Antidepresan + antibyotik

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
nnnurcan2002
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Re: Antidepresan + antibyotik

Mesaj gönderen nnnurcan2002 »

Psikolojik sorunlar için lustral 50mg ,nin yarısını alıyordum, dr tam doza geç dedi, beraberinde grip oldum antibiyotik (zitromax ) aldım, ve öncesinde de gribi daha hafif atlatıyım diye serum almıştım, bünye ve kafa bir acaip oldu. Uykusuzluk ta olunca çok kötü oldum. Aman diyeyim ilaç karışımlarına dikkat edin ve anti deprasana başlarken bir kez daha düşünün....

bir müddet ilaçları bırakayım diyorum, lustralı bıraktım idrar sorunu yoluna girdi.......

bir tek uyku sorunu için cedrina alıyorum, şimdi onun dozunuda azaltıyorum, sonucta tüm bu ilaçlar kimyasal....
White
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen White »

Selam. Ben de aynı sıkıntılardan muzdaribim. Yıllardır prostatit belasından dolayı stresten sakalımın 5 yerinden birden sakal kıran çıktı. Uykusuzluk herzaman olan şeydi zaten. Cildiye doktorumun tavsiyesi üzere psikiyatriye gittim. İlk önce Venegis yazdı memnun kalmadım. Daha sonra Redepra yazdı. Bir aydır kullanıyorum 6 ay devam edecekmişim. Hiçbir zarararını görmedim. Keşke daha önce gitseymişim.
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen DANTE64 »

nedenben yazdı:Cevap icin tesekkurler sabir.İlaç etkileşimlerine baktım antibyotik ile ilgili bir şey bulamadım. Doktora antibyotik kullanıyorum demedim ama hastalığimi anlattım. Zaten o sıra antibyotik kullanmiyordum şimdi ant kullanıyorum ve antidepresana hiç başlamadim artık başlamak istiyorum çünkü günlerdir uykusuzluk cekiyorum. Bilgisi olan var mi bu konuda.

Ben yazıyim,

Anti dep. kullanıyorum, epey araştırmıştım, Antibiyotik quinolone grubu kullanılmaması özellikle belirtiliyor.
anti .dep. ile maalesef tüm antibiyotikler ama az ama çok etkileşim halindeler. Anti depr. etkilerini azaltabiliyorlar.
en az etkileşim Lustral dır, ama yaraması için 5-6 hafta kullanmanız gerekir.

Doktorunuz size ne tavsiye ederse onu kullanın !!!
uyku için atarax iyidir.

çok geçmiş olsun.