Enfeksiyon Bittiyse Hastalık Neden Tekrar Ediyor?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
daniel32
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Enfeksiyon Bittiyse Hastalık Neden Tekrar Ediyor?

Mesaj gönderen daniel32 »

Herkese merhaba. Sürecin başında olduğum için bu hastalık hakkında kafamı kurcalayan çok şey var. Özellikle bu forumda karşılaştığım bir şey var. Birçok arkadaş enfeksiyonu bitirdiğini, lokositin sifirlandigini söylüyor ve çok dikkat et tekrar etmesin karşılığını alıyor cevap olarak. Nedeni hakkında fikri olan var mı? Enfeksiyon bitiyorsa, sebep olan bakteriyi vücuda yeniden alacak bir şey yaşanmadığı sürece bu hastalık nasıl neden tekrar eder? Herkese acil sifalar dilerim.
bickindelikanli

Re: Enfeksiyon Bittiyse Hastalık Neden Tekrar Ediyor?

Mesaj gönderen bickindelikanli »

bu konuda çok bilgim yok ama şunu diyebilirim. prostat çıkışı olmayan küçük sokakları olan bir mahalle gibi düşünebilirsin. bakteri o kanallara girip yerleşiyor ve saklanıp hiçbir belirti vermeyebiliyor. eğer doğru bir prostat masajı yapılmadıysa lökosit düşük çıkabilir ama bakteri vardır aslında. bunu bilimsel olarak açıklayacak kişiler çıkacaktır.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

çünkü prostatta tahribat oluşuyor.kronik gastrit gibi düşün.dikkat etmezsen tekrarlıyor.tabi bazı kişilerde tekrarlamıyor.bilim o kişileri henüz çözemedi :)
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

ABittersweetLi yazdı:çünkü prostatta tahribat oluşuyor.kronik gastrit gibi düşün.dikkat etmezsen tekrarlıyor.tabi bazı kişilerde tekrarlamıyor.bilim o kişileri henüz çözemedi :)
Aslinda tahribattan ziyade idrar yollarinda dogustan gelen yapisal bozukluğuda dikkate almak lazim. Bu bozukluk idrar reflusune sebep olup surekli prostati enfekte ediyo olabilir.
daniel32

Mesaj gönderen daniel32 »

Lökosit sıfır ya da enfeksiyon yok demek bakteri gerçekten sıfır demek olmayabilir mi? Tespit edilemeyecek kadar az eser miktarda bakteri kaldı demek olabilir mi? Yani normal şartlar altında artık bağışıklık sistemi kendi doğal şartları ile baş edebilir anlamına geliyor olabilir. Enfeksiyon idrar yolları ve prostatta hasara neden olduğu için ölçülemeyecek tespit edilemeyecek kadar az miktarda kalmış bakteri, kendine yeniden üreme için uygun şartları sağlıyor olabilir. Soğuk hava, alkol, asidik besinler, kafein, bagisikligin düşük kalması gibi nedenler... Mantığım bana bunları düşündürüyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

daniel32 yazdı:Lökosit sıfır ya da enfeksiyon yok demek bakteri gerçekten sıfır demek olmayabilir mi? Tespit edilemeyecek kadar az eser miktarda bakteri kaldı demek olabilir mi? Yani normal şartlar altında artık bağışıklık sistemi kendi doğal şartları ile baş edebilir anlamına geliyor olabilir. Enfeksiyon idrar yolları ve prostatta hasara neden olduğu için ölçülemeyecek tespit edilemeyecek kadar az miktarda kalmış bakteri, kendine yeniden üreme için uygun şartları sağlıyor olabilir. Soğuk hava, alkol, asidik besinler, kafein, bagisikligin düşük kalması gibi nedenler... Mantığım bana bunları düşündürüyor.
Bakin arkadaslar,
Prostattaki mikroplar temizlense bile, hasar bazen maalesef kalicı oluyor. Iyilesen yerlerin oldugu gibi, iyilesmeyen yerler kalabiliyor. Bu kisinin prostattaki hasar miktarina gore degisiyor. Ornegin bazi kisilerin tek lobu enfeksiyonluysa bazi kisilerin cift lobu birden enfeksiyonlu oluyor. Doku hasari iltihap bittiginde hemen iyilesmiyor. 2-3.sene bazen 15 sene bile suruyor. Doku hasari ve sislikten bahsediyorum, enfeksiyondan degil. Stress, travma, usutme, asiri bosalma, bagisiklik dusmesi gibi olumsuzluklarda bu iyilesme suresi uzar. Prostatin ici islak, yumusak doku, camur ve sunger gibi iyilesmesi icin zaman gerekli. Eger kisi kendine dikkat etmesse nuks olabiliyor.Fakat bu antibiyotik tedavisinden sonra kisi normal hayatina devam edebiliyor.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Daha neden olduğunu tıp dünyası çözemediği gibi bu soruna da cevap veremez. Bakteri olsun veya olmasın etkileri uzun süre devam ediyor nasıl bir organsa beyin her organı yönetiyor deriz ama bence prostat tüm organları yönetiyor. Iseme veya cinsellik sorunum kalmadı sadece ağrılarım devam ediyor oda pelvik bölgesinde yasam enerjimi aldı aq hastaligi
Haluk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Haluk »

asosyal e sonnuna kadar katılıyorum beyın kadar prostat da cogu organı yonetıyor bu kesın psıkolojıyıde o bozuyo
hasann
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen hasann »

muhtemelen aynı kisiden enfeksiyon kapmaya devam edenler nuksettiğini söylüyordur. Non bakteriel prostatit olup nukseden var mıymıs bu arada? Bakteriel prostatitler nuksediyor diye biliyordum. Nuksetmekten kadtım iltihabın tekrar olusması.
adam54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen adam54 »

kadir yazdı:
daniel32 yazdı:Lökosit sıfır ya da enfeksiyon yok demek bakteri gerçekten sıfır demek olmayabilir mi? Tespit edilemeyecek kadar az eser miktarda bakteri kaldı demek olabilir mi? Yani normal şartlar altında artık bağışıklık sistemi kendi doğal şartları ile baş edebilir anlamına geliyor olabilir. Enfeksiyon idrar yolları ve prostatta hasara neden olduğu için ölçülemeyecek tespit edilemeyecek kadar az miktarda kalmış bakteri, kendine yeniden üreme için uygun şartları sağlıyor olabilir. Soğuk hava, alkol, asidik besinler, kafein, bagisikligin düşük kalması gibi nedenler... Mantığım bana bunları düşündürüyor.
Bakin arkadaslar,
Prostattaki mikroplar temizlense bile, hasar bazen maalesef kalicı oluyor. Iyilesen yerlerin oldugu gibi, iyilesmeyen yerler kalabiliyor. Bu kisinin prostattaki hasar miktarina gore degisiyor. Ornegin bazi kisilerin tek lobu enfeksiyonluysa bazi kisilerin cift lobu birden enfeksiyonlu oluyor. Doku hasari iltihap bittiginde hemen iyilesmiyor. 2-3.sene bazen 15 sene bile suruyor. Doku hasari ve sislikten bahsediyorum, enfeksiyondan degil. Stress, travma, usutme, asiri bosalma, bagisiklik dusmesi gibi olumsuzluklarda bu iyilesme suresi uzar. Prostatin ici islak, yumusak doku, camur ve sunger gibi iyilesmesi icin zaman gerekli. Eger kisi kendine dikkat etmesse nuks olabiliyor.Fakat bu antibiyotik tedavisinden sonra kisi normal hayatina devam edebiliyor.
Kadir abi. Selamün aleyküm. Yurtdışından pea getirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim. Yabancı dilim yok..
Ayrıca ala yi da Alpha lipoic asit in birçok çeşidi var hangisini alcaz. Lütfen yardım eder misin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

http://nootropicsdepot.com pea yi bu linkten aldim ben. Gumrukten alman icin dr recetesi yazdiricaksin. Ingilizce bilen birine aldirirsin bu linkten.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Kc34 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:çünkü prostatta tahribat oluşuyor.kronik gastrit gibi düşün.dikkat etmezsen tekrarlıyor.tabi bazı kişilerde tekrarlamıyor.bilim o kişileri henüz çözemedi :)
Aslinda tahribattan ziyade idrar yollarinda dogustan gelen yapisal bozukluğuda dikkate almak lazim. Bu bozukluk idrar reflusune sebep olup surekli prostati enfekte ediyo olabilir.
her şey mümkün :) benim iyileşenler için ufak dozda antibiyotik alımı ile ilgili bir test önerim vardı.yani yetersiz antibiyotik alındığı zaman gastrit, sinüzit gibi hastalıklarda nüks yaşanırken eğer prostatitte kronikse iyileştiğini düşünen arkadaşlar ufak dozda antibiyotik alımı ile prostattaki duruma bakabilirler.bunun için en uygun ilaç augmentin gibi duruyor.hatta iyileştiğini düşünen bir arkadaş bu testi yapmıştı ve ufak bir nüks yaşamıştı.gerçi foruma yazmadı ama böyle bir şey yaşandı.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

ABittersweetLi yazdı:
Kc34 yazdı:
her şey mümkün :) benim iyileşenler için ufak dozda antibiyotik alımı ile ilgili bir test önerim vardı.yani yetersiz antibiyotik alındığı zaman gastrit, sinüzit gibi hastalıklarda nüks yaşanırken eğer prostatitte kronikse iyileştiğini düşünen arkadaşlar ufak dozda antibiyotik alımı ile prostattaki duruma bakabilirler.bunun için en uygun ilaç augmentin gibi duruyor.hatta iyileştiğini düşünen bir arkadaş bu testi yapmıştı ve ufak bir nüks yaşamıştı.gerçi foruma yazmadı ama böyle bir şey yaşandı.
Bu tezini tekrar açar mısın? çok daha detaylı bir şekilde ... Çok makbul olur