SIK İDRAR

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ist86

SIK İDRAR

Mesaj gönderen ist86 »

Merhaba yeni uyeyim oncelikle herkese acil şifalar diyorum forumun 59 sayfasını okudum çok önemli notlar aldım her gün okumaya devam edecegim.yazmak istediklerim var müsadenizle.
Hastalığım 15 yılı ilk olduğunda dışkılama sırasında peniste kaygan jelimsi akıntı oluyordu bir miktar spermle birlikte ve sık idrar nerdeye her saat.Muhtemelem soğuktan olmuştu çünkü bi iliski falan yaşamamıştım 17 yaşındaydım.Bu arada çocukluğumdan beri ayaklarım cok üşür neyse.
Gittiğim ilk ürolog gece kalkiyirmusun dedi hayır deyince pskilojik olduğunu düşünüyorum dedi gönderdi. Böyle yıllar geçti her geçen yıl idrara çıkma sayım arttı ve son 5 -6 yıldır gecede tuvalete kalkıyorum en az 1 kere.
Zafer hocaya gittim forumdan öğrendim ilk kür bitti 15-20 lokosit 10-15 e inmiş 2. Küre başladık 5 gün oldu bitince yine gidicem.Bakalim nasil gelisecek süreç. Bu arada sıkıntılarım; Sık idrar günde 15 ort. Surekli idrar hissi Akış hızında düşüklük ve yanma...Ağrı ve ereksiyon sorunu yok...Birde kabızlık bu arada kabızlık mictonorm ve vesicare kullandim (ki işe yaramadılar )ondan sonra oldu son 2 yıldır var ondan onceki yıllarda kabızlık sorunum yoktu. Şimdi özellikle benzer sorunları yaşadığım arkadaşların önerilerini fikirleri merak ediyorum.Acil şifalar tekrar herkese.
ist86

Re: SIK İDRAR

Mesaj gönderen ist86 »

+peniste soğukluk ve ayaklarımda çok üşüyor.
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

Kardeş şikayetlerimiz benzer ama bu işin çözümünü malesef hiçbir doktor bilmiyor. Tedavi sürecini hiç bırakma bu kendiliğinden bendde senin yaşlarında meni miktarı azalması dışında cinsel istek felan hiç bir sıkıntı yoktu ama 40 lı yaşlara gelince belkide çok ant. Kullanmaktan zamanla cinsel istek azaldı
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

11 yıldırda ben çekiyorum 3 sene teşhis bile koyduramadim üniversitede okurken ayak üşümesi bu hastalıkta herkeste var yün çorap giyiyorum ozellikle
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

Bişey daha söyleyim doktora danışrak idrar taziğini artıracak ilaç kullanmanı öneririm çünkü bizim şikayetimizin en önemli sebebi bence mesaneyi tam boşaltamıyoruz içeride kalan idrarda prostatı irite ediyo ve lökosoit artıyo o artıkça idrar akımımız daha da zayıflıyo daha fazla idrar içerde kalınca haliyle daha sık tuvalete çıkıyoruz ve böylece kısır bir döngüye giriyor hastalık
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

6 senedir bende de var bu sorun Zafer hocaya gittim prostat masajı yapmadı aktif mesane sende olmaz deyip gönderdi uzun zamandır aktif mesane ilaçları içiyorum bir ilerleme kaydedemedim sistoskopi yaptırdım mesane boynu eğriliği çıktı