NÜKS HAKKINDA

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: NÜKS HAKKINDA

Mesaj gönderen kader48 »

veysel yazdı:Muğla eğitim araştırmada sıvı alıp kültür yaptıran ürolok var.
Zaten gidip yaptırcam Veysel Abi. Birde orada yaptıralım bakalım ne çıkacak.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Mrshadow yazdı:Hastane enfeksiyonlari hepsine direncli olurdu.
Demek ki kullanabileceginiz alternatifleriniz var

Uremede sayi verilmis mi? 10*4 gibi...
Doktor recete eder sonra tekrar yaptirirsiniz.
Üremede sayı verilmemiş. Doktorla kendim görüştüm, sayısını yazmamışsınız diye, bol miktarda üreme var dedi. O yüzden yazmadım dedi.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Benim merak ettiğim. Bu bakterisi prostat sıvısında çıkıpta bu bakteriyi temizleyebilen oldu mu???

Staphyloccus Aures bakterisini üst üste prostat sıvısında yakalayıp, ardından uzun süre üremesi olmayana kişi var mı sitede???
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

kader48 yazdı:Benim merak ettiğim. Bu bakterisi prostat sıvısında çıkıpta bu bakteriyi temizleyebilen oldu mu???

Staphyloccus Aures bakterisini üst üste prostat sıvısında yakalayıp, ardından uzun süre üremesi olmayana kişi var mı sitede???
Kenan rumuzlu arkadasta uremisti S.aureus. temizlenmisti sanirim.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

kadir yazdı:
kader48 yazdı:Benim merak ettiğim. Bu bakterisi prostat sıvısında çıkıpta bu bakteriyi temizleyebilen oldu mu???

Kenan rumuzlu arkadasta uremisti S.aureus. temizlenmisti sanirim.
Teşekkür ederim abi. Kendisine mesaj atayım bi. Bakalım ulaşabilecek miyim???
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Hocam sizin sikayet ne durumda
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Mrshadow yazdı:Hocam sizin sikayet ne durumda
Hocam benim çok fazla şikayetim olmuyor. Arada Kasıklarda batma Birde penis başı hassasiyeti. Prostat bölgesinde, ne ağrı var ne sızı, ne de yanma. İdrar yanması, idrar zorluğu felanda olmuyor. Prostat ağrısı da yok.
akoray

Mesaj gönderen akoray »

kader48 yazdı:Arkadaşlar Merhaba,

Daha önceki mesajlarımda hikayem mevcut. İki yıldır kronik prostatitim. Zafer Oyman’a tedavi oluyordum. En son Temmuz 15 gibi

3 adet iesef 1*1
1 adet Tetradox 100mg 2*1
1 adet Tarivid 1*1

kullandım. Şikayetlerim geçmişti. Düzenli lökosit kontrolünde 1,2-2,3-1,2 geliyordu. Kasım ayında idrar yollarımda iltihap oldu,

Prostat sıvısında, 6-7 lökosit vardı. Zafer Hoca iyi yoldayız, idrar yolların iltihaplı ama prostat sıvısında fazla iltihap yok dedi.

10 adet iesef 1*1
2 kutu Tetradox 100 2*1
2 kutu Tarivid 400 1*1 yazdı.

O kürüde kullandım şikayetim kalmadı.

İki haftadır, dişlerimin bakımı için diş hekimine gidiyorum. 2-3 tane dolgu yaptırdım. Tabi bu sırada temizlik çalışması felan, bazen baya canım yandı. Her neyse dün burada tanıdığım bir laboratuvara prostat sıvısı verdim. Sayılamayacak kadar çok lökosit çıktı. Biraz önce kendisini aradım kültürde üreme var dedi. Son altı ayda bir kere idrar yolu iltihabı olduğunda 6-7 lökosit varken, şimdi diş tedavisinden sonra sayılamayacak kadar çok lökosit çıkmasının sebebi nedir???

Lökositin düşük olduğu süre zarfında kendimi her zaman çok iyi hissettim. Bir sıkıntım yoktu. Şaşırıp kaldım.

Herkese çok geçmiş olsun.

kardeş geçmiş olsun , bende 2 yıl bu şekilde geçirdim . yalnız sende etkisi yada başka bir olumlu yada olumsuz bir etkisi olur mu bilmem , sorumlulukta almam , ancak maydanoz suyunun etkisini gördüm. bu pis mikroplar bir yerden geliyor , muhtemelen idrar yollarından , maydanoz suyu burayı temizliyor kanaatimce . özellikle bir ara baya flora bakterisi çıkmıştı menide , normalde meni steril olması gerekir demişti enfeksiyon hastalıkarı profesörü bana . onun içinde prunol kullanmıştım. sonra flora bakterisi hiç çıkmadı ....
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

akoray yazdı:

Daha önceki mesajlarımda hikayem mevcut. İki yıldır kronik prostatitim. Zafer Oyman’a tedavi oluyordum. En son Temmuz 15 gibi

3 adet iesef 1*1
1 adet Tarivid 1*1

kullandım. Şikayetlerim geçmişti. Düzenli lökosit kontrolünde 1,2-2,3-1,2 geliyordu. Kasım ayında idrar yollarımda iltihap oldu,

Prostat sıvısında, 6-7 lökosit vardı. Zafer Hoca iyi yoldayız, idrar yolların iltihaplı ama prostat sıvısında fazla iltihap yok dedi.

10 adet iesef 1*1
2 kutu Tetradox 100 2*1

İki haftadır, dişlerimin bakımı için diş hekimine gidiyorum. 2-3 tane dolgu yaptırdım. Tabi bu sırada temizlik çalışması felan, bazen baya canım yandı. Her neyse dün burada tanıdığım bir laboratuvara prostat sıvısı verdim. Sayılamayacak kadar çok lökosit çıktı. Biraz önce kendisini aradım kültürde üreme var dedi. Son altı ayda bir kere idrar yolu iltihabı olduğunda 6-7 lökosit varken, şimdi diş tedavisinden sonra sayılamayacak kadar çok lökosit çıkmasının sebebi nedir???

Lökositin düşük olduğu süre zarfında kendimi her zaman çok iyi hissettim. Bir sıkıntım yoktu. Şaşırıp kaldım.

kardeş geçmiş olsun , bende 2 yıl bu şekilde geçirdim . yalnız sende etkisi yada başka bir olumlu yada olumsuz bir etkisi olur mu bilmem , sorumlulukta almam , ancak maydanoz suyunun etkisini gördüm. bu pis mikroplar bir yerden geliyor , muhtemelen idrar yollarından , maydanoz suyu burayı temizliyor kanaatimce . özellikle bir ara baya flora bakterisi çıkmıştı menide , normalde meni steril olması gerekir demişti enfeksiyon hastalıkarı profesörü bana . onun içinde prunol kullanmıştım. sonra flora bakterisi hiç çıkmadı ....
Hocam flora bakterisi değil bence bendeki. Daha önce de iki defa üredi bu bakteri bende. Lökosit te çok çıkıyor zaten. Ölmüyor lanet olasıca. Valla nerden bulaştık bu sıkıntıya bilmiyorum ama, anladığım şu kolay kolay geçmeyecek. İnanır mısın önceden neşe dolu, sevinç dolu biriydim. Eğlenir gezer tozardım. Dün hatta kuzen ile konuştuk biraz bana dedi ki, Ya kendi kabuğuna bir çekildin, artık sürekli tek başına yaşıyorsun. Önceden böyle değildin diyor. Gerçekten bana kalırsa, prostat kanserinden bile daha kötü bence. Diğer kanser türleri ayrı tabi ama, ne bileyim yaa, bazen benim iş hayatımı bile çok etkiliyor.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

akoray yazdı:

3 adet iesef 1*1
1 adet Tarivid 1*1

10 adet iesef 1*1
2 kutu Tetradox 100 2*1

Ama dediğini yapıcam. Kafamda kullanmayı düşündüğüm birkaç tane ilaç var. Olmadı onların yanına purinolda eklerim. Bakalım ne olacak. Bazı ürologlarda diyorki, prostata kolay kolay bakteri geçmez. Prostat korumadadır diyor. Ama geçmişte yaşanılan prostat ile ilgili bir rahatsızlık prostatı bakterilere açık hale getirir, işte o zaman bakteriler prostata ulaşabilir diyorlar.
aliseal48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen aliseal48 »

hangi doktor hocam..istanbul a gitmekten kurtuluruz..
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

aliseal48 yazdı:
Hulusi Taşkoparan
Üroloji Uzmanı
Muğla eğitim araştırma hastanesinde.

Randuve alıp, kültür yaptırabilirsin.

Şimdi en kısa zamanda birde ona kültür yaptırcam. Bakalım ne çıkacak.
aliseal48

kader48 yazdı:
aliseal48 yazdı:
Hulusi Taşkoparan
Üroloji Uzmanı
Muğla eğitim araştırma hastanesinde.

Randuve alıp, kültür yaptırabilirsin.

Şimdi en kısa zamanda birde ona kültür yaptırcam. Bakalım ne çıkacak.
özel labaratur ,ismi ve yeri nerdedir.teşekkürler
akoray

Mesaj gönderen akoray »

kader48 yazdı:
akoray yazdı:

3 adet iesef 1*1
1 adet Tarivid 1*1

10 adet iesef 1*1
2 kutu Tetradox 100 2*1

Ama dediğini yapıcam. Kafamda kullanmayı düşündüğüm birkaç tane ilaç var. Olmadı onların yanına purinolda eklerim. Bakalım ne olacak. Bazı ürologlarda diyorki, prostata kolay kolay bakteri geçmez. Prostat korumadadır diyor. Ama geçmişte yaşanılan prostat ile ilgili bir rahatsızlık prostatı bakterilere açık hale getirir, işte o zaman bakteriler prostata ulaşabilir diyorlar.
prostatı kuvvetlendirirsek onun mikropla mucadele si kolay olabilir . 2 hafta önce kabak çekirdeği denedim faydasını gördüm . şimdi tekrar deneyip kür haline getiricem . sonuç alırsam yazarım
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Bende en basta iki sene once bunlardan cikti,sauries s.epidermis yogun sekilde,yazinda staphocolus gukoz pozitif falan bisiler yaziyirordu cilt florasi bakterisi diyirdu,bende hep bunlardan cikiyor bi turlu sifirlayamiyorum malesef,genel sikintim cinsel sorunlar,aka bir kac aydir iyiyim tavanic tetradoks biteral kuruyle,bu sekil devam edecem bakim sonra yine ilker hicaya kontrole gidecem
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Arkadaşlar hikayem bu başlık altında yazılı. İki hafta önce, bulunduğum şehirde, prostat sıvısı aldırıp tahlil yaptırmıştım. Tahlilde bol lökosit çıktı. Ve Staphyloccus Aureus üredi. Bünün üzerine tam zamanı deyip? Eğitim araştırma hastanesine gittim. Önceki sonuçlarımı gösterdim. Elimde iki üç tane Staphyloccus Aures ürediği sonuç var. Bununla tedaviye hemen başlayalım dedi. 10 adet Teikoplanin yazdı. Sonra durdu dedi ki, sen bu ilaçları kullanma, burada da bir tahlil yapalım bakalım duyarlı mı dedi.

Sonra üroloğa sıvı aldırdım, enfeksiyon hastalıkları uzmanının istediği ile, enfeksiyon uzmanı bölüm başkanı uzun süreli bir tedavi planı uygulayacağız dedi. Sen şimdi kültür sonucunu bekle dedi. Tamam dedim.

Kültür sonuçlarım çıkmış. Şaka gibi nadir lökosit görüldü. Gram pozitif kok görüldü. Flora bakterileri üredi yazıyor.

Kafayı yedirtir insana yaa, bir hafta önce Staphyloccus Aures ürüyor. Silme bol lökosit var. Bir hafta sonra, eğitim araştırmada nadir lökosit var. Gram pozitifi kok görüldü. Flora bakterisi üredi yazıyor. Enfeksiyoncu bu sonuçla tedaviye başlamayacaktır buna Emin’im. Ne yapacağıma şaşırdım. Acıbadem üroloğu ile görüşüp, orada kültür yaptırabilir miyim ona bakacağım. Resmen bizle dalga geçiyor a... koduğumun hastalığı yaaaa.. :((
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

kader48 yazdı:Arkadaşlar hikayem bu başlık altında yazılı. İki hafta önce, bulunduğum şehirde, prostat sıvısı aldırıp tahlil yaptırmıştım. Tahlilde bol lökosit çıktı. Ve Staphyloccus Aureus üredi. Bünün üzerine tam zamanı deyip? Eğitim araştırma hastanesine gittim. Enfeksiyon hastalıkları bölüm başkanına sıra aldım. Doktora durumu anlattım. Önceki sonuçlarımı gösterdim. Elimde iki üç tane Staphyloccus Aures ürediği sonuç var. Bununla tedaviye hemen başlayalım dedi. 10 adet Teikoplanin yazdı. Sonra durdu dedi ki, sen bu ilaçları kullanma, burada da bir tahlil yapalım bakalım duyarlı mı dedi.

Sonra üroloğa sıvı aldırdım, enfeksiyon hastalıkları uzmanının istediği ile, enfeksiyon uzmanı bölüm başkanı uzun süreli bir tedavi planı uygulayacağız dedi. Sen şimdi kültür sonucunu bekle dedi. Tamam dedim.

Kültür sonuçlarım çıkmış. Şaka gibi nadir lökosit görüldü. Gram pozitif kok görüldü. Flora bakterileri üredi yazıyor.

Kafayı yedirtir insana yaa, bir hafta önce Staphyloccus Aures ürüyor. Silme bol lökosit var. Bir hafta sonra, eğitim araştırmada nadir lökosit var. Gram pozitifi kok görüldü. Flora bakterisi üredi yazıyor. Enfeksiyoncu bu sonuçla tedaviye başlamayacaktır buna Emin’im. Ne yapacağıma şaşırdım. Acıbadem üroloğu ile görüşüp, orada kültür yaptırabilir miyim ona bakacağım. Resmen bizle dalga geçiyor a... koduğumun hastalığı yaaaa.. :((
Bahtsizbedevii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

Araştırma hastanelerinin labaratuarları staphylococcus tarzı flora bakterilerini tehlikeli saymıyor ve rapor etmiyorlar genelde ve hatta antibiyogramını da yapmıyorlar.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Bahtsizbedevii yazdı:Araştırma hastanelerinin labaratuarları staphylococcus tarzı flora bakterilerini tehlikeli saymıyor ve rapor etmiyorlar genelde ve hatta antibiyogramını da yapmıyorlar.
Acıbadem’e gidip orada sıvı verip orada kültür yaptıracağım. O sonuçla tedaviye başlayacaktır diye düşünüyorum. Kimseye derdimizi anlatamıyoruz ki??
aliseal48

ben de gittim hulusi taşkoparan a sıvı aldı,kültür yaptı flora bakterisi dedi
salladı...
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

aliseal48 yazdı:ben de gittim hulusi taşkoparan a sıvı aldı,kültür yaptı flora bakterisi dedi
salladı...
Hocam bende de aynı. Ama ayrıca gram pozitif kok görüldü yazıyor. Bakteri ismini yazmadıklarından dolayı, antibiyogram da yok. Nasıl çıkılacak işin içinden anlamadım gitti. Benim elimde, 2-3 tane bol lökosit ve Staphyloccus Aures ürediğine dair sonuç var. Ama orada üremedi işte. Bir hafta önce kendim gördüm her sahada bol lökosit olan sıvıda, bir hafta sonra nadir lökosit görüldü. Yazıyor. Muhtemelen bende yine üreyen Staphyloccus Aures. İsim yazmadan flora bakterisi deyip geçiyorlar. Şimdi kültür yaptırabileceğim yer arıyorum. Acıbadem’e gidicem orada kültür yaptıracağım. Bakalım. Orada da aynısı olacak mı???
Nihat1062
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Nihat1062 »

sycamre yazdı:
kader48 yazdı:
sycamre yazdı: Abi bende idrar sıkıntıları vardı ama çok azdı çatallı isime geç gelme gibi ama gayet iyi normal yaşıyordum herşey de vardı rast food baharat asit alkol her gün kast. fakat hic birseyim yoktu ereksiyon hariç o da 3 yıldır var zaten anksiyete olduğum zaman başlamıştı. neyse ben boyle bir hastalığın farkına vardım araştırırken aniden korktum evham yaptım ama bayağı stres o gün sürekli idrar idrarda yanma hissizlik belde kasılma yaşamaya başladım. Halbuki hic birseyim yok can sikan. Bu hastalığı düşünmezsek ben çoğu sptomun geçtiğine inanıyorum. Sende de bence durum buna benzer.
Sen prostat sıvısı lökosit ölçümü ve kültür veya pcr yaptırdın mı daha önce???
Hayır yaptirmadim ama bir çok semptomum var. Dr henüz gitmedim.
3,5 yıl önce yoğun anksiyete döneminde baslayan seker hastalığı korkusuyla sertelsme bozukluğu ve sabah sertliği yok Dr. ultrason ve tahliline göre bisey yok.
6 ay once denizde penis ucunda yanma. Sunnete kisminda mantar baslangici. Ayni donem baslayan Sadece sabahları olan idrarda geç gelme. 4-5 sn. İdrar kesik kesik bazen damla damla yapma. Sürekli olmasa da genelde çatallı işeme.
Sertliği uzun sure yakalayamama bazen erken yakalama ama sürdürememe. Meni basincsiz gelme ve tam bosalamama hissi. Sabah ereksiyonu ilk zamanlardan beri yok.
Son donemde kabizlik ve artan hemoreid kanamalari yanmalari ve agrisi.
Ama hastalığı kesfedene kadar gayet normal hayat kalitesi simdi piskolojik olarak dusundubelde sıkışma ve sağ testis dolgunluk hissi 3-4 kere uyanma 7-8 kere WC gitme bazen 4. Takmazsam iyiyim fakat 1 haftadır hem Candida hem prostitir diyeti yapıyorum. Çatallı işeme ve geç gelme nerdeyse bitti. Daha teşhis yok öğrendiğim zafer hocaya gitmek istiyorum ama ondan önce muayene olsam mi burda ozele bilmiuorum. samsundayim

Kesinlikle zaman geçmeden, prostatında fazla doku hasarı oluşmadan Eskişehir Hüseyin hoca yada İstanbul zafer hocaya muayene ol ve tedaviye başla,bu formada emeği geçen değerli arkadaş/abi ve kardeşlerimizin tavsiyelerine uy...çok geçmiş olsun, bir an önce bu iki doktordan birinde muayene ol...
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

kader48 yazdı:
kadir yazdı:
kader48 yazdı:
Kadir Abi, riskli bir davranışım veya hareketim olmadı. Üşütme kesinlikle olmadı. En son Zafer hocada 6-7 lökosit çıktıktan sonra riskli cinsel davranışım olmadı. Bilmiyorum. Durup dururken neden böyle yükseldi anlamadım. Ama en son ki iesef tedavim de iesef çok iyi gelmişti. Şimdi kültür sonucunu bekliyorum bakalım sonuç ne çıkacak.
Kullandigin ilaclar yeterli gelmediyse bir muddet sonra tekrar yukselme olur. Ilk evrelerde sık kontrol gerekir.
Sonuç çıktı, çok miktarda Staphyloccus Aures üremiş. Bu ağzına sıçtığımın bakterisi ölmüyor zaten. Sadece uykuya geçiyor. Bu bakterisi olupta öldüren var mı onu da bilmiyorum. Doktor, antibiyogram da yapmış. Uzun süte duyarlı ilaçları kullanıcam. Bakalım ne olacak.
evet bu bakteriyi öldüren bir tane arkadaş var 120 aralıksız serum aldı ankarada targocid ve doptamisin ile
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

1453ali yazdı:
kader48 yazdı:
kadir yazdı: Kullandigin ilaclar yeterli gelmediyse bir muddet sonra tekrar yukselme olur. Ilk evrelerde sık kontrol gerekir.
Sonuç çıktı, çok miktarda Staphyloccus Aures üremiş. Bu ağzına sıçtığımın bakterisi ölmüyor zaten. Sadece uykuya geçiyor. Bu bakterisi olupta öldüren var mı onu da bilmiyorum. Doktor, antibiyogram da yapmış. Uzun süte duyarlı ilaçları kullanıcam. Bakalım ne olacak.
evet bu bakteriyi öldüren bir tane arkadaş var 120 aralıksız serum aldı ankarada targocid ve doptamisin ile
O tedaviyi uygulayacak bir doktor bulabilsem. Bende başlayacağım ama, bulamıyorum.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

1453ali yazdı:
kader48 yazdı:
kadir yazdı: Kullandigin ilaclar yeterli gelmediyse bir muddet sonra tekrar yukselme olur. Ilk evrelerde sık kontrol gerekir.
Eğitim araştırmadaki enfeksiyon hastalıkları bölüm başkanı da bana demişti. Uzun süreli bir tedavi olacak. Bu bakteriyi temizleyeceğiz dedi. Önce hastanemizde de bi kültür ve lökosit sayımı yapalım dedi. Prostat sıvısında nadir lökosit görüldü. Üreme olmadı yazıyor. Gram pozitif kok görüldü yazıyor. Artık hasta olduğumuzu ispatlayalım diye uğraşıyoruz. Nasıl bir iş anlamadım gitti.