Staphylococcus aureus

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Staphylococcus aureus

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

freeman yazdı:
ABittersweetLi yazdı:murat, ilaçlar hemen kullandığın zaman etki göstermeyebilir.diğer verdiği ilaçlara devam etmen gerekir.ozanda mesela iğneleri olduğunda bir şey düzelmedi demişti.ama arkasından biraz zaman geçince iyiye doğru gittiğini söylemişti.gerçi o bu durumu antibiyotiğe bağlamamıştı.ama yanılıyordu.neyse artık sen devam et bence.sonra yine kontrollere git.yine ilaçlar verebilir.sabırlı ol.öyle hemen iyileşen bir hastalık değil.doktorların elinde de sihirli bir değnek yok.

freeman, zafer hoca kültür yapmıyor sanırım.murat kültürden bahsediyor.sen yanlış anlamışsın.senin bahsettiğin prostat sıvısı tahlili.muratta onu yaptırmış zaten.
bahsettiğiniz idrar kültürümü? Bende idrar normal çıkınca kültüre gerek yok dedi dr.prostat sıvı tahlilinde sadece 10 civari lokosit değerleri var,burada normal lokosit değerleri nedir ? Ben hagi tahlili yaptırırsam bakteri bulma olasılığı yüksek olur.?
zafer hoca idrar kültürü yaptırmıyor.bakteri bulma olayı şans işi.herkeste farklı kültürlerde çıkıyor.sen hepsini sırası ile yaptırabilirsin.tabi doğru doktora.bunun için 7/24 bu hastalık ile ilgili herkesle tanışacaksın ve doktorları araştıracaksın.millet neler yapıyor öğreneceksin.yoksa iyileşemezsin.
tatar35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen tatar35 »

Merhaba arkdaşallr benim sprem testinde bu bakteri çıktı buna en iyi ilaç hangisi iyi gelir yardımcı olursanız sevinirim
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

Konyalı mrb
İbrahim arkadasımız bu mikroba karşı iesef 1g iğne+flexilevo750 tablet ve probiyotikli ligone kullandı.[/quote]
Bu tedavinin aynisini bana xafer oyman verdi bugun igneler bitti ayniyim valla[/quote]

Tekrar kontrole git ve prostat sivisi lokosit tahlili yaptir hoca tekrar degerlendirsin...agri sak diye kesilmez..biraz surec ister.kesinlikle fayda goreceksin[/quote]
KADIR ABI IGNELER BITTI ANTIBIYOTIGE DEVAM EDIYORUM KUYRUK SOKUMU AGRILARI DEVAM EDIYOR SIK ISEME DEVAM EDIYOR BENIM OLAYIM 281 LOKOSIT CIKTIGINA GORE BIRDE BEN SUREKLI IDRAR YOLU ILTIHABI GECURIYORUM KESINLIKLE KRONIK BAKTERYIYEL ZAFER HOCA NIYE KULTUR YAPMIYOR ANLAMIS DEGILIM BIRDE KADIR ABI SEN NASIL OLDUN SIFIRLADIN MI TAMAMEN BIDE BIZ BU HASTALIGI TAMAMEN SIFIRLAYABILCEZ MI EVLILIK OLAYI VAR BEMIN EN GEC SENEYE AGUSTOS EYLUL GIBI O ZAMANA KADAR IYILESIR MIYIM
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

Bu mikrop benim idrar ve meni kültürümde çıktı. Bende duyarli antibiyotik levofloksasin di 4 kutu tavanic içtim.ilaç biteli 1 hafta doldu bugün %98 iyiyim. Gerçi dün ve bugün peniste hafif sizi hissediyorum ama oda kendini hissettirip geri gidiyor. Bakalim bekliyorum sürekli antibiyotik vs kullanıp durumu karmaşık hale sokmak istemiyorum. Haftaya kültür yapıp mikrop varmi yokmu kontrol edeceğim. Yalniz dikkatimi çeken bir durum var. Ayni bakteri üreyen bir kaç arkadaş tanıdım fakat duyarli olan ilaçlar farkli. S.aureus üreyen birinde duyarlı levofloksasin iken tavanic kullandim mesela ben. Bir baska arkadasta baska bir ilac duyarli. Bu da mikrobun cesitliliginden mi bilemiyorum
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Staff aureus,farkli suşlari olan bir mikrop..antibiyotige direncli ve direncsiz olanlari var.Farkli antibiyotik gruplarini denemek gerekebilir.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

ben daha entracocus a etkili olan antibiyotği bulamadım
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

En iyisi antibiyogram orda hangisine duyarlı o çıkıyor vücudun zaten içine ettik bir de ilaç denemekte daha da bağışıklık sistemini yemeyelim
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

tolgataylan yazdı:Arkadaşlar o kadar idrar ve sperm kültürü yaptırdım hep temiz çıktı hastalığın 8. yılındayım ve yanma şikayeti ile gittim tahlil sonu bu..

Ve hiç evlilik dışı ilişkim olmadı bu 8 senede.. Tövbeliydim yani..
Kardesim sorularima cevap yazarsan sevinirim
1-bu hastaliga yakalandığında evli miydin bekar mi?
2-bu hastalik ilişki sonrasinda mi oldu sende yoksa bazi arkadaslar gibi cinsel ilişki olmadan mi?
3-bunca zamandir evlilik dışı iliskim olmadi diyorsun. Hastaligin suresince baska bir mikrop uredi mi hic. Belkide sende çıkan cilt bakterisidir olamaz mı.?
4- Korunmasız beraber oluyor musun
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

tolgataylan yazdı:
cihanbey yazdı:Taylan doktor hangi ilaçları yazdı ?
Travid ve tetradox yazdı..
bende de bu çıktı pyolesemptyl verdi doktor demek doktoradan doktora degişiyor ,,yani standart bir tedavi yok
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

boyturk yazdı:
tolgataylan yazdı:
cihanbey yazdı:Taylan doktor hangi ilaçları yazdı ?
Travid ve tetradox yazdı..
bende de bu çıktı pyolesemptyl verdi doktor demek doktoradan doktora degişiyor ,,yani standart bir tedavi yok
Benim hikayem-SABIR bölümüne yazmistiniz bende söyle bir yazi yazmistim.sanırım ilaciniz size pek fayda etmemişti hatirladigim kadariyla. Son durumunuz nedir peki

Prostat sivisinda uredi demişsin devlet Hastahanesinde mi yapıldı bu kültür. Haberlesiriz burdan.

Kullandığın ilaç ile ilgili şöyle bir bilgi buldum.

Nitrofurantoin'in dokulara dağılımı ve penetrasyonu üriner sistem enfeksiyonların ın tedavisinde kullanılan diğer ajanlara göre daha düşüktür.
Bundan ötürü Nitrofurantoin tedavisinden sonra nüks veya bakteriürinin yeniden belirdiği görülebilir. Bunun için tedavi öncesi ve tedavi bitiminden sonra idrardan kültür ve duyarlılık testleri yapılmalıdır. Tedavinin başarısız kalması veya nüks vukuunda doku penetrasyonu.....
ABittersweetLi

zaten pyolesemptyl idrar yolu antiseptiğidir.antibiyotik değil yani.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

ABittersweetLi yazdı:zaten pyolesemptyl idrar yolu antiseptiğidir.antibiyotik değil yani.
Abitter tavanic tablet bende işe yaradı inşallah kurtulurum bundan. Bugün 9. Günüm antibiyotik almıyorum inşallah nüks olmaz geçer gider. Nüks olursada igne ile beraber kullanip tamamen kurtulurum diyorum insallah
cihanbey

bende kültürde baktrim fort çıktı 45 gün kullandım aralıksız ama netice sıfır o nedenle antibiyotiği aramaya devam dedim
kenan

Mesaj gönderen kenan »

bende 15 gündür iyim şükür ama cinsellik düzelmedi anlamadım gitti piklojikmi zamanlamı düzelcek anlayamadım cinsel arzu sıfır uyarılmada sıfır boşalırken zevklenme biraz düzeeldi sertleşme bi iyi bi kötü geceleri ve sabahaarı eriksiyon bazen var bazen yok clasis 5 mg atıyom 3 güne bi sertleşme arada ondanmı oluyor bilmem atmadımda kötü nolacak böle bilmem evlenecem kokuyom
cihanbey

bakteri bellimiydi sen de
kenan

Mesaj gönderen kenan »

belliydi s.aureas metsiline duyarlı
ABittersweetLi

cihanbey yazdı:bende kültürde baktrim fort çıktı 45 gün kullandım aralıksız ama netice sıfır o nedenle antibiyotiği aramaya devam dedim
günde 2 kez mi kullanmıştın
cihanbey

Evet sabah akşam aynı Zana'n diliminde ilk 2 haftada lebel 750 mg ile birlikte
tolgataylan

Dr Levent Türk İntraprostatit Enjeksiyon

Mesaj gönderen tolgataylan »

Arkadaşlar bu sitede Dr Levent Bey'e Enjeksiyon yaptırıp iyileşen var mı? Veya iyileşen bir tanıdığı veya yaptırmak isteyen.
ABittersweetLi

bu forumda enjeksiyon olup tamamen iyileşen biri olmadı ne yazık ki.ben forum ve forum dışından toplasan 20 tane enjeksiyon yaptıran kişi tanıyorum.ama hiç biri tam olarak iyileşememiş.hatırlarsın kadir abi daha kötü olmuştu.diğer forumda da almanyalı murat arkadaşımız enjeksiyon olup almanyaya döndüğünde doktoru kendisinde daha önce olmayan varikosel teşhis etmiş ve bu varikoselin enjeksiyondan sonra olduğunu söylemişti.gerçi almanyalı murat kendi doktorunun söylediklerine inanmamıştı.

enjeksiyonun mantık olarak prostatiti iyileştirmesi imkansız gibi geliyor bana.çünkü prostata enjekte edilen antibiyotikler sadece mikrobu öldürür.deformasyon aynen durur.

konyada bir doktor enjeksiyonu çok çok ucuza yapıyor zaten.yaptırmak isteyenler ona gitsinler..iyileşme olmasa bile çok para harcamamış olurlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ABittersweetLi yazdı:bu forumda enjeksiyon olup tamamen iyileşen biri olmadı ne yazık ki.ben forum ve forum dışından toplasan 20 tane enjeksiyon yaptıran kişi tanıyorum.ama hiç biri tam olarak iyileşememiş.hatırlarsın kadir abi daha kötü olmuştu.diğer forumda da almanyalı murat arkadaşımız enjeksiyon olup almanyaya döndüğünde doktoru kendisinde daha önce olmayan varikosel teşhis etmiş ve bu varikoselin enjeksiyondan sonra olduğunu söylemişti.gerçi almanyalı murat kendi doktorunun söylediklerine inanmamıştı.

enjeksiyonun mantık olarak prostatiti iyileştirmesi imkansız gibi geliyor bana.çünkü prostata enjekte edilen antibiyotikler sadece mikrobu öldürür.deformasyon aynen durur.

konyada bir doktor enjeksiyonu çok çok ucuza yapıyor zaten.yaptırmak isteyenler ona gitsinler..iyileşme olmasa bile çok para harcamamış olurlar.
Arkadaslar mrb,
Bildiginiz gibi ben 3defa prostatik enjeksiyon olup daha kotu olmustum...prostat dokusu cok karmasik ve girift yapisi itibari ile antibiyotik her tarafa dagilmiyor...ilacin ulasamadigi yerler var.Bu sebeple iyilesme ihtimali pek gozukmuyor.Ama konyadada bu enjeksiyonu cok uygun fiyata yapan varmis....isteyen deneyebilir...ben istanbuldakinden fayda gormemistim. Normal enjeksiyondan fayda gordum.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

kadir yazdı:
ABittersweetLi yazdı:bu forumda enjeksiyon olup tamamen iyileşen biri olmadı ne yazık ki.ben forum ve forum dışından toplasan 20 tane enjeksiyon yaptıran kişi tanıyorum.ama hiç biri tam olarak iyileşememiş.hatırlarsın kadir abi daha kötü olmuştu.diğer forumda da almanyalı murat arkadaşımız enjeksiyon olup almanyaya döndüğünde doktoru kendisinde daha önce olmayan varikosel teşhis etmiş ve bu varikoselin enjeksiyondan sonra olduğunu söylemişti.gerçi almanyalı murat kendi doktorunun söylediklerine inanmamıştı.

Arkadaslar mrb,
Bildiginiz gibi ben 3defa prostatik enjeksiyon olup daha kotu olmustum...prostat dokusu cok karmasik ve girift yapisi itibari ile antibiyotik her tarafa dagilmiyor...ilacin ulasamadigi yerler var.Bu sebeple iyilesme ihtimali pek gozukmuyor.Ama konyadada bu enjeksiyonu cok uygun fiyata yapan varmis....isteyen deneyebilir...ben istanbuldakinden fayda gormemistim. Normal enjeksiyondan fayda gordum.
İyileşme ihtimali pek gözükmüyor derken abi bu iyileşmeler geçici rahatlama lar mı ilerleyen zamanlarda nüks mü olur yani
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatik enjeksiyondan iyileseni gormedim....bende fayda gormedim.
kenan

Mesaj gönderen kenan »

cengiz sende bakteri bulundumu kardeş
kenan

Mesaj gönderen kenan »

cengiz dostum enjeksiyondan iğleşmeyenler bakteri tespit edileyemenler bence sen sanırım konyadakine gittin bende ona gittim s.aureas tespit eti 3 enjeksiyon oldum şuanda iyim 2 ay içinde septomlar arada oluyordu şu son 15 gündür bişeyim yok şu 2 3 gündür biraz acı var penisin içinde septomlar arada yokluyor tabi havaların etkisi var soğudu ondanda olabilir emin değilim ha enjeksiyonu savundumdan değil ama sen boşlama bidaha git sürüntü aldır mikrobu bulasaya kadar mikrop çkdı an bence enjeksiyon işe yarar ben hastalıkda yeni sayılrım burda abiler kadar bilgim yok ama mantık olrak düşünüyorum bence mikrop bulunduğu zaman yok edildimi prostatda zamanla sağlığına kavuşur bu prostatitğe mikroplar neden oluyor ee mikrop yok olunca iltihap yapcak bir etken ortadan kaybolur ve zamanla prostatda iğleşir ben böle düşünüyorum acizane fikrim burda en deneyimli kadir abi görüyorum onun görüşlerii ve tecrübeleride çok önemli tabi bu illetten kurtuluruz işl piskolojim alt üst oldu 6 7 aydır nabyorum farkında değilim inan işl bende diğer hasta arkadaşlarda kurtulur bu şerepsiz hastalıkdan ii günler