Asetilsistein ve aspirin

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
maxcavalera
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Asetilsistein ve aspirin

Mesaj gönderen maxcavalera »

Merhaba,
Asist ve asprin kombinasyonunu ne kadar süre kullanmalıyız antibiyotikle beraber?
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Heralde antibiyotik bitene kadar kullanmalisin. Antibiyotiksiz kullanmanin riski buyuk gozukuyor. Cozunen biyofilmdeki mikroplari sonucta antibiyotik yok edicek. Aspirin dahilen mikroplari ne kadar yok edebilirki ? Aspirini kullanmaktaki amac prostata giden kan miktarini arttirmak, prostata daha fazla asetilsistein ve antibiyotik gitmesini saglamak ayni zamandada asprinin cox1 inhibitoru olmasindan dolayi antienflamatuar surece katkida bulunmasini saglamak. Antibiyotiksiz asetilsiatein kullanmak prostattaki enfeksiyonu yayabilir.
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

veysel yazdı:
ifsayok yazdı:
veysel yazdı:Ayak yanması ve eklemlerdeki ağrının sebebi prostatite bağlı reaktif artrit. Prostatit iyleşmeden bu yakınmalarımız da geçmeyecek malesef. İltihabı kurututrsak bu eklem ağrıları ve ayak yanmaları geçecek dedi dr.

Avuc iclerin ellerini yikarken sik sik deri atiyor mu?
Avuc iclerin dikkatli baktiginda kirmizi beyaz alacali sekilde mi? (deri altinda kucuk kirmizi lekeler ve noktalar goruyor musun?)
Ayni alacali durum penis basinda var mi?
Ayak bileklerinde sisme oldu mu?
Bunların bir kısmı oluyor bende de. Hemen hemen hepsi reaktif artrit belirtisi. Bunların tamamı varsa sizde bence bir romotolijeye görünün.
Penis başında kızarıklık mevcut bende ekstra bel diz agrıları eklemlerde boşluk doktor bana degil dedi tam reaktife cevirmemiş seninki dedi anlamadım vitamin hapları verdi. Prostattan kaynaklı oldugunu söyledi prostatın cok iyi tedavi edilmesi gerekli yoksa devam edermiş
Allah büyük :roll:
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Sanırım bu reaktif artrit belirtileri bende de var o zaman. Ayaklarımdan resmen ateş atıyor yaaa. Penis ucunda kızarıklık, bil hassa boşaldıktan sonra oluyor.

Vay arkadaş yaaa, milletin iki iğne bir hapla iyileştiği hastalık, bizleri ne hallere getirdi. Şimdide reaktif çıktı başımıza... :( :(
bb544

Mesaj gönderen bb544 »

kader48 yazdı:Sanırım bu reaktif artrit belirtileri bende de var o zaman. Ayaklarımdan resmen ateş atıyor yaaa. Penis ucunda kızarıklık, bil hassa boşaldıktan sonra oluyor.

Vay arkadaş yaaa, milletin iki iğne bir hapla iyileştiği hastalık, bizleri ne hallere getirdi. Şimdide reaktif çıktı başımıza... :( :(
Acıyor mu penis başı boşaltıktan sonra
Allah büyük :roll:
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

bb544 yazdı:
veysel yazdı:
ifsayok yazdı:

Avuc iclerin dikkatli baktiginda kirmizi beyaz alacali sekilde mi? (deri altinda kucuk kirmizi lekeler ve noktalar goruyor musun?)
Bunların bir kısmı oluyor bende de. Hemen hemen hepsi reaktif artrit belirtisi. Bunların tamamı varsa sizde bence bir romotolijeye görünün.
Penis başında kızarıklık mevcut bende ekstra bel diz agrıları eklemlerde boşluk doktor bana degil dedi tam reaktife cevirmemiş seninki dedi anlamadım vitamin hapları verdi. Prostattan kaynaklı oldugunu söyledi prostatın cok iyi tedavi edilmesi gerekli yoksa devam edermiş
Prostat ta çok zor tedavi edildiğine göre, işimiz baya zor görünüyor.
Hastayim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Hastayim »

Arkadaşlar aspirin olarak corasprin 100 mg olurmu?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Hastayim yazdı:Arkadaşlar aspirin olarak corasprin 100 mg olurmu?
Olur
Hastayim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Hastayim »

Kc34 yazdı:
Hastayim yazdı:Arkadaşlar aspirin olarak corasprin 100 mg olurmu?
Olur
Tşk ederim caner abi
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

bb544 yazdı:
kader48 yazdı:Sanırım bu reaktif artrit belirtileri bende de var o zaman. Ayaklarımdan resmen ateş atıyor yaaa. Penis ucunda kızarıklık, bil hassa boşaldıktan sonra oluyor.

Penis başında acıma pek olmuyorda, ne bileyim psikolojik mi bilmiyorum, bildiğim parmak kemiklerim dahi ağrıyor.
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

kader48 yazdı:
bb544 yazdı:

Penis başında acıma pek olmuyorda, ne bileyim psikolojik mi bilmiyorum, bildiğim parmak kemiklerim dahi ağrıyor.
Welcome to the club.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Boşveeer; bir eksik bir fazla, yapcak birşey yok. ;) :| :|
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

coloro yazdı:Asist 600 aldım bugün, 1 ay boyunca günde 1 defa içeceğim, çinko ve magnezyum takviyesi de alacağım. Bakalım kalsifikasyonlara bir etkisi olacak mı yoksa kalsifikasyon kalıcı bir şey mi göreceğim.
Kalsifikasyonlar, iyileşen dokunun doğasinda olmasi gereken skarlardir. Çözülmesi halinde, doku aralanip inflamasyon sürecini tetikleme ihtimaline sebep olabilirsiniz, bilginiz olsun.
kestane
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kestane »

kadir yazdı:
coloro yazdı:Asist 600 aldım bugün, 1 ay boyunca günde 1 defa içeceğim, çinko ve magnezyum takviyesi de alacağım. Bakalım kalsifikasyonlara bir etkisi olacak mı yoksa kalsifikasyon kalıcı bir şey mi göreceğim.
Kalsifikasyonlar, iyileşen dokunun doğasinda olmasi gereken skarlardir. Çözülmesi halinde, doku aralanip inflamasyon sürecini tetikleme ihtimaline sebep olabilirsiniz, bilginiz olsun.
Kadir abi aslında benim de aradığım cevap buydu. Bu konuda tıbbi bir bilgim yok, doktora da danışmadım. Fakat sırf bu düşünceyle asetilsistein ve aspirinin antibiyotik ile birlikte kullanılırsa faydalı olacağını düşünüyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

veysel yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abi yani antibiyotik ile alınması sizce sakıncalımı yoksa faydalı mı? Ne tavsiye edersiniz?
Asetilsistein mukolitik bir ilactir, balgam sökturucu olarak genellikle dr lar tarafindan recete edilir. Kireclenmis bolgeyi cozebilir ..fakat bir yandan doku iyilesirken yine kireclenmek zorundadir doku. Bana gore iyilesme surecini olumsuz yonde etkileyebilir. Asprinin kan sulandirici etkisi ilacin prostatin icine daha iyi nufuz etmesini saglayabilir
mertyon44

Mesaj gönderen mertyon44 »

ifsayok yazdı:
veysel yazdı:Ayak yanması ve eklemlerdeki ağrının sebebi prostatite bağlı reaktif artrit. Prostatit iyleşmeden bu yakınmalarımız da geçmeyecek malesef. İltihabı kurututrsak bu eklem ağrıları ve ayak yanmaları geçecek dedi dr.

merhabalar benim ellerimde içeride kırmızılı beyazlı oluyor- penis başında çok batma ve çok hassasiyet var diyebilirim sürtünmelerde dayanılmaz hal alıyor, doktor kireçlenme dedi hüseyin hoca bir öneriniz varmıdır acaba bu arada tabii ki de vücudumun heryeri katır kutur, yani boynum omuzlarım her hareketimde ağrır ve katır kutur olur
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

Kc34 ben de prostatit yok ama prostat büyümesi var. sanırım büyüme de prostattaki kalsifikasyonlardan kaynaklanıyor. Asetilsistein, prostat büyümesine de iyi gelir mi kalsifikasyonlara etki eder mi?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Beyler bu artrit konusunu cok takmayin, ben de ayni sikayetler var diye ciddi endise etmistim. Sonra medikal park romatologa gittim. Hicbisey yokmus. 2000'e patladi :)
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

muzdarip yazdı:Kc34 ben de prostatit yok ama prostat büyümesi var. sanırım büyüme de prostattaki kalsifikasyonlardan kaynaklanıyor. Asetilsistein, prostat büyümesine de iyi gelir mi kalsifikasyonlara etki eder mi?
Kalsifikasyon büyümeye sebebiyet vermez tamamen erkek hormanlarıyla alakalı bir durum yani erkeklerin fıtratında var bu durum. Büyüme engelleyici ilaçlar takviyeler var ama bunlar erkeklik hormonunu baskılıyorlar.
muzdarip

Kc34 yazdı:
muzdarip yazdı:Kc34 ben de prostatit yok ama prostat büyümesi var. sanırım büyüme de prostattaki kalsifikasyonlardan kaynaklanıyor. Asetilsistein, prostat büyümesine de iyi gelir mi kalsifikasyonlara etki eder mi?
Kalsifikasyon büyümeye sebebiyet vermez tamamen erkek hormanlarıyla alakalı bir durum yani erkeklerin fıtratında var bu durum. Büyüme engelleyici ilaçlar takviyeler var ama bunlar erkeklik hormonunu baskılıyorlar.
Tamam hocam da büyüme kırkın üzerinde 40-45 civarı başlasa normal ama ben de 36 yaşında başladı biraz erken değil mi? Ultrasonda kalsifikasyon çıkıyor.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

36 da da basliyormus ama belirti nadiren veriyormus. Siz tıbba gore ender hastalardansiniz. Gecmis olsun
muzdarip

allameicihan yazdı:1 ay uzun bir süre değil mi asist plus için 4-5 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır yazıyor prospektüsünde. arkadaşlar kullananlarda ne gibi yan etkileri oldu yada nelere iyi geldi mesala hissizliği azatltımı yada pelvik kaslarda kasılmayı kireçlenmeyi yazar mısınız rica etsem,bu önemli bir amino asitmiş yahu bayağı aslında bende yeni öğrendim karaciğer yağlanması vucuttaki ağır metal atımı vs.yinede şu 4-5 günden fazla kullanmayınıza takıldım,resmen detoks yapıyor bu vucuda muazzam bir amino asit bu
4-5 gün kullanmayın diye asist plusın prospektüsünde "parasetemol zehirlenmeleri" başlığı altında yazıyor ama mucoplusın prospektüsünde böyle bir ifade yok. Üstelik asist plusta aetilsistein miktarı 600 mg iken mucoplusta 1200 mgç Şimdi soru şu asist plus mı kullanmalı mucoplus mı?