TEDAVİYE YENİ BAŞLIYORUM. YARDIM LÜTFEN!!

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mst7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

TEDAVİYE YENİ BAŞLIYORUM. YARDIM LÜTFEN!!

Mesaj gönderen mst7 »

arkadaşlar merhaba ;
bende yaklaşık 3 yıl önce sadece sık sık idrara çıkma problemi ile çeşitli hastanelere başvurup buradaki bir çok arkadaşın duymuş olduğu (geçer psikolojiktir,bir şeyin yok )ve almış olduğu tedavi yöntemlerini (sadece idrar tahlili ,saçma sapan ilaçlar ) alıp sonuç almadım ve maalesef hastalığım ilerledi.
Sonrasında olanlar oldu ve yaklaşık 1 bucuk yıldır mütamadiyen peniste yanma,titreme ,ucunda yanma ,makkata dolgunluk hissi ,sık sık idrar cıkma gibi belirtilerle hayatım altüst oldu.Allahtan siteyi fark edip geçte olsa tecrübeli arkadaşların önerdiği zafer hocaya bugun sabah göründüm.zafer hocaya göründükten sonra daha onceden göründüğüm tüm hocalara küfür ettim.Hadi ilgilenmiyorsunuz yapmak istemiyorsunuz eyvallah neden prostat sıvısına baktırın diye öneride bulunmuyorsunuz derslerde bu yöntem öğretilmedimi hadi öğretilmedi ''önce zarar verme '' sözünüde mi duymadınız arkadaşım.Prostat sıvısı tahlili yapmış yada önermiş olsalar belki de bir çok arkadaşımızın rahatsızlığı bu kadar ilerlemiyecekti ne haldeyiz valla allah yardımcımız olsun.
neyse saolsun zafer hoca ilgilendi rektal tuşe ile prostat sıvısı aldı (biraz acıdı ama bilsem iyileşem o parmağı götümden cıkarmıyacam yemin ederim :lol: :D ) ve -25 -30 lökosit cıktı ve ilaç ,antibiyotik tedavisine başlamalıyız dedi.
verdiği ilaçlar :unecefin iğne ,tetradox,taravid .tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak iznizle
1. 25-30 lökosit düşermi ? düşüren var mı nasıl ?
2.iğne olurken yada ilaç kullanırken bitkisel ürün yada destekliyici başka ürün kullanmam zarar verir mi değilse hangilerini kullanmam gerek.
şimiden biz tecrübesiz ve talihsiz arkadaşlara yardımcı olan forumdaki tüm arkadaşlara teşşekür ediyorum.umarım hepimiz için bu günler geriye dönüp baktığımızda talihsiz bir anı olarak kalır.iyi günler.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: TEDAVİYE YENİ BAŞLIYORUM. YARDIM LÜTFEN!!

Mesaj gönderen red »

öncelikle geçmiş olsun. ben de zafer hocada tedavi görüyorum. ilk gittiğimde lökosit 15-20 idi. dün 4. muayenemde 3-4 lökosit çıktı. sonuna geldim yani. prostatiti azdıracak şeyleri yapmazsan, alkol,soğuk, acı ve baharattan uzak durursan, akşamları altına sıcak su torbası koyar ve hareketli yaşarsan kısa sürede düşürürsün. sık boşalma haftada maksimum 2 kez boşalmalısın. takviye olarak ligone veriyor zafer hoca genelde onu internetten daha uyguna bulabilirsin. eczanede 65 tl internette 25 tl gibi bir şey. süt ürünleri tüketmemeye çalış antibiyotiğin emilimini azaltıyor. diğer takviyeler de sana kalmış ne zaman başlamak istersen o zaman başlarsın. ben antibiyotik tedavim bitince başlayacağım bromelaine falan. son olarak 10 günlük antibiyotik yazdı sadece 1 ay sonra da kontrole gideceğim. tamamen iyileşene kadar bir kaç ay kontrol altında kalmalıyız. tekrar acil şifalar..
mst7

Mesaj gönderen mst7 »

red yazdı:öncelikle geçmiş olsun. ben de zafer hocada tedavi görüyorum. ilk gittiğimde lökosit 15-20 idi. dün 4. muayenemde 3-4 lökosit çıktı. sonuna geldim yani. prostatiti azdıracak şeyleri yapmazsan, alkol,soğuk, acı ve baharattan uzak durursan, akşamları altına sıcak su torbası koyar ve hareketli yaşarsan kısa sürede düşürürsün. sık boşalma haftada maksimum 2 kez boşalmalısın. takviye olarak ligone veriyor zafer hoca genelde onu internetten daha uyguna bulabilirsin. eczanede 65 tl internette 25 tl gibi bir şey. süt ürünleri tüketmemeye çalış antibiyotiğin emilimini azaltıyor. diğer takviyeler de sana kalmış ne zaman başlamak istersen o zaman başlarsın. ben antibiyotik tedavim bitince başlayacağım bromelaine falan. son olarak 10 günlük antibiyotik yazdı sadece 1 ay sonra da kontrole gideceğim. tamamen iyileşene kadar bir kaç ay kontrol altında kalmalıyız. tekrar acil şifalar..
red kardeşim size de geçmiş olsun umarım bende lökosit sayısını düşürüm .sizde de bende olan belirtiler mi vardı ? varsa şimdi nasıl hangi düzeyde? ilgin ve alakan için teşşekürler .
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

Ben ilk gittiğimde yani 01.12.2018 tarihinde lökosit 32 ile tedaviye başlamıştım.En son kontrolde 18.01.2019 da lökosit 5-6 seviyesine düşmüştü.Denilen şeyleri uygularsan lökosit düşer ancak semptomlar hemen bitmez.Sakın ha ağrılar hafifleyince hastalığı boşverip soğuk alma,baharatlı,acı ve alköl tüketme.Yani bu iyileşme biraz uzun sürecekmiş ama sabretmen gerek.İlaç kullanımına bağlı değişik semptomlar yaşama olasılığında olabilir.Her gün sıcak su oturması mutlaka yapman gerekir.Eğer yapmazsan kullandığın ilaçlar boşa gidebilir.Geçmiş olsun.
red

Mesaj gönderen red »

mst7 yazdı:
red yazdı:öncelikle geçmiş olsun. ben de zafer hocada tedavi görüyorum. ilk gittiğimde lökosit 15-20 idi. dün 4. muayenemde 3-4 lökosit çıktı. sonuna geldim yani. prostatiti azdıracak şeyleri yapmazsan, alkol,soğuk, acı ve baharattan uzak durursan, akşamları altına sıcak su torbası koyar ve hareketli yaşarsan kısa sürede düşürürsün. sık boşalma haftada maksimum 2 kez boşalmalısın. takviye olarak ligone veriyor zafer hoca genelde onu internetten daha uyguna bulabilirsin. eczanede 65 tl internette 25 tl gibi bir şey. süt ürünleri tüketmemeye çalış antibiyotiğin emilimini azaltıyor. diğer takviyeler de sana kalmış ne zaman başlamak istersen o zaman başlarsın. ben antibiyotik tedavim bitince başlayacağım bromelaine falan. son olarak 10 günlük antibiyotik yazdı sadece 1 ay sonra da kontrole gideceğim. tamamen iyileşene kadar bir kaç ay kontrol altında kalmalıyız. tekrar acil şifalar..
red kardeşim size de geçmiş olsun umarım bende lökosit sayısını düşürüm .sizde de bende olan belirtiler mi vardı ? varsa şimdi nasıl hangi düzeyde? ilgin ve alakan için teşşekürler .
teşekkür ederim. bende peniste yanma, ucunda yanma vs. yoktu. zaten bu nedenle kullandığım antibiyotikler de biraz farklı. bana tarivid hiç vermedi zafer hoca. semptomlar sık idrar, ani idrara sıkışma, otururken tenis topuna oturma hissi, cinsel isteksizlik, ereksiyon olamama, mide altında hafif ağrı. bunlar epey azaldı cinsellik yavaş yavaş kendine geliyor. şuan günlük hayatımı etkilemeyecek düzeye geldi yani sorunlar. tam iyileşme için birkaç aya ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. semptomlar geçiyor ama yavaş geçiyor yani.. bir anda değil..
Kederli

Mesaj gönderen Kederli »

Benimde şikayetim sık idrar idi.20 25 lökositten 1-2 ye 6 ayda düşebildim.Son 2.5 aydır antibiyotik kullanmıyorum.2ay sonrası içinde tekrar kontrole çağırdı zafer hoca.Bana detrustolde vermişdi sık idrar için baya işe yaramıştı.Sabretmek gerekiyor tedavi ve diyete bağlı kalırsan düzeliyorsun.Nacizane sana tavsiyem probiyotik takviyede muhakkak almak gerekiyor bağırsak florası için.
mst7

Mesaj gönderen mst7 »

Probiyotik nerden temin edebilirim nasıl tüketiliyor bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın .bu arada toprak arkadaşa ve size de ilginizden dolayı teşekkür ederim .geçmiş olsun
red

Mesaj gönderen red »

ligone'nin içeriğinde probiyotik var. ev yapımı yoğurt ve kefir doğal probiyotik kaynağı. şahsen evde kendim yapıyorum özellikle kefir çok zengin bir kaynak. organik kefir mayası aktarların bazılarında ve a101'e arada geliyor. çiğ sütü kaynatıp yaklaşık 30 dereceye soğuttuktan sonra metal değdirmeden bir kavanoza alıp içine mayayı atıyoruz. ağzını sıkıca kapatım etrafını örtü ile sarıyoruz. 1 gün bekledikten sonra plastik süzgeçte süzüp mayayı küçük bir kaseye alıp içine yüzeyine kadar su ileva edip çay tabağı ile kapatıp dolaba koyuyoruz. süzdüğümüz kefiri tekrar kavanoza koyup kapağını kapatıp dolapta birkaç saat beklettikten sonra tüketebilirsiniz.
yoğurt daha basit zaten. hafif ısıracak sıcaklıktayken içine yarım kaşık yoğurt koyuyoruz ağzını kapatıyoruz. birkaç saatte tutuyor.
mst7

Mesaj gönderen mst7 »

Tamamdır söylediklerinize dikkat etmeye çalışacam umarım başarılı olurum herkese teşekkürler geçmiş olsun .
Nihat1062

Mesaj gönderen Nihat1062 »

Özür dileyerek soruyorum, prostatit tedavisi sorasında cinsel ilişki durumu yasaklanıyor mu, eş ile ilişki mümkün mü, eş’e mikrop bulaştırma olur mu,
sharingdvb

Mesaj gönderen sharingdvb »

Yok yasaklanmıyor.Düzenli olması tavsiye edildi bana hep.Örneğin haftada düzenli 2 defa.Eşten veya eşe mikrop bulaşması durumunu hiç duymadım...
En Makbul Yağmur Duası Ağaç Dikmektir.