ve makat etrafında hassasiyet var uyku uyutmayacak şekilde acaba rektal tuse ile makata zarar vermiş olabilir mi doktor?
2-İgne bu ağrıyı kesmiyorsa ne yapayım 2. İğneyi vuruldum.
Cevaplariniz benim için değerli arkadaşlar. Cevaplarinizi bekliyorum.
TBO

Re: İğne oldum

Mesaj gönderen TBO »

Selam kardeşim,

Eğer makat yanmaların ve ağrıların antibiyotik kullanman ile birlikte başladı veya şiddeti arttıysa bu makat çevresi yanmayı antibiyotikler yapıyor,
bende de aynısı olmuştu antibiyotik kullanırken makat ağrısı ve sürekli yanma alevlenme hissine sahiptim. Bu antibiyotik bazı bünyelerde bu yanmaya yol açtığını bir makalede okumuştum.

Eğer oral yoldan antibiyotiklere devam ediyorsan sitedeki arkadaşların tavsiye ettiği probiyotikleri almanı tavsiye ederim. Çünkü antibiyotiklerin yapıcı etkisi kadar yıkıcı etkisi de var. İesef iğne bir anda ağrı kesmez sonuçta sen antibiyotik içeren bir iğne oldun ağrı kesici bir iğne vurulmadın. Allah sabır ve şifa versin iyi akşamlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Nedenben kardesim,
Rektal tuse lokositin kac cikti? Kac adet igne vurdun? Igneden sonra antb tablet ve takviye vitamin aldinmi?
Her gun sicak su oturma seanslari yap ve bol su ic.
Agrilar hemen gecmez cunku prostatta doku hasari var.Oncelikle prostati bakterilerden temizlemen gerekli.
Arkasindan gerekli vitamin enzimlerle onarici tedaviye devam etmeni tavsiye ederim.
nedenben

kadir yazdı:Nedenben kardesim,
Rektal tuse lokositin kac cikti? Kac adet igne vurdun? Igneden sonra antb tablet ve takviye vitamin aldinmi?
Her gun sicak su oturma seanslari yap ve bol su ic.
Agrilar hemen gecmez cunku prostatta doku hasari var.Oncelikle prostati bakterilerden temizlemen gerekli.
Arkasindan gerekli vitamin enzimlerle onarici tedaviye devam etmeni tavsiye ederim.
Abi rektal muayine sonucu 18-20 lokosit. Bugün sabah ve akşam 2 iğne oldum yarın devam ediyorum. Bu akşam ant tablet aldım 1 tane cravit. Almaz olaydim midemi bozdu gene. Takviye propolis kullanıyorum.
nedenben

TBO yazdı:Selam kardeşim,

Eğer makat yanmaların ve ağrıların antibiyotik kullanman ile birlikte başladı veya şiddeti arttıysa bu makat çevresi yanmayı antibiyotikler yapıyor,
bende de aynısı olmuştu antibiyotik kullanırken makat ağrısı ve sürekli yanma alevlenme hissine sahiptim. Bu antibiyotik bazı bünyelerde bu yanmaya yol açtığını bir makalede okumuştum.

Eğer oral yoldan antibiyotiklere devam ediyorsan sitedeki arkadaşların tavsiye ettiği probiyotikleri almanı tavsiye ederim. Çünkü antibiyotiklerin yapıcı etkisi kadar yıkıcı etkisi de var. İesef iğne bir anda ağrı kesmez sonuçta sen antibiyotik içeren bir iğne oldun ağrı kesici bir iğne vurulmadın. Allah sabır ve şifa versin iyi akşamlar.
Haklı olma ihtimalin yüksek çünkü antibiyotik kullanırken başladı makat yangısı ve sıcaklık hissi.
nedenben

Arkadaşlar yaklaşık 5 gundur uykusuzuk yüzünden kendimi toparlayamiyorum. Prostat ağrıları var. 5 gundur alevlendi ve en çok makat içi ve çevresi,testisler. saat 11 de yatıp 3 te uyaniyorum ve ondan sonra dalamiyorum.Ne yapmalıyım psikolojim giderek bozuluyor
nedenben

Düşünmekten mi dalamiyorum bilmiyorum ama 3 te uyanmamin nedeni ağrılar galiba.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ağrılar için sırt üstü yatıp her iki bacağının altına küçük yastık yada bacaklarını yüksekte tutacak bir şeyler koyabilirsin..o bölge,tetisler vs.yatağa değmesin ki ağrılar azalsın..ben öyle yapardım bi ara.birde atarax diye bir ilaç var.antidepresan diye geçiyor sanırım.uyumak istediğin vakitten 10 dakika önce yarısını kırıp alırsan kimse uyandıramaz seni..
nedenben

ABittersweetLi yazdı:ağrılar için sırt üstü yatıp her iki bacağının altına küçük yastık yada bacaklarını yüksekte tutacak bir şeyler koyabilirsin..o bölge,tetisler vs.yatağa değmesin ki ağrılar azalsın..ben öyle yapardım bi ara.birde atarax diye bir ilaç var.antidepresan diye geçiyor sanırım.uyumak istediğin vakitten 10 dakika önce yarısını kırıp alırsan kimse uyandıramaz seni..
Tavsiyelerin için sağol kardeşim. Ağrıdan uyuyamadigin zaman oldu mu hiç ?
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

nedenben yazdı:
ABittersweetLi yazdı:ağrılar için sırt üstü yatıp her iki bacağının altına küçük yastık yada bacaklarını yüksekte tutacak bir şeyler koyabilirsin..o bölge,tetisler vs.yatağa değmesin ki ağrılar azalsın..ben öyle yapardım bi ara.birde atarax diye bir ilaç var.antidepresan diye geçiyor sanırım.uyumak istediğin vakitten 10 dakika önce yarısını kırıp alırsan kimse uyandıramaz seni..
Tavsiyelerin için sağol kardeşim. Ağrıdan uyuyamadigin zaman oldu mu hiç ?
çok oldu.şimdi de prostatit yüzünden değil ama başka hastalıklar yüzünden uyuyamıyorum :)
nedenben

Geçmiş olsun. Pazartesi iş başı yapacağım ama kara kara düşünüyorum . Uykusuzluk tan gündüz hayalet gibiyim. Bu prostat ağrısı sürekli devam edecek olursa böyle yandik
nedenben

Arkadaşlar makat içinde yangı, sismis gibi,ağrı ve hassasiyet var 5 gündür. Bu bir anda ortaya çıktı ve başlangıçta prostat ağrısı sadece apış arasında yanma ve idrar duzensizligi vardı.
Sorum su;
Makattaki bu ağrı ve şişlik hissi prostatla ilgili mi?
Genel cerrah uz. gitmelimiyim?
nedenben

nedenben yazdı:Arkadaşlar makat içinde yangı, sismis gibi,ağrı ve hassasiyet var 5 gündür. Bu bir anda ortaya çıktı ve başlangıçta prostat ağrısı sadece apış arasında yanma ve idrar duzensizligi vardı.
Sorum su;
Kizariklikta oluşmuş bunun prostitle alakası yok o zaman ya ben genel cerraha goruneyim mi arkadaslar
Galip

Mesaj gönderen Galip »

nedenben yazdı:
nedenben yazdı:Arkadaşlar makat içinde yangı, sismis gibi,ağrı ve hassasiyet var 5 gündür. Bu bir anda ortaya çıktı ve başlangıçta prostat ağrısı sadece apış arasında yanma ve idrar duzensizligi vardı.
Sorum su;
Kizariklikta oluşmuş bunun prostitle alakası yok o zaman ya ben genel cerraha goruneyim mi arkadaslar

Doğrudur şikayetin hemoroid ten kaynaklı olabilir
Cerraha görün yada gastroentoroloji olabilir
nedenben

Galip yazdı:
nedenben yazdı:
Sorum su;

Doğrudur şikayetin hemoroid ten kaynaklı olabilir
Cerraha görün yada gastroentoroloji olabilir
Sağol pazartesi doktora gideceğim.
nedenben

Arkaslar bu prostat belirtileri sürekli apış arası yanma ve idrar sıkıntıları hep mi devam eder arada düzelme olmazmi