Zafer Oyman

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mrshadow

Re: Zafer Oyman

Mesaj gönderen Mrshadow »

modjo yazdı:Duyarlilarin hepsini kullandım yatarak tedavi istedim ama vermediler cipro ampisilin tetradox tavanik gurubu bactirim gurubu iesef gurubu şikayetler idrar debisi düşük hiç yok denebilir ama xtaral ve urispas içtimmi düzeliyor idrarda yanma akıntı herdaim prostat şiş ve ödemli korunmasız ilişki zaten yok makata vuran ağrı yanma kasıkta ağrı yane prostatitin tum semptomları var ve guc azalmadi ve geçmedi bu arada epididimler ağrıyor zeten orayada sıçramış semen kulturundede üredi meni hile kıvamında sarı pütürlü
atıyorum menide duyarlı olan antibiyotiği kullanıyorsun sonraki test sırasında kullandığın antibiyotiğe direnç kazanıyor mu?
yoksa duyarlılığı hep aynı mı?
yani kolonizasyon çok fazla prostat dokusuna antb gitmiyor, ya da direnç kazanıyor bakteri. xtral ile antb beraber kullandınmı hiç?
umutcan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen umutcan »

modjo yazdı:
bb544 yazdı:
modjo yazdı:

Toplam 2000 patajen için faj koleksiyonu var adamların çok kisitliymis dimi adamlar zaten gelin tedavi edelim sizi hemen demiyor önce örnekleri yollayın bakteriyi bulalım diyor sonra tedavinizi planlariz toplam maliyeti herseyi söyleriz diyor ayrica semen ve ıdrar dan tahlil yapiyolar 2si icin 200 dolar istiyorlar
Saptamak kolay olsa biz bir sürü örnekte saptadamıyoruz o nasıl olcak

Bende 2 tane bulduk biri oldu biri duruyor bugün düzen sonucu aldim entrecoccus fecalis duruyor 8 aydır çok antibiyotik aldim ne lökosit düştü ne semptomlar azaldı üstüne birde reaktif artrit oldum ve canlıdayım bir dünyada para harcadım halen harcıyorum forumda bahsetyiginiz takviyelerinde hepsi var hadi bakalım şimdi nasıl düzelecek varmi fikri olan bakteride belli
Bakterileri nasıl buldun prostat sıvısı alıp laboratuvara mı verdin
Mrshadow

modjo yazdı:Faj artık dünyada bir çok ülkede var avrupada belcikada başlamış durumda lisans almışlar bilindik hiç bir yan etkisi yok gürcistanda eczanesi bile var çocuklara bile antibiyotik yerine faj veriyolar götü boklu gürcülerin labaratuarı turkiyedekilerden daha üstte hatta avrupanın en iyilerinden tüm dunyadan insanlar gidiyor zaten bu adamlar sadece mikrobiyoji yane zararlı bakteriler üstüne çalışıyolar bu arada rusyada faj terapisi yok sadece erkek sağlığı merkezleri var oradada deneysel tedaviler uygulanıyor faj bence güzel ama çok pahalı son seçenek faj antibiyotikle vücudumuzu öldürüp duruyoruz bazılarında ise yarıyor evet bende malesef bir ise yaramadı ayrıca entrekok biofilm olusturuyo buyuzden antibiyotikle tedavisi nerdeyse imkansız ben bu hastalığı baskılamak biraz düzelmek istemiyorum esamesi bile okumasın ömür boyu çıksın hayatımdan ıstiyorum adamlar biofilm leri bile patlatiyolar bizim doktorlar gülle oynuyor ver iğneyi ver hapı iyimisin yok değilsen bunuda al devam aynen böyle saçmalık olurmu ayrıca bu hastalığın adı kronik prostatit değil bence geçmiyor ki kronik olsun bakteriyel prostatit benim ilk mailde onlara hikayemi anlattım ilk cevapları bakteriyi buldunuz mu bakteri yok dersen gelin biz buluruz diyolar biz bakteriyi bulalım illa fajda akin demediler ama ilk başta bakteri
biyofilm oluştursa sen kültürde de yakalayamazsın. ( benim fikrim )
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Bakteriyofaj ile alakalı bir makaleden alıntı. Prostatit tedavisi sonucu.
Russian authors have reported eradication of infection in 80% of patients following intrarectal administration and a relapse rate of 64%. These results were similar to those achieved with fluoroquinolones, but fewer side effects were observed in patients treated with phages (Shormanov and Solovev, 2016).
Kısaca özeti; Enfeksiyon %80 eredike edilmiş ancak %64 oranında hastalık nüks etmiş. Bu sonuçlar florokilononlarla benzer ancak yan etkisi daha az. Bu çalışma rusyada yapılmış. Rusyada 80 yıldır faj tedavisi var. Bu gürcüler işi reklama vurmuş sen google a phage yazıyosun ilk sayfada çıkıyor. Ayni bizim Dr. Levent gibi. O kadar paraları söğüşlesinler sonra yapacak birşey yok hastalık tedaviye cevap vermedi desinler.
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Ukraynada androgen diye birşey var ondan bilgisi olan varmı ? Prostatitis.org da yazıyordu galiba
Allah büyük :roll:
Mrshadow

Hocam faj tedavisi olup sifir olan, tamamen tedavi olan kim var?
Elinde veri var mi
Mrshadow

Prostat tedavisi mi?
Yazilanlari kopyalayin ya da ekrwn goruntusu yapin ltf
Mrshadow

Hocam hem semen hem idrar ornekleri istiyorlar

Peki cok guzel, biz de gonderelim steril kaplarda orneklerimizi, bizde de bakteri varsa bulsunlar, bunun icin gerekli ucreti de gonderebilirim.

Yani faj tedavisi degil, sadece patojeni izole etsinler, sorar misin
Mrshadow

Eliva klinik mi?
Taam bakalim gondrricem
Mrshadow

Ben sadece patojeni saptamayi amacliyorum, fazlasi degil
umutcan

Mesaj gönderen umutcan »

Seref yazdı:Ben Zafer hocaya tesekkur ediyorum ama bir iki kere bana" istersen baska doktora gidebilirsin" demisti. Kendine guvenen ve sonuc alan bir doktor neden boyle soyler. Boyle soyleyecegine sabir et iyileseceksin demeliydi . Birde Medicana hastanesi ne bileyim en son psikologun birini öldürdüler o hastanede haberlerde duymussunuzdur.
Zafer hocada sıfır olan tanıdığınız biri varmı patojen bulunmadan antibiyotik kullanmak çokta mantıklı değil bir aydır bağırsakları düzeltmeye çalışıyorum
ultra95

Mesaj gönderen ultra95 »

Valla arkadaşlar bu faj işine ben pek güvenemedim hele ki yukarda yazılanları okuduysanız antibiyotiklerle hemen hemen aynı etkiyi yaptığını yazmışlar ama bunun ekstradan yan etkileri olmuş.Hatta sepsis bile yapabiliyormuş ki bu çok tehlikeli bir durum.Sizden ricam çok iyi düşünün ona göre karar verin.
Mrshadow

Fajcilar dahi bunun en son tedavi sekli olabilecegini soyluyorlar. Arkadaslar caninizin kiymetini bilin. Yalniz doktor pavlosun yontemi nedir, ne kacirdim
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Seref yazdı:Benim planim su sekilde ve umarim yapabilirim,
1. Dr. Pavlos : yogun masaj ve duyarli antibiyotik kullanimiyla mycoplasma vs hucre duvari olmayan bakterileri oldurmek cunku faj tedavisi hucre duvari olmayan bakteirlerde ise yaramiyor.
Yogun prostat masaji ve gerekirse intraprostatic injeksiyonla prostatin sertlesmis olan, kalsifikasyon olan ve tikali acini lerin acilmasi icin tedavi görmek. Yani dayanabilirsem Dr. Pavlosun tedavisini gorucem.
2. Eger bir sonuc alamaz isem faj tedavisine baslamayi dusunuyorum. Ama ilk once prostati yumusatip fajlarin gerekli yerlere ulasmasini saglamam gerektirginin fikrindeyim.
Yananci formlarda gak tedavisi goren ve Dr. Pavlosa tedavi olan insanlarla gorusuyorum ve bunun sonucunda boyle bir yol izlemeyi dusunuyorum.
Prostattaki sertligi ve tukanikligi halletmeden faj tedavisinin yarari olacagini dusunmuyorum.
Not: eliavaphagetherapycenter orjinal olanidir.
Yunanistana mı gidiyorsun Kardeşim
Çok pahalı bi yöntem inşallah kesin işe yarar
Gidenler oldu formda
Sen tekrar pcr yaptın mycoplazma çıktı mı
murat222

Mrshadow yazdı:Fajcilar dahi bunun en son tedavi sekli olabilecegini soyluyorlar. Arkadaslar caninizin kiymetini bilin. Yalniz doktor pavlosun yontemi nedir, ne kacirdim

http://kronikprostatit.org/viewtopic.php?t=1485
murat222

Conclusion:
Despite the improvement shown in the tests, I did not see any improvement in my health.
The Doctor had announced a goal of 80% (at least) reduction of symptoms after 6 weeks of the 1st phase of treatment.
There was no "real" erection during or after treatment
Full persistence of symptoms after my return to my country.
In short, this was expensive and totally ineffective treatment
The promises of the Doctor were not realised
Costs:
Sessions of "pressing" the prostate, each session was: €50 and as there were 65 sessions in total: €3,250
Cost of Antibiotics: €230
Ultrasound + Uroflometry, each test was €250 and as two tests were done, total: €500
Mycolab laboratory tests: each test = €290, one test done, total: €290
Piezo-waves treatment + penis pumps, each session was €160, and as 8 sessions were done, total: €1 280

Doktorun yöntemi işe yaramamış
Ve maliyeti 5500 euro
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

umutcan yazdı:
Seref yazdı:Ben Zafer hocaya tesekkur ediyorum ama bir iki kere bana" istersen baska doktora gidebilirsin" demisti. Kendine guvenen ve sonuc alan bir doktor neden boyle soyler. Boyle soyleyecegine sabir et iyileseceksin demeliydi . Birde Medicana hastanesi ne bileyim en son psikologun birini öldürdüler o hastanede haberlerde duymussunuzdur.
Zafer hocada sıfır olan tanıdığınız biri varmı patojen bulunmadan antibiyotik kullanmak çokta mantıklı değil bir aydır bağırsakları düzeltmeye çalışıyorum
Yok kardeşim sıfir olan biri yok. Forumu okursan anlarsin.
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

modjo yazdı:Sanos.ru burasıda moskovada erkek sağlığı klinigi
Sanos kapalıymış
Allah büyük :roll:
cemd
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen cemd »

İyi günler.Kısa yazmaya çalışacağım.2012 den beri kronik prostatit var.1ay önce yine mikrop kaptim.zafer hocaya gittim.lokosit 2,akıntı yanma var.ureme yok.
1-tarivid+tetradox
2-genta+bactirim tekrar gittim.lokosit 0.zafer hoca bu ilaçlarla mikrop öldü dedi.
Zorla novosef yazdırdım yanına yine tarivid+klindan ekledi.
Sonuç ilaçların hiçbirinde yanmalarda azalma olmadı.7senedir kronik prostatitte hiç böyle yanma olmamıştı.bundan sonra ne yapicam.
Mrshadow

cemd yazdı:İyi günler.Kısa yazmaya çalışacağım.2012 den beri kronik prostatit var.1ay önce yine mikrop kaptim.zafer hocaya gittim.lokosit 2,akıntı yanma var.ureme yok.
1-tarivid+tetradox
2-genta+bactirim tekrar gittim.lokosit 0.zafer hoca bu ilaçlarla mikrop öldü dedi.
Zorla novosef yazdırdım yanına yine tarivid+klindan ekledi.
Sonuç ilaçların hiçbirinde yanmalarda azalma olmadı.7senedir kronik prostatitte hiç böyle yanma olmamıştı.bundan sonra ne yapicam.
Mikrobu nasil.kaptiniz?
Ureme pcr de yakalanir belki, akinti varsa gonore de olabilir

Prostata ulasmamissa ve henuz idrar yollarindaysa sorin degil yeterince kullanmissiniz ama kultur yaptirin bence baska yerde
cemd
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen cemd »

İlişki sonrası bulaştı.3yil oncede oldu genta ve tarividle ilk gunden gecmisti.prostata sıçramış olmali ki zaten sorun vardi bu sefer ilac etki etmiyor.mikrop dirençli diye düşünüyorum.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

cemd yazdı:İlişki sonrası bulaştı.3yil oncede oldu genta ve tarividle ilk gunden gecmisti.prostata sıçramış olmali ki zaten sorun vardi bu sefer ilac etki etmiyor.mikrop dirençli diye düşünüyorum.
Iliski sonrasi olduysa pcr yaptirmanda fayda var
Aslivorno

Mesaj gönderen Aslivorno »

Benimki de bel soguklugundan sonra oldu.Gecen gun klamidya - uroplasma ve prostat sivisindan kultur yaptirdim bir sey uremedi.

Sadece prostat sivisinda lokosit var yaziyor zaten zafer hocaya ilk gittigimde 15-20 sonrasinda 8-10 bir ay once ise 5-6 cikti.Sonrasinda gitme firsatim olmadi.Pcr benim de aklimda var.Ben prostat sivisindan PCR yaptirmayi dusunuyorum son care.Su an lokosit var o kesin ama lokosit varsa buna sebep olan bir patojen de vardir sanirim

Yanlis mi dusunuyorum ?İdrar ve prostat sivisi kulturunde cikmayan sey PCR da cikarip yakalayan ve buna bagli iyguladigi tedavi ile iyiye giden var mi ?
Aslivorno

Mesaj gönderen Aslivorno »

Kc34 yazdı:
cemd yazdı:İlişki sonrası bulaştı.3yil oncede oldu genta ve tarividle ilk gunden gecmisti.prostata sıçramış olmali ki zaten sorun vardi bu sefer ilac etki etmiyor.mikrop dirençli diye düşünüyorum.
Iliski sonrasi olduysa pcr yaptirmanda fayda var
Selamlar , yazilarinizi takip ediyorum.Benim idrar kulturunde prostat sivisi kulturunde ve uzun pamuklu cubuga alinan suruntuden kultur yapildi.ureme olmadi.ancak prostat sivisinda lokosit var yaziyor kultur sonucunda.Zaten zafer oyman’a gittigimde 1 aylik igne ve antibiyotik tedavisi sonrasi 15-20 den 5-6 ya kadar duaurmuatum.Su an 1 aydir lokosit sayimi yaptiramadim.Var gorunuyoru ama kac bilmiyorum aslinda bununla da pek ilgilenmiyorum su an.Pcr yaptirmak istiyorum guvenilir bir labda direkt eger varsa bir patojen sivida direkt antibiyogram ile ona yonelik tedavi uygulamak istiyorum.Sizce hangi labda bunu yaptirabilirim ve ne kadar tutar fiyat olarak ve bu konuda tecrubelerinizin yani sira bilmem gereken baska detaylar var mi.

Tesekkur ederim basini sisirdim uzun bir yazi oldu :)
Mrshadow

Kulturde uremeyen, pcr da yakalanabilir, dna arastiriliyor sonucta.
Ama antibiyogram yapilmiyor pcr de, duzen de kultur yaptirdiniz siz, pcr de yaptirin