Sevgili Forum Ailesi lütfen bakabilir misiniz

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Sevgili Forum Ailesi lütfen bakabilir misiniz

Mesaj gönderen Raul7 »

Gene en azından sperm degerlerin var ilaç takviye gıda ile artılır hiç çıkmayan lar var keciboynuzu özünden bahcediyorlar, cocuguda verecek olan Allah, gelecekse o kötü değerlere ragmen gelir merak etme,
Armagedon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Armagedon »

Kardeşim ben evlendim 20 gün Sora hastalandım büyük acılar içindeydim ALLAH a şükür eşim anlayışlı davrandı tedavi olmak için çok çabaladim destekçim oldu sperm sayım hep üst seviyedeydi ama morfoloji kötüydü enfeksiyonda vardı en son tüp bebek tedavisi olmaya karar verdik ve şuan 2 bebeklerimiz var çok şükür hatta dün oğlumu sünnet yaptırdım bugünüme şükürler olsun ilk zamanlara göre çok daha iyiyim sadece fazla oturunca ayakta durunca sağ kalçada ve bacakta ağrım var sağ yumurtada yukarı çekme var bir tek onu çözemedim kafanı yorma yenge anlayışlı ise neden evlenmeyesinki
joecarrol

Mesaj gönderen joecarrol »

mesut yazdı:Nasıl başlayacam bilemiyorum 1.5 yıldır peniste yanmam var o kadar ilaç kullandım fayda etmedi
Yaza evlilik düşüncesi almıştım ta ki bugün çıkan sperm testine kadar
Allah rızası için fikirleriniz eksik etmeyin özelikle evli ve tecrübeli arkadaşlar lütfen sesime ses verin
Sperm sonucum da tahlil sonucu düşük çıktı
Evlilikten de vazgeçiyorum kız arkadaşıma da anlatıp bitirecem artık
Kadir abi özelikle şu an fikirlerine çok ihtiyacım var abi
Sperm konsantrasyonu 12.5 çıktı doktor 15 ve üstü olması lazım dedi abiler kardeşler ne yapacam ben şimdi
Aynı durumdan bende müzdaripim.Sakın evliliğinizi iptal etmeyiniz.Çünki bu sorun prostatitten kaynaklıysa düzeliyor.

Geçen ay çapada yapılan teste sperm tahlilim aşırı kötü çıktı oradakiler inanamadı.Bende varikosel'de var.Doktor varikoselden mi kaynaklı prostatitten mi bunu anlamak için 1 haftalık antibiyotik tedavisi yazdı sonra tekrardan test yapacağız dedi.

Yeni test sonuçlarımı salı günü gösterdim.Antibiyotik tedavisi sonucu değerler normale dönmeye başlamış sonuçlar gayet iyi çıktı.1 ay daha antibiyotik tedavisi devam edecek sonra tekrar sperm tahlili vereceğim.

Sana tavsiyem imkanın var ise çapaya git testlerini orada yaptır.Varikosel varmı?budan da emin ol bence.
ogz89

Mesaj gönderen ogz89 »

mesut yazdı:
ogz89 yazdı:
mesut yazdı:Nasıl başlayacam bilemiyorum 1.5 yıldır peniste yanmam var o kadar ilaç kullandım fayda etmedi
Yaza evlilik düşüncesi almıştım ta ki bugün çıkan sperm testine kadar
Allah rızası için fikirleriniz eksik etmeyin özelikle evli ve tecrübeli arkadaşlar lütfen sesime ses verin
Sperm sonucum da tahlil sonucu düşük çıktı
Evlilikten de vazgeçiyorum kız arkadaşıma da anlatıp bitirecem artık
Kadir abi özelikle şu an fikirlerine çok ihtiyacım var abi
Sperm konsantrasyonu 12.5 çıktı doktor 15 ve üstü olması lazım dedi abiler kardeşler ne yapacam ben şimdi
kardeş sakin ol bir buçuk yıllık k.prostatitim var neler çektim neler en ağır semptomlarını yaşadım allah başa vermesin iki kızım var üçünçü bebem yolda bir aylık akıllı ol ya senin görevin evlenmek bebek işi Allah’ın işi ona çok müdahil olma o olur sakın vazgeçme aklını başına al çocuğun en doğal yoldan olur rahat ol
Abi doğru diyosun da şimdi testlerde ortada Benin 12,5 çıkmış doktor 20 ve üstü olması lazım diyor

Birde abi sen bu hastalığa yakalanmadan önce evlenmişsin sanırım
Evet kardeş evli idim benim de sperm yapısı bozuk ama olu yani çocuk sahibi olmak istiyorsan canlı hücre olması yeterli o olur yani sayı ortalaması çok önemli değil rahat ol sen
Emre06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen Emre06 »

kardeşim bu kadar korkma bu hastalık kısır yapmaz, ben bu hastalıkla evlendim eşim hamile kaldı.
Şuan 16 yaşında oğlum var, bunca zamandan sonra da eşim şuan yine hamile ikinci oğluma.
kısacası hemen ümitsiz olma kardeşim ayrıca bir tek spermin olsa bile tüp bebek vb birçok tedavi yöntemi var sen önce sperm tahlil sonucunu iyi bir doktora göster gerekirse yeniden iyi bir analiz yaptır, öyle kendi kendine yorumlama varsa bi sorun ona göre araştırırsın