bağırsak - prostat ilişkisi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
NORMAL
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

bağırsak - prostat ilişkisi

Mesaj gönderen NORMAL »

kronik prostatit hastası olmadan hemen önceki evrede bağırsak düzenim alt üst olmuştu. soluğu doktorda aldım şikayetlerimi anlattım huzursuz bağırsak sendromusun dedi. kolonoskopiye ihtiyaç duymadan koydu teşhisi ve 3 kutu ilaç verip gönderdi.

hemen ardından ciltte sorunlar başladı. bu yaşa kadar bende var olmayan sivilce-akne durumu başladı. doktora gittim. çok ağır bir ilaç verdi, yorumları okuyunca korkup almadım akne ilacını.

bu ikisi sonrasında kronik prostatit hastası olduğumu öğrendim.

yaklaşık 5 aydır lokosit stabil ancak büyük tuvalet öncesi ve sonrası kasıkta, kalçada ve hatta testiste ağrı oluyor. ne zaman bağırsaklarım bozulsa-ki çok sık bozuluyor- ağrılarım tavan yapıyor. düzenli ligone kullanmama rağmen bir türlü bağırsakları düzene sokamadım. bende kabızlık değil ishal ya da ishale çok yakın bir durum söz konusu.
ev yapımı yoğurt çoğu kişinin aksine bende ters etki yapıyor, su gibi ishal oluyorum.

az önce söz ettiğim sivilce-akne durumu "geçirgen bağırsak sendromu"nun habercisi imiş.

şimdi bu hastalığı inceliyorum, size önerim bu rahatsızlığa bir göz atmanız ve bağırsaklara azemi özeni göstermeniz.
ogz89
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: bağırsak - prostat ilişkisi

Mesaj gönderen ogz89 »

NORMAL yazdı:kronik prostatit hastası olmadan hemen önceki evrede bağırsak düzenim alt üst olmuştu. soluğu doktorda aldım şikayetlerimi anlattım huzursuz bağırsak sendromusun dedi. kolonoskopiye ihtiyaç duymadan koydu teşhisi ve 3 kutu ilaç verip gönderdi.

hemen ardından ciltte sorunlar başladı. bu yaşa kadar bende var olmayan sivilce-akne durumu başladı. doktora gittim. çok ağır bir ilaç verdi, yorumları okuyunca korkup almadım akne ilacını.

yaklaşık 5 aydır lokosit stabil ancak büyük tuvalet öncesi ve sonrası kasıkta, kalçada ve hatta testiste ağrı oluyor. ne zaman bağırsaklarım bozulsa-ki çok sık bozuluyor- ağrılarım tavan yapıyor. düzenli ligone kullanmama rağmen bir türlü bağırsakları düzene sokamadım. bende kabızlık değil ishal ya da ishale çok yakın bir durum söz konusu.
ev yapımı yoğurt çoğu kişinin aksine bende ters etki yapıyor, su gibi ishal oluyorum.

az önce söz ettiğim sivilce-akne durumu "geçirgen bağırsak sendromu"nun habercisi imiş.

şimdi bu hastalığı inceliyorum, size önerim bu rahatsızlığa bir göz atmanız ve bağırsaklara azemi özeni göstermeniz.
Geçmiş olsun dostum bu sorun bende de var ve nasıl atlatacaz bilmiyorum
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

geçirgen bağırsak sorunu varsa kelle-paça içeceksin devamlı, emin değilim bundan ama öyle kalmış aklımda. kesinlikle işkembe ve türevlerini içmeyin benim görüşüm. prostatit iseniz hangi bakteriden kaynaklandığını tespit edip ona uygun antibiyotik almanız yerinde olur. bunun prosedürü forumda anlatıldı ancak bağırsaklarınızdaki ile aynı bakteri olma ihtimaline binaen yapılacak bir dışkı testi ile bakteri tespit edilebilir diye düşünüyorum. Geçmiş olsun.
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

Benimde sırtımda kalçamda ensemde ve bazende yüzümde sivilce çıkıyor hep hele şikayetlerim arttığında sivilcelerinde çoğaldığını ve yeni sivilce çıktığını görüyorum bu sivilcelerin özellikle kalçada çıkanları ağrılı ve koyu renkte oluyor zaten eskiden beri hep merak etmişimdir bu olayı hazır bu konu açılmışken fikri veya bilgisi olam arkadaşlar varsa beyan ederlerse sevinirim
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Kronik23 yazdı:Benimde sırtımda kalçamda ensemde ve bazende yüzümde sivilce çıkıyor hep hele şikayetlerim arttığında sivilcelerinde çoğaldığını ve yeni sivilce çıktığını görüyorum bu sivilcelerin özellikle kalçada çıkanları ağrılı ve koyu renkte oluyor zaten eskiden beri hep merak etmişimdir bu olayı hazır bu konu açılmışken fikri veya bilgisi olam arkadaşlar varsa beyan ederlerse sevinirim
Ciban denir bunlara
Vucut deri altindaki mimrobik durumlari atar o sekilde.

Bagirsaktan prostata bakteri gecici normal sartlarda cok mumkun degil ama bende de ozellikle ishal durumu cok oluyor. Ve ozellikle buyuk tuvalet sonrasi sikayet artiyor ve 1 saat sonra geciyor. Oncesinde sorun yok.
Bunlarin tesaduf oldugunu sanmiyorum.
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

Mrshadow yazdı:
Kronik23 yazdı:Benimde sırtımda kalçamda ensemde ve bazende yüzümde sivilce çıkıyor hep hele şikayetlerim arttığında sivilcelerinde çoğaldığını ve yeni sivilce çıktığını görüyorum bu sivilcelerin özellikle kalçada çıkanları ağrılı ve koyu renkte oluyor zaten eskiden beri hep merak etmişimdir bu olayı hazır bu konu açılmışken fikri veya bilgisi olam arkadaşlar varsa beyan ederlerse sevinirim
Ciban denir bunlara

Bagirsaktan prostata bakteri gecici normal sartlarda cok mumkun degil ama bende de ozellikle ishal durumu cok oluyor. Ve ozellikle buyuk tuvalet sonrasi sikayet artiyor ve 1 saat sonra geciyor. Oncesinde sorun yok.
Aynen bunun tesadüf olmadığını bende düşünüyorum birde şu da var ben ilaç kullanmadığım zamanlarda idrarda yanma ve idrar sıklığının daha arttığı zamanlarda sabah uyandığımda ağzımda ağrılı aft larda çıkıyor
Mrshadow

Kronik23 yazdı:
Mrshadow yazdı:
Ciban denir bunlara

Aynen bunun tesadüf olmadığını bende düşünüyorum birde şu da var ben ilaç kullanmadığım zamanlarda idrarda yanma ve idrar sıklığının daha arttığı zamanlarda sabah uyandığımda ağzımda ağrılı aft larda çıkıyor
Aft olmadi bende.
Yanmada olmadi, az su icersem yaniyor ki o hep oyleydi
Burda ayrisiyoruz ama bagirsak bircok kisijin ortak noktasi eminim
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

Bende de ağız içinde yaralar çıkmaya başladı çok değil ama son zamanlarda birer birer çıkıp duruyor.
Licg79
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Licg79 »

toprak12 yazdı:Bende de ağız içinde yaralar çıkmaya başladı çok değil ama son zamanlarda birer birer çıkıp duruyor.
Toprak hpv olabilirsin siğil vs de çıkıyorsa genital bölgede dikkat et
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen umudunmavisi »

NORMAL yazdı:kronik prostatit hastası olmadan hemen önceki evrede bağırsak düzenim alt üst olmuştu. soluğu doktorda aldım şikayetlerimi anlattım huzursuz bağırsak sendromusun dedi. kolonoskopiye ihtiyaç duymadan koydu teşhisi ve 3 kutu ilaç verip gönderdi.

Ayni sorunlari yasiyoruz bende bagirsak sorunu uzun sureli ishalden sonra kolonoskopi yaptirdim bir ay gecmeden bu prostatit cikti..halada gitmedigim doktor kalmadi ama bagirsaklari duzeltemedim diyette yapsam ayni surekli civik isha durumu ve hemoroidi ilerletti bu bagirsak sorunu.bagirsaklar duzelince prostatit sikayetlerimdr azaliyor,iki sefer prostat sivisina baktirdim ikisindede s.auires s.epidimedmidir nedir o iki zikkim bakteriden cikti oda bahirsakta ve ciltte olan bakterilermis ama ozamanlar akil edip antibiyogram yaptirmamistim,velhasil nasil duzeltecem bilmiyorum
NORMAL

Mesaj gönderen NORMAL »

umudunmavisi yazdı:

Ayni sorunlari yasiyoruz bende bagirsak sorunu uzun sureli ishalden sonra kolonoskopi yaptirdim bir ay gecmeden bu prostatit cikti..halada gitmedigim doktor kalmadi ama bagirsaklari duzeltemedim diyette yapsam ayni surekli civik isha durumu ve hemoroidi ilerletti bu bagirsak sorunu.bagirsaklar duzelince prostatit sikayetlerimdr azaliyor,iki sefer prostat sivisina baktirdim ikisindede s.auires s.epidimedmidir nedir o iki zikkim bakteriden cikti oda bahirsakta ve ciltte olan bakterilermis ama ozamanlar akil edip antibiyogram yaptirmamistim,velhasil nasil duzeltecem bilmiyorum

evet bir yolunu bulmalıyız.ben kolonoskopi işine falan girmeyi hiç düşünmüyorum. neticede doktorların söyleyeceği şey diyet ve probiyotik kullanımı -ki ikisini de yapıyorum halihazırda.

prostatit konusunda cinsellik olayına çok focuslanmıştık ama bence yanlış iz üzerindeyiz. olay kesinlikle bağırsak.

şu geçirgen bağırsak sendromundan anladığım kadarıyla bağırsaktan, kana gayet zararlı maddeler geçebiliyormuş. kana geçen prostata da hayda hayda geçer.

doğru iz üzerinde olduğumu düşünüyorum ama çözüm noktasında ne yapacağımı kestiremiyorum. çünkü bağırsak düzenime ne iyi geliyor ne gelmiyor tam emin olamıyorum. ev yapımı yogurt herkese iyi gelirlen beni mahvediyor. mayalı ürünler hakeza beni perişan ediyor. bir de ilk yorumda söz ettiğim gibi bağırsak düzenim bozulduğu gibi ciltte işaret veriyor sivilce -akne yoluyla.

zafer hocaya bunları anlattığımda elindeki tek kıstası lokosit olduğu için dikkate almıyor. lokosit yoksa sorun yok mantığıyla yaklaşıyor. malesef.
Mrshadow

Kolonoskopi kardesim, bagirsaktaki sorunlari teshis etmenin daha etkili bir yontemi yok. Bir de gayta kulturu olabilir. Candida korkutuyor beni de
voyager

Mesaj gönderen voyager »

Bütün hastalıkların kaynağı bağırsaktır (ki kendileri 2. Beynimizdir) bağırsak iyiyse insanda iyidir. Avrupalı artık otizmi bile bağırsak yoluyla tedavi ediyor
ibrahim08
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim08 »

altınkılıç kefir içiyorum kabızlık sorunum olmuyor tavsiye ederim.