Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mrshadow

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen Mrshadow »

Bende hic cikaramadigi olmadi zafer hocanin. Maks 30 sn. icinde sivi geliyor
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Söyle ki 3.sefer enfeksiyon geçiriyorum aynı kişiden. Ne ben ilişkiye son verdim ne o tedavi oldu. 2. Enfeksiyonun tedavisinde 6 penisilin 1 kutu tetradox 1 kutu tetra 1 kutu azitro 2 kutu tavanıc kullandım. Böbrekler pert oldu tabi :) şikayetim son buldu bulmasına da o esnada spora yazıldım sonra ufaktan yanma olmaya başladı üretrada dedim bir terslik var. Tam 1 yıl her ay tahlil yaptırdım sonuçlar tertemiz. (Aynı kişi ile opustukten sonra boğazımda lenf bezlerim şişti bu arada ve hala şiş) en son idrar yoluna pcr yaptırdım o da temiz ama şikayet var hala.. Neyse bir kez daha pcr yaptırdım hem boğazımdan sürüntü aldılar hem idrar verdim aynı labaratuvar'da yeni paket gelmiş gardnerella vaginalis de var içinde, işte o zaman pozitif çıktı. Bunun üzerine doktora gittim işte geçen gün 1 kutu metradinazol grubu antibiyotik ve 1 kutu tetradox verdi ama geçmedi işte. Belki de başından beri aynı kişiden aynı bakteriyi alıyorum veya daha fazlasını, yukarı da saydığım ilaçlar diğer bakterilere etki etmiştir ama Gardnerella kaldı sanırım ona etki etmedikleri için. Yani en azından ben öyle düşünüyorum. En son yaptırdığım tahliller de burada yazdım işte.. Detaya girerseniz sevinirim aynı rahatsızlık varmış sizde de yardımcı olursunuz
Mrshadow

Dostum sen biraz aranmissin kusura bakma ama gandrenella filan bogazda cok barinacak bir virus degil bence. Cunku surekli sicak biseyler yiyip iciyosun, belli isi derecesinde yasayabilir canlilarin bircogu. Tabii 100 derece sicakta, -270 derecede yasayanlar da var ama genelde bu tur mikroplar yogun sicakta yasayamazlar

Bogazda stafilokok turu bisey olabilir. Ama gandrenella varsa 2 haftalik metradinazole cozer
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Malesef büyük hata yaptım bilinçsizlik işte. 3 sefer cinsel ilişkiye girmedim sadece öpüştüm. Boğazımdan idrar yollarına geçmiş olabilir, sonuçta ne içersek onu çıkartıyoruz. Boğazımda üremesine bende şaşırdım. Zafer hocaya gitsem mi acaba tekrar
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Boğaz kültürleri temiz hep başka bakteri olsa çıkardı diye düşünüyorum. Sadece pcr da ürediği için de malesef kültür+antibiyogram yapamıyoruz. Sizin hangi tahlilde uredi ?
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Mrshadow yazdı:Dostum sen biraz aranmissin kusura bakma ama gandrenella filan bogazda cok barinacak bir virus degil bence. Cunku surekli sicak biseyler yiyip iciyosun, belli isi derecesinde yasayabilir canlilarin bircogu. Tabii 100 derece sicakta, -270 derecede yasayanlar da var ama genelde bu tur mikroplar yogun sicakta yasayamazlar

Bogazda stafilokok turu bisey olabilir. Ama gandrenella varsa 2 haftalik metradinazole cozer

Gardnellanın yanındaa yazan bakteriler sanırım ağız florasındada var öyle biliyorum
Gardnella tek bakılmıyor diğer bakterilerle bakılıyor
Mrshadow

Hocam ben anlamadim tam olarak
İdrar yollarinda mi pcr da bulundu, bogazda mi?
İdrarda bulundu ise henuz temizlememis olabilirsiniz.
Opusmeyle bogazdaki bakteri idrar yollarina gitmez. Midedeki asit yok eder
Mrshadow

Bir de tam olarak hangi bakteriler bulundu
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Yorumlarınız gerçekten değerli teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Şöyle ki ilk enfeksiyonda ne tahlil ne birşey hiçbir şey yapmadan antibiyotik verdi, zamanında kullandım ve geçti. 2. Sefer sadece tahlile göre antibiyotik verdi enfeksiyon çok olmasına rağmen 1 kutu cipro. Geçmedi haliyle sonra özelde şu anki doktoruma gittim o esnada antibiyotik kullandığım için yaptığı testler de üreme olmadı. Bilmiyordum ama o zaman antibiyotik kullanırken tahlil yapılmayacağını. Sonra o yukarıda bahsettiğim ilaçları kullandım penisilin falan geçmişti. Madem sex yapamıyorum sürekli enfeksiyon geçiyor, bari öpüşeyim dedim onda da boğazımda enfeksiyon oluştu. Herhalde ben tedavi olmadan önce oral sex yaptırdıysam ona tam hatırlamıyorum onun boğazına geçmiş olabilir. Tükürük yolu ile de ben aldım sanırım. 1 yıldır tahliller temiz çıkıyordu herşeyi yaptırdım. Pcr yaptırayım dedim son olarak boğazıma orada gardnerella vaginalis pozitif çıktı. Daha sonra idrar yollarına yaptırdım orada da gardnerella vaginalis pozitif çıktı. Belki de tek şikayetim budur. 3. Kez bulaşma olduğu için de bakteri artık düşük dozda ki antibiyotiklere direnç kazanmış olabilir. Kültür de üremiyor ki dirençsiz olduğu gruptan ilaç kullanalım. Malesef komplike olmuş durumda rahatsızlığım.
Maximus7781
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Maximus7781 »

kadir yazdı:11 yildir prostatitle ugrasiyorum.Bu hastaliga sebep olan bakterilerdir.Antibiyotikten baska tedavi sekli yok hic ugrasmayin.Şöyleki cipro,tavanic gibi oral yoldan alinan tabletler leblebi cekirdek gibi etkisi yetersiz..bir muddet sonra tekrar nuks ediyor...onu gecin..igne olacaksiniz kardesim..igne cok daha etkili...igneler bakterileri aninda pasifize ediyor...igneler bitince akabinde oral yoldan 2kutu kadar tablet kyullanilacak.Ha bide sunu soyliyeyim prostatitmiyim degilmiyim diye sistoskopi falan yaptirmayin...prostatitseniz zaten gerek yok.İseme sıkintiniz varsa, cok zor isiyorsaniz,prostatitde degilseniz darlik olabilir tabiki.. ozaman sistoskopi gerekebilir. Bu hastaligin teshisi icin rektal tuse yaptirin..prostatin odagindan cikan sivi orneginin laboratuar mikroskobik incelemesi sonucundaki lokosit miktarini ogrenmenizdir.En kesin ve basit yontem budur.Lokosit sayisi 3-4 u gecerse zaten prostat enfekte olmus demektir.Antibiyotik devamli kullanilmayacak ...kullandigim ilaclar 20 gun suruyor .20 gun sonunda 10 gun ara veriyorum ve tekrar lokosite baktirip kontrolu sagliyorum..10 aydir antb kullanmiyorum. Sadece Solgar bromelain ve propolis damlayi surekli kullaniyorum.Doku ve mukoza onarimi icin.Alfa bloker hic kullanmadim..faydasinin gecici olduguna inaniyorum.Prostatit hastalarinin asiri bosalmalarinin prostati zorladigina inaniyorum haftada 2 defanin daha saglikli oldugunu soyleyebilirim.Antibiyotik olarak dedigim gibi igne, tablet +vitamin +enzim+probiyotik kombinasyonundan cok fayda gordum.Ba girsak florasi guvenligi ve candida mantari icinde probiyotik olarak ev yogurdu tuketmekteyim.Su an cok iyiyim..stres ve sinir ortami immun sistemi aninda cokertiyor.. bagisiklik sistemimizi surekli guclu tutmamiz gerekiyor.Ona cok dikkat edin.Cinsel olarak sorunum kalmadi sabah ereksiyonu da dahil.Kisacasi uygun antbiyotik tedavisinden fayda gordugumu belirtirim.Son olarak sunu ifade edeyim prostat ameliyatini kesinlikle onermiyorum.Herkese gecmis olsun.

Kadir abi selam istanbulda medical park hastanesinden prof. Ali eroldan randevu aldım uygun mudur başka doktor tavsiyen olur mu?
Mrshadow

Valla dostum ben ilk defa bogazda gandrenella bakterisi tespit edilen biri goruyorum.

Peki bogazinda nasil bir rahatsizlik veriyor bu durum?
Sefil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Sefil »

Hocam sen hic ornek almadan laba geri versen serumu yine gardnerella cikar ya da en iyisi trichomonas cikar cok ilginc seyler harbiden
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Mrshadow yazdı:Valla dostum ben ilk defa bogazda gandrenella bakterisi tespit edilen biri goruyorum.

Arkadaşlar gardnella tek başına bakılmıyor pcr da yanında 2 bakteri daha var onlar ağız florasında çıkan bakteriler belki onlar çıkıyor da olabilir
Pcrınızı açın bakın 1-2 bakteri daha var gardnella yanında
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:Malesef büyük hata yaptım bilinçsizlik işte. 3 sefer cinsel ilişkiye girmedim sadece öpüştüm. Boğazımdan idrar yollarına geçmiş olabilir, sonuçta ne içersek onu çıkartıyoruz. Boğazımda üremesine bende şaşırdım. Zafer hocaya gitsem mi acaba tekrar
Gardnerellanin bogaza gecmesi icin, partnerine oral yaptirip, sonra onunla öpüsmen gerekir. Bu sekilde bir bulas söz konusu olabilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Maximus7781 yazdı:
kadir yazdı:11 yildir prostatitle ugrasiyorum.Bu hastaliga sebep olan bakterilerdir.Antibiyotikten baska tedavi sekli yok hic ugrasmayin.Şöyleki cipro,tavanic gibi oral yoldan alinan tabletler leblebi cekirdek gibi etkisi yetersiz..bir muddet sonra tekrar nuks ediyor...onu gecin..igne olacaksiniz kardesim..igne cok daha etkili...igneler bakterileri aninda pasifize ediyor...igneler bitince akabinde oral yoldan 2kutu kadar tablet kyullanilacak.Ha bide sunu soyliyeyim prostatitmiyim degilmiyim diye sistoskopi falan yaptirmayin...prostatitseniz zaten gerek yok.İseme sıkintiniz varsa, cok zor isiyorsaniz,prostatitde degilseniz darlik olabilir tabiki.. ozaman sistoskopi gerekebilir. Bu hastaligin teshisi icin rektal tuse yaptirin..prostatin odagindan cikan sivi orneginin laboratuar mikroskobik incelemesi sonucundaki lokosit miktarini ogrenmenizdir.En kesin ve basit yontem budur.Lokosit sayisi 3-4 u gecerse zaten prostat enfekte olmus demektir.Antibiyotik devamli kullanilmayacak ...kullandigim ilaclar 20 gun suruyor .20 gun sonunda 10 gun ara veriyorum ve tekrar lokosite baktirip kontrolu sagliyorum..10 aydir antb kullanmiyorum. Sadece Solgar bromelain ve propolis damlayi surekli kullaniyorum.Doku ve mukoza onarimi icin.Alfa bloker hic kullanmadim..faydasinin gecici olduguna inaniyorum.Prostatit hastalarinin asiri bosalmalarinin prostati zorladigina inaniyorum haftada 2 defanin daha saglikli oldugunu soyleyebilirim.Antibiyotik olarak dedigim gibi igne, tablet +vitamin +enzim+probiyotik kombinasyonundan cok fayda gordum.Ba girsak florasi guvenligi ve candida mantari icinde probiyotik olarak ev yogurdu tuketmekteyim.Su an cok iyiyim..stres ve sinir ortami immun sistemi aninda cokertiyor.. bagisiklik sistemimizi surekli guclu tutmamiz gerekiyor.Ona cok dikkat edin.Cinsel olarak sorunum kalmadi sabah ereksiyonu da dahil.Kisacasi uygun antbiyotik tedavisinden fayda gordugumu belirtirim.Son olarak sunu ifade edeyim prostat ameliyatini kesinlikle onermiyorum.Herkese gecmis olsun.

Kadir abi selam istanbulda medical park hastanesinden prof. Ali eroldan randevu aldım uygun mudur başka doktor tavsiyen olur mu?
A.s kardeşim,
Söz konusu dru bilmiyorum,tanımam. Forumda encok adi gecen drlardan birine gitmeni tavsiye ederim.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Mrshadow yazdı:Valla dostum ben ilk defa bogazda gandrenella bakterisi tespit edilen biri goruyorum.

Şöyle bir rahatsızlık veriyor, yutak kısmına fener ile baktigimda farenjit tarzı kabartılar var. Boyun bölgesinde sağ tarafta ve sol tarafta şişmiş lenf bezleri bar yaklaşık 14 mm 17 mm arasında birden fazlalar. Boğaz ağrım oluyordu ilk başlarda şu an pek yok. Bağırınca sesim hemen catallaşıyor ve gıcık geliyor. Eskiden bu şekilde değildi. Enfeksiyon olduğumda o zaman oral yapılmıştı habersizdik tabi daha nüks etmemişti. Gardnerella normal flora da bulunuyormuş sanırım. Laktobasiller azaldığı zaman onlar üremeye başlıyormuş. Bu da enfeksiyon yapıyor işte. Yoğun antibiyotik kullanımı da etkili bunda flora bozuluyor. 1 yıldır kabızlık çekiyorum buna bağlı olarak makat çatlağı başladı illet birşey. Bir yandan bununla uğraşıyorum bir yandan enfeksiyon ile cidden zor.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Arkadaşlar gardnella tek başına bakılmıyor pcr da yanında 2 bakteri daha var onlar ağız florasında çıkan bakteriler belki onlar çıkıyor da olabilir
Pcrınızı açın bakın 1-2 bakteri daha var gardnella yanında[/quote]
Ben idrar yollarına yapılan pcr testinden boğazıma yapılmasını istedim. Boğazdan sürüntü alınıp 11 tane patojene baktılar, gardnerella dışında trichomonas da vardı da o negatif yazıyor.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

kadir yazdı:
Valeri yazdı:Malesef büyük hata yaptım bilinçsizlik işte. 3 sefer cinsel ilişkiye girmedim sadece öpüştüm. Boğazımdan idrar yollarına geçmiş olabilir, sonuçta ne içersek onu çıkartıyoruz. Boğazımda üremesine bende şaşırdım. Zafer hocaya gitsem mi acaba tekrar
Gardnerellanin bogaza gecmesi icin, partnerine oral yaptirip, sonra onunla öpüsmen gerekir. Bu sekilde bir bulas söz konusu olabilir.
Kadir abi merhaba, bugün sonuçları almaya gittim sperm de ve idrar tahlillerinde üreme olmamış ama prostat masajında sıvı çıkmamıştı. Penis içine çubuk sokup örnek alıp kültür yapılmıştı. Staphylococcus haemolyticus üremiş. 80.000 koloni diyor. Doktorum çubuk ile örnek alırken penis derisinden de bulaş olmuş olabilir diyor yani tam prostatın da kesin var diyemem dedi. Kültür sonucuna göre dirençli ve dirençsiz olduğu antibiyotikler var 2 kutu tavanıc yazdı günde 1 defa olacak şekilde. Diğer ilaçlar böbrek üzerinde yan etkisi çok var dedi. Belki hastane de yatarak da tedavi olabilirsin geçmez ise eğer dedi. Ne yapmam gerekiyor tavanıc bir işe yarar mı acaba
Mrshadow

Antibiyogram sonucunu at
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Mrshadow yazdı:Antibiyogram sonucunu at
Buraya mı yazayım yoksa fotoğraf falan ekleyebiliyor muyuz ?
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Buraya da antibiyogram sonucunu yazayım

Sefoksitin tarama: Açıklama pos
BenzylPenicillin: Dirençli açıklama >=0,5
Oxacillin:Dirençli açıklama >=0,4
Gentamicin: Duyarlı açıklama <=0,5
Ciprofloxacin: Duyarlı açıklama <=0,5
Induklenebilir Klindamisin Direnci: açıklama: negatif
Erythromycin: Direncli açıklama>=8
Clindamycin: Duyarlı açıklama <0,25
Linezolid: Duyarlı açıklama :2
Daptomycin: Duyarlı açıklama :0,5
Teicoplanin: Duyarlı açıklama :4
Vancomysin: Duyarlı açıklama :1
Tetracycline: Dirençli açıklama >=16
Tigecycline: Duyarlı açıklama :0,25
Fusidic Acid: Dirençli açıklama :16
Trimethoprin/Sulfamethoxazole: Dirençli açıklama :160
Mrshadow

burda tavanic etken maddesi çalışılmamış ki,
enfeksiyon doktoruna görün bu sonuçla birlikte.
belki genta iğne+cipro tablet yazar
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Penis dokusundan bulaş olmuş olabilir araştırdığım kadarı ile. Şu an için herhangi bir antibiyotik kullanmak istemiyorum hala önceliğim gardnerella vaginalis. İdrar tahlilinde ve kültüründe lökosit gözükmedi. Geçtiğimiz haftalarda eritrosit 6 gösteriyordu şu an 1. Herhangi bir şikayetim yok ağrı sızı yanma, idrar da gayet iyi çıkıyor tazyikli. Muhtemelen bu konu için Zafer hocaya gideceğim prostat sıvısı gelir ise direkt lökosit baktıracağım. Yüksek ise ona göre antibiyotik kullanırım. En azından hangi bakteri ürüyor biliyoruz tam kesin olmamakla birlikte
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abi merhaba, bugün sonuçları almaya gittim sperm de ve idrar tahlillerinde üreme olmamış ama prostat masajında sıvı çıkmamıştı. Penis içine çubuk sokup örnek alıp kültür yapılmıştı. Staphylococcus haemolyticus üremiş. 80.000 koloni diyor. Doktorum çubuk ile örnek alırken penis derisinden de bulaş olmuş olabilir diyor yani tam prostatın da kesin var diyemem dedi. Kültür sonucuna göre dirençli ve dirençsiz olduğu antibiyotikler var 2 kutu tavanıc yazdı günde 1 defa olacak şekilde. Diğer ilaçlar böbrek üzerinde yan etkisi çok var dedi. Belki hastane de yatarak da tedavi olabilirsin geçmez ise eğer dedi. Ne yapmam gerekiyor tavanıc bir işe yarar mı acaba
Merhaba kardesim,
Sana tavsiyem, prostat sıvısı lokosit kontrolü yaptirman. Eger yuksekse bu ureyen patojenin enfeksiyona sebep oldugunu ogrenmis olursun. Antibiograminida yanina al. Ona gorede antibiyotik tedavisine gecersin. Zafer hoca senin cikmayan sıvını cikartir.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Tamam dediğiniz gibi yaparım