Doç.Dr.İzak Dalva Ankara

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Doç.Dr.İzak Dalva Ankara

Mesaj gönderen ifsayok »

Mrshadow yazdı:Ben de sunu merak ediyorum
Prostata yeterince nufus etmez ilac deniyor.
Sonucta lokosit dedigimiz beyaz kan hucreleri, eger bu kan oraya geciyorsa antibiyotik ajanlarda gecer.
Sorun prostatin kanallarinin acilmasi ve ilacin oraya islemesi
Bunun icin de prostat masaji cok gerekli. Sadece lokosit takibi olarak dusunmeyin, prostat masajiyla tikali kanallari drene edersiniz, bakterinin uremesini, cogalmasini da engellersiniz.
Mrshadow prostata gecmiyor degil. MIC degerine ulasmiyor (Minimum inhibitory concentration).
sharingdvb
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen sharingdvb »

romeo yazdı:Arkadaşlar, Izhak hoca gerçekten aşırı bilgili bir doktor. Herkes çok memnun hatta o kadar pahalı olmasına rağmen (610 TL sadece muayene tetkikler hariç), inanın 15 gün yer bulamazsınız randevu alamazsınız. Tüm konferanslara giden tüm gelişmeleri takip eden bir hoca.

Tüm bunlara rağmen İzhak hoca neden bu hastalığın olmazsa olmazı olan prostat sıvısını almıyor? Neden sadece kan, idrar tahlili ve idrar kültürüne bakıyor? Bunların ise fazla bir anlam ifade etmediğini okuduk forumda. Bu sorular hakkında düşünceleriniz nedir merak ediyorum.
Ben prostat sıvısını neden almadığını sorduğumda sıvının geldiği idrar yolu boyunca mikroplarla beraber geldiğini ve yanıltıcı olduğunu söylemişti...
Daha önceden kendisinin de aldığını ama artık almadığını söylemişti...
En Makbul Yağmur Duası Ağaç Dikmektir.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

ifsayok yazdı:
Mrshadow yazdı:Ben de sunu merak ediyorum
Prostata yeterince nufus etmez ilac deniyor.
Sonucta lokosit dedigimiz beyaz kan hucreleri, eger bu kan oraya geciyorsa antibiyotik ajanlarda gecer.
Sorun prostatin kanallarinin acilmasi ve ilacin oraya islemesi
Bunun icin de prostat masaji cok gerekli. Sadece lokosit takibi olarak dusunmeyin, prostat masajiyla tikali kanallari drene edersiniz, bakterinin uremesini, cogalmasini da engellersiniz.
Mrshadow prostata gecmiyor degil. MIC degerine ulasmiyor (Minimum inhibitory concentration).
bu görüşe çok katılamıyorum. eğer organ kıkırdak değilse, yağ tabakası bile olsa yeteri kadar kan ulaşıyor olmalı.
sonuçta antb ajanlar yeterli süre kullanılırsa bakteriye bağlandığı için zamanla üreme ortamları bozulacağı için yok olacaktır.
bence kritik sorun zaman...