doğru teşhis? yardım!

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
zafer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

doğru teşhis? yardım!

Mesaj gönderen zafer »

Arkadaşlar bundan 2 sene önce penis başında idrar deliğinin hemen içinde kaşıntı ve kaşımaya bağlı hafif bir acı vardı. Hemen doktara gittim doktor kültür testi yaptı sonuçta 1-2 lokosit görüldü yazıyor başka bir bulguya rastalnmamıştı. Doktor ilaç vermedi bol bol su iç dedi bende öyle yaptım ancak penis ucundaki hafif acı ve kaşınma hissi hiç geömedi dönem dönem depreşip durdur penisin içinde belikde beyaz tabakalar ve idrar deliğinin hemen alt tarafına doğru deliğin iç kısmından başlayan ellede hissedilen sert bir bölge var aslında kabuk diyebiliriz. Yaklaşık 1 sene doktora gitmeden bununla yaşadım bu süre zarfında penisin uç kısmı biraz daha kırmızılaştı dönem dönem çok nadir de olsa sağ yumurtalığımda ağrı oluştu ve sonunda böbreklerimde belme doğru hafif yanma rahatsızlık hissedince tekrar doktora gittim doktor açık muayne bile yapmadı ve normal idrar testi yaptırdı yine bişey çıkmadı ancak doktor idrarın hafif bulanık dedi ve NOVOSEF İĞNE TETRADOX VE PİYELOSEPTYL diye ilaç verdi ben bunları hiç kullanmadım sizce şansımı deneyip kullanayım mı yoksa tam teşhis için ne yapmam lazım multiplex pcr diye bir şey duydum kesin sonuç verir mi labaratuara ne gibi hazırlıklarla gitmem gerkiyor doku örneğini lab da mı alıyorlar bi yardım ederseniz sevinirim özellike doktorun verdiği ilaçları kullanırsam sakıncası var mı ?
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: doğru teşhis? yardım!

Mesaj gönderen murat222 »

zafer yazdı:Arkadaşlar bundan 2 sene önce penis başında idrar deliğinin hemen içinde kaşıntı ve kaşımaya bağlı hafif bir acı vardı. Hemen doktara gittim doktor kültür testi yaptı sonuçta 1-2 lokosit görüldü yazıyor başka bir bulguya rastalnmamıştı. Doktor ilaç vermedi bol bol su iç dedi bende öyle yaptım ancak penis ucundaki hafif acı ve kaşınma hissi hiç geömedi dönem dönem depreşip durdur penisin içinde belikde beyaz tabakalar ve idrar deliğinin hemen alt tarafına doğru deliğin iç kısmından başlayan ellede hissedilen sert bir bölge var aslında kabuk diyebiliriz. Yaklaşık 1 sene doktora gitmeden bununla yaşadım bu süre zarfında penisin uç kısmı biraz daha kırmızılaştı dönem dönem çok nadir de olsa sağ yumurtalığımda ağrı oluştu ve sonunda böbreklerimde belme doğru hafif yanma rahatsızlık hissedince tekrar doktora gittim doktor açık muayne bile yapmadı ve normal idrar testi yaptırdı yine bişey çıkmadı ancak doktor idrarın hafif bulanık dedi ve NOVOSEF İĞNE TETRADOX VE PİYELOSEPTYL diye ilaç verdi ben bunları hiç kullanmadım sizce şansımı deneyip kullanayım mı yoksa tam teşhis için ne yapmam lazım multiplex pcr diye bir şey duydum kesin sonuç verir mi labaratuara ne gibi hazırlıklarla gitmem gerkiyor doku örneğini lab da mı alıyorlar bi yardım ederseniz sevinirim özellike doktorun verdiği ilaçları kullanırsam sakıncası var mı ?
Geçmişin korunmasız cinsel ilişki varsa prostat sıvısından andflor pcr ve kültür yapman lazım bunun için ilk başta gelişim laba gidip örnek çantası al sonra çevre hastanesindeki üroloji doktoru İbrahım beye örnek aldırıp gelişim laba götür
zafer

Mesaj gönderen zafer »

ah ah başımı ne dertlere soktum ben geçen haftada penisin başında kaşınmayan kuru tek bir kızarıklık çıktı hergeçengün daha da moralim bozuluyor
peki hocam bu prostat sıvısını kendim örnek kabına versem olmaz mı bu konuda muhafazakarım biraz yada bir hayat kadınına yaptırsam
birde bu NOVOSEF İĞNE TETRADOX VE PİYELOSEPTYL ilaçlara ne diyorsunuz kullanmak yanlış mı
Aslivorno
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Aslivorno »

zafer yazdı:ah ah başımı ne dertlere soktum ben geçen haftada penisin başında kaşınmayan kuru tek bir kızarıklık çıktı hergeçengün daha da moralim bozuluyor
peki hocam bu prostat sıvısını kendim örnek kabına versem olmaz mı bu konuda muhafazakarım biraz yada bir hayat kadınına yaptırsam
birde bu NOVOSEF İĞNE TETRADOX VE PİYELOSEPTYL ilaçlara ne diyorsunuz kullanmak yanlış mı
Bu siviyi alabilen doktor sayisi cok ama cok az kardesim.Kolay bir sey olsa biz kendimiz alip verirdik.Prostata zarar vermeden doktorun almasi lazim
zafer

Mesaj gönderen zafer »

ben prostat masajını daha önceden yaptırdım hayat kadını tamamen zevk amaçlı idi penisten gelen saydam sıvıdan bahsediyoruz değil mi? prostata gelen zarar umrumda değil erkeğe yaptıramam mümkün değil o sıvı çıkmaz benden :)
red

Mesaj gönderen red »

zafer yazdı:ben prostat masajını daha önceden yaptırdım hayat kadını tamamen zevk amaçlı idi penisten gelen saydam sıvıdan bahsediyoruz değil mi? prostata gelen zarar umrumda değil erkeğe yaptıramam mümkün değil o sıvı çıkmaz benden :)
vallahi sağlık olunca koşa koşa gidip yaptırıyor insan. zevk için de değil. İstanbuldasın madem bahçelievler medicana'da zafer oyman'a randevu al 30 saniye içinde alır prostat sıvına bakar. iltihap mı var mantar mı var neyse söyler ilacını da verir. geçmiş olsun.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

red yazdı:
zafer yazdı:ben prostat masajını daha önceden yaptırdım hayat kadını tamamen zevk amaçlı idi penisten gelen saydam sıvıdan bahsediyoruz değil mi? prostata gelen zarar umrumda değil erkeğe yaptıramam mümkün değil o sıvı çıkmaz benden :)
vallahi sağlık olunca koşa koşa gidip yaptırıyor insan. zevk için de değil. İstanbuldasın madem bahçelievler medicana'da zafer oyman'a randevu al 30 saniye içinde alır prostat sıvına bakar. iltihap mı var mantar mı var neyse söyler ilacını da verir. geçmiş olsun.
bana hiç bu kadar detaylı bilgi verilmedi :)
iltihap söylenir de mantar söylenmiyor ama arkadaşın sorunu bence de mantar kaynaklı gibi :)
zafer

Mesaj gönderen zafer »

NOVOSEF İĞNE TETRADOX VE PİYELOSEPTYL bunları kullansam bir sakıncası varmı eğer grippin gibi bir şeyse şansımı deneyeyim mi ne dersiniz ?
Aslivorno

Mesaj gönderen Aslivorno »

zafer yazdı:NOVOSEF İĞNE TETRADOX VE PİYELOSEPTYL bunları kullansam bir sakıncası varmı eğer grippin gibi bir şeyse şansımı deneyeyim mi ne dersiniz ?
Bu hastalikta sans deneme diye bir sey olmaz.Bence got iyi bir doktora muayeneni ol.Bu durumda sana burada maalesef kimse yardimci olamaz kardesim
zafer

Mesaj gönderen zafer »

peki eğer bu bir mantar ise o da prostat sıvısından anlaşılıyormu?
murat222

zafer yazdı:peki eğer bu bir mantar ise o da prostat sıvısından anlaşılıyormu?

Anlaşılır kardeşim 17 etken bakılır
Gelişim lab andflor pcr test yaz internette araştır dediğim doktora gt sıvıyı aldır teşhise bak yoksa kafanı ilerde çok vurursun

Ayrıca pcr testini yaptırdıktan sonra prostat sıvısından lökasit baktır medicana Zafer Oymana
zafer

Mesaj gönderen zafer »

teşekkür ederim ben bı sıvıyı erkek doktora aldırmam lab dan verilen kabın içine birkaç damla yeterli olurmu?
murat222

zafer yazdı:teşekkür ederim ben bı sıvıyı erkek doktora aldırmam lab dan verilen kabın içine birkaç damla yeterli olurmu?
Pcr için örnek Kaba alınmıycak sıvı kuru swab verecekler ona alıncak üstüne serum fizyolojik konacak pamuk kuramasın diye
Doktor harici aldırma sıvıyı masaj homojen yapılıp sıvı alınmalı

Gereksiz boş ısrarın niye burdaki herkes sıvıyı böyle aldırıyor ibne mi burdaki insanlar

Sen bilirsin herşeyi açık açık anlattık karar senın istediğini yap
zafer

Mesaj gönderen zafer »

serum fizyoloji nerde satılır https://www.gittigidiyor.com/arama/?k=serum+fizyolojik linkteki gibi bir şey mi? yoksa lab veriyormu bunu önce sıvıyı swaba alıp sonra üstüne serum fizyolojiği koyacağız sanırm
red

Mesaj gönderen red »

murat222 yazdı:
zafer yazdı:teşekkür ederim ben bı sıvıyı erkek doktora aldırmam lab dan verilen kabın içine birkaç damla yeterli olurmu?
Pcr için örnek Kaba alınmıycak sıvı kuru swab verecekler ona alıncak üstüne serum fizyolojik konacak pamuk kuramasın diye
Doktor harici aldırma sıvıyı masaj homojen yapılıp sıvı alınmalı

Gereksiz boş ısrarın niye burdaki herkes sıvıyı böyle aldırıyor ibne mi burdaki insanlar

Sen bilirsin herşeyi açık açık anlattık karar senın istediğini yap
aynen öyle. sanki biz izmir'den istanbul'a zevk için gidiyoruz parmaklatmaya.
murat222

zafer yazdı:serum fizyoloji nerde satılır https://www.gittigidiyor.com/arama/?k=serum+fizyolojik linkteki gibi bir şey mi? yoksa lab veriyormu bunu önce sıvıyı swaba alıp sonra üstüne serum fizyolojiği koyacağız sanırm

Lab verir, örnek alıp sonra üstüne koncak serum fizyolojik
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

murat222 yazdı:
zafer yazdı:serum fizyoloji nerde satılır https://www.gittigidiyor.com/arama/?k=serum+fizyolojik linkteki gibi bir şey mi? yoksa lab veriyormu bunu önce sıvıyı swaba alıp sonra üstüne serum fizyolojiği koyacağız sanırm

Lab verir, örnek alıp sonra üstüne koncak serum fizyolojik
Laba rica et bir enjektorde serum fizyolojik verirler sana
zafer

Mesaj gönderen zafer »

test sonuçlarım belli oldu allah sizden ve gelişim labdan razı olsun burdaki doğru tavsiyelriniz olmsaydı mikrobu tespit edemeyecektim şansıma rectal tuşe yapmadan direkt bölgeye sürtüerek örnek verdim sonuçta chlamydia trachomatis diye bşey çıktı şimdi ne yapmam gerekiyor bi yardım ediverin 2 sene bu belayla yaşıyorum
Bahtsizbedevii

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

Rektal tuse yaptırmadan prostat sıvısını nasıl alabildin?
zafer

Mesaj gönderen zafer »

dostum sıvuya gerek kalmadı çünkü enfeksyon olmasını bekledim çok nadirende olsa penisim içinde meniye benzer sıvı görüyordum aleti penisin başına içeri soktum ve idrar testi verdim labdaki kız akıntı olmadanda bölgede eğer mikrop varsa saptanabiliyor dedi fizyolojik seruma falanda gerek yokmuş şanslıyım ne olduğunu buldum şimdi sizlerden bundan sonraki adımda ne yapmam gerekitği konusunda yardım rica ediyorum direkt doktora gidip ilaçmı yazdırayım farklı ilaçları mı var yoksa standrt tek bir tür tedavisi varmı nelere dikkat etmeliyim cahil doktorların yanlış ilaçlarını kullanmak istemem doğrusu
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

zafer yazdı:dostum sıvuya gerek kalmadı çünkü enfeksyon olmasını bekledim çok nadirende olsa penisim içinde meniye benzer sıvı görüyordum aleti penisin başına içeri soktum ve idrar testi verdim labdaki kız akıntı olmadanda bölgede eğer mikrop varsa saptanabiliyor dedi fizyolojik seruma falanda gerek yokmuş şanslıyım ne olduğunu buldum şimdi sizlerden bundan sonraki adımda ne yapmam gerekitği konusunda yardım rica ediyorum direkt doktora gidip ilaçmı yazdırayım farklı ilaçları mı var yoksa standrt tek bir tür tedavisi varmı nelere dikkat etmeliyim cahil doktorların yanlış ilaçlarını kullanmak istemem doğrusu
Azitro veya tetradox kullanicaksin
zafer

Mesaj gönderen zafer »

hangisini kullanayım sizce gogledan biraz araştırma yaptım tetradox yemek borusunda yara yapıyormuş azitro ise kalp krizi riskini artırıyormuş başka ne gibi yan etkileri var acaba
murat222

Gelişim labı ara 0216 349 51 51 işafak hocaya bağlan sizden test yaptım de o sana ilaç verir
Tecrübelidir cinsel hastalıklarda
murat222

zafer yazdı:hangisini kullanayım sizce gogledan biraz araştırma yaptım tetradox yemek borusunda yara yapıyormuş azitro ise kalp krizi riskini artırıyormuş başka ne gibi yan etkileri var acaba

Tetradox kullanımşsın zaten ons rağmen çıkmış sende
Demekki dirençli buna yada yetersiz süre kullandın
Bunu şafak hocaya söyle
Çünkü ilk kombinasyon birlikte azitro ve tetradox
Bunlar işe yaramazda alternatif ilaçlar geçilir
zafer

Mesaj gönderen zafer »

murat222 yazdı:
zafer yazdı:hangisini kullanayım sizce gogledan biraz araştırma yaptım tetradox yemek borusunda yara yapıyormuş azitro ise kalp krizi riskini artırıyormuş başka ne gibi yan etkileri var acaba

Tetradox kullanımşsın zaten ons rağmen çıkmış sende
Demekki dirençli buna yada yetersiz süre kullandın
Bunu şafak hocaya söyle
Çünkü ilk kombinasyon birlikte azitro ve tetradox
Bunlar işe yaramazda alternatif ilaçlar geçilir
ilk mesajımda yazdığım ilaçların hiçbirini kullanmadım çünkü ne olduğu belli değildi iyikide kullanmamşım novosfe falan boku yerde bünyem herhalde tetradox duruyor kullansammıki? tek doz azitro daha mantıklı geliyor dedğiniz gibi gelişim labdaki adamı arayayım bari