Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen kadir »

ibrahim yazdı:Kadir abi özelden yazdım sana.yazdıklarım gelmedimi.
Gelmedi ibrahim..
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

Kadir abi halen burdasın ve insanlara yardım ediyorsun allah senden razı olsun.biliyorsun ben 2015 yılında bu prostatit belasından tam olarak kurtulmuştum.3 yıl hiç bir sorunum olmadı 20 gün önce yaşadığım bi vajinal ilişkiden mikrobu tekrar aldık prostata.ilşkiden hemen sonra peniste kaşıntı ile belli etti.başa döndük tekrar.diyete başladım pazartesi ürolaga gidip antibiyotiğe başlıcam.burdan şu çıkıyor hastalığı atlattıktan sonrada yaşantımızda dikkatli olmalıyız.

Abi başlık aç kısmını bulamıyorum.özelden yaz kısmına nerden giriyoruz.kişilerin üzerine tıkladıktan sonra özel kısmından sana yazdım yazdıklarım ulaşmamış.
komando
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen komando »

Daha 3 gün önce enjeksiyon son çare diye yazdığımda kadir bey kesinlikle tavsiye etmem demişti.
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen toprak12 »

komando yazdı:Daha 3 gün önce enjeksiyon son çare diye yazdığımda kadir bey kesinlikle tavsiye etmem demişti.
Kadir abi direk prostata uygulanan enjeksiyonu tavsiye etmiyor lütfen yanlış anlatmayalım.
cesur
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen cesur »

merhabalar ben cesur yıllardır lanetle ugraşan biriyim her şeyin allahtan geldiğini bilmek kabul etmek lazım eminim size bazı konularda yardımcı olurum arkadaşlar yüzlerce ilginç denemelerim var site yöneticisi bana ulasırsa ona bilgi vereceğim acı yok bu hastalıkla çocuk yaptım sorun yok ağır vakalar acılar geçeçek ne olduğunu ne yapılması gerek beni yönetici ararsa bilgi vereceğim
Bahtsizbedevii

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

Site yöneticisine ne gerek var ki. Anlatın tecrübelerinizi ya da size iyi gelen yöntemleri herkes bilsin, üzerine konuşup tartışalım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ibrahim yazdı:Kadir abi halen burdasın ve insanlara yardım ediyorsun allah senden razı olsun.biliyorsun ben 2015 yılında bu prostatit belasından tam olarak kurtulmuştum.3 yıl hiç bir sorunum olmadı 20 gün önce yaşadığım bi vajinal ilişkiden mikrobu tekrar aldık prostata.ilşkiden hemen sonra peniste kaşıntı ile belli etti.başa döndük tekrar.diyete başladım pazartesi ürolaga gidip antibiyotiğe başlıcam.burdan şu çıkıyor hastalığı atlattıktan sonrada yaşantımızda dikkatli olmalıyız.

Abi başlık aç kısmını bulamıyorum.özelden yaz kısmına nerden giriyoruz.kişilerin üzerine tıkladıktan sonra özel kısmından sana yazdım yazdıklarım ulaşmamış.
Mrb ibrahim, uzun zamandir senden haber alamiyordum. Iyilesmistin biliyorum. Tam sıfır olmustun. Bakin bu kronik prostatit hastaligi tamamen sifir olduktan sonrada dikkat edecegimiz bir kac konu var.Bunlardan biride korunmasiz iliski yasamamak.Prostatit geciren hastalarda, tekrar mikrop kapma olayi.daha kolay oluyor. Bunun sebebide yapilan hard seks esnasinda acilan eski skarlarin icine yeni patojenlerin girmesi ve aninda inflamasyon ve enfeksiyon olusmasi.Ama caresi var korkulacak bir sey yok. Tekrar eski tedaviye donulurse atlatilmasi kolay oluyor. Tabi zaman gecirmemek sartiyla.Bende ayni olayi bir kac defa yasamistim. Tekrar gecmis olsun ibrahim kardesim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozel mesaj icin nick uzerine tiklayin, ozel msj gonder den yollayabilirsiniz.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Yukaridaki bahsedlen konulara katilmiyorum.
Siz tabii ki patojen barindiran bir kadinla iliski yasarsaniz prostat enfeksiyonu gecirmemis olsaniz dahi sorun yasarsiniz.

İsterseniz ilk defa iliskiye girin. Belki de yasadiginiz sadece uretrada bilemiyoruz.

Tamamen iyestikten sonra tabii ki korunmasiz iliskiye girebilirsiniz ama o kadinin vajinasinda flora bakterisinden baska bakteri olmamali ve iliskiden sonra idrar yapmalisiniz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cucu3636 yazdı:
kadir yazdı:Dusuncem cok iyi, daha nolucak? Bundan iyisi can sagligi. Iyisin ve hayatindan memnunsun. Bundan sonrada dikkat ve kontrol edersen birdaha birsey olmaz insallah ...
Evet kadir abi. Tekrar bir nüks yaşıyorum şu anda. Bir hafta sonu alkolü fazla kaçırdım ve soğuk aldım. Tekrar başa döndük. Ama lokosit yükselmemiş abi zafer hocaya gittim. Ben anlamadım birşey
Zamaninda gitmissin kardesim. Tekrar duzelirsin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Mrshadow yazdı:Yukaridaki bahsedlen konulara katilmiyorum.
Siz tabii ki patojen barindiran bir kadinla iliski yasarsaniz prostat enfeksiyonu gecirmemis olsaniz dahi sorun yasarsiniz.

İsterseniz ilk defa iliskiye girin. Belki de yasadiginiz sadece uretrada bilemiyoruz.

Tamamen iyestikten sonra tabii ki korunmasiz iliskiye girebilirsiniz ama o kadinin vajinasinda flora bakterisinden baska bakteri olmamali ve iliskiden sonra idrar yapmalisiniz
Mrshadow; katilsanda katilmasanda yasadigim olaylardan bahsediyorum. Prostatit olmadan evvel yuzlerce defa korunmasiz iliski yasadim sorun olmadi.Prostatit olup iyilestikten sonra yaptigim her korunmasiz iliskimde lokosit yukseldi ve basa dondum. Hatta bir kac kez korunmali iliskide bile bugun sifir olan lokositin, yarin 25-30 oldugunu gordum yasadim. Burada faraziye yazmiyorum. Yasanmis gerceklerden bahsediyorum. Yilllarca ugrastim ben bu illetle. 2 -3 sene degil.Kronik prostatit geciren bir hasta, saglikli bir insandan 5 kat daha fazla korunmasi gerekir. Mikrop kapma ve mikroptan etkilenme ihtimali saglikli bir prostata sahip olan birine istinaden daha fazladir.
ogz89
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ogz89 »

kadir yazdı:

Mrshadow; katilsanda katilmasanda yasadigim olaylardan bahsediyorum. Prostatit olmadan evvel yuzlerce defa korunmasiz iliski yasadim sorun olmadi.Prostatit olup iyilestikten sonra yaptigim her korunmasiz iliskimde lokosit yukseldi ve basa dondum. Hatta bir kac kez korunmali iliskide bile bugun sifir olan lokositin, yarin 25-30 oldugunu gordum yasadim. Burada faraziye yazmiyorum. Yasanmis gerceklerden bahsediyorum. Yilllarca ugrastim ben bu illetle. 2 -3 sene degil.Kronik prostatit geciren bir hasta, saglikli bir insandan 5 kat daha fazla korunmasi gerekir. Mikrop kapma ve mikroptan etkilenme ihtimali saglikli bir prostata sahip olan birine istinaden daha fazladir.
Yüzde yüz doğrusun bende de denenmiş tecrübeye sabittir abi çok dikkatli yaşamak şart
Bahtsizbedevii

Bana Basri hoca korunmalı da olsa yeni bir bakteri alabilirsin ilişki esnasında. O nedenle tam iyileşene kadar girme ilişkiye. Bir de penisten alınan mikrobun prostata kadar ilerlemesi önünde bir bariyer var ama çok antibiyotik kullanımı bu bariyeri eritiyor malesef ve bir daha yeniden bariyer kendini onaramıyor. Bu nedenle mikrop alma konusunda çok daha yatkın oluyor hastalar demişti.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bahtsizbedevii yazdı:Bana Basri hoca korunmalı da olsa yeni bir bakteri alabilirsin ilişki esnasında. O nedenle tam iyileşene kadar girme ilişkiye. Bir de penisten alınan mikrobun prostata kadar ilerlemesi önünde bir bariyer var ama çok antibiyotik kullanımı bu bariyeri eritiyor malesef ve bir daha yeniden bariyer kendini onaramıyor. Bu nedenle mikrop alma konusunda çok daha yatkın oluyor hastalar demişti.
Dogru demiş kardesim...
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

Aklıma leon hocanin bir konuşması geldi.Kadin vajinası bataklık gibidir ve hijyenik değildir böyle hassas bir hastaliga yakalandiysan eşinle bile korunmasiz ilişkiye girmeyeceksin.Ona sorun teskiletmeyen bakteriler sende sorun yaratabilir.
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Ee banda Necmettin çıkılındemişyiki kesinlikle prezervatif kullanma ve ilişki esnasında sen altta olma en fazlada 2 defa ilişkiyr gir haftada
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Yani bundan boyle hicbir sikinti yasamiyor olsak dahi, korunmasiz iliskiye girmeyecek miyiz? İliskiye girdigimiz kadin tertemiz olsa dahi?

Antibiyotik bir bariyeri eritmez. Olur mu oyle sacmalik?

Altta olmayacaksin, ustte olmayacaksin olay iyice sarpa sariyor
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

Çokta aktif olmayan sex hatımdaki nadir hamlelerden birinde çabucacık hastalanmam göstermiştirki kadir abi haklıdır.üzülerek kabul ediyorum artık korunmasız hiç bir ilişki yaşamayacağım.iyileştikten sonra bir daha böyle bi bedeli ödeyebileceğimi zannetmiyorum.prostatiti yaşamış kişiler tekrarlamaya çok yatkınlar.bu konuya çok dikkat etmek gerek.yoksa tilkinin dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanı.
ogz89

Mesaj gönderen ogz89 »

ege44 yazdı:Ee banda Necmettin çıkılındemişyiki kesinlikle prezervatif kullanma ve ilişki esnasında sen altta olma en fazlada 2 defa ilişkiyr gir haftada
Bir çok kişi bu hastalığa altta kalma hastalığı diyo doğru bi görüş allta kaldığın zaman penis vakum gibi içeri çeker mikrobu
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Mrshadow yazdı:Yani bundan boyle hicbir sikinti yasamiyor olsak dahi, korunmasiz iliskiye girmeyecek miyiz? İliskiye girdigimiz kadin tertemiz olsa dahi?

Antibiyotik bir bariyeri eritmez. Olur mu oyle sacmalik?

Altta olmayacaksin, ustte olmayacaksin olay iyice sarpa sariyor
Valla bana koskoca nevmettin çıkılının dediği o prezervatif penisi sıkıyor ve prostatı iyi boşaltmanı etkiliyor dedi altta kalırsanda aynısı oluyor dedi
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Ha benim görüşümde prostat bir daha eskisi gibi olmuyıcak gribal bir enfeksiyonda bile orası iltihap tutacak yani artık eski prostat yok ha bizim üleşmemiş yüzde 70 80 olur dahası olmaz çünkü iltihabı kurutsak bile hasar var geriye dönüş çok zor bir idear yolu enfeksiyonda başa sarıcan gibi bir şey yani kısacası
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Ha şunuda sölim ibrahim kadri Cüreklibatur da demiştik yaşın çok genç geçer merak etme Burak turnada evlinince geçer dediydi ama koskoca Ege üniversitesi profları tedavileri yetersiz beni düzeltten operatör bir doktordu özel hastanede
Bahtsizbedevii

ogz89 yazdı:
ege44 yazdı:Ee banda Necmettin çıkılındemişyiki kesinlikle prezervatif kullanma ve ilişki esnasında sen altta olma en fazlada 2 defa ilişkiyr gir haftada
Bir çok kişi bu hastalığa altta kalma hastalığı diyo doğru bi görüş allta kaldığın zaman penis vakum gibi içeri çeker mikrobu
Altta kalınca mevzusu değil aslında penis boşalma esnasında vakum görevi görür, yani direk dışarı atmaz lavaboyu pompayla açmaya çalışırız ya o hesap boşalma işlemi.

Tabi ki sex hayatımız olacak ama özellikle akut dönemde olmamalı sanırım. Kendimde gözlemlediğim cinsel ilişki sonrası yanma şikayetlerim in artışı. Hatta oralı bile korunmalı yaptığımız halde. Burda benim tahminimce bir bakteri girişi olmadı ama henüz titan iyileşmeyen prostat yaralarını zorladığım kanaatindeyim.
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

3.kür bitti diz kapaklarimdaki ağrı antibiyotik kullanimyla mi ilgili ? BU neyin belirtisi nasıl önlem almaliyim ? Ayni durumu Yaşayanlar veya bilgisi olanlar yardimci olursa sevinirim.tesekkurler.
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Ya kardeşim herkesim dizleri agrıyor o kadar takma yani