Öneriler

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Öneriler

Mesaj gönderen murat222 »

Mrshadow yazdı:PCR değil de kültür bana daha öncelikli geliyor yalnız.
Acıbadem pcr da bunlar bakılıyor 2 sene önce yapmıştım
https://hizliresim.com/Rrbyo6
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

kültürde duyarlılık testi yapılabiliyor
diyelim ureplazma, ve tetrasiklin kullandın
dirençli ise ne olacak
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Mrshadow yazdı:kültürde duyarlılık testi yapılabiliyor
dirençli ise ne olacak
Evet Mrshadow kardeşim lojik bir konuya temas ettin. Super.
murat222

dirençli ise ne olacak

Kültür de bu mikropların üremesi zor. tekrar pcr yapcaksın veya şikayet geçmedi ise zten bunların özel ilaç sayısı az onlardan kullancaksın

Hepi topu 5-6 antibiyotik var
murat222

dirençli ise ne olacak

Kaç kişi kültür de üreoplazma mycoplazma clamidya üretmiş
Kültürde yapacaksın pcrda
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

dirençli ise ne olacak
Ureaplasma da doksisiklin fayda etmezse azitro cipro tavanic avelox diye step step gidersin bazi bakteriler kulturde uretilemiyor kaldi ki anaerob bakteriler var hangi lab anaerob besi yeri kullaniyor anaerob bakteriler oksijen olan ortamda ölür.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ureoplazma ve mikoplazma kulturde cikiyor ve antibiogramda yapiliyor. Bu iki patojenin duyarlisi ve duyarsizi var. Daha once arkadasimin mikoplzma ve ureoplazma antibiogramini buraya yazdim. Bu iki patojen icin kullanimi tavsiye edilen antibiyotiklerin maalesef iki tanesi etkisiz cikti. Tetrasiklin ve klindamisin. Halbuki bu ilaclari mikoplazma icin dr lar recete ediyor. Demek istedigim sudur; antibiogram yapilmadan kullanilan antibiotiklerin fayda etmeme sansi yuksek. Bu iki hucre duvari olmayan patojenin 30 civarinda suş denilen versiyonu var. Nokta atisi yapilmadan kullanilan antibiotiklerin buyuk bir bolumu karavanaya gidiyor.Haa diyelimki 5 lab dolastim ureme olmadi. Ozaman olasi antibotige devam edilecek. Yapacak bir sey yok.
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

kadir yazdı:Ureoplazma ve mikoplazma kulturde cikiyor ve antibiogramda yapiliyor. Bu iki patojenin duyarlisi ve duyarsizi var. Daha once arkadasimin mikoplzma ve ureoplazma antibiogramini buraya yazdim. Bu iki patojen icin kullanimi tavsiye edilen antibiyotiklerin maalesef iki tanesi etkisiz cikti. Tetrasiklin ve klindamisin. Halbuki bu ilaclari mikoplazma icin dr lar recete ediyor. Demek istedigim sudur; antibiogram yapilmadan kullanilan antibiotiklerin fayda etmeme sansi yuksek. Bu iki hucre duvari olmayan patojenin 30 civarinda suş denilen versiyonu var. Nokta atisi yapilmadan kullanilan antibiotiklerin buyuk bir bolumu karavanaya gidiyor.Haa diyelimki 5 lab dolastim ureme olmadi. Ozaman olasi antibotige devam edilecek. Yapacak bir sey yok.
ben de bazı bilgilerimi paylaşayım bu konuda. evet prostat sıvısından ureoplasma belki bir ihtimal üreyebilir. ancak klamidya, genore, gardnerella vs. bu bakteriler genelde idrar yolu enfeksiyonu geçiren erkeklerin akıntılarından alınan örneklerde ürer. klamidya ve genorenin kronik prostatit değil akut prostatite neden olduğunu düşünüyorum. tabi bunun bir geçerliliği yok sadece benim düşüncem. belki yanlıştır.

daha önce prostat sıvısı pcr taramasında genore çıkan iki kişi tanıdım bu forumda. ikisi de akut dönemde iyileşti. öyle çok da bi şey yapmadılar kendiliğinden iyileştiler. daha da uğramıyolar foruma zaten.

bu deri florası dediğimiz ya da hastane enfeksiyonu denilen mikropların prostat içerisinde idrar yolu enfeksiyonu ile beraber harekete geçtiğini. ve uykuda olup bugüne kadar aktif olmamış bir hastalığın ortaya çıktığını düşünüyorum. asıl kronik prostatit nedeni kendini devamlı olarak prostat içerisinde gizleyen bu bakteriler bence.
Mrshadow

Uremiyor olsa kultur de yapmazlar. Muhtemel uruyordur ama uretebilen lab'i bulmak lazim. Onun icin bol arastirma yapmak gerekiyor. Duzen, biruni, genetiks,synevo,gelisim,mavi...
gs1905

Mesaj gönderen gs1905 »

muzdarip yazdı:
gs1905 yazdı:Merhabalar,
2 aydır bu forumu takip ediyorum. Zafer hocaya gittiğimde Lokösit sayım sayılamayacak kadar fazla çıktı. Genta + piyeloseptyl kullandım. Çektiğim acılarda azalma var fakat hala hayatımı çok etkiliyor. Günde 6 kez TAK(sonda) yaptığım iltihabı kurutmak imkansız gibi bir şey oluyor benim için.
Buradaki önerileri takip etmeye çalışıyorum. Düzenli oturma banyosu yapıyorum, baharat ve koladan uzak duruyorum.
Merak ettiğim şey bazı arkadaşların tecrübeleri/önerileri çok faydalıymış. Onları pek bulamadım. Bilgiler biraz dağınık gibi. Bu konu altında önerdiğiniz isim ve yöntemlerini yazabilir misiniz ? Benim en son bulduğum iki isim;

Kadir abi(kullanıcı adını bilmiyorum)
Kc34

Hepimize çok geçmiş olsun.
tak yapma sebebiniz nedir, idrarı normal yoldan atamıyor musunuz?
Mesanenin yarısı dolu kalıyor ve idrar kaldıkça böbrekler etkileniyor, böbrekleri kaybetmemek için TAK a başladım, bu sefer başka sorunlar yaşamaya başladım.
murat222

kadir yazdı:Ureoplazma ve mikoplazma kulturde cikiyor ve antibiogramda yapiliyor. Bu iki patojenin duyarlisi ve duyarsizi var. Daha once arkadasimin mikoplzma ve ureoplazma antibiogramini buraya yazdim. Bu iki patojen icin kullanimi tavsiye edilen antibiyotiklerin maalesef iki tanesi etkisiz cikti. Tetrasiklin ve klindamisin. Halbuki bu ilaclari mikoplazma icin dr lar recete ediyor. Demek istedigim sudur; antibiogram yapilmadan kullanilan antibiotiklerin fayda etmeme sansi yuksek. Bu iki hucre duvari olmayan patojenin 30 civarinda suş denilen versiyonu var. Nokta atisi yapilmadan kullanilan antibiotiklerin buyuk bir bolumu karavanaya gidiyor.Haa diyelimki 5 lab dolastim ureme olmadi. Ozaman olasi antibotige devam edilecek. Yapacak bir sey yok.
Abi kültür de çıkmıyor demiyorum çıkma ihtimali çok az diyorum oyuzden kültür yok demek yok demek değil
Bunların hassas testi pcr kültür ve pcr birlikte yapılmalı

Acıbadem de legende kültür de çıktı mesela bnde çıkmadı pcr çıktı
Enfeksiyon oranıyla kültür üreme oranı bağlantılı
Mrshadow

Ben pcr yaptirdim gelisimde. 3 kutu tarivid sonrasi tabii ama cikmadi, medicanada kulturde de cikmadi, ama ben ureplasma oldugundan buz gibi eminim
Belki 3 kutu tarivid (ofloksasin) temizledi, bilemiyorum
murat222

Mrshadow yazdı:Ben pcr yaptirdim gelisimde. 3 kutu tarivid sonrasi tabii ama cikmadi, medicanada kulturde de cikmadi, ama ben ureplasma oldugundan buz gibi eminim
Belki 3 kutu tarivid (ofloksasin) temizledi, bilemiyorum

Birde düzende yaptır kardeşim bakalım orda ne çıkacak
Mrshadow

1 ay sonra orda yaptiracagim bakalim sonuc ne olacak. En azindan bir alteenatif bulduk, cevre hastanesinde aldir, hemen 100 mt arkasindaki duzene birak. Hatta ben hemen yaninda syn lab var. Ordan da numune kabi alip oraya birakmak istiyorum.

Ayni anda 2 farkli labta kultur yaptirmis olacagim. Bir de cevre hastanesinde yaptirirsam ayni anda, kadir abinin soyledigi 5'i tamamlamis olurum:)

Tabii 3 damladan fazla prostat sivisi alabilirse hoca:)
Zafer hoca idrar gibi sagiyor ama :)
Aslivorno
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Aslivorno »

Mrshadow yazdı:1 ay sonra orda yaptiracagim bakalim sonuc ne olacak. En azindan bir alteenatif bulduk, cevre hastanesinde aldir, hemen 100 mt arkasindaki duzene birak. Hatta ben hemen yaninda syn lab var. Ordan da numune kabi alip oraya birakmak istiyorum.

Ayni anda 2 farkli labta kultur yaptirmis olacagim. Bir de cevre hastanesinde yaptirirsam ayni anda, kadir abinin soyledigi 5'i tamamlamis olurum:)

Tabii 3 damladan fazla prostat sivisi alabilirse hoca:)
Zafer hoca idrar gibi sagiyor ama :)

İbrahim hocanın masajı biraz sert.Zafer hoca gibi 15 saniyede hemen alamiyor ama iyi bir alternatif.Bu hastalik icin gercekten prostat sivisi alacak doktor sayisi daha da artmali.Ben de tekrardan yanina ugrayip iki veya uc kere sivi aldirip pcr ve iki farkli laba birakmayi dusunuyorum.
Mrshadow

Hocam bu noktada zafer hocanin masaji cidden cok iyi, canimizi cok yakiyor mu? Zafer hocanin eli yumusak :)
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

gs1905 yazdı:
muzdarip yazdı:
gs1905 yazdı:Merhabalar,
2 aydır bu forumu takip ediyorum. Zafer hocaya gittiğimde Lokösit sayım sayılamayacak kadar fazla çıktı. Genta + piyeloseptyl kullandım. Çektiğim acılarda azalma var fakat hala hayatımı çok etkiliyor. Günde 6 kez TAK(sonda) yaptığım iltihabı kurutmak imkansız gibi bir şey oluyor benim için.
Buradaki önerileri takip etmeye çalışıyorum. Düzenli oturma banyosu yapıyorum, baharat ve koladan uzak duruyorum.
Merak ettiğim şey bazı arkadaşların tecrübeleri/önerileri çok faydalıymış. Onları pek bulamadım. Bilgiler biraz dağınık gibi. Bu konu altında önerdiğiniz isim ve yöntemlerini yazabilir misiniz ? Benim en son bulduğum iki isim;

Kadir abi(kullanıcı adını bilmiyorum)
Kc34

Hepimize çok geçmiş olsun.
tak yapma sebebiniz nedir, idrarı normal yoldan atamıyor musunuz?
Mesanenin yarısı dolu kalıyor ve idrar kaldıkça böbrekler etkileniyor, böbrekleri kaybetmemek için TAK a başladım, bu sefer başka sorunlar yaşamaya başladım.
taka başlamanızı kim önerdi, doktor mu yoksa siz kendiniz mi karar verdiniz?
Bahtsizbedevii

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

Herkese merhaba arkadaslar. Allah hepimize şifa versin. Agustos ayında gonore sonrası 2iesef igne ve cipro bitiminde tetradox kapsül ile tedavi oldum. Peniste yanma hissi şikayetlerim olunca eylülde tekrar doktora gittim. Prostat masajı sonra idrarda 13 lökosit görüldü kültürde üreme olmadı sonucu cıktı ve sonrasında creavit, azosilin kullandım şikayetlerim azalmıstı. Bu esnada bu forumu bulup zafer oymana gittim ekim başında. Kendisi prostat sıvısını cama alıp baktı ve lökosit 1-2 cıkınca iyileşmişsin ilac kullanma dedi.
Gecen hafta durduk yerde yine şikayetler artınca tekrar zafer hocaya gittim ve lökosit 15_20 cıktı ama hemen sonrasında verdiğim idrarda ise lökosit 1-2 geldi hatta ilginci dedi hoca. Tarivid ve tetradox 100 lük verdi, şu an hala kullanmaktayım 3 gündür. Yanma, ayaklarda üşüme gibi şikayetlerim devam ediyor.

Cumartesi kontrole gideceğim. Daha önce Pcr için gerekli degil demişti zafer hoca ama burda kadir bey ve diger bilgili arkadasların yönlendirmelerini okudum. Kültür ve antibiyogram zafer hocanın hastane de yapılır mı, bunu istiyeyim mi? Yada Pcr için sizce cevre hastanesi ve yakınındaki laba gideyimmi?
Mrshadow

Gonore oldugunu nereden biliyosun? Pcr mi yaptirdin.
Gecmis olsun. Her akinti gonore degildir.
Ben de zafer hocaya tedavi oluyorum ama 2 farkli laba prostat sivisindan kultur yaptiracagim
Bahtsizbedevii

Mrshadow yazdı:Gonore oldugunu nereden biliyosun? Pcr mi yaptirdin.
Gecmis olsun. Her akinti gonore degildir.
Ben de zafer hocaya tedavi oluyorum ama 2 farkli laba prostat sivisindan kultur yaptiracagim
Hayır doktor söyledi kültür bakmadı. Akıntı o zaman kesildi bir daha da hic olmadı. Ama yanma, ayak üşümesi, bel bölgesinde agrı gibi şikayetler ara ara devam etti dostum. Peki bu prostat sıvısı dan kültürü zafer hocanın çalıstıgı hastanede yapılıyormuş ve bir de kadir abi antibiyogram yapılması demişti sanırım o da prostat sıvısından alınan örnekle yapılıyor. Ögrenmek istedigim bunlar o hastanede hazır prostat sıvısı alınmısken yapılabilecek testler midir? Yoksa bu işin en büyük testi Pcr ve direk onu mu yaptırmalıyım?
ykpgrbz35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen ykpgrbz35 »

Arkadaşlar İzmir'deyim zafer hocaya gitmek istesem yol ve kalacak yer haricinde maliyetim ne olur tahmini testler için ?
Bahtsizbedevii

ykpgrbz35 yazdı:Arkadaşlar İzmir'deyim zafer hocaya gitmek istesem yol ve kalacak yer haricinde maliyetim ne olur tahmini testler için ?
En son gecen hafta gittim. Muayene, prostat sıvısını cama alıp lökosit baktı ve idrar tahlili 370 TL tuttu sgk lıyım.
red

Mesaj gönderen red »

ykpgrbz35 yazdı:Arkadaşlar İzmir'deyim zafer hocaya gitmek istesem yol ve kalacak yer haricinde maliyetim ne olur tahmini testler için ?
Ben de izmir'den gittim zafer hocaya. 12 gün oldu. uçakla gidiş-dönüş yaptım sabah 6 uçağı ile gidip akşam 21:30 uçağı ile döndüm. muayene, prostat masajı idrar tahlili ve lökosit kontrolü 360 tl, ilaçlar-iğneler-ligone için eczaneye 120 tl, uçak gidiş dönüş metrobüs vs yol masrafı 300 tl civarı toplamda 800 tl ile hallettim her şeyi.
ykpgrbz35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen ykpgrbz35 »

Geçmiş olsun kardeşlerim inşallah faydası olur. İşten güçten fırsat bulayım bende gideyim. Benim şikatetlerimin tümü ilaçsız antibiyotiksiz kızılcık suyu ile geçti ama tek sıkıntım var boşaldıktan sonra ağrı oluyor yumurtalarım mı prostat mı karnım mı bi türlü çözemiyorum. Ağrıda 4-5 saat sürüyor kesiliyor. Önceden ağrıdan duramıyordum dicloflam ağrı kesici içiyordum bi saate kesiyordu. ilişki önceside dicloflam atıyordum. hiç şikayetim yokken boşaldığım an ağrı saplanıyor.
Bahtsizbedevii

Arkadaslar burada bir cok tecrübeli arkadas zafer hoca da tedavi görüyor. Su an tarivid ve tetradox kullanıyorum. Cumartesi kontrole gidicem. Sadece prostat sıvısında lökosit bakarsa zafer hoca, prostat sıvısında kültür ve antibyogram talep edeyimmi ve bunları zafer hocanın hastanesinde yaptırabiliyormuyuz? Ya da direk Pcr için labaratuara mı gideyim o yolu mu deneyeyim. Hangini önerirsiniz?