YENİ BİR KLİNİK ÇALIŞMA

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kevin34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Re: YENİ BİR KLİNİK ÇALIŞMA

Mesaj gönderen kevin34 »

merhaba arkadaşlar bu iki ilaçla çok fayda gördüm diyen varmı acaba bilgi verebilirmisiniz bizde alalım lütfen
kevin34

Mesaj gönderen kevin34 »

bugün amazondan 98 dolara yakın gıda takviyeleri aldım
1-Pure garlic sarımsak kapsülü 1500 mg
2-Palmitoylethanolamide Capsules | PEA | 400mg Pills | 60 Count
3-Pure quecetin 500 mg
4-Alpha Lipoic Acid 600 mg

benim non bakteriel prostatitim var. 12 yıldır devam ediyor. bunların yanında daha başka birşey kullanmam lazımmı top yekün saldırmak istiyorum bu rahatsızlığa. bir ümit var hala bi bakıyorum 12 yıl geçmiş ne yapalım şimdiye kadar beni rahatlatan tek şey eswt ve polen oldu. tavsiyeleriniz varsa sevinirim. herkese geçmiş olsun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

kevin34 yazdı:bugün amazondan 98 dolara yakın gıda takviyeleri aldım
3-Pure quecetin 500 mg

benim non bakteriel prostatitim var. 12 yıldır devam ediyor. bunların yanında daha başka birşey kullanmam lazımmı top yekün saldırmak istiyorum bu rahatsızlığa. bir ümit var hala bi bakıyorum 12 yıl geçmiş ne yapalım şimdiye kadar beni rahatlatan tek şey eswt ve polen oldu. tavsiyeleriniz varsa sevinirim. herkese geçmiş olsun
Bu takviyeler cok iyi, polenede devam edebilirsin. Bu arada kültür yöntemiyle patojen aramaya devam edin. Belli araliklarla ve farkli lablarda.
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

Arkadaslar bu tedaviyi uygulayip rahatlayan kisiler varsa yazsın.Cunku cogu kisi denemiyor sikayetlerim devam ediyor diyor.Ben Kadir abinin tum tavsiyelerinden cok fayda gordum ama bu tedavi önerisi hastaligimda dönüm noktasi oldu nukslerdede cok ise yaradı.Hatta kendisine bir kez daha tesekkur edeyim burdan.
kevin34

Mesaj gönderen kevin34 »

kadir yazdı:
3-Pure quecetin 500 mg

Bu takviyeler cok iyi, polenede devam edebilirsin. Bu arada kültür yöntemiyle patojen aramaya devam edin. Belli araliklarla ve farkli lablarda.
Kadir abi yanlız bunları hangi dozda kullanmak gerekiyor. hepsinden günde 2 tabletmi almak lazım yoksa 1 er tablet yetermi bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kevin34 yazdı:
kadir yazdı:
3-Pure quecetin 500 mg

Kadir abi yanlız bunları hangi dozda kullanmak gerekiyor. hepsinden günde 2 tabletmi almak lazım yoksa 1 er tablet yetermi bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. ?
Pea ve ala'yı herbirinden 300 mg gunluk 3-4 ay kullanmak gerekir.
kevin34

Mesaj gönderen kevin34 »

kadir yazdı:
kevin34 yazdı:
kadir yazdı: Bu takviyeler cok iyi, polenede devam edebilirsin. Bu arada kültür yöntemiyle patojen aramaya devam edin. Belli araliklarla ve farkli lablarda.
kadir abi pea 400 mg olandan sipariş verdim günde 1 tane ozaman
alfa da 600 mg oda günde 1 tane ozaman miligramı yüksek 300 mg olanını bulamadım 600 mg lık aldım ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kevin34 yazdı:
kadir yazdı:
kevin34 yazdı:
kadir abi pea 400 mg olandan sipariş verdim günde 1 tane ozaman
alfa da 600 mg oda günde 1 tane ozaman miligramı yüksek 300 mg olanını bulamadım 600 mg lık aldım ?
600 mg olani 2 ye bolüp alabilirsin. 400 mg olanida alabilirsin.
ruarmodies
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen ruarmodies »

Herkese sağlıklı günler.. Solgar Ala ile Hollandadan getirttiğim peayı önerilerin miktarda alıyorum yaklaşık bir aydır. Bende bir etki oluşturabilmiş değil. Ancak henüz 1 ay oldu 120 günlük bir kür. Diğer yandan antibiyotik tedavim devam ediyor olumlu etkiler olursa ilerleyen zamanlarda yazarım. Herkese acil şifalar.
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Halihazirda Bromelain kullaniyorum. Simdilik antibiyotigi kesti Zafer Hoca ama sikayetler ayni devam , sizce Bromelain-Quercetine mi devam etmeliyim yoksa onlari kesip PEA ALA kurumu yapmam gerekir ? Her ikisinide kullansam fazlami yuklenmis oluruz vucuda ?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Se38 yazdı:Halihazirda Bromelain kullaniyorum. Simdilik antibiyotigi kesti Zafer Hoca ama sikayetler ayni devam , sizce Bromelain-Quercetine mi devam etmeliyim yoksa onlari kesip PEA ALA kurumu yapmam gerekir ? Her ikisinide kullansam fazlami yuklenmis oluruz vucuda ?

Karacigeri yorarsin
İseme sorunlarin yani odem varsa ben bromelian onerirm.
Ama yanma turu sorunlarin varsa pea ala
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen toprak12 »

PEA (palmitoylethanolamide) İLE İLGİLİ BULDUĞUM FARKLI BİR YAZI

Palmitoiletanolamid (PEA), kronik ağrı ve iltihapla ilgili büyük bir endikasyonda etkili ve güvenli olduğu kanıtlanmış doğal bir bileşiktir. Bu bozuklukların hepsi bu şekilde yazılmıştır.

Palmitoiletanolamid, ek olarak elde edilebilen bir vücudun kendi molekülüdür. Bu doğal anti-enflamatuar ajan ağrılı bir etkiye ve neredeyse hiç yan etkiye sahip değildir. Şu anda, 8000'den fazla hasta Hollanda'da bu ek ile tedavi edilmiştir. Tedavi edilemeyen ağrı ve rahatsızlıklardan muzdarip olanların çoğu için sonuçlar çok olumluydu ve hala olumluydu.

Palmitoiletanolamid: Doğal Molekül: 300.000.000 Yıllık Gelişim Zamanı
Vücudumuzdaki palmitoiletanolamidin işlevselliği çok özeldir. Molekül, 300 milyon yıldan fazla bir süredir, farklı hayvan türlerinin bedenleri içinde kendini doğal bir şekilde geliştirme fırsatına sahipti. Bu nedenle, köpeklerde şiddetli ağrıların yanı sıra insanlarda nöropatik ağrıların tedavisinde çok yararlı olabilir.

Palmitoiletanolamid, hücrelerimizin içinde birçok farklı seviyede çalışır. Hücrenin çekirdeğine nüfuz eder ve sözde mast hücrelerinin aktivitesini sınırlar (bazı inflamatuar hücreler). Aynı zamanda çekirdeğin içinde yer alan belirli bir önemli reseptörün işlevini de etkiler. Bu reseptöre PARR reseptörü denir ve bunu etkileyerek, palmitoiletanolamid inflamasyon ve ağrıyla savaşır. Bu nedenle ajan, kronik ağrı ve / veya iltihaplara neden olan birçok farklı hastalık ve rahatsızlık durumunda yardımcı olabilir.

Yukarıdaki şekilde, palmitoiletanolamid için 'potansiyel gösterge işaretleri' bulacaksınız. Bu daire, Hollanda'daki Nöropatik Ağrı Enstitüsü'nde ve kronik ağrı için koalisyonda kazanılan farmakolojik çalışmalara, hayvanlara ve deneyimlere dayanan klinik öncesi çalışmalara dayanmaktadır. Göstergeler dairesi hastalar ve profesyoneller için bir kılavuz olarak tasarlanmıştır.

Palmitoiletanolamid Için Endikasyon Çemberi
Palmitoiletanolamid, söz konusu mast hücrelerinin [ 1 ] ve kronik ağrı vakalarında sorun yaratan sinir ve glia hücrelerinin aktivitesini kısıtladığından, bu ajanın aşağıdaki endikasyonları, patogenezini akılda tuttuğunuzda anlaşılabilirdir. Mast hücrelerinin ve diğer enflamatuar hücrelerin distorsiyonunun sınırlanması, PARR reseptörü aracılığıyla gerçekleşir.

Kronik Ağrı Sendromları

-Kronik ağrı sendromu
-Mesane ağrısı
-Diyabetik nöropatik ağrı
-Nöropatik ağrı tedavisi için zona (palmitoiletanolamid (PEA) nedeniyle ağrı., Pathos,
-Nöropatik ağrıya bağlı olarak farklı nöropati çeşitleri, CIAP, CIDP, vb.
-Karpal Tünel Sendromu Diyabette karpal tünel sendromu: palmitoiletanolamid ile tedavi sonrası klinik ve elektrofizyolojik iyileşme;
-Bölgesel Ağrı Sendromu, Sudeck
-Multipl skleroz nedeniyle ağrılı ve ağrılı spazmlar
-İnme nedeniyle santral nöropatik ağrı
-Siringomiyelia ve paraplejiklere bağlı santral nöropatik ağrı
-Migren
-Fibromiyalji
-Reumatism; Romatoid artrit, Bechterew hastalığı nedeniyle ağrı
-Psoriatik artrit
-Costen Sendromu, Temporomandibular Eklem Bozukluğu
-Kronik kaşıntı (Kaşıntılı Alt)
-Kemoterapiye bağlı ağrı ve kaşıntı

Ürogenital Ağrı Sendromları (Mesane, Prostat, Vajina)
Ürolog kanser olasılığını dışladığında ve kronik enfeksiyona neden olan bir bakteri olmadığında, ancak net olmayan bir nedenden ötürü ağrılı bir iltihap varsa, PEA-houdend ürünü® yararlı olabilir. Bu ajan, inflamatuar hücrelerin aşırı aktivitesini düzenler ve ağrıyı azaltır.

Kronik Ağrılı Prostat Şikayetleri
-Kronik ağrılı prostat şikayetleri (prostatodynia)

Eğer jinekolog veya ürolog herhangi bir enfeksiyonu dışladıysa ve mesanenin iç kısmında bir iltihap varsa, buna ağrı, küçük idrar yapma ve idrar yapmada zorluk eşlik eder, PEA kapsülü ile tedaviden daha başarılı sonuç alınabilir.

İnterstisyel Sistit Ve Mesane Ağrısı
-İnterstisyel sistit
-mesane ağrısı

Ağrı, Yanma Hissi Ve Vajina Ve Vulva Iltihabı, Jinekolojik Problemler
-Lichen planus, kaşıntı ve ağrı ile birlikte
-Vulvovestibulitis
-Vulvodynia, vestibulodynia
-Perineodynia (belirsiz bir nedenden ötürü pelviste ağrı)
-Endometriozis

Gastrointestinal Endikasyonlar
-Bağırsak iltihapları ve ağrı sendromları
-Ülseratif kolit
-Morbus Crohn
-İrritabl Bağırsak Sendromu
-proktit
-Belirsiz bir sebepten dolayı kronik karın ağrısı

Cilt Koşulları
-Belirsiz bir sebepten dolayı cildin kronik iltihapları
-Belirsiz bir sebepten dolayı kronik kaşıntı
-Atopik ve kontakt dermatit
-sedef hastalığı
-Notalgia paresthetica (ayrıca een PEA-houdend ürünü gibi yerel kremlerle)

Diğer Durumlar
-Astım ve KOAH
-Saman nezlesi ve alerjik rinit
-Angina pektoris ve Kounis sendromu
-İlerici arterioskleroz
-Oküler hipertansiyon (yüksek göz kürü basıncı)
-Depresyon
-Parkinson hastalığı
-Alzheimer hastalığı
-Paraplegics

Daha önce de belirtildiği gibi, bu daire meslektaşları için bir kılavuz olarak tasarlanmıştır. Potansiyel endikasyonların bir kısmı sadece depresyon, paraplejikler, Parkinson hastalığı ve Alzheimer hastalığı gibi hayvan çalışmalarına dayanan verilerle desteklenmektedir.

Kaynak: http://tr.pea-gihichem.com/news/palmito ... 34851.html
yigitozalp

Mesaj gönderen yigitozalp »

arkadaşlar hangi siteden alacağım bunları ya biri yardımcı olsun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

https://nootropicsdepot.com

Bu siteden temin edebilirsiniz.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

4 aydir devam ettigim PEA ve ALA takviyem 3 gun sonra bitiyor. Malesef bende hic bir olumlu etki gostermedi. 4 aya tamamlayip bir daha kullanmayacagim. Lokosit 4.5 aydir stabil iyilesme sifir ...
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

cucu3636 yazdı:
Se38 yazdı:4 aydir devam ettigim PEA ve ALA takviyem 3 gun sonra bitiyor. Malesef bende hic bir olumlu etki gostermedi. 4 aya tamamlayip bir daha kullanmayacagim. Lokosit 4.5 aydir stabil iyilesme sifir ...
Valla bende 2 yıldır stabil bi iyileşme yok abi :(
Buradan takviyelerin bir etkisi olmadığı anlamı mı çıkarmamız lazim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

asosyal yazdı:
cucu3636 yazdı:
Se38 yazdı:4 aydir devam ettigim PEA ve ALA takviyem 3 gun sonra bitiyor. Malesef bende hic bir olumlu etki gostermedi. 4 aya tamamlayip bir daha kullanmayacagim. Lokosit 4.5 aydir stabil iyilesme sifir ...
Bu kürü uygulayip iyiye gidenler var forumda ama size fayda etmediyse baska bir uerde bir kacak olabilir.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

kadir yazdı:
asosyal yazdı:
cucu3636 yazdı:
Bu kürü uygulayip iyiye gidenler var forumda ama size fayda etmediyse baska bir uerde bir kacak olabilir.

Kadir abi tabiki herkese iyi gelecek diye bir kural yok. Sen yine bize yardimi dokunur diye paylasmissin boyle bir bilgiyi Allah senden razi olsun.

Valla kacak varmi yokmu bilmiyorum, takviyelerimi aliyorum cinsel perhize uyuyorum kontrollerimi oluyorum. Maalesef herkes iyilesemeyor bu hastalikta .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Se38 yazdı:
kadir yazdı:
asosyal yazdı: Buradan takviyelerin bir etkisi olmadığı anlamı mı çıkarmamız lazim

Kadir abi tabiki herkese iyi gelecek diye bir kural yok. Sen yine bize yardimi dokunur diye paylasmissin boyle bir bilgiyi Allah senden razi olsun.

Valla kacak varmi yokmu bilmiyorum, takviyelerimi aliyorum cinsel perhize uyuyorum kontrollerimi oluyorum. Maalesef herkes iyilesemeyor bu hastalikta .
Sikayetlerin neler su an kardesimm? Eskiye nazaran hic iyilesme olmadimi?
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

kadir yazdı:
Se38 yazdı:
kadir yazdı: Bu kürü uygulayip iyiye gidenler var forumda ama size fayda etmediyse baska bir uerde bir kacak olabilir.

Penis ucu yanmasi, testis agrisi . Malesef abi hic bir iyilesme yok .. Zafer hocaya tedavi oluyorum..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Se38 yazdı:
kadir yazdı:
Se38 yazdı:

Penis ucu yanmasi, testis agrisi . Malesef abi hic bir iyilesme yok .. Zafer hocaya tedavi oluyorum..
Ciddi olarak tedavi sureciniz ne zaman basladi?
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

sikayetler baslangicindan sonra tam birinci ay tam teshis kondu.. Subat 13 - mart 10 arasi 7-8 lokositten 1-2 ye dustuk. Butun kontroller 1-2 idi. Gecen haftaki kontrol 2-3 o biraz aklimi bulandirdi ama Zafer hoca normal dedi 4 alti. Agustos 22 de tekrar gitcem kontrole..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Se38 yazdı:sikayetler baslangicindan sonra tam birinci ay tam teshis kondu.. Subat 13 - mart 10 arasi 7-8 lokositten 1-2 ye dustuk. Butun kontroller 1-2 idi. Gecen haftaki kontrol 2-3 o biraz aklimi bulandirdi ama Zafer hoca normal dedi 4 alti. Agustos 22 de tekrar gitcem kontrole..
Tedaviyi aksatmayin zamanla duzelicektir. 2-3 normaldir. Daha cok yenisiniz bu hastalikta biraz sabir. Bir kere enaz bir yili bir kere gozden cikarin. Tabiki tedavi oldugunuz takdirde iyilesme periyoduna girme zamanidir bu.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

kadir yazdı:
Se38 yazdı:sikayetler baslangicindan sonra tam birinci ay tam teshis kondu.. Subat 13 - mart 10 arasi 7-8 lokositten 1-2 ye dustuk. Butun kontroller 1-2 idi. Gecen haftaki kontrol 2-3 o biraz aklimi bulandirdi ama Zafer hoca normal dedi 4 alti. Agustos 22 de tekrar gitcem kontrole..
Tedaviyi aksatmayin zamanla duzelicektir. 2-3 normaldir. Daha cok yenisiniz bu hastalikta biraz sabir. Bir kere enaz bir yili bir kere gozden cikarin. Tabiki tedavi oldugunuz takdirde iyilesme periyoduna girme zamanidir bu.
Kadir abi önemli olan lökositi düşürmek demi,birçok arkadaş Hüseyin hocada tedavi oluyor ve hoca hastaların büyük kısmına bactrim yazıyor.Bende 5 günlük biteral yanında 2 ay bactrim kullandım ve lökositi 0-2 arasına indirdim ama yarım tedavi almış gibi hissediyorum kendimi çünkü aklıma sürekli bactrime benzer ilaçları leblebi olarak nitelendirmen geliyor
Murtaza75
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Murtaza75 »

ben 3 yılı devırdım bu hastalıkta PEA VE ALA kullanmaya da basladım son bır aydır ,henuz bır degısklık yok bazen agrıları daha az hısseder gıbı oluyorum ama cok arttıgı da oluyor demekkı degıl dıyorum ..bu aralar sertlesme problemlerım cok arttı umarım bu ılaclarla alakası yoktur.Genel olarak sıkayetlerım prostat yangısı (sureklı) ıdrar yaparken ve yaptıktan sonra ıdrar yolu yangısı ,ara ara bel agrısı ve sertlesme problemı ..eskıyı mumla arıyorum resmen..