Hangi testleri yaptırmalıyım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ant07
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Hangi testleri yaptırmalıyım

Mesaj gönderen ant07 »

Merhaba arkadaşlar
hepinize geçmiş olsun. Aranızda yeniyim,öncelikle rahatsızlığımdan bahsetmek istiyorum;
yaklaşık 3 ay önce, sol testiste ağrı (ara ara fakat uzun süreli) sık idrar, cinsel isteksizlik, ereksiyon kaybı, idrar yapmada tuhaflık (ön idrar ve orta idrarda bir sıkıntı yokken son idrarda debinin hızla düşüp, idrarın tam çıkamaması hissi) ve gece yattığım zaman penis kanalında yanma durumlarını yaşadım. O dönem şehir dışında şantiye de görevliydim ve doktora gidemedim. 3-4 hafta içinde sık idrar hariç diğer tüm semptomlar kayboldu. Hatta cinsel istek ve ereksiyon hayatımda hiç olmadığı kadar tavan yaptı diyebilirim. Bu durum yaklaşık 5 hafta kadar sürdü. 5 haftanın sonunda cinsel istek ve ereksiyon yine aynı şekilde düşüşe geçti, bununla beraber makat ve penis arasında 1sn geçemeyen batmalar (günde 10-12 kez) uzun süre oturunca makat penis arasında şişkinlik hissi, idrar sonrası damlama (her idrardan sonra değil), sol testiste gerginlik hissi, penis ucunda batma (günde 1-2 kez) ve 1 gün boyunca süren bel ağrısı (çok değişik bir ağrıydı) yaşamaya başladım. Saydığım bu son semptomlar 3 haftadır azalarak devam ediyor. halen herhangi bir tedavi görmedim.

foruma denk gelince bayağı inceleme yaptım. Hastalığın teşhisi ve tedavisinin ciddi anlamda zor olduğunu öğrenince sizlere danışma gereği duydum.
benim sizlere sorum nasıl bir yol izlemeliyim. Bazı doktor isimleri verilmiş İstanbul, eskişehir ve ankara dan. şuan için oralara gitmem hem maddi hem manevi olarak çok zor. kendim Antalya da yaşıyorum.

burada önerebileceğiniz bir doktor var mı?
yoksa eğer ne gibi testleri yaptırmalıyım? (doğru tanının konulabilmesi için)
Okuduğum kadarıyla rektal tuşe ile prostat sıvısının alınması işlemini yapabilen doktor bulmak elzem görünüyor.

cevaplarınız için teşekkür ederim..
nnnurcan2002
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Re: Hangi testleri yaptırmalıyım

Mesaj gönderen nnnurcan2002 »

bayagıdır bu sıkıntılarız var hiç dr a gtmedinizmi? acizane düşüncem zaman kaybetmeden prostat sıvısından lokosite bakan bir dr a görünmeniz....
nnnurcan2002
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen nnnurcan2002 »

forumun bir yerinden alıntı

Antalya memorial da abidin hoca varmis bir gorun istersen..
ant07

Mesaj gönderen ant07 »

nnnurcan2002 yazdı:forumun bir yerinden alıntı

cevabın için teşekkür ederim..

hocam prostat sıvısı haricinde hangi testleri yaptırmam lazım? olmazsa olmaz denilen.
niye bu şekilde soruyorum; forumda bir çok kişi doktorlardan şikayetçi "şunu yaptı bunu yapmadı, idrara baktı antibiyotik yazdı gönderdi" gibi..
hayirdirinsallah
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

ant07 yazdı:
nnnurcan2002 yazdı:forumun bir yerinden alıntı

cevabın için teşekkür ederim..

hocam prostat sıvısı haricinde hangi testleri yaptırmam lazım? olmazsa olmaz denilen.
niye bu şekilde soruyorum; forumda bir çok kişi doktorlardan şikayetçi "şunu yaptı bunu yapmadı, idrara baktı antibiyotik yazdı gönderdi" gibi..
üstad prostat sıvısından lökosit ile her şey belli olur
Allah büyük.
ant07

Mesaj gönderen ant07 »

üstad prostat sıvısından lökosit ile her şey belli olur[/quote]

tamamdır hocam. İlk iş prostat sıvısı alabilen dr bulmak olacak. artık tüm hastaneleri yoklayacağım..
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Rektal tuşe ile prostat sıvısından lokosit bakan doktor bulamazsan en yakındaki labla konuş sıvıyı cam lama alsam bakabilirmisiniz diye sonra herhangi bir üroloji doktoruna prostat masajı yaptır sıvıyı cama al üstünü kapat laba götür baktır ekstra kültürde yaptır sıvıdan
Allah büyük :roll:
ant07

Mesaj gönderen ant07 »

bb544 yazdı:Rektal tuşe ile prostat sıvısından lokosit bakan doktor bulamazsan en yakındaki labla konuş sıvıyı cam lama alsam bakabilirmisiniz diye sonra herhangi bir üroloji doktoruna prostat masajı yaptır sıvıyı cama al üstünü kapat laba götür baktır ekstra kültürde yaptır sıvıdan

şu zaman aralığında tanıdıklar vasıtası ile 2 doktora sordurdum "o işlem çağ dışı gelsin halledilir" denmiş, prostat sıvısı için. hastane çok sormaya devam edeceğim. Cahilliğimden soruyorum, kültür dediğiniz nedir? aynı sıvı üzerinden mi bakılıyor?
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

ant07 yazdı:
bb544 yazdı:Rektal tuşe ile prostat sıvısından lokosit bakan doktor bulamazsan en yakındaki labla konuş sıvıyı cam lama alsam bakabilirmisiniz diye sonra herhangi bir üroloji doktoruna prostat masajı yaptır sıvıyı cama al üstünü kapat laba götür baktır ekstra kültürde yaptır sıvıdan

şu zaman aralığında tanıdıklar vasıtası ile 2 doktora sordurdum "o işlem çağ dışı gelsin halledilir" denmiş, prostat sıvısı için. hastane çok sormaya devam edeceğim. Cahilliğimden soruyorum, kültür dediğiniz nedir? aynı sıvı üzerinden mi bakılıyor?
Cag dışı dedikleri için bana teşhiş koyamadılar. Kültür sıvıdan bakteri mikrop aramak için
Allah büyük :roll:
ant07

Mesaj gönderen ant07 »

bb544 yazdı:
ant07 yazdı:

Cag dışı dedikleri için bana teşhiş koyamadılar. Kültür sıvıdan bakteri mikrop aramak için

anladım. bana istanbul yolu gözükecek gibi. sıvı olayına girmeyecekse doktor antibiyotik yazıp gönderecek herhalde
ant07

Mesaj gönderen ant07 »

bir tane doktor buldum gibi. yapabiliyorum demiş fakat kendisi şuan izindeymiş. hastane doktor ismi reklam olmasın diye yazmıyorum. gelişmeleri buraya aktarırırım
hayirdirinsallah

1- hüseyin seçgin
2- zafer oyman

prostat sıvından lökosit bakan doktorlar
Allah büyük.
ant07

Mesaj gönderen ant07 »

hayirdirinsallah yazdı:1- hüseyin seçgin
2- zafer oyman

hocam antalya da buldum. izinden gelsin direk gideceğim. umarım yanlış anlamamıştır anlattıklarımı :)
ben kendim direk görüşmedim, eczacı arkadaşımın tanıdığıymış, o aradı
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

ant07 yazdı:
2- zafer oyman

hocam antalya da buldum. izinden gelsin direk gideceğim. umarım yanlış anlamamıştır anlattıklarımı :)
Sana yakın eskişehir'de huseyin seçgin var onada gidebilirsin
ant07

Mesaj gönderen ant07 »

asosyal yazdı:
ant07 yazdı:
2- zafer oyman

Sana yakın eskişehir'de huseyin seçgin var onada gidebilirsin

aklımda hocam. burayı bir deneyeyim. bakalım neler yapacak ne gibi ilaçlar olacak. ona göre ilk iş buraya yazmak
Hu07
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Hu07 »

ant07 yazdı:bir tane doktor buldum gibi. yapabiliyorum demiş fakat kendisi şuan izindeymiş. hastane doktor ismi reklam olmasın diye yazmıyorum. gelişmeleri buraya aktarırırım
Merhaba bende antalya dayım hangi doktor bende ona muayene olayım.
ant07

Mesaj gönderen ant07 »

Hu07 yazdı:
ant07 yazdı:bir tane doktor buldum gibi. yapabiliyorum demiş fakat kendisi şuan izindeymiş. hastane doktor ismi reklam olmasın diye yazmıyorum. gelişmeleri buraya aktarırırım
Merhaba bende antalya dayım hangi doktor bende ona muayene olayım.
Özelden yazdım. Henüz kendim gitmedim
hayirdirinsallah

hocam bence vakit geçirmeden eskişehir yolu göründü sana.. diğer doktorların bu 2 hoca kadar etkili olacağını düşünmüyorum ben
Allah büyük.
ant07

Mesaj gönderen ant07 »

hayirdirinsallah yazdı:hocam bence vakit geçirmeden eskişehir yolu göründü sana.. diğer doktorların bu 2 hoca kadar etkili olacağını düşünmüyorum ben
en azından bir kontrole gidip neler yaptığını görmekte fayda var. şuan ısparta da şantiyedim, antalya ya geçince gerekli bilgilendirmeyi yaparım